+38 (067) 242 82 22

+38 (067) 242 82 22

Часті питання


Відповідаємо на найбільш часті запитання.

 • Коли після терапії стовбуровими клітинами можна буде відчути результат?

  Стратегія лікування для кожного пацієнта індивідуальна та залежить від характеру захворювання, віку пацієнта, супутніх захворювань. Точно спрогнозувати результати терапії стовбуровими клітинами важко. В деяких пацієнтів покращення спостерігаються через декілька тижнів, у деяких – через 3-6 місяців. Можуть бути й випадки без суттєвого покращення.

 • Які можуть бути побічні реакції на введення стовбурових клітин?

  Близько 90% пацієнтів не відчувають жодного дискомфорту після введення стовбурових клітин, окрім болю під час ін'єкції. Орієнтовно в 10% випадків може підійматися температура, виникати головний біль, тривожити нудота. Однак такі симптоми не тривають довше, ніж три дні і зазвичай зникають протягом 24 годин.

 • Чи можуть стовбурові клітини провокувати розвиток пухлини?

  Стовбурові клітини, виділені зі зразків тканин дорослого організму чи із позаембріональних тканин, не є туморогенними. Цей факт підтверджений сотнями доклінічних та клінічних досліджень. Однак онкологія у пацієнта є протипоказанням до застосування терапії стовбуровими клітинами.

 • Коли можна повернутись до нормального життя після процедури трансплантації стовбурових клітин?

  Процедура введення стовбурових клітин є повністю безпечною і не потребує стаціонарного перебування пацієнта в лікарні, тому вже того ж дня Ви можете повернутись додому до звичного ритму життя.

 • Як відреагує імунна система на введення донорських стовбурових клітин?

  Не варто боятись відторгнення трансплантованих донорських стовбурових клітин. МСК не викликають реакції з боку імунної відповіді навіть у випадку алогенної трансплантації, оскільки не несуть на поверхні молекул MHC II класу, що є основним індуктором відторгнення. У підтвердження цього факту донорські МСК були схвалені для лікування хвороби трансплантат проти господаря в Канаді та Новій Зеландії.

 • Чи можна одним типом стовбурових клітин лікувати будь-які захворювання?

  Ні, це не так. В нашій компанії для кожного пацієнта з урахуванням його захворювання підбирається тип стовбурових клітин, що буде мати найвищу ефективність.