Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Часті запитання про стовбурові клітини


Відповідаємо на найбільш часті запитання та розвінчуємо міфи про стовбурові клітини.

 1. Good Cells
 2. Наука
 3. Часті питання
 • Коли після терапії стовбуровими клітинами можна буде відчути результат?

  Стратегія лікування для кожного пацієнта індивідуальна та залежить від характеру захворювання, віку пацієнта та супутніх захворювань. Точно спрогнозувати результати терапії стовбуровими клітинами важко. У деяких пацієнтів покращення спостерігаються через декілька тижнів, у деяких – через 3-6 місяців. Можуть бути й випадки без суттєвого покращення.

 • Які можуть бути побічні реакції на введення стовбурових клітин?

  Близько 90% пацієнтів не відчувають жодного дискомфорту після введення стовбурових клітин, окрім болю під час ін'єкції. Приблизно в 10% випадків може підійматися температура, виникати головний біль або нудота. Однак, такі симптоми не тривають довше, ніж три дні й, зазвичай, повністю зникають протягом 24 годин.

 • Чи можуть стовбурові клітини провокувати розвиток пухлини?

  Стовбурові клітини виділені з позаембріональних тканин та тканин дорослого організму не є туморогенними. Цей факт підтверджений сотнями доклінічних та клінічних досліджень. Однак, лікування стовбуровими клітинами для пацієнтів з уже наявними онкологічними захворюваннями протипоказане.
  Детальніше:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6566307/https://www.ema.europa.eu/en/documents/scientific-guideline/questions-answers-allogenic-mesenchymal-stem-cell-based-products-veterinary-use-specific-questions_en.pdfhttps://www.researchgate.net/publication/236251279_Risk_of_tumorigenicity_in_mesenchymal_stromal_cell-based_therapies-Bridging_scientific_observations_and_regulatory_viewpoints

 • Коли можна повернутись до нормального життя після процедури трансплантації стовбурових клітин?

  Процедура введення стовбурових клітин повністю безпечна і не потребує стаціонарного перебування пацієнта в лікарні. Вже того ж дня можна повернутись додому до звичного ритму життя.

 • Як відреагує імунна система на введення донорських стовбурових клітин?

  Не варто боятись відторгнення трансплантованих донорських стовбурових клітин. МСК не викликають імунної відповіді навіть у випадку трансплантації донорських клітин, оскільки не несуть на поверхні молекул гістосумісності II класу, які є основним фактором відторгнення. Донорські МСК були схвалені для лікування реакції «трансплантат проти господаря» в Канаді та Новій Зеландії.

 • Чи можна одним типом стовбурових клітин лікувати будь-які захворювання?

  Ні, не можна. Для кожного пацієнта ми підбираємо той тип стовбурових клітин, що буде мати найвищу ефективність при наявному захворюванні.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with