Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Стовбурові клітини в травматології та ортопедії


Нові можливості лікування травм та дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату в GOOD CELLS.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Травматологія та ортопедія

Регенеративна медицина

Захворювання та травми опорно-рухового апарату

Опорно-руховий апарат — складна система органів та тканин, головними функціями яких є підтримання форми тіла, захист внутрішніх органів та пересування у просторі. Ортопедичні проблеми можуть виникати з різних причин:  генетичні патології або несприятливий перебіг вагітності; неправильне харчування, дефіцит певних мікроелементів; неправильні звички (довге сидіння, носіння неправильного взуття та інші); гіподинамія; аутоімунні процеси; нерівномірні навантаження на суглоби тощо.Більшість ортопедичних патологій виникають поступово, деякі з них піддаються корекції. Натомість, більшість травм виникають раптово внаслідок нещасних випадків. Травматологи виділяють такі основні типи травм:1. Перелом кісткиТак називають повне або часткове порушення цілісності кістки внаслідок механічного впливу.2. ВивихСюди відносять порушення правильного геометричного розташування суглобових поверхонь кісток внаслідок механічного впливу або структурних змін у тканині (наприклад, при артриті).3. СтрусТак називають травму, що виникає внаслідок різкого механічного впливу на тканини й призводить до їх певних функціональних порушень без видимих анатомічних пошкоджень.4. РозтягненняЦе пошкодження еластичних тканин (зв’язок та м’язів) внаслідок дії протилежно спрямованих сил. При розтягненні цілісність тканини не порушуються.5. РозривЛікарі називають розривом пошкодження тканин внаслідок дії протилежно спрямованих сил, яке призвело до порушення анатомічної цілісності структури.6. Синдром тривалого здавленняЦе патологічний стан м’яких тканин, що виникає при їх тривалому (кілька годин й більше) здавленні. Після припинення здавлення, у тканині накопичуються токсичні продукти метаболізму, які й викликають клінічні прояви.7. Забій Вид травми, при якому тканини пошкоджуються внаслідок короткого та інтенсивного здавлювання, наприклад, при падінні. Під час забою анатомічна цілісність тканин не порушується істотно.8. РанаРаною називають порушення анатомічної цілісності тканин, що супроводжується кровотечею та гострим болем.

Illustration

Регенеративна медицина

Регенерація та загоєння

В організмі кожної людини є стовбурові клітини, які є резервом для регенерації при травмах. У випадку, якщо людина порізалася або іншим чином травмувалася, ці клітини диференціюються та замінюють пошкоджені, і травма загоюється. Завдяки здатності стовбурових клітин до асиметричного поділу, тобто поділу на стовбурову та диференційовану клітину, в організмі завжди залишається запас стовбурових клітин, які він використовує у разі потреби. Більшість побутових травм загоюються самостійно завдяки власним стовбуровим клітинам людини, але іноді необхідна допомога лікарів. Якщо травми досить глибокі, дуже важливо не допустити інфікування. Швидшому загоєнню також сприяють перев’язки та прийом певних ліків.
На жаль, у деяких випадках стандартні методи лікування неефективні. Це може трапитися через: ● загальну слабкість організму (хронічні захворювання, шкідливі звички, стрес, похилий вік тощо);● занадто великий об’єм ушкоджень, який не здатні компенсувати власні стовбурові клітини пораненого;погане кровопостачання ушкодженої ділянки у зв’язку зі специфікою травми.  На щастя, наука не стоїть на місці! Сучасні регенеративні технології здатні допомогти відновитися навіть після дуже важких травм, врятувати кінцівки від ампутації та зберегти активний повноцінний спосіб життя. 

Регенеративна медицина

Регенеративна медицина для лікування захворювань опорно-рухового апарату

Регенеративна медицина — це новітній напрям медицини, що заснований на принципах використання природного потенціалу організму для лікування. Регенеративна медицина потрібна у випадках, коли природного запасу стовбурових клітин недостатньо, щоб організм міг самостійно подолати хворобу чи відновитися після травми.

 • Клітинна терапія

  Основним інструментом клітинної терапії є стовбурові клітини та їх похідні. Ефект стовбурових клітин реалізується двома основними механізмами: пряма диференціація, тобто безпосереднє заміщення пошкоджених клітин; опосередкований вплив, при якому терапевтичний ефект реалізується завдяки біологічно активним речовинам, що виділяють стовбурові клітини.Клітинна терапія має багато важливих переваг перед класичним лікуванням:● природність, адже стовбурові клітини є в організмі кожного з нас;● безпечність та мінімальні побічні ефекти, на відмінну від багатьох фармакологічних препаратів;● комплексний вплив на організм та загальне покращення здоров’я.Найпоширенішим типом клітин, що використовує клітинна терапія є мезенхімальні стовбурові клітини (МСК). На сайті clinicaltrials.gov розміщено майже 400 клінічних досліджень ефективності та безпечності мезенхімальних стовбурових клітин для лікування травм та хвороб опорно-рухового апарату.
  Застосування МСК в терапії захворювань опорно-рухового апарату та травм ґрунтується на їх доведених в доклінічних та клінічних дослідженнях властивостях: здатність виживати після трансплантації та диференціюватись в хондроцити та остеоцити;стимуляція відновлення синтезу білків позаклітинного матриксу, в тому числі колагену ІІ типу; сприяння зниженню запалення і зупинці подальшої загибелі функціональних клітин.
  При артрозі та артриті основним позитивним ефектом застосування МСК є зменшення запалення. Це сприяє зменшенню больових відчуттів, покращенню процесів регенерації та збільшенню амплітуди руху в суглобах.Найпоширеніші напрямки застосування МСК для лікування кісток та суглобів: остеоартрит; остеоартроз; остеопороз; дефекти кісток;● лікування складних переломів; біль у спині (фасет-синдром, грижі міжхребцевих дисків тощо).
  ЕкзосомиЕкзосоми від мезенхімальних стовбурових клітин вважаються також ефективним інструментом регенеративної медицини. Автори статті "The Potential Use of Mesenchymal Stem Cells and Their Derived Exosomes for Orthopedic Diseases Treatment" стверджують, що екзосоми мають основні терапевтичні характеристики МСК, водночас їх застосування не несе ризиків, пов’язаних з терапією клітинами. Дослідники описують можливості екзосом від МСК для відновлення щільних сполучних тканин, таких як сухожилля, хрящі, міжхребетні диски та кістки.
  Екзосоми також можуть застосовуватися для відновлення м’язів. Автори дослідження "Mesenchymal-stem-cell-derived exosomes accelerate skeletal muscle regeneration" стверджують, що екзосоми від МСК містять міРНК, що індукують відновлення м'язової тканини та здатні активувати процеси регенерації через міо- та ангіогенез.

 • Тканинно-інженерні конструкти та 3D-друк

  Тканинна інженерія — спосіб конструкції нових тканин чи органів з терапевтичною метою за допомогою створення опорних конструкцій та доставки біологічних сигнальних речовин. Ці технології допомагають відновлювати втрачені тканини та повертати втрачену функціональність збереженим тканинам. Завдяки тканинній інженерії травмовані можуть врятуватися від інвалідизації та зберегти свої кінцівки від ампутації. З кожним роком ці технології використовуються все ширше і ширше. Зокрема, автори статті "Tissue engineering and regenerative medicine: history, progress, and challenges" переконані, що майбутнє травматології та ортопедії неможливо уявити без тканинної інженерії.
  Стаття "3D printing of functional biomaterials for tissue engineering" освітлює актуальні цікаві напрямки розвитку 3D-друку біологічних тканин:● біодрук на основі цифрової обробки світла (DLP);● біодрук на основі лазерної двофотонної полімеризації (TPP); тривимірний біодрук судинної мережі.
  Автори публікації "Application of 3D Printing Technology in Bone Tissue Engineering: A Review" вважають, що 3D-друк є потужним інструментом для тканинної інженерії, оскільки дозволяє створювати тривимірну культуру клітин складної біологічної архітектури. 
  3D-пористі каркаси привернули велику увагу ортопедів як інструмент для лікування патологій опорно-рухового апарату. За зовнішнім виглядом і мікроструктурою складні кісткові каркаси, створені за допомогою технології 3D-друку, дуже схожі на людську кістку. Такі конструкти “заселяються” стовбуровими клітинами й оброблюються специфічними факторами росту кісткової тканини. Мікроструктура каркасів, надрукованих з допомогою таких технологій, допомагає відновлювати кісткові дефекти навіть в дуже складних випадках. 
  Остеогенез за участю МСКВирощування кісток на місці втрачених фрагментів зараз є важливим завданням тканинної інженерії. Вже давно доведена можливість МСК диференціюватися у клітини кісткової та хрящової тканини. Тож вчені переконані, що мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) є незамінним інструментом інтенсивних досліджень розвитку та регенерації кісток.
  Зокрема, в статті "Designing topographically textured microparticles for induction and modulation of osteogenesis in mesenchymal stem cell engineering" описуються важливі механізми моделювання процесів остеогенезу з допомогою топографічно текстурованих мікрочастинок за участю мезенхімальних стовбурових клітин. Такі технології дозволяють регенерувати кістки без застосування екзогенних остеоіндуктивних факторів.

 • Трансплантація органів і тканин, вирощених in vitro

  Також, останні роки дуже активно розвивається напрямок вирощування тканин та органів в лабораторних умовах. Використання сучасних технологій та “програмування” стовбурових клітин біологічно активними речовинами дозволяє вирощувати в біотехнологічних лабораторіях функціональні органи, що вже зараз використовуються для пересадки. В науковій публікації "Bioartificial Organ Manufacturing Technologies" описуються всі головні напрямки та методи лабораторного вирощування органів та тканин.

Лікування травм та ортопедичних патологій у GOOD CELLS

Варто розуміти, що у багатьох випадках складних переломів, незагойних ран, хронічного запалення та дегенеративних процесів опорно-рухового апарату, можна уникнути хірургічного втручання та навіть ампутації з подальшим протезуванням, якщо вчасно звернутися до регенеративної медицини! Життєво важливо використати всі шанси на збереження функціональності тканин, кінцівок та одужання!
Медичний центр GOOD CELLS проводить лікування з застосуванням стовбурових клітин різних захворювань та травм опорно-рухового апарату, а також має все необхідне обладнання для виготовлення складних тканинно-інженерних конструктів. Професіоналізм наших фахівців та сучасна матеріально-технічна база лабораторії GOOD CELLS дозволяє проводити засів кісткових носіїв стовбуровими клітинами, обробку факторами росту тощо. Наша команда готова допомогти навіть у складних випадках, коли традиційна медицина не дає успіху, аби повернути пацієнтам свободу руху та активне життя без болю!

Регенеративна медицина

Екзосоми GoodEXOCells

GOOD CELLS — перша біотехнологічна компанія в Україні та світі, що розробила унікальний екзосомовмісний продукт GoodEXOCells tissue renovation complex для комплексного відновлення пошкоджених травмою та/або тривалими інфекційними процесами, віковими змінами м’яких тканин, їх сполучнотканинних елементів, слизових оболонок органів, зниження запальних процесів та відновлення іннервації. Активним компонентом продукту GoodEXOCells tissue renovation complex є екзосоми від МСК жирової тканини, МСК пупкового канатика, МСК-похідні нервового гребеня. Екзосоми багаті на специфічні фактори росту, молекули мРНК та міРНК та інші сигнальні речовини, специфічні для сполучної тканини. Продукт з такою комбінацією екзосом не має аналогів в Україні!

Лікування екзосомами забезпечує:

 проліферацію власних стовбурових клітин організму та заміщення пошкоджених елементів тканини;● нормалізацію роботи клітин імунної системи, посилення їх захисних властивостей;● протифіброзний вплив; зміцнення стінок кровоносних судин, покращення живлення тканин; покращення метаболічних процесів організму; відновлення іннервації, рецепторного апарату тканини;покращення чутливості рецепторів.

GoodEXOCells tissue renovation complex, екзосоми

Безпечні стовбурові клітини

Програми лікування в GOOD CELLS

Представлені програми лікування є базовими курсами та не обмежують наші можливості. Будь ласка, звертайтесь до нас у разі нестандартних ситуацій. Ми завжди сповідуємо індивідуальний підхід. 

Зменшення болю в спині та покращення роботи опорно-рухового апарату

біль у спині, лікування спини, синдром фасеткового суглобу, артроз міжхребцевих суглобів

Фасет - синдром

Зменшення болю в спині та покращення роботи опорно-рухового апарату

Зменшення болю в суглобах та регенерація сполучних тканин

Зменшення болю в суглобах та регенерація сполучних тканин

спортивна травма, вивих, біль у коліні, біль у плечі

Спортивні травми

Зменшення болю в суглобах та регенерація сполучних тканин

тендиніт лікування сухожилля

Тендиніт

Лікування запалення сухожиль, м'язів та зв'язок

Залиште заявку на безкоштовну консультацію і ми допоможемо вам підібрати ефективне лікування стовбуровими клітинами

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Регенеративна медицина

Блог

Illustration

Що таке стовбурові клітини та які їх типи бувають

Стовбурові клітини – засновники кожного органу і тканини в нашому тілі. Вузькоспеціалізовані клітини, які утворюють печінку, серце, мозок та інші органи.

Illustration

Терапевтичні властивості екзосом, отриманих від МСК

Які властивості роблять екзосоми від МСК перспективним засобом для лікування багатьох хвороб? Чи безпечні екзосоми? Переходьте та читайте.

Illustration

Часті питання про
стовбурові клітини

Найпоширеніші міфи та запитання стосовно виробництва та використання стовбурових клітин.

Illustration

Клінічні випробування

Підтвердження ефективності застосування стовбурових клітин клінічними випробуваннями.

Illustration

Трансплантація стовбурових клітин

Як готують стовбурові клітини до трансплантації? Типи та способи трансплантації стовбурових клітин. Переваги.

До патологій опорно-рухового апарату схильні всі люди, але в групу ризику входять спортсмени. Крім того, високий ризик розвитку хвороби в осіб похилого віку та людей, хворих на остеопороз. Це обумовлено дефіцитом кальцію, який призводить до ослаблення кісток та зниження їх стійкості до деформації при високих навантаженнях.Крім того, захворювання може бути викликано наступними патологічними процесами та діями:● Вродженими аномаліями хребта, тазових кісток, верхніх та нижніх кінцівок та ін.;● Перенесеними інфекціями та захворюваннями, при яких в патологічний процес втягуються кістки, суглоби, зв'язки та ін.;● Підняттям тяжкості;● Малорухливим способом життя;● Складним протіканням вагітності та пологами.

Які травми та захворювання опорно-рухового апарату можна вилікувати за допомогою клітинної терапії?

Серед захворювань та травм, що ефективно лікуються стовбуровими клітинами, можна виділити артрози, грижі міжхребцевих дисків, фасет-синдром, спортивні травми та інші порушення, що впливають на якість життя пацієнтів. Використання клітинної терапії дозволяє не тільки усунути симптоми, але й сприяє відновленню пошкоджених тканин, забезпечуючи тривалий ефект від лікування.

Результат використання стовбурових клітин у травматології та ортопедії

Лікування за допомогою стовбурових клітин виявило високу ефективність у відновленні пошкоджених тканин, зменшенні болю та покращенні рухливості суглобів. Пацієнти, які пройшли курс клітинної терапії в GOOD CELLS, зазначають значне покращення стану здоров'я, зокрема відновлення функцій опорно-рухового апарату та зменшення необхідності у хірургічному втручанні. Такі результати є доказом потенціалу стовбурових клітин як ефективного засобу у боротьбі з ортопедичними захворюваннями.

Переваги лікування травм та захворювань опорно-рухового апарту стовбуровими клітинами в клініці GOOD CELLS

Варто розуміти, що у багатьох випадках складних переломів, незагойних ран, хронічного запалення та дегенеративних процесів опорно-рухового апарату, можна уникнути хірургічного втручання та навіть ампутації з подальшим протезуванням, якщо вчасно звернутися до регенеративної медицини! Життєво важливо використати всі шанси на збереження функціональності тканин, кінцівок та одужання!Медичний центр GOOD CELLS проводить лікування з застосуванням стовбурових клітин різних захворювань та травм опорно-рухового апарату, а також має все необхідне обладнання для виготовлення складних тканинно-інженерних конструктів. Професіоналізм наших фахівців та сучасна матеріально-технічна база лабораторії GOOD CELLS дозволяє проводити засів кісткових носіїв стовбуровими клітинами, обробку факторами росту тощо. Наша команда готова допомогти навіть у складних випадках, коли традиційна медицина не дає успіху, аби повернути пацієнтам свободу руху та активне життя без болю!

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with