Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування ідіопатичної запальної міопатії стовбуровими клітинами


Протизапальні властивості стовбурових клітин можуть повернути у життя рух.

  1. Good Cells
  2. Послуги
  3. Неврологія
  4. Ідіопатична запальна міопатія

Безпечні стовбурові клітини

Покращення якості життя завдяки стовбуровим клітинам

Існує багато різних форм міопатії з різними механізмами розвитку. Традиційне лікування не завжди може бути успішним. Клітинна терапія — це альтернатива, яка покращує якість життя.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Лікування міопатії у GOOD CELLS

Ідіопатичні запальні міопатії (ІЗМ) – група хронічних аутоімунних станів. Найчастіше зустрічаються дерматоміозит, поліміозит, некротична аутоімунна міопатія і спорадичний міозит із включеннями.
Головний симптом цих захворювань — це слабкість м'язів і, відповідно, обмеження рухів. При цьому значно погіршується якість життя. Крім того, загрозою стають незворотні зміни в роботі життєво важливих органів.
Команда GOOD CELLS не радить опускати руки. Ми віримо, що з цього моменту ваше життя зміниться на краще, тому що ми пропонуємо малоінвазивну, проте ефективну терапію, яка спрямована на пригнічення запальних процесів.
Методика включає внутрішньовенне та місцеве введення мезенхімальних стовбурових клітин пупкового канатика (МСК пупкового канатика) та мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня (МСК-ПНГ).

Heading photo

Показання для клітинної терапії

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованою ідіопатичною запальною міопатією.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Ціль лікування міопатії

Клітинна терапія може впливати на патогенез та запальні явища ідіопатичної запальної міопатії.
Мезенхімальні стовбурові клітини успішно використовуються при лікуванні аутоімунних захворювань завдяки їх здатності утворити цитокіновий стрес для організму. Це модулює роботу імунної системи і, таким чином, зменшує її агресію до м’язової тканини. Паралельно стовбурові клітини забезпечують паракринний ефект, що виконує трофічну функцію для клітин, які знаходяться навколо м’язових тканин, а також для самих міоцитів і, таким чином, покращує метаболічні процеси і сприяє кращій регенерації тканин.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування ІЗМ

  • 1. Консультація з менеджером

    Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити, як саме ми можемо допомогти.
    На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.
    Програма лікування може складатися з одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

  • 2. Консультація з лікарем

    Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
    Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 4 днів.

  • 3. Оцінка стану пацієнта

    Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
    *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

  • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

    ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
    КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
    У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

  • 5. Початок лікування

    Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  • 6. Медикаментозна терапія

    За результатами діагностики лікар може призначити вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

  • 7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

    В рамках лікування лікар може призначити внутрішньовенне та місцеве введення клітинного продукту тричі.

  • 8. Медичний висновок та рекомендації лікаря

    Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
    діагноз;
    результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
    методики лікування;
    рекомендації лікаря.

    Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

  • 9. Підтримуємо зв'язок

    Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
    У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

    Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

1. Ефективність трансплантації алогенних мезенхімальних стовбурових клітин для лікування резистентних до ліків форм поліміозиту та дерматоміозиту.В дане клінічне дослідження було залучено 10 пацієнтів з поліміозитом/дерматоміозитом, для лікування яких стандартна терапія була неефективна. Всім учасникам була проведена трансплантація алогенних мезенхімальних стовбурових клітин. Перед і після трансплантації учасникам зроблено детальний аналіз крові. Після лікування клітинами у всіх пацієнтів спостерігалося покращення показників сироваткової креатинкінази (КК та КК-МВ), загальної оцінки пацієнта за візуальною аналоговою шкалою та м’язової сили за допомогою ручного м’язового тесту. Крім цього, в окремих пацієнтів спостерігалося покращення перебігу інтерстиціального захворювання легень. У одного пацієнта покращився стан хронічних незагойних виразок. Повторна терапія у пацієнтів з рецидивом також дала позитивні результати. Дослідження доводить, що лікування поліміозиту та дерматоміозиту з допомогою МСК є безпечним та ефективним.
2. Успішна трансплантація аутологічних стовбурових клітин двом пацієнтам з ювенільним дерматоміозитомПацієнт 112-річна дівчинка з ювенільним дерматоміозитом. До лікування пересувалася на інвалідному візку, мала проблеми з диханням та ковтанням. Звичайна медикаментозна терапія давала короткотривалі й маловиражені покращення. Терапія аутологічними стовбуровими клітинами в комбінації з медикаментозною підтримкою дала вражаючі результати: дівчинка почала ходити самостійно; показник Childhood Myositis Assessment Scale покращився з 6 до 61; показник Manual Muscle Testing покращився з 51 до 151;● індекс Карнофського покращився з 50% до 90%; результати МРТ показали значне зменшення запальних реакцій.
Пацієнт 28-річна дівчинка з вірусним міозитом. Через важкий перебіг захворювання отримувала високі дози імуносупресивних препаратів, які, попри це, не давали бажаних результатів. Терапія аутологічними стовбуровими клітинами була перенесена добре. Через 3 місяці після терапії лікарі відмітили наступні результати: різке зменшення м’язового болю; різке зменшення контрактур;● розчинення кальцифікатів у м’язах;● показник Childhood Myositis Assessment Scale покращився з 3 до 41;● показник Manual Muscle Testing покращився з 38 до 108.
Внаслідок цих покращень, дівчинка змогла знову самостійно рухатися та ходити.
Успішне лікування цих пацієнток говорить про безпечність та великий потенціал застосування стовбурових клітин при різних формах ідіопатичної запальної міопатії.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання та відповіді

  • Які можуть бути побічні ефекти застосування стовбурових клітин при ідіопатичній запальній міопатії?

    Стандартні побічні ефекти після клітинної терапії включають підвищення температури до 37.6 впродовж декількох днів, загальну слабкість, головний біль, які тривають до 7 днів.

  • Чи потрібно проходити клітинну терапію регулярно при ідіопатичній запальній міопатії?

    Так, ідіопатична запальна міопатія - це аутоімунне захворювання, яке може мати періоди ремісії і загострення. Клітинна терапія направлена саме на простеження ремісії захворювання. Повторний курс клітинної терапії може проводитися раз на півроку або раз на рік для підтримки позитивного ефекту.

  • Яких результатів клітинної терапії можна очікувати при лікуванні ідіопатичної запальної міопатії?

    Після проходження клітинної терапії у лікуванні ідіопатичної запальної міопатії очікуємо стабілізацію загального стану пацієнта: зменшення слабкості у проксимальній групі м’язів у хворих з міопатією, зменшення явища дисфагії, зменшення порушення дихання.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Що таке ІЗМ

Запальні міопатії – група захворювань з гетерогенним ураженням скелетних м’язів, запаленням поперечносмугастої м’язової тканини. Ідіопатичні запальні міопатії (ІЗМ) – хронічні аутоімунні захворювання невстановленої етіології. До основних проявів ідіопатичної запальної міопатії відносяться симетрична м’язова слабкість проксимальних (розташованих ближче до серединної площини) відділів кінцівок, підвищена втомлюваність, больовий синдром (міалгії), значне скорочення обсягу активних рухів.

Причини ідіопатичної запальної міопатії

Запальні міопатії – захворювання з різноманітною етіологією та механізмами розвитку, вони можуть бути спровоковані інфекційним процесом, впливом токсичних речовин, генетично обумовленими порушеннями синтезу білків, продукції ферментів. Якщо з’ясувати точну причину розвитку не вдається (відсутні підтвердження спадкового характеру, інфекційної природи, впливу зовнішніх факторів тощо), захворювання класифікується як ідіопатична запальна міопатія.
Ідіопатичні запальні міопатії вважаються захворюваннями аутоімунної природи: запальна реакція є наслідком патологічної активності імунної системи, агресії імунних клітин, спрямованої на здорові тканини. Але який саме антиген запускає таку реакцію, не з’ясовано.

Види ідіопатичних запальних міопатій

Ідіопатична запальна міопатія може бути ізольованою чи поєднуватись з системними захворюваннями сполучної тканини (СЗСТ), системними аутоімунними захворюваннями. Основними різновидами ідіопатичної запальної міопатії є поліміозит (ПМ), дерматоміозит (ДМ), деякі види міозитів, некротична аутоімунна міопатія:● поліміозит – хронічне системне запальне ураження м’язової тканини, переважно поперечносмугастої, з больовим синдромом. М’язова слабкість прогресує, призводить до атрофії м’язів. Поліміозит може супроводжуватись патологічними змінами тканин серця та легень.;● дерматоміозит – ураження м’язової тканини (часто не лише поперечносмугастої, але й гладенької) у поєднанні з вираженими шкірними проявами – набряками, висипом, червоними плямами на обличчі, тілі, в області суглобів. Може розвиватися також і у дитячому, підлітковому віці (ювенільний дерматоміозит);● міозити – загальна назва запалень м’язів. На відміну від поліміозиту (множинного ураження різних м’язів), може бути локальним. Серед міозитів, що відносяться до ідіопатичних запальних міопатій, найпоширенішим різновидом є спорадичний міозит із включеннями. Він розвивається зазвичай у літніх людей, прогресує досить повільно, супроводжується специфічними змінами м’язової тканини, які можна виявити лише при біопсії. Також до ідіопатичних запальних міопатій відносяться міозит, поєднаний зі злоякісними пухлинами, міозит, асоційований із системними захворюваннями сполучної тканини (СЗСТ) та деякі інші різновиди;● некротична аутоімунна міопатія супроводжується загибеллю клітин м’язової тканини та її некрозом.

Діагностика ідіопатичних запальних міопатій

Діагностика поліміозитів, дерматоміозитів та інших ідіопатичних запальних міопатій починається з вивчення клінічної картини, збору анамнезу, огляду пацієнта та проведення тестів для оцінки м’язової сили. При встановленні діагнозу враховуються клінічні, лабораторні, електроміографічні та морфологічні діагностичні критерії. Важливими методами діагностики ІЗМ є:● ергометрія – вимірювання м’язової сили;● електроміографія – електрофізіологічне дослідження функціонального стану м’язів;● лабораторні аналізи – біохімічні на рівень КФК, АЛТ, АСТ, ЛДГ та імунологічні на специфічні аутоантитіла;● біопсія та гістологічне дослідження м’язової тканин

Лікування ідіопатичних запальних міопатій в загальній медицині

При ідіопатичних запальних міопатіях лікування може здійснюватися за такими напрямками:● протизапальна терапія глюкокортикоїдами;● імуносупресивна терапія (за показами);● плазмоферез;● терапія стовбуровими клітинами.
Останній метод є найбільш перспективним, дозволяє не тільки полегшити прояви ідіопатичної запальної міопатії, але й вплинути на механізм її розвитку. 

Особливості лікування ідіопатичних запальних міопатій стовбуровими клітинами у клініці GOOD CELLS

Традиційне лікування ідіопатичних запальних міопатій, зазвичай, симптоматичне та не приносить значних результатів. Проте, існують альтернативні рішення, що можуть змінити життя хворого на краще та покращити прогнози перебігу захворювання.

Терапія стовбуровими клітинами допомагає комплексно боротися із запаленням та регулювати роботу імунних клітин, тим самим покращуючи перебіг хвороби. Стовбурові клітини мають імуномодулюючий вплив, пригнічують аутоімунні реакції та стимулюють регенерацію ушкоджених тканин. Завдяки унікальним властивостям стовбурових клітин хворий почуває себе краще, а розвиток міопатії значно сповільнюється або навіть призупиняється.
Клініка GOOD CELLS в Україні пропонує програми лікування ідіопатичних запальних міопатій з використанням мезенхімальних стовбурових клітин пупкового канатика та мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня. Програма включає:
● ретельну діагностику;● індивідуальний підбір лікування;● персональний прогноз ефективності терапії;● спільне відстеження результату протягом 2 років.

Ми приймаємо пацієнтів навіть зі складними випадками, при яких традиційна медицина безсила. Дуже важливо скористатися цим шансом на краще життя для пацієнта! 

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with