Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування БАС (бічний аміотрофічний склероз) стовбуровими клітинами


Призупинити розвиток бічного аміотрофічного склерозу можливо з допомогою клітинної терапії.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Неврологія
 4. Бічний аміотрофічний склероз

Безпечні стовбурові клітини

Покращення якості життя та сповільнення розвитку БАС


Heading photo

Лікування БАС стовбуровими клітинами

При бічному аміотрофічному склерозі (БАС) руйнуються центральні та периферичні мотонейрони. Основні симптоми захворювання: розлади рухової активності; м'язова слабкість; атрофія.
Зазвичай, ураження при БАС генералізовані, тобто, навіть за відсутності клінічних проявів на електронейроміографії виявляються дегенеративні зміни. У пацієнтів розвивається параліч верхніх та нижніх кінцівок, спостерігається порушення мовлення, акту ковтання, дихання, серцебиття тощо.
Терапія направлена на зупинку прогресування захворювання. Методики лікування БАС досі вивчаються. Популярний у 2014 році "Ice Bucket Challenge" створили саме для збору коштів на вивчення БАС.
Наша команда робить все можливе, щоб перебіг захворювання у пацієнтів став м'якшим. Ми пропонуємо застосування комбінації мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини) та мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня (МСК-ПНГ).
Терапія включає ендолюмбальне, внутрішньовенне крапельне та місцеве введення клітин. Введення має повторюватися раз на пів року.

Heading photo

Лікування БАС у GOOD CELLS

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованим боковим аміотрофічним склерозом.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Клітинна терапія проти БАС

Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) можуть диференціюватись в похідні ендодерми та ектодерми, в тому числі, нейрони та гліальні клітини. Тому МСК постійно досліджуються, як потенційний інструмент лікування патологій, фармакологічне лікування яких дає погані результати. До таких захворювань належить і бічний аміотрофічний склероз.
Можливості застосування МСК ще досліджуються. Але уже доведені такі властивості цих клітин: імуномодулювальні; протизапальні; антиапоптотичні; можливість стимулювати нейрогенез та ангіогенез; хоумінг — прямування до уражених зон тіла.
Клітинна терапія, яку ми пропонуємо може призупинити розвиток БАС. Явні результати відмічаються в середньому через 6 місяців після введення МСК.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити, як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Медикаментозна терапія

  За результатами діагностики лікар призначить вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

 • 7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  В межах терапевтичного курсу лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, місцеве та ендолюмбальне введення клітинного препарату. Важливо повторювати курс раз на пів року.

 • 8. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 9. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

Дослідження Barczewska M. et al. показали, що інтратекальне введення МСК пуповини пацієнтам із бічним аміотрофічним склерозом подовжує тривалість життя переважно у два рази у порівнянні з пацієнтами, які не отримували клітинну терапію (1183 дні проти 640 днів, p = 0,002). Частота летальних випадків зменшувався на 70% у групі, яка отримувала МСК пуповини, проти парної контрольної групи. У 21 з 67 (31,3%) пацієнтів, які отримували лікування, продемонстровано зниження швидкості прогресування БАС за шкалою ALSFRS-R. Додатково дослідники визначили параметри, за яких клітинна терапія буде доцільною та принесе хороший результат: жіноча стать і хороша реакція на перше введення МСК. Ці умови є сильними предикторами кращого результату під час подальшої терапії МСК пуповини.
З результатами публікації можна ознайомитись за посиланням:
Barczewska, M., Maksymowicz, S., Zdolińska-Malinowska, I. et al. Umbilical Cord Mesenchymal Stem Cells in Amyotrophic Lateral Sclerosis: an Original Study. Stem Cell Rev and Rep 16, 922–932, 2020. https://doi.org/10.1007/s12015-020-10016-7

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання про лікування БАС

 • На яких стадіях розвитку бічного аміотрофічного склерозу ефективна клітинна терапія?

  Клітинну терапію при бічному аміотрофіному склерозі необхідно починати якнайшвидше після діагностики захворювання задля досягнення кращих результатів лікування. Стовбурові клітини допомагають загальмувати розвиток захворювання та зменшити прояви симптомів.

 • Чи потрібно поєднувати клітинну терапію для лікування бічного аміотрофічного склерозу із стандартним лікуванням?

  Клітинна терапія не є протипоказанням до стандартного лікування. Вони можуть проводитися паралельно один з одним. Медичні препарати також можуть поєднуватися з клітинною терапією.

 • Які фактичні покращення можна отримати завдяки клітинній терапії при лікуванні бічного аміотрофічного склерозу?

  Покращенням при застосуванні клітинної терапії у лікуванні бічного аміотрофічного склерозу можна вважати зупинку процесу. Через 3-6 місяців після проведення клітинної терапії проводиться оцінка стану пацієнта, перевіряється наявність розвитку захворювання і наростання симптоматики. Якщо погіршення немає – це розцінюється, як позитивний ефект від клітинної терапії, і розглядається можливість подальшої терапії. У випадку погіршення стану і розвитку захворювання, розглядаються інші можливості для лікування.

 • Які побічні ефекти застосування стовбурових клітин для лікування бічного аміотрофічного склерозу?

  Загальні побічні реакції від клітинної терапії включають можливе підвищення температури декілька днів, головні болі до 7 днів, загальна слабкість. Також існують деякі ризики пов’язані із самою процедурою, наприклад, при ендолюмбальному введенні стовбурових клітин.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Що таке хвороба БАС (бічний аміотрофічний склероз)

Бічний аміотрофічний склероз, скорочено БАС – це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, найбільш поширений різновид хвороби мотонейронів (моторних, рухових нейронів). Цей варіант хвороби рухового нейрона супроводжується одночасним ураженням верхнього (центрального) та нижнього (периферичного) мотонейронів. Ураження рухових нейронів прогресує та призводить до атрофії м’язів, паралічу. Бічний аміотрофічний склероз також відомий як хвороба Шарко (цей лікар-психіатр вперше описав БАС у 1869 році). У англомовних країнах використовується назва «хвороба Лу Геріга», на честь відомого американського бейсболіста, що помер від БАС у віці 36 років.
БАС – хвороба рідкісна (в різні роки в світі було зафіксовано від 0,86 до 2,5 випадків на 100 тисяч населення), але дуже небезпечна. Половина хворих помирає протягом 3 років з моменту появи перших симптомів внаслідок паралічу дихальної мускулатури, у 20% тривалість життя складає 5 років, у 10% – 10 років, трапляються поодинокі випадки, коли стан пацієнтів з БАС стабілізується, вони живуть 30 та більше років. У більшості випадків підтримати життя хворого дозволяють тільки штучна вентиляція легень та штучне годування. На сьогоднішній день хвороба мотонейронів вважається невиліковною, сучасні методи лікування БАС дозволяють дещо уповільнити її прогресування, але не домогтися одужання.
Окрім БАС, існують інші варіанти хвороби моторних нейронів, з ізольованим ураженням верхнього мотонейрона (псевдобульбарний параліч, первинний бічний склероз), периферичних нейронів моторних ядер у стовбурі мозку (бульбарний параліч), периферичних нейронів переднього рога спинного мозку (прогресуюча м’язова атрофія). Пацієнти з прогресуючою м’язовою атрофією, первинним бічним склерозом стають інвалідами, але живуть досить довго, а при бульбарних та псевдобульбарних паралічах порушується функція ковтання, тому існує великий ризик аспірації (потрапляння їжі, рідини до дихальних шляхів) з негайним летальним результатом або тяжкими респіраторними ускладненнями, що згодом теж призводять до смерті.

Причини та механізм розвитку бічного аміотрофічного склерозу

Медики досі працюють над з’ясуванням причин хвороби мотонейрона. Тільки у 5% хворих БАС є спадковим, сімейним захворюванням. У решти пацієнтів не виявлено жодних зв’язків зі спадковістю чи з зовнішніми факторами. Імовірно, розвиток хвороби пов'язаний з певними генетичними мутаціями, що супроводжуються порушенням синтезу ДНК та РНК, і, як наслідок, синтезу білка. Але яким чином ці порушення спричиняють дегенеративні процеси у рухових нейронах, не встановлено.
Важливу роль у патогенезі хвороби відіграє підвищення концентрації глутамінової кислоти у синапсах між нейронами. Ця амінокислота є нейромедіатором (бере участь у передачі електрохімічних імпульсів між нервовими клітинами), а її надлишок призводить до гіперактивності рецепторів, надмірного збудження нервових клітин, інколи – до їх загибелі.

Симптоми БАС

На ранній стадій бічний аміотрофічний склероз може проявлятися: судомами литкових м’язів; слабкістю, атрофією м’язів кистей, стоп. Коли хвороба прогресує, слабкість та атрофія поступово поширюються на передпліччя, плечі, ноги;● посмикуваннями та мимовільними рухами, скороченнями м’язів (фасцикуляції, спазми); скутістю, незграбністю рухів;● порушеннями рефлексів (сухожильні рефлекси підвищуються, спостерігається патологічний розгинальний рефлекс великого пальця стопи замість згинального); порушенням контролю мімічних м’язів та рухів язика, утрудненим ковтанням, дефектами мовлення; неконтрольованими, безпричинними нападами сміху та плачу (псевдобульбарний синдром).Пізніше розвивається параліч мускулатури, людина втрачає здатність рухатись, дихання стає все більш утрудненим, аж до повної відмови дихальної мускулатури. Іноді смерть внаслідок паралічу дихальної мускулатури настає раніше, ніж розвивається параліч кінцівок.

Діагностика бічного аміотрофічного склерозу

Клінічна картина хвороби БАС на ранній стадії є типовою для багатьох інших захворювань. Тому дуже важливо здійснити диференційну діагностику та виключити інші причини, що можуть викликати аналогічні симптоми, та вчасно розпочати лікування БАС для попередження паралічу.Основним методам діагностики БАС є електроміографія – дослідження електричної активності м’язів та оцінка швидкості проведення нервового імпульсу.У якості допоміжних методів діагностики можуть використовуватись:● МРТ головного, спинного мозку, шийного відділу хребта;● аналізи крові – загальний, біохімічний на вміст електролітів, серологічні (на антитіла до збудників різних інфекцій), на креатинікіназу; гормони щитовидної залози, антитіла до мієлін-асоційованого глікопротеїну тощо;● аналіз спинномозкової рідини (ліквору); генетичне тестування.

Лікування бічного аміотрофічного склерозу

Етіотропне лікування БАС не проводиться, оскільки причини розвитку цієї хвороби досі не з’ясовані. При хворобі БАС лікування спрямоване на полегшення проявів та уповільнення прогресування. У медикаментозній терапії хвороби БАС використовують: рилузол, що блокує вивільнення глутаматів і, таким чином, впливає на патогенез бічного аміотрофічного склерозу. Лікування БАС рилузолом дозволяє продовжити життя на 2-3 місяці, відтермінувати момент початку штучної вентиляції легень; едаравон, що зв’язує вільні радикали та зменшує пошкодження нервових клітин внаслідок окисного стресу, допомагає довше зберігати працездатність; препарати для симптоматичної терапії – протисудомні, холіноблокатори, антидепресанти.Консервативне лікування БАС є малоефективним, тому медики активно вивчають можливості використання інноваційних методів, зокрема, клітинної терапії.

Результати лікування БАС стовбуровими клітинами

Лікування бічного аміотрофічного склерозу (БАС) в клініці Good Cells за допомогою клітинної терапії відкриває нові перспективи для пацієнтів. Застосування стовбурових клітин у боротьбі з БАС має потенціал зменшити симптоми захворювання і покращити якість життя хворих. Результати клінічних досліджень показують, що стовбурові клітини можуть сприяти регенерації уражених нервових клітин та зниженню запалення в мозку та спинному мозку.Науковці клініки Good Cells використовують екзосоми — мікроскопічні "капсули", які виділяються стовбуровими клітинами. Ці екзосоми здатні доставляти молекули, які допомагають відновлювати пошкоджені тканини, що є критично важливим у лікуванні БАС.

Особливості лікування БАС стовбуровими клітинами в клініці GOOD CELLS

Лікування БАС в Україні з використанням стовбурових клітин здійснює клініка GOOD CELLS. Клітинні продукти створюються у власній біотехнологічній лабораторії клініки. У кріобанку клініки зберігається понад 5 млрд стовбурових клітин, виділених з біологічних матеріалів перевірених донорів, які застосовують, коли використання власних стовбурових клітин пацієнта неможливе. Для уповільнення розвитку БАС та полегшення симптомів використовується комбінація різних видів стовбурових клітин – мезенхімальних з жирової тканини та мультипотентних, похідних нервового гребня. Введення комплексного клітинного продукту дозволяє: скоригувати роботу імунної системи;● зменшити інтенсивність запального процесу;● зупинити або уповільнити процес запрограмованої загибелі клітин (апоптоз); стимулювати утворення нових нервових клітин та кровоносних судин (нейрогенез та ангіогенез).Стовбурові клітини можливо спрямувати до уражених ділянок організму й, тим самим, підвищити ефективність терапії.Курси терапії стовбуровими клітинами при хворобі БАС необхідно проходити кожні півроку. Лікування бічного аміотрофічного склерозу стовбуровими клітинами дозволяє в середньому вдвічі продовжити тривалість життя хворих (у порівнянні з традиційними методами лікування БАС).

Переваги лікування бічного аміотрофічного склерозу за допомогою клітинної терапії в клініці Good Cells

Клініка Good Cells пропонує унікальну програму лікування БАС, яка включає індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Основні переваги цього методу включають:● Безпека і ефективність: клітинна терапія в Good Cells використовується після ретельного дослідження та відповідає всім стандартам безпеки. Методи, які використовуються в лікуванні, мають високий рівень доказової медицини та апробовані у клінічних умовах.● Індивідуальний підхід: кожна терапевтична програма адаптується під специфічні потреби та стан здоров'я пацієнта, що дозволяє максимізувати ефективність лікування.● Комплексний підхід: окрім клітинної терапії, пацієнтам можуть бути запропоновані додаткові методи відновлення, такі як фізіотерапія та реабілітація, що сприяє кращому відновленню функцій тіла.● Довгострокове спостереження: після проведення процедури пацієнти перебувають під регулярним спостереженням лікарів, що дозволяє своєчасно виявляти зміни в стані здоров'я та коригувати лікування.
Щоб дізнатися більше про можливості лікування БАС за допомогою стовбурових клітин, зверніться до клініки Good Cells за консультацією. Можливо запланувати зустріч у Києві або скористатися онлайн-консультацією, якщо ви перебуваєте за межами України. Команда кваліфікованих фахівців допоможе вам зрозуміти всі аспекти запропонованої терапії та підготувати до можливого лікування.Лікування БАС вимагає не тільки сучасних технологій, але й індивідуального підходу та довіри між лікарем та пацієнтом. Клініка Good Cells забезпечує високий рівень обслуговування та підтримки на кожному етапі лікування, від початкової консультації до післяопераційного догляду та реабілітації.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with