Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування хвороби Крона стовбуровими клітинами


Інноваційні методи клітинної терапії для контролю захворювання та зменшення ускладнень

  1. Good Cells
  2. Послуги
  3. Гастроентерологія
  4. Хвороба Крона
Heading photo

Що таке хвороба Крона?

Хвороба Крона це запальне захворювання кишківника, що проявляється вираженим болем у животі, важкою діареєю, втомою та хронічним дефіцитом мікроелементів.
Деякі складні випадки хвороби Крона можуть супроводжуватися запаленням суглобів, шкіри та очей, запаленням печінки, каменями в нирках, порушенням сексуального розвитку.

Хвороба Крона викликається атиповою реакцією імунної системи. Вчені достеменно не знають, який збудник чи процес може викликати захворювання, однак у людей, чиї родичі мають такий діагноз, шанс захворіти значно вище.

Сучасне лікування дозволяє людям з хворобою Крона мати комфортне життя, а іноді й досягати стійкої ремісії. На сьогодні клітинна терапія є багатонадійним та інноваційним способом лікування захворювання.

Heading photo

Хвороба Крона симптоми

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованою хворобою Крона.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років;вагітність;психічні розлади;алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Хвороба Крона лікування

Все більш популярним лікуванням хвороби Крона в Україні стає сучасний малоінвазивний метод, зокрема використання мезенхімальних стовбурових клітин у клініці регенеративної медицини GOOD CELLS.

Як МСК впливають на організм при хворобі Крона?
 зменшують запалення;
 регулюють імунні процеси, пригнічуючи аутоімунний процес;
 активізують резидентні стовбурові клітини;
 покращують кровообіг та регенерацію пошкоджених тканин;
 мають антиапоптичний ефект.

У результаті такого лікування можна значно зменшити прояви захворювання та значно покращити якість свого життя!

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

  • 1. Консультація з менеджером

    Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
    На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

    Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

  • 2. Консультація з лікарем

    Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
    Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

  • 3. Оцінка стану пацієнта

    Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
    *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

  • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

    ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
    КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
    У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

  • 5. Початок лікування

    Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

    За результатами діагностики лікар призначить вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

  • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

    Під час лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію або місцеве введення продукту.

  • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

    Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
    діагноз;
    результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
    методики лікування;
    рекомендації лікаря.

    Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

  • 8. Підтримуємо зв'язок

    Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
    У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

    Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

1. Long-Term Follow-Up of Crohn Disease Fistulas After Local Injections of Bone Marrow-Derived Mesenchymal Stem CellsУ даному клінічному дослідженні взяло участь 10 пацієнтів з хворобою Крона. Їм вводили аутологічні МСК кісткового мозку локально у місця фістул. Введення здійснювалося 2-5 разів з інтервалом у 4 тижні. За пацієнтами спостерігали протягом 6 років. За перший рік після застосування МСК терапії, частка пацієнтів у яких не виникало клінічних ознак фістул складала 88%, на другий рік – 50%, протягом наступних 4 – 37%.88% пацієнтів не потребувало застосування імуносупресивних засобів протягом першого року. Однак потім ця цифра знизилась до 25% і була стабільною до кінця періоду спостереження.Вчені прийшли до висновку, що терапія аутологічними МСК кісткового мозку виявилась безпечною та ефективною у лікуванні хвороби Крона, рятуючи пацієнтів від важкого перебігу захворювання. Більшість пацієнтів, у яких стався рецидив, відновили свою чутливість до раніше застосовуваних фармакологічних засобів.
Джерело:Ciccocioppo R, Gallia A, Sgarella A, Kruzliak P, Gobbi PG, Corazza GR. Long-Term Follow-Up of Crohn Disease Fistulas After Local Injections of Bone Marrow-Derived Mesenchymal Stem Cells. Mayo Clin Proc. 2015 Jun;90(6):747-55. doi: 10.1016/j.mayocp.2015.03.023. PMID: 26046409.
2. Stem Cell Therapy in Refractory Perineal Crohn's Disease: Long-term Follow-upУ даному одноцентровому, проспективному клінічному дослідженню взяло участь 9 пацієнтів з перианальною формою хвороби Крона із резистентністю до медикаментозного та хірургічного лікування. Учасникам вводили 100-200 млн МСК жирової тканини з PRP у місця фістул після 4-6 тижнів після хірургічного втручання. За пацієнтами спостерігали протягом 31 місяця. На кінець періоду спостереження 10/11 (91%) свищів повністю зажили, а 1/11 (9%) частково.Також, на цей час не було доказів рецидиву свища або побічних реакцій у жодного пацієнта. Водночас достовірно покращилися Індекси активності перианальної хвороби та хвороби Крона. Вчені зробили висновок, що таке лікування є безпечним та ефективним при перианальній хворобі Крона.
Джерело:Wainstein C, Quera R, Fluxá D, Kronberg U, Conejero A, López-Köstner F, Jofre C, Zarate AJ. Stem Cell Therapy in Refractory Perineal Crohn's Disease: Long-term Follow-up. Colorectal Dis. 2018 Jan 6. doi: 10.1111/codi.14002. Epub ahead of print. PMID: 29316139.
3. Expanded allogeneic adipose-derived mesenchymal stem cells (Cx601) for complex perianal fistulas in Crohn's disease: a phase 3 randomised, double-blind controlled trial
У даному рандомізованому плацебо-контрольованому, подвійносліпому клінічному дослідженню 3 фази взяло участь 212 учасників з хворобою Крона та перианальними фістулами. З них 107 пацієнтів були у групі МСК, а 105 — плацебо. Учасники були резистентні до медикаментозної терапії.
Пацієнтам з експериментальної групи ввели по 120 млн алогенних МСК жирової тканини локально у фістули.
На 24 тиждень після лікування, залежно від популяції клітин, ремісія наставала на 15.2-20.1% частіше у групі, що отримувала терапію клітинами.
Вчені зробили висновок, що терапія алогенними МСК жирової тканини є безпечною та ефективною для лікування резистентних фістул у людей з хворобою Крона.

Джерело:Panés J, García-Olmo D, Van Assche G, Colombel JF, Reinisch W, Baumgart DC, Dignass A, Nachury M, Ferrante M, Kazemi-Shirazi L, Grimaud JC, de la Portilla F, Goldin E, Richard MP, Leselbaum A, Danese S; ADMIRE CD Study Group Collaborators. Expanded allogeneic adipose-derived mesenchymal stem cells (Cx601) for complex perianal fistulas in Crohn's disease: a phase 3 randomised, double-blind controlled trial. Lancet. 2016 Sep 24;388(10051):1281-90. doi: 10.1016/S0140-6736(16)31203-X. Epub 2016 Jul 29. PMID: 27477896.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

  • Харчування при хворобі Крона: що можна їсти?

    Зазвичай, дієта людей з хворобою Крона не відрізняється від звичайної. Однак, варто уникати продуктів, що індивідуально викликають дискомфорт. Це можуть бути молоко та молочні продукти, глютен, яйця, кукурудза або алкоголь. При стенозі кишківника слід дотримуватися дієти зі зниженим вмістом клітковини (овочів, фруктів, зелені).

  • Які симптоми хвороби Крона?

    У типових випадках, симптомами хвороби Крона є:
    ● важка діарея;
    ● підвищена температура;
    ● втома;
     біль в животі;
     зменшення апетиту та втрата ваги;
     наявність фістул та біль навколо ануса.

    Іноді серед симптомів захворювання можуть бути:
    ● запалення шкіри, очей та суглобів;
    ● запалення печінки;
     анемія;
    ● камені в нирках;
    ● затримка сексуального розвитку у дітей.

  • Хвороба Крона виліковується?

    На цей час, не можна сказати, що хвороба Крона виліковна, специфічної терапії на сьогодні не існує. Основні фармакологічні засоби, що застосовуються для лікування даної хвороби, направлені на зняття запалення та пригнічення імунної системи. Також, у деяких випадках хвороба Крона лікується хірургічним втручанням.

    На щастя, зараз вчені та лікарі з усього світу працюють над розробкою нових ефективних методів підтримки людей з хворобою Крона. Одним із таких методів є клітинна терапія. Лікування хвороби Крона стовбуровими клітинами у
    GOOD CELLS — це можливість позбавитися частини симптомів та значно покращити свій стан та задоволеність життям.

  • Скільки живуть з хворобою Крона?

    Хвороба Крона найчастіше виникає у віці 15-30 років. За правильного лікування та харчування, захворювання може не знижувати тривалість життя. Також, використовуючи такі сучасні підходи, як клітинна терапія, людина може повноцінно працювати, подорожувати тощо.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Хвороба Крона

Хвороба Крона це хронічне запальне гранулематозне захворювання шлунково-кишкового тракту, що невпинно прогресує, має перебіг з чергуванням ремісій та загострень (якщо тривалість ремісій не перевищує 6 місяців, перебіг вважається безперервним). Запальний процес зачіпає всі шари стінки ШКТ – внутрішню слизову оболонку та підслизові. Можливе сегментарне або тотальне ураження будь-якого відділу травного тракту, від стравоходу до прямої кишки, іноді ураження кишечника поєднується з запаленням слизових оболонок ротової порожнини.

Що таке хвороба Крона та як вона проявляється

Вивчення причин виникнення та механізму розвитку хвороби Крона досі триває, існує кілька теорій щодо природи цього захворювання. Найбільш поширена теорія пов’язує розвиток запальних процесів при хворобі Крона з аутоімунною агресією. Імунна система через якийсь збій у роботі сприймає здорову кишкову мікрофлору та деякі речовини, що містяться в їжі, як загрозу, намагається їх знешкодити, активно виробляє антитіла та Т-лімфоцити. Запуск каскаду запальних реакцій призводить до пошкодження та поступового руйнування тканин, з яких складаються стінки ШКТ. Доведено, що схильність до хвороби Крона є генетично обумовленою. Також є підстави вважати, що ризик її розвитку підвищують такі фактори:● нездорове харчування (фаст-фуд, смажена їжа);● куріння;● зловживання алкоголем;● стреси;● кишкові інфекції;● погана екологія;● прийом оральних контрацептивів.
Хвороба Крона з однаковою частотою зустрічається у жінок та чоловіків, може вражати дорослих і дітей. Зазвичай характерні для хвороби Крона ознаки вперше проявляються у віковому інтервалі 10-40 років, але можлива маніфестація у більш ранньому чи більш пізньому віці.
Хвороба Крона класифікується як локалізована, якщо загальна протяжність ураженого сегменту не перевищує 30 см, та як поширена при ураженні ділянки загальною протяжністю понад 100 см. Найчастіше хвороба проявляється у формі одночасного ураження тонкого та товстого кишечника (ілеоколіт), запалення клубової кишки (ілеїт) або слизової оболонки товстого кишечника (коліт). Також можливе запалення верхніх відділів ШКТ, середнього та кінцевого відділів тонкого кишечника, ділянки, де тонка кишка переходить у товсту, та інші варіанти локалізації.
При хворобі Крона симптоми можуть різнитися в залежності від того, який відділ травного тракту ушкоджений, від форми, фази, тяжкості захворювання. Кишкові прояви (діарея, болі та дискомфортні відчуття в животі, розлади апетиту, зниження ваги, ознаки кишкової кровотечі) поєднуються з системними (позакишковими) проявами та ускладненнями.

Перші ознаки хвороби Крона

При хворобі Крона ознаки можуть наростати поступово (легка форма переходить у середньотяжку та тяжку) або проявлятись зненацька в тяжкій формі. Якщо розвиток починається з легкої форми, хворого турбують епізоди діареї 2-3 рази на добу та болі в животі, зазвичай більш виражені через 1-2 години після їжі. Несформовані випорожнення можуть містити домішки слизу, крові. Системні прояви відсутні. У разі ранньої маніфестації хвороби Крона крім кишкових проявів може спостерігатись затримка фізичного, розумового та статевого розвитку дітей.
Для середньотяжкої форми характерні:● більш інтенсивні болі та спазми в животі;● помірковані дискомфортні відчуття важкості, здуття, розпирання;● більш часті та тривалі епізоди діареї з домішками слизу та крові у калових масах, можливі хибні позиви до випорожнення;● погіршення апетиту та втрата ваги;● загальне погіршення самопочуття, слабкість, блідість.
При деяких варіантах локалізації запалення також можливі:● утворення виразок у ротовій порожнині (афтозний стоматит);● скарги на болі в області анусу, що загострюються в момент випорожнення.
Прояви тяжкої форми:● сильні болі в животі;● практично безперервні позиви до випорожнення, порушення сну та нормального режиму через часті та тривалі епізоди діареї;● несформовані випорожнення з домішками крові у вигляді яскраво-червоних прожилків або темних згустків;● виражене погіршення загального стану, запаморочення, порушення рухової активності, погіршення пам’яті;● різноманітні позакишкові прояви та ускладнення.

Можливі ускладнення хвороби Крона

Зазвичай розвиток хвороби Крона починається з запальної, неструктуруючої, непенетруючої форми, згодом можливий більш важкий перебіг:● стриктуруючий (стенозуючий) – зі звуженнями просвіту кишечника та симптомами його непрохідності;● пенетруючий (свищовий). Глибокі виразки перетворюються на свищі. Свищеві ходи можуть виходити до черевної порожнини, сусідніх внутрішніх органів (жіночих статевих органів, сечового міхура) чи на поверхню шкіри поблизу анального отвору;● з періанальними проявами, які можуть поєднуватись зі стенозом або утворенням свищів. Це ураження шкіри, виразки, тріщини, свищі, абсцеси поблизу анального отвору.
При ускладнених клінічних формах перебігу хвороби Крона наслідки можуть бути дуже небезпечними, становити загрозу для життя. Можливі ускладнення хвороби Крона:● непрохідність кишечника внаслідок стенозу;● перфорація стінок кишечника з виходом калових мас до черевної порожнини;● абсцеси – утворення заповнених гноєм порожнин внаслідок приєднання бактеріальної інфекції;● тріщини заднього проходу;● дисплазії – деформації клітин та порушення нормальної будови тканин внаслідок тривалого запального процесу. Дисплазія – це передраковий стан, що може перерости у неоплазію, злоякісне новоутворення (колоректальний рак);● виснаження, загальна дистрофія внаслідок порушення всмоктування поживних речовин у тонкому кишечнику;● кровотечі з різних відділів ШКТ, від помірних капілярних до виражених венозних або артеріальних.
Деякі з цих ускладнень відносяться до невідкладних станів та вимагають негайного хірургічного втручання.
Також можливі різноманітні системні ускладнення, запальні захворювання шкіри, суглобів, очей, печінки та жовчовивідних шляхів, нирок, що проявляються відповідними симптомами. Деякі ускладнення хвороби Крона (запалення підшлункової залози, остеопороз) можуть бути наслідком медикаментозної терапії, що необхідна хворим.

Яка проводиться діагностика для виявлення захворювання

Діагностика починається з консультації гастроентеролога, вивчення скарг, збору анамнезу, огляду хворого з пальцевим дослідженням прямої кишки. Після цього лікар призначає:● лабораторні дослідження – загальні аналізи крові та сечі, біохімічні аналізи крові, аналізи на С-реактивний білок та інші маркери запалення, гемокоагулограму, дослідження калу на приховану кров, на бактеріальні та паразитарні інфекції, на фекальний кальпротектин;● ендоскопічні дослідження – езофагогастродуоденоскопію (гастроскопію) та колоноскопію із взяттям біоптату (за потреби). Можливе проведення капсульної ендоскопії;● за показами – неінвазивні візуалізуючі дослідження (КТ, МРТ, оглядову рентгенограму черевної порожнини та рентген кишечника з контрастною речовиною, УЗД);● гістологічне дослідження біоптатів слизової оболонки ЖКТ.

Як та де лікують хворобу Крона

При хворобі Крона лікування зазвичай проводиться амбулаторно, госпіталізація у хірургічне відділення необхідна у разі виникнення ускладнень або високого ризику їх розвитку.
Основні складові медикаментозної терапії хвороби Крона:● протизапальна терапія аміносаліцилатами, при загостреннях – кортикостероїдами;● імуномодулююча терапія (пригнічення патологічних імунних реакцій). Застосовуються імунодепресанти та генно-інженерні біологічні препарати;● допоміжна симптоматична терапія. Можуть призначатися антидіарейні (при стенозуючому перебігу – проносні), знеболюючі, кровозупиняючі, препарати заліза та вітамінно-мінеральні добавки для корекції анемії та білково-електролітних порушень, профілактики остеопорозу;● антибактеріальна терапія при загрозі септичних ускладнень.
Схема медикаментозної терапії розробляється та коригується з урахуванням періоду захворювання (при хворобі Крона лікування може бути спрямованим на досягнення ремісії чи на її підтримання), клінічних проявів, наявності-відсутності ускладнень. У разі відсутності ефекту консервативної терапії, розвитку гострих чи хронічних ускладнень проводиться хірургічне лікування, планове або ургентне. Основні різновиди операцій – резекція ураженої ділянки ШКТ, висічення свищів, дренування абсцесів, стриктуропластика для розширення просвіту кишечника при стенозі. Будь-які операції не забезпечують одужання, вони спрямовані на усунення ускладнень.
Важливою складовою лікування хвороби Крона є психотерапія, психологічна реабілітація.
Лікування можна пройти у будь-якому медичному закладі, де є лікар-гастроентеролог, проктолог. Також в Україні є дослідницькі центри, що в рамках міжнародних програм вивчають ефективність новітніх препаратів для лікування хвороби Крона, можна подати заявку на участь у такій програмі.

Профілактика хвороби Крона: харчування та спосіб життя

Оскільки точна причина хвороби Крона невідома, неможливо розробити заходи повноцінної первинної профілактики. Існують теорії, згідно яких ризик розвитку хвороби Крона знижується, якщо:● дитина у віці 2-4 років живе у родині, де більше 3 людей або є собака (можливо, контакт з різноманітними мікроорганізмами має своєрідний імунізуючий вплив на організм);● харчування з раннього віку збалансоване, здорове, в раціоні переважають продукти, що піддаються мінімальній обробці (пастеризовані, сушені), або свіжі.
Людям, у яких діагностовано хворобу Крона, необхідна вторинна профілактика, спрямована на попередження ускладнень і рецидивів. Її складові:● регулярний моніторинг активності захворювання та довічна підтримуюча терапія в період ремісії;● дієтотерапія – обмеження споживання жирів і продуктів з подразнюючим впливом на слизові оболонки ШКТ (смажене, копчене, гостре, кисле), кави, алкогольних та газованих напоїв. Харчування при хворобі Крона має бути збалансованим, повністю забезпечувати потребу у поживних речовинах. Рекомендоване дрібне харчування – їсти часто, але потроху;● відмова від куріння;● психотерапія, розвиток стресостійкості.

Інноваційне лікування хвороби Крона стовбуровими клітинами

Терапія стовбуровими клітинами – один з найбільш перспективних напрямків лікування хвороби Крона. Стовбурові клітини мають унікальні властивості – імуномодулюючі, протизапальні та регенеративні:● Відбувається регуляція роботи імунної системи, що, ймовірно, відіграє ключову роль у патогенезі хвороби Крона;● мультипотентні мезенхімальні стовбурові клітини здатні до швидкої проліферації та диференціації у різні типи клітин, зокрема, в епітеліальні клітини слизової оболонки й у фібробласти, з яких складаються підслизові шари стінок кишечника. Вони стимулюють відновлення уражених внаслідок запального процесу тканин, загоєння виразок, це підтверджують дані ендоскопії та рентгеноскопії.
Терапія стовбуровими клітинами може бути рекомендована:● як доповнення традиційної медикаментозної терапії хвороби Крона;● пацієнтам, яким протипоказана медикаментозна терапія;● тим, хто має протипоказання до загального наркозу та/або бажає уникнути хірургічного втручання. Хвороба Крона відноситься до ЗЗК (запальних захворювань кишечника), це хронічне захворювання з безперервним або рецидивуючим перебігом. На сьогоднішній день ця хвороба є невиліковною, але ведеться пошук більш ефективних методів її лікування. Терапія у гострій фазі спрямована на полегшення симптомів і досягнення ремісії, в період ремісії – на її підтримку, попередження рецидивів. Також задачею терапії є попередження ускладнень. Гарний терапевтичний потенціал має лікування стовбуровими клітинами, яке можна пройти у клініці GOOD CELLS.

Связь

Контакты

Мы дружественны и открыты – контактируйте с нами легко.

Адрес

Клиника и лаборатория GOOD CELLS
03115, Украина, г. Киев,
ул. Ивана Крамского, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with