Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування хвороби Паркінсона стовбуровими клітинами


Клітинна терапія допоможе стабілізувати стан та призупинити прогрес захворювання.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Неврологія
 4. Хвороба Паркінсона
Heading photo

Хвороба Паркінсона причини

Хвороба Паркінсона - це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, що вражає нервову систему та найчастіше проявляється порушеннями рухових функцій. Зазвичай, симптоми з’являються поступово та починаються із тремору в одній руці. Прогресування захворювання часто проявляється порушеннями мовлення, складнощами з контролем тіла та міміки. Причини виникнення захворювання достеменно не встановлені, але відомо, що певну роль можуть відігравати гени та деякі фактори навколишнього середовища.

Для лікування хвороби Паркінсона клініка
GOOD CELLS пропонує використання стовбурових клітин-похідних нервового гребеня. Це мультипотентні мезенхімальні клітини зі здатністю до диференціації у нейральному напрямку. Також, в деяких випадках буде доцільним використання екзосом від мезенхімальних стовбурових клітин (МСК).

Heading photo

Хвороба Паркінсона лікування в Києві

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованою хворобою Паркінсона.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років;вагітність;психічні розлади;алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Хвороба Паркінсона протокол лікування

Як застосування стовбурових клітин допомагає лікувати захворювання?
Основний механізм лікування хвороби Паркінсона з допомогою стовбурових клітин полягає у регуляції дегенеративного процесу чорної речовини (substantia nigra). Біологічно активні мікроРНК змінюють пенетрантність генів, які відповідають за формування дегенеративного процесу. Також, стовбурові клітини змінюють оточення пошкоджених клітин, покращуючи їх живлення. Іншим важливим механізмом впливу на перебіг захворювання є зменшення імунозалежних реакцій, які викликають загибель клітин чорної речовини. Також, стовбурові клітини зменшують активність апоптозу, тим самим зберігаючи більше клітин живими та функціональними.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.
  ОБРОБКА ЦИТОКІНАМИЛікар може призначити введення клітин, оброблених туморнекротичним фактором. У такому випадку обробка клітин проводиться за 5-7 днів до приїзду пацієнта, тому це необхідно обговорити завчасно.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.
  За результатами діагностики лікар призначить вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та/або внутрішньом'язової ін'єкції.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Під час лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, ендолюмбальне чи перилімфатичне введення клітинного препарату.

 • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

Мезенхімальні стовбурові клітини відомі своїми протизапальними властивостями. МСК можуть синтезувати фактори росту, характерні для нервової тканини, зокрема BDNF, нейротрофічний фактор лінії гліальних клітин та нервовий фактор. Також вони здатні регулювати механізми апоптозу та диференціації клітин.

Джерело:
1. Stem Cell-Based Therapies for Parkinson Disease

Клінічні дослідження безпеки та ефективності застосування МСК для лікування хвороби Паркінсона:

1. Open-labeled study of unilateral autologous bone-marrow-derived mesenchymal stem cell transplantation in Parkinson's disease
У даному клінічному дослідженні взяло участь 7 пацієнтів із діагностованою хворобою Паркінсона віком від 22 до 62 років. Учасникам була проведена унілатеральна стереотаксична ін’єкція МСК з кісткового мозку. За учасниками спостерігали протягом 10-36 місяців після ін’єкції. Результати до лікування за Уніфікованою шкалою хвороби Паркінсона в періоди “увімкнення” була 50.6 ± 15.85, а в періоди “вимкнення” — 65 ± 22.06. На час останнього огляду після ін’єкції, середнє покращення на періоді “увімкнення” було зафіксовано на 38%, а на періоді “вимкнення” — на 22.9%. Також були зафіксовані покращення за шкалами H&Y (з 2.5 на 2.7) і S&E (на 14%). Крім цього, лікарі відмітили суб’єктивні покращення міміки, ходи та епізодів завмирання, 2 пацієнти значно зменшили дозу ліків.
Враховуючи результати, вчені визнали таке лікування безпечним та ефективним. 

2. Finding a new therapeutic approach for no-option Parkinsonisms: mesenchymal stromal cells for progressive supranuclear palsy
Клінічне дослідження ефективності застосування терапії з використанням МСК при рідкісній та важкій формі хвороби Паркінсона — прогресуючому над'ядерному паралічу. 5 добровольців отримали ін’єкцію МСК у мозкові артерії. Через рік після терапії всі пацієнти були живі, за винятком одного, який помер в результаті нещасного випадку. У всіх учасників за час спостереження не спостерігалося погіршень стану, основні показники (UPDRS, H&Y, шкала прогресуючого над’ядерного паралічу) залишалися стабільними. Вчені зробили висновок, що така терапія є безпечною та здатна призупинити розвиток захворювання та подовжити життя хворого.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Чи можна повністю вилікувати хворобу Паркінсона?

  На жаль, повністю вилікувати хворобу Паркінсона неможливо. На сьогодні найпоширенішою терапією є медикаментозне лікування, в деяких випадках лікарі пропонують оперативне втручання. Одним із найперспективніших сучасних методів лікування хвороби Паркінсона є клітинна терапія. Клініка регенеративної медицини GOOD CELLS використовує мезенхімальні стовбурові клітини та екзосоми, які дозволяють призупинити розвиток захворювання та стабілізувати і покращити стан пацієнта.

 • Які перші (ранні) симптоми хвороби Паркінсона?

  Основні симптоми хвороби Паркінсона включають:● тремор рук, ніг, щелепи та голови;судоми та підвищений тонус м’язів;повільність рухів;погіршення балансу тіла, що може призводити до падінь.

  Зазвичай, хвороба починається з того, що симптоми проявлені слабо та можуть іноді зникати. Також, одним із важливих сигналів хвороби є сповільнення мовлення, письма тощо. Також, хвороба може проявлятися депресивними розладами, проблемами зі шкірою, проблемами з ковтанням та жуванням.

 • Яка тривалість життя з хворобою Паркінсона? Скільки живуть з хворобою Паркінсона?

  Зазвичай, тривалість життя людей з цією хворобою не відрізняється від інших. Однак, якщо хвороба Паркінсона у молодому віці проявилася, тривалість життя може бути дещо менша. У контексті хвороби Паркінсона важливим є не тривалість життя, а його якість. Через руйнування нервових зв’язків та клітин, симптоми захворювання можуть позбавити хворого можливості ходити, спілкуватися та доглядати за собою.
  Для того, щоб запобігти такій ситуації, варто звернутися на допомогу до методів клітинної терапії. Застосування стовбурових клітин сповільнює гибель нейронів та стимулює утворення нових нейронних зв’язків. У результаті якість життя залишається стабільною або покращується.

 • Чи допомагають народні методи лікування хвороби Паркінсона?

  У сучасному світі існує багато різноманітних методів боротьби із цією хворобою. Однак, ми закликаємо довіряти лише методам, що показали ефективність у клінічних дослідженнях! На жаль, використовуючи народні методи люди часто втрачають заощадження та дорогоцінний час.
  Сьогодні лікарі в Україні використовують перевірені та ефективні методи, зокрема клітинну терапію. Відповідальний вибір лікування є надзвичайно важливим для кінцевого результату.

 • Які наслідки хвороби Паркінсона?

  Хвороба Паркінсона — це прогресуюче захворювання, яке неможливо вилікувати чи назавжди зупинити. З роками, симптоми стають все сильнішими та все більше впливають на якість життя хворого. Під час цього захворювання руйнуються нейрони та нервові зв’язки, людині стає все важче розмовляти, рухатися та доглядати за собою. Сповільнити цей процес на клітинному рівні може терапія стовбуровими клітинами.

 • Хвороба Паркінсона у молодому віці: причини виникнення?

  Хворобу Паркінсона вважають захворюванням, асоційованим із старістю. Найчастіше воно виникає після 60 років. Однак, останнім часом почастішали випадки виникнення захворювання після 40 та навіть 20 років.
  На ймовірність виникнення захворювання впливають:
   генетична схильність; травми мозку; зловживання алкоголем чи іншими речовинами; постійні стреси тощо.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Хвороба Паркінсона вже давно викликає тривогу серед населення через свої виражені симптоми, такі як тремор, порушення рухів та інші неврологічні проблеми. Важливим напрямком у боротьбі з цим захворюванням є клітинна терапія, яка вже показала значні успіхи в клініці Good Cells.

Що таке хвороба Паркінсона, причини виникнення захворювання

Хвороба Паркінсона — це повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання. Найчастіше воно діагностується у людей похилого віку і характеризується дегенеративними порушеннями з боку екстрапірамідної моторної системи. Механізм розвитку хвороби Паркінсона пов'язаний з руйнуванням та загибеллю нейронів, що призводить до зниження вироблення нейромедіаторів дофаміну. У такому стані у людини виникають порушення в центральній нервовій системі, що проявляться м'язовою ригідністю, гіпокінезією, тремором, постуральною нестійкістю. 
Хвороба Паркінсона — це самостійне захворювання, що не викликане ані генетичними змінами, ані іншими хворобами. Етіологія стану точно не доведена, але вважається, що основні фактори розвитку хвороби наступні:● старіння;● наявність хвороби Паркінсона у сімейному анамнезі;● несприятливі фактори навколишнього середовища;● довгий прийом деяких лікарських препаратів.
Стовідсоткових методів, як вилікувати хворобу Паркінсона, зараз не існує, але терапія направлена на покращення та підтримку стану, профілактику погіршень.

Симптоми хвороби Паркінсона 

Ознаки хвороби Паркінсона та їх інтенсивність залежить від того, яка частина стріопалідарної системи вражена:● при гіперфункції стріатума спостерігається надлишок мимовільних рухів — гіперкінези; ● при торможенні — гіпокінезія, амімія, бідність рухів.  Існують рухові порушення, що характерні для людей з діагнозом хвороба Паркінсона. Симптоми патології:● Тремор — найбільш очевидна та добре візуалізована ознака. Тремор має постійний характер, проявляється навіть у стані спокою. Перші ознаки тремору проявляються у дистальному відділі однієї руки, а з прогресуванням хвороби розповсюджуються на другу руку, на нижні кінцівки, голову (язик, повіки, щелепу). У стані спокою інтенсивність тремору зменшується, але він не зникає повністю, а при хвилюванні стає більш вираженим.● Гіпокінезія — зниження спонтанної рухової активності. Хвороба Паркінсона характеризується брадикінезією — це уповільнення темпу рухів, ляльковою ходою — мілкими кроками, амімією, рідкими миганнями та застиглим поглядом. Амплітуда рухів та активність у таких людей зменшені, відсутні фізіологічні синкінезії — наприклад, при ходьбі, руки не рухаються.● М'язова ригідність — стан характеризується високим тонусом м'язів, що призводить до “застигання” тіла в одному положенні. Згодом, у пацієнта формується характерна поза носія або поза манекена: властива сутулість, напівзігнуті руки в ліктях, ноги в колінах та тазових суглобах. ● Постуральна нестійкість — порушується центр тяжіння тіла, що призводить до втрати рівноваги, падіння. Такий стан характерний для пізніх стадій діагнозу хвороба Паркінсона: причина — важкість подолання інерції руху та спокою (виникають труднощі з початком руху і з зупинкою).Для людей з захворюванням характерні психологічні та вегетативні розлади, порушення обміну речовин, надмірна вага чи худоба, надмірна пітливість, високе слиновиділення, проблеми з мовою, сном. Більше 47% страждають від необґрунтованого страху, безсоння, депресії, хронічної втоми.

Діагностика Паркінсона: як це відбувається

Що таке хвороба Паркінсона та як її діагностувати — знає лікар-невролог. Постановка діагнозу майже не викликає труднощів: спеціаліст спроможний візуально визначити симптоми хвороби у людини. Для складання анамнезу проводяться наступні маніпуляції:● опитування — інформація щодо професійної діяльності, сімейного анамнезу, прийому ліків, історія перших проявів недуги;● фізикальний та неврологічний огляд;● тестування когнітивних функцій;● перевірка психоемоційних порушень;● лабораторні та генетичні обстеження.
Важливим етапом діагностики є нейровізуалізація та диференційна діагностика. Пацієнту з хворобою Паркінсона можуть призначати:● МРТ для вивчення стану мозку та виключення новоутворень, травм, відкладень, тромбів та інших судинних патологій;● електроміографію — для виключення м'язових хвороб, що можуть спровокувати тремор;● електроенцефалографію — вивчення порушень діяльності головного мозку;● МР-ангіографію судин та інтракраніальних артерій.
Важливо виключити вторинний симптоматичний паркінсонізм, що спровокований патологіями мозку, пухлинами, травмами.

Лікування хвороби Паркінсона: які методи використовуються

При діагнозі хвороба Паркінсона лікування призначається індивідуально в залежності від клінічної картини, особливостей пацієнта. Лікування Паркінсона — це сукупність консервативних методів:● Медикаментозна терапія. Оскільки причина хвороби — це критично низький рівень дофаміну, невролог призначає препарати, що стимулюють його вироблення. Дофамінергічні препарати полегшують симптоматику, усувають рухові розлади. Найбільш ефективним препаратом називають Леводопу: усуває гіпокінезію, ригідність, тремор, дисфагію, слинотечу. ● Хірургічне лікування. Якщо в симптоматиці хвороби є тремор, доцільно проводити деструктивну операцію — таламотомію. При інших рухових розладах високу ефективність має палідотомія. Нейростимуляція — малоінвазивне хірургічне втручання, ціль якого — стимуляція структур головного мозку. Цей метод дозволяє збільшити перевод контролю симптомів та зменшити залежність від антипаркенситочних ліків. 
Медикаментозні методи лікування Паркінсона доповнюють різними програмами для покращення функціональних можливостей пацієнта. Також ці програми ефективні в період реабілітації після хірургічних втручань:● фізіотерапія та рухова реабілітація, особливо тренування на рівноваги;● організація харчування;● робота з логопедом та психологом.
● Клітинна терапія: лікування стовбуровими клітинами. Такий метод дозволяє впливати на біологічні процеси в організмі, а саме регуляцію дегенеративного процесу у мозку, покращувати живлення нейронів та стимуляцію нових нейронних зв’язків. Це сучасний підхід у світовій медицині, який на сьогодні дає вагомі результати у лікуванні хвороби Паркінсона.

Профілактика Паркінсона: як зменшити ризик захворювання

В 2022 році Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила Міжсекторальний глобальний план дій щодо боротьби з епілепсією та іншими неврологічними розладами на 2022–2031 роки. Такий захід направлений на вирішення проблем людей, що страждають від таких патологій як епілепсії, хвороба Паркінсона. Профілактика, що може значно знизити ризики розвитку порушень полягає в наступних діях:● раціон з мінімальним вмістом консервантів та насичених жирів, але багатий омега-3 да вітаміном D;● помірні фізичні навантаження, активний спосіб життя;● достатньо відпочинку та сну;● мінімізація стресів, перевтоми, нервової напруги;● виключення куріння та алкоголю.
Людям, що знаходяться у групі ризику (вік, хвороба в анамнезі сім'ї), необхідно проходити профілактичні огляди у невролога.

Інноваційне лікування Паркінсона стовбуровими клітинами 

Один із інноваційних методів лікування хвороби Паркінсона — це терапія мезенхімальними стовбуровими клітинами. Вперше стовбурові клітини були використані в протипаркінсонічній програмі в 2009 році і 80% пацієнтів протягом 36 місяців мали стійку ремісію. 
У клініці GOOD CELLS для лікування хвороби Паркінсона використовують стовбурові клітини, що здатні замінити дофамінсекретуючі клітини, які загинули. Спеціалісти клініки — це ті, хто може вилікувати хворобу Паркінсона без побічних ефектів та з високим відсотком позитивного результату. Цей метод може зупинити дегенеративні процеси у головному мозку, покращити працездатність та рухову функцію, суб'єктивно покращити якість життя пацієнта. Додатково, також можуть бути використані екзосомовмістні продукти, що є найсучаснішим підходом у лікуванні на сьогодні.

Чи є ускладнення та прогнози лікування

Хвороба Паркінсона — як з нею справлятися і які прогнози? Хвороба постійно прогресує і в останні роки помічено, що люди з цим діагнозом втрачають здатність обслуговувати себе самостійно вже протягом 8-10 років, а вже після 10 років набувають статусу інвалідів. При отриманні якісної терапії темп прогресування захворювання сповільнюється — серйозні ускладнення діагностуються в середньому через 15 років, а симптоматика менш виражена.

Результати лікування хвороби Паркінсона стовбуровими клітинами

Останнім часом науковці активно досліджують можливості лікування хвороби Паркінсона за допомогою стовбурових клітин. Ці клітини мають здатність перетворюватися на різні типи клітин в мозку, тим самим відновлюючи пошкоджені нейрони і покращуючи функціонування нервової системи. Регенеративна медицина, особливо екзосомна терапія, демонструє обнадійливі результати в зменшенні симптомів захворювання і сповільненні його прогресування. Екзосоми — це мікроскопічні "посланці", які вивільняються клітинами і можуть передавати молекули, що сприяють відновленню та регенерації уражених клітин мозку.

Переваги лікування хвороби Паркінсона за допомогою клітинної терапії в клініці Good Cells

Клініка Good Cells в Києві, Україна, пропонує унікальну програму клітинної терапії для пацієнтів з хворобою Паркінсона, яка базується на найновіших досягненнях у галузі регенеративної медицини. Однією з ключових переваг лікування в Good Cells є індивідуальний підхід до кожного пацієнта, ретельний вибір стовбурових клітин та використання сучасних технологій для максимально ефективного введення клітин. Результати виправдовують інвестиції, оскільки пацієнти відзначають значне поліпшення якості життя.
Також важливо зазначити, що лікування в Good Cells супроводжується постійним моніторингом стану пацієнта, що дозволяє вчасно коригувати програму лікування відповідно до потреб кожного індивідуума. Додатковим бонусом є можливість використання клітинної терапії у комплексі з іншими методами лікування, такими як терапія за синдромом Дюшена або альтернативні методи лікування хвороби Альцгеймера, що також доступні в клініці Good Cells.

Висновок

Хвороба Паркінсона не лікується повністю, але при ранній діагностиці і своєчасній якісній терапії працездатність покращується та тривалість життя подовжується. Відмінні результати демонструє сучасна регенеративная медицина в Україні: при неврологічних захворюваннях з порушенням функцій руху лікування стовбуровими клітинами стимулює утворення нових нейронних зв'язків, пригнічує патологічні процеси у головному мозку, поліпшує стан та роботу всього організму. Це найкраще рішення, коли традиційні методи лікування хвороби Паркінсона є неефективними.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with