Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування наслідків інсульту стовбуровими клітинами


Клітинна терапія допоможе швидше повернути активність та покращить якість життя.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Неврологія
 4. Відновлення після інсульту

Безпечні стовбурові клітини

Відновлення організму після перенесеного інсульту

Інсульт вимагає невідкладної діагностики та лікування. Швидкість звернення до лікаря після інсульту впливає на можливість розвитку серйозних наслідків для організму людини. Допоможіть своєму організму легше перенести хворобу та повернутися до нормального життя.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Реабілітація після інсульту

Інсульт займає лідерські позиції серед причин смерті та інвалідизації людей у всьому світі та є основною причиною довготривалої непрацездатності. Інсульт виникає внаслідок порушення кровопостачання в головному мозку з наступним ураженням тканин головного мозку. Виділяють два види інсульту: геморагічний інсульт, коли відбувається розрив мозкової судини; ішемічний інсульт, коли порушується кровопостачання по судині.
Відповідно до того, яка частина мозку була вражена та в якому об’ємі, прояви бувають різного ступеня складності: порушення мови, порушення свідомості, параліч рук, ніг, обличчя, половини тіла. Після інсульту пацієнта чекає довготривале медикаментозне лікування та фізична реабілітація. Про реабілітацію після інсульту пацієнти дуже часто не знають, а тому втрачається дуже дорогоцінний час для повноцінного відновлення.
Спеціалісти GOOD CELLS пропонують терапію стовбуровими клітинами як спосіб ініціювати максимальне і швидке відновлення організму та повернення до звичного життя. До речі, застосування стовбурових клітин цілком можливе у поєднанні із фізичною реабілітацією. Такий підхід відноситься до інноваційного напрямку медицини – регенеративна реабілітація, що інтегрує регенеративні технології з клінічною практикою реабілітації для відновлення функцій та якості життя людей.

Heading photo

Кому показана клітинна терапія?

Показання:
Пацієнтам, що перенесли інсульт та потребують реабілітації.
Протипоказання:
 онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Як стовбурові клітини сприяють відновленню після інсульту?

Після перенесеного інсульту, залежно від ступеню важкості і періоду перебігу захворювання, часто практикується застосування двох типів стовбурових клітин — мезенхімальні стовбурові клітини пупкового канатика та мультипотентні стовбурові клітини-похідні нервового гребеня. Мезенхімальні стовбурові клітини направлено діють на зняття запальних процесів в організмі, стимулюють відновлення кровопостачання, секретують трофічні фактори, в той же час стовбурові клітини-похідні нервового гребеня захищають нервові клітини від загибелі, стимулюють клітини глії секретувати нейротрофічні фактори, сприяючи відновленню нервової тканини і її рецептивності.
Після терапії стовбуровими клітинами спостерігається зменшення неврологічного дефіциту, покращення рухової функції, мовлення та якості повсякденного життя пацієнтів.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Зв'язок із менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони з радістю нададуть відповідь на усі ваші запитання. На цьому етапі менеджер попросить вас надіслати ваші медичні довідки та результати попередніх обстежень для того, щоб лікар вивчив їх і підтвердив діагноз. Це необхідно, щоб визначити, як саме ми можемо вам допомогти.

 • 2. Консультація з лікарем онлайн або офлайн

  Будь-яка програма лікування починається з підтвердження діагнозу та діагностики. Під час особистої консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми, отримати персональний прогноз ефективності. Ми розглянемо всі передані вами медичні дані, адже маємо бути впевнені, що лікування буде ефективним для вас. Курс лікування розробляється індивідуально. Його тривалість може становити 1-3 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все добре, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.

  *У разі призначення своїх клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панча – до 4 мм, діаметр – до 3 мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИ
  У лабораторії спеціалісти проводять виділення, культивування та тестування стовбурових клітин для перевірки їх відповідності мінімальним критеріям для визначення МСК. Після чого формується терапевтична доза та паспорт якості. Зазвичай, термін виробництва займає 21-28 днів.

  КЛІТИНИ ДОНОРА

  За призначенням лікаря біотехнолог підбирає готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки заздалегідь пройшли перевірку на безпечність. У цьому випадку введення клітин можливе вже після проведення діагностики та медикаментозної підготовки. Термін виробництва займає 1-3 дні.

 • 5. Початок лікування

  Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню діагностику, аналізи та обстеження (УЗД, ЕКГ та всі, показані саме вам, тести та скринінги).

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  В рамках лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію та ендолюмбальне введення клітинного препарату. Кількість введень буде залежати від стану пацієнта.

 • 7. Медичний висновок і рекомендації після лікування

  Після закінчення курсу вам нададуть медичний висновок, де будуть зазначені: діагноз; результати всіх обстежень (клініко-лабораторного та інструментального); методики лікування; рекомендації.
  Лікар надасть рекомендації щодо підтримки та покращення вашого стану.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Після проведення лікування наші пацієнти обов’язково підтримують контакт з клінікою. На третьому і шостому місяці після лікування наш менеджер зв’яжеться з вами та запропонує заповнити анкету, за потреби поспілкуватися з лікарем щодо успіхів у лікуванні. Протягом усієї програми ви будете мати контакт з персональним менеджером, який забезпечить легку комунікацію між вами та лікарем, для того, щоб відстежувати динаміку лікування.

Наука

Наукове обґрунтування 

Зареєстровано понад 90 клінічних випробувань для оцінки безпеки та ефективності лікування інсульту стовбуровими клітинами. Найчастіше для лікування інсульту використовуються стовбурові клітини пуповини, кісткового мозку та похідні нервового гребеня. Мезенхімальні стромальні клітини можуть допомогти зменшити довгостроковий вплив інсульту за допомогою багатьох механізмів, які включають індукцію ангіогенезу, стимулювання нейрогенезу, запобігання апоптозу та імуномодуляцію.Джерело: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23756689/
Клінічні дослідження безпеки та ефективності застосування стовбурових клітин при інсульті
1. Терапія стовбуровими клітинами: клінічне дослідження при інсультіУ рамках дослідження оцінювалася безпека, доцільність та ефективність трансплантації аутологічних мононуклеарних і мезенхімальних клітин у пацієнтів з інсультом, оцінених за клінічними балами та функціональними методами нейровізуалізації (fMRI і DTI). Було доведено, що стовбурові клітини діють як «каркаси» для нейронної трансплантації й можуть допомогти в механізмах відновлення при інсульті.

2. Ефективність та безпека внутрішньовенного введення МСК при ішемічному інсультіБуло проведено проспективне, відкрите, рандомізоване клінічне дослідження ефективності внутрішньовенної ін’єкції аутологічних МСК в боротьбі проти наслідків інсульту. В дослідженні взяло участь 54 добровольці, з яких утворили експериментальну та контрольну групи. Пацієнти, що отримували терапію МСК відзначили значні покращення моторної активності нижніх кінцівок (p = 0.023). Серйозних побічних ефектів терапії не зафіксовано.
3. Нервові стовбурові клітини покращують моторну функцію верхніх кінцівок після ішемічного інсультуУ цьому проспективному, мультицентровому, відкритому дослідженні взяли участь 23 добровольці зі значними вадами моторних функцій верхніх кінцівок. 20 млн стовбурових клітин були введені в зону лушпини кінцевого мозку іпсілатерально до зони інсульту. У пацієнтів із залишковою моторною активністю через 3-12 місяців з’являлися покращення за тестом ARAT. Серйозних побічних ефектів, пов’язаних із застосуванням клітин не було виявлено.
4. Аутологічні МСК покращують відновлення моторних функцій при субгострому ішемічному інсульті.Було проведено рандомізоване контрольоване клінічне дослідження ефективності терапії аутологічними МСК для покращення моторних функцій. Дворічний збір даних підтвердив покращення моторних функцій у пацієнтів експериментальної групи з лікуванням МСК за показниками шкали motor-NIHSS, motor-Fugl-Meyer й активності мозку під час функціональної МРТ. Вчені визнали лікування МСК безпечним.
5. Ефективність внутрішньовенної терапії МСК для відновлення після ішемічного інсультуВ проспективному, відкритому, рандомізованому клінічному дослідженні взяли участь 54 добровольці з важкими ураженнями зони середньої мозкової артерії. Після лікування, моторні функції відновилися значно краще за шкалою Fugl-Meyer в експериментальної групи. Міжпівкульні та іпсілезійні зв’язки значно зросли в групі, що отримала терапію з МСК.  
6. Нервові стовбурові клітини людини при хронічному ішемічному інсультіБуло проведено відкрите, одностороннє клінічне дослідження з підвищенням дози стовбурових клітин. В ньому взяли участь чоловіки віком понад 60 років, які перенесли інсульт 6-60 місяців тому. Разові внутрішньомозкові дози нейроклітин (до 20 млн клітин) не викликали побічних ефектів і були пов’язані з покращенням неврологічної функції. Перед лікуванням середній бал по NIHSS у пацієнтів був 7. Через 2 роки після процедури, середній бал змінився до 2. Таким чином, вчені довели безпечність та ефективність даного лікування при інсульті. 

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Які симптоми інсульту?

  Симптоми включають раптове оніміння або слабкість частини тіла; раптова сплутаність свідомості, проблеми з розмовою або розумінням мови; раптові проблеми з ходьбою, запаморочення, втрата рівноваги або координації; раптовий сильний головний біль без певної причини.

 • Чому так важливо при інсульті якнайшвидше звернутися до лікаря?

  При гострій стадії інсульту термінове звернення до лікаря дає можливість провести тромболізис та запобігти розвитку захворювання. Вчасне звернення до спеціалістів при підгострій стадії чи стадії відновлення після ішемічного інсульту дає більше можливостей для реабілітації, підвищує нейропластичність тканин та збільшує ймовірність утворення нових нейронних зв'язків. Все це зменшує неврологічний дефіцит та допомагає швидше одужати.

 • Що включає реабілітація з використанням стовбурових клітин для відновлення після інсульту?

  Реабілітація після ішемічного інсульту з використанням стовбурових клітин покращує можливості нейропластичності головного мозку, утворення нових нейронних шляхів та відновлення функціонально активних, але пошкоджених хворобою шляхів головного мозку.

 • Як швидко можна буде повернутися до нормального життя після лікування інсульту стовбуровими клітинами?

  Прогноз залежить від декількох факторів: стан пацієнта до інсульту, супутні захворювання, швидкість звернення за медичною допомогою та початку клітинної терапії. Проаналізувавши всі ці дані, лікар GOOD CELLS зможе індивідуально дати прогноз ефективності лікування стовбуровими клітинами.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Вступивши в нову еру медицини, регенеративні технології відкривають перед нами небувалі можливості. Одним із напрямків, де ці інновації демонструють вражаючі результати, є реабілітація після інсульту за допомогою стовбурових клітин. Ця передова методика стає світлом у тунелі для багатьох пацієнтів, котрі прагнуть відновити втрачені функції мозку та повернутися до повноцінного життя.

Що таке інсульт і як його лікувати

Інсульт – це гострий стан, під час якого розвивається некроз клітин мозку. Механізм розвитку інсульту полягає в тому, що в судині стається брак просвіту через тромб. Інколи судина може розриватись. У результаті частина мозку не отримує кисень. Цей процес провокує розвиток некрозу, тобто смерть клітин. У деяких випадках інсульт призводить до інвалідності. Саме тому важливо розуміти, як лікуватись та як відновлюватись після інсульту.

Причини виникнення інсульту

Серед основних причин виникнення інсульту виділяють:● гіпертонічну хворобу;● атеросклероз.
Також ці хвороби можуть поєднуватись і збільшувати вірогідність виникнення інсульту.
Окрім цього, є кілька факторів, які посилюють вірогідність отримати інсульт. Серед них:● гіпертонія;● високий вміст холестерину в крові;● ожиріння;● цукровий діабет;● порушення серцевого ритму.
Тому якщо у вас виявили хоча б один з цих факторів, будьте дуже обережні.

Як визначити інсульт

Щоб визначитись з тим, що робити при можливому інсульті, спочатку дамо відповідь, як запідозрити інсульт.
Запам’ятайте абревіатуру FAST. А тепер докладніше:● Face (обличчя). Повинна насторожити асиметрія по одній стороні обличчя (наприклад, половина обвисає). Також людина не зможе посміхнутись симетрично.● Arm (рука). Слабкість в руках. А буває так, що руку навіть неможливо підняти.● Speech (мовлення). Людина не може повторити навіть елементарні речі. Вимова стає важко зрозумілою, заплутаною.● Time (час). Якщо ви помітили будь-який з трьох симптомів, викличте швидку допомогу. Чим швидше ви це зробите, тим менше ураження отримує пацієнт з інсультом.
А якщо ви підозрюєте інсульт у себе? На які ознаки звертати увагу:● оніміння м’язів, а також їх слабкість (причому з однієї сторони!);● нерозуміння мови або важкість вимови, слова плутаються;● двоїння;● порушення ходьби, яке супроводжується головокружінням та втратою координації.В особливих випадках на кілька хвилин при розвитку інсульту з’являється нудота та сонливість. Але ці ознаки неспецифічні, тому більшість людей їх ігнорує.

Що робити при інсульті: перші кроки

Обов’язково дзвонити в швидку допомогу. Це перший крок і він найважливіший. Коли карету швидкої допомоги викликано, ви можете зробити наступне:
● Переконатись, що хворий дихає. Якщо є порушення дихання, звільніть його дихальні шляхи, очистивши ротову порожнину та покладіть хворого на бік.● При можливості виміряйте тиск і повідомте лікарів про показники.● Якщо людина втратила свідомість, можна перекласти її в зручне місце.● Не знижуйте тиск в перші години після появи ознак інсульту! Це адаптаційний момент, який має важливе значення.● Не можна поїти людину з ознаками інсульту.● Ваша задача дочекатись швидку допомогу. Далі медичний персонал все зробить якнайліпше.

Як запобігти інсульту та зробити його профілактику

Найкращий спосіб не отримати інсульт – зробити його вчасну профілактику. Надаємо кілька дієвих рекомендацій, які допоможуть подовжити довгі роки здорового життя:● Дотримуйтесь збалансованого харчування з великим вмістом овочів та фруктів. Не вживайте фаст-фуд.● Займайтесь спортом/іншими фізичними активностями.● Відмовтесь від паління та зловживання алкоголем.● Знайте свій рівень холестерину та глюкози.● Дотримуйтесь рекомендацій лікаря.
Ці прості рекомендації дозволять запобігти розвитку інсульту.

Види інсульту

Взагалі в медичному світі виділяють такі типи інсульту:● геморагічний інсульт – відбувається розрив судин та крововилив в тканини мозку або між його оболонками;● ішемічний інсульт (іншими словами інфаркт мозку) – розвивається внаслідок закупорювання судини.
За локалізацією їх значно більше, наприклад:● стовбуровий інсульт – відповідно формується в стовбурі мозку, звідти має таку назву;● кардіоемболічний інсульт – відноситься до ішемічних інсультів, розвивається через хвороби серця;● спінальний інсульт – в спинному мозку, за що й отримав таку назву, може супроводжуватись паралічем кінцівок.
Але в будь-якому випадку, всі інсульти потребують виклику карети медичної допомоги в найкоротший термін.

Тривалість лікування після інсульту

Зазвичай тривалість реабілітації після інсульту може відрізнятись у кожного пацієнта. Залежно від локалізації інсульту, часу звернення за допомогою та інших факторів. Але в середньому на відновлення піде від 3 до 6 місяців. Тому що організм має повністю відновитись.
Крім того, існує медикаментозна реабілітація. Вона направлена на профілактику майбутніх станів, а також на підтримку нинішнього стану судин, дихальної системи, серцевого м’яза. Інколи можуть призначати антидепресанти, наприклад, якщо людина має психологічні порушення, погане самопочуття, психоемоційну лабільність.Також використовують фізичні вправи для відновлення рухів та функціональної діяльності:● ЛФК;● фізіотерапевтичні процедури;● рефлексотер.
Інколи додають використання активної чи пасивної кінезотерапії.

Лікування інсульту за допомогою стовбурових клітин

Спеціалісти медичного центру GOOD CELLS пропонують новий метод лікування інсульту з допомогою клітинної терапії. Це сучасний спосіб, який дозволяє почати максимально швидке відновлення організму після інсульту. Може застосовуватись в комбінації з іншими методами реабілітації, в тому числі з фізіотерапевтичними вправами для кращого результату.
У програмах лікування GOOD CELLS використовують мезенхімальні стовбурові клітини, які знімають запальні процеси, стимулюють відновлення кровотоку та утворення нових нейронних зв’язків. Це сприятливо впливає на формування нової нервової тканини та стан хворого, а також зменшує час його реабілітації. В Україні на даний час немає більш ефективного лікування інсульту, ніж застосування стовбурових клітин. При негайному зверненні до лікаря після інсульту та використанні клітинної терапії можливо запобігти незворотним наслідкам інсульту. Не гайте час та звертайтеся до професіоналів GOOD CELLS вже зараз!

Результати реабілітації після інсульту за допомогою стовбурових клітин

Дослідження показують, що використання стовбурових клітин може значно покращити функціональне відновлення після інсульту. Ці клітини, завдяки своїй здатності до трансформації у різні типи тканин, включаючи нейрони та інші компоненти нервової системи, можуть заміщувати пошкоджені ділянки мозку. Відновлюючи уражені області, стовбурові клітини сприяють збільшенню рухових та когнітивних можливостей, що є ключовими для повернення до самостійного життя.

Переваги реабілітації після інсульту за допомогою клітинної терапії в клініці Good Cells

Клініка "Good Cells" у Києві використовує індивідуальний підхід до кожного пацієнта, створюючи персоналізовані програми лікування, які включають клітинну терапію та інші супутні процедури. Однією з унікальних рис центру є використання екзосом - мікроскопічних "посилок", які клітини використовують для взаємодії. Екзосоми можуть бути запрограмовані для відновлення нейронів та покращення мозкової активності.Більше того, "Good Cells" пропонує конкурентоспроможні ціни та високий рівень обслуговування, що робить передові лікування доступнішими для широкого кола пацієнтів. Пацієнти, які вибирають нашу клініку, можуть розраховувати на всебічну підтримку від моменту консультації до повного курсу реабілітації.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with