Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування хвороби Альцгеймера стовбуровими клітинами


Клітинна терапія допомагає призупинити прогрес захворювання та частково відновити втрачені функції.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Неврологія
 4. Лікування деменції

Безпечні стовбурові клітини

Призупинення хвороби Альцгеймера з допомогою стовбурових клітин

Хвороба Альцгеймера - найпоширеніша деменція у світі. Вилікувати її повністю неможливо, але призупинити розвиток захворювання цілком реально.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Хвороба Альцгеймера симптоми

Хвороба Альцгеймера це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, найпоширеніший тип деменції. Зазвичай захворювання проявляється помірною втратою пам’яті, але іноді характеризується неможливістю підтримувати бесіду та взаємодіяти з навколишнім середовищем.
Чому виникає хвороба Альцгеймера? Вона виникає через накопичення патологічного білка між нейронами. Цей процес супроводжується порушенням зв'язків між клітинами й подальшими порушеннями функціонування мозку. У результаті людина відчуває труднощі із пам’яттю, соціальною взаємодією та мовленням.
На жаль, хвороба не лікується повністю, однак існують протоколи лікування, що допомагають сповільнити дегенеративні процеси.

Heading photo

Хвороба Альцгеймера лікування

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованою хворобою Альцгеймера

Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років;вагітність;психічні розлади;алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Лікування хвороби Альцгеймера Київ

Для лікування хвороби Альцгеймера лікарі GOOD CELLS пропонують застосування мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня. При запальних процесах в мозку можливе використання мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини або пуповини. Для того, щоб ефективніше боротися із захворюванням, МСК можуть обробити фактором некрозу пухлин, протизапальними цитокінами або іншими активними речовинами. Це потрібно для вироблення спеціальної сенсибілізації клітинного матеріалу до запального патологічного процесу.
Як МСК допомагають контролювати захворювання?1. Утворюють нові зв’язки між нейронами замість зруйнованих.2. Уповільнюють процеси загибелі клітин.3. Сприяють утворенню підтримувальних клітин, що покращують живлення нейронів. Саме ці клітини забезпечують когнітивні здібності пацієнта, пам’ять, формують структуру його мислення.
Терапія стовбуровими клітинами допомагає досягти стабілізації стану хворого, сповільнення розвитку захворювання та значно покращити життя йому та рідним.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.
  ОБРОБКА ЦИТОКІНАМИЛікар може призначити введення клітин, оброблених туморнекротичним фактором. У такому випадку обробка клітин проводиться за 5-7 днів до приїзду пацієнта, тому це необхідно обговорити завчасно.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  За результатами діагностики лікар призначить вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Під час лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, ендолюмбальне чи перилімфатичне введення клітинного препарату.

 • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеною хворобою, пов’язаною з деменцією. На сьогодні, деменція є однією з найбільш значущих соціальних, економічних та медичних проблем нашого часу. Детальніше про дослідження деменції та хвороби Альцгеймера, а також перспективи клітинної терапії у науковій публікації.
На ClinicalTrials.gov зареєстровано понад 20 клінічних досліджень для оцінки безпеки та ефективності різних клітинних продуктів на основі стовбурових клітин при хворобі Альцгеймера.
За результатами опублікованого 3-х річного клінічного випробування І фази на 31 пацієнті із різними нейродегенеративними захворюваннями, включаючи хворобу Альцгеймера, бічний аміотрофічний склероз, хворобу Паркінсона, показана ефективність введення аутологічної стромально-васкулярної фракції жирової тканини (SVF).
При хворобі Альцгеймера показано, що введення клітинного продукту не змінило картину МРТ, за винятком одного пацієнта, об’єм гіпокампа якого збільшився з <5-го процентиля до 48-го процентиля. Стабілізація хвороби та покращення пізнавальних здібностей спостерігалась у 8 із 10 пацієнтів. У двох пацієнтів виявлено зниження рівня Р-тау та ß-амілоїду.
Деталі в оригінальній публікації: Duma, C., Kopyov, O., Kopyov, A. et al. Human intracerebroventricular (ICV) injection of autologous, non-engineered, adipose-derived stromal vascular fraction (ADSVF) for neurodegenerative disorders: results of a 3-year phase 1 study of 113 injections in 31 patients. Mol Biol Rep 46, 5257–5272, 2019. 
Результати та висновки фази І клінічних випробувань препарату “Ломецел-В” для лікування хвороби АльцгеймераПодвійно-сліпе рандомізоване плацебо контрольоване клінічне дослідження за участі 32 пацієнтів з підтвердженим діагнозом хвороба Альцгеймера. Учасники отримали одноразову ін’єкцію клітинного продукту "Lomecel-B" у низьких (2.0 × 107 клітин) та високих (1.0 × 108 клітин) дозах. Спостереження проводили на 2, 4, 13, 26, 39 і 52 тижні після введення. Результати дослідження: В учасників експериментальних груп в крові була значно підвищена концентрація протизапальних факторів (IL-10, IL-12, sIL-2Rα).На 13 тижні спостереження результати МРТ мозку показали значне збільшення лівої долі гіпокампа в учасників групи, яка отримала високу дозу препарату. В учасників експериментальної групи, що отримала низьку дозу клітин нейрокогнітивна оцінка Mini–Mental State Examination (MMSE) показала значущі покращення (на 3 бали на 13 тижні та на 4 бали на 26 тижні спостереження). Шкала оцінки хвороби Альцгеймера – когнітивна підшкала-11 (ADAS-Cog-11) показала регрес стану пацієнтів з групи плацебо та стабільність стану пацієнтів з експериментальних груп. Показник якості життя в оцінці хвороби Альцгеймера (QOL-AD) показав значне покращення в групі з низькими дозами "Lomecel-B" у порівнянні з плацебо на 26 тижні.
Інтрацеребровентрикулярна ін'єкція МСК пуповинної крові людини пацієнтам з деменцією при хворобі Альцгеймера: клінічне дослідження І фазиУ даному клінічному дослідженні взяло участь 9 добровольців з діагностованою хворобою Альцгеймера легкої та середньої тяжкості. За 4 тижні до введення МСК пацієнтам імплантували резервуар Ommaya. Троє учасників отримали низьку дозу клітин (1.0 × 107 клітин/2 mL), а 6 — високу (3.0 × 107 клітин/2 mL). Усім пацієнтам були проведені три повторні ін’єкції з інтервалом у 4 тижні. Серед побічних ефектів терапії були: лихоманка, головний біль, нудота та блювота, які зникли через 36 годин після введення клітин. Під час 36-місячного спостереження у більшості пацієнтів не було виявлено серйозних побічних ефектів терапії. Результати показують, що дане лікування є достатньо безпечним та добре переноситься. Вчені ще працюють над клінічним дослідженням фази ІІ для глибшого розуміння клінічно ефективності лікування.
Стереотаксична ін'єкція в мозок МСК пуповинної крові людини у пацієнтів з деменцією при хворобі Альцгеймера: клінічне випробування фази IКлінічне дослідження на 9 добровольцях з хворобою Альцгеймера зі слабкою або середньою вираженістю. У якості лікування застосовувалися стереотаксичні ін’єкції в головний мозок МСК з пуповинної крові людини. Пацієнти були розділені на групи з низькою (3.0 × 106 клітин/60 мкл) та високою (6.0 × 106 клітин/60мкл) дозами. За період спостереження за пацієнтами у 24 місяці в жодного з них не виникло серйозного побічного ефекту. Протягом перших 12 тижнів спостерігалися незначні побічні ефекти лікування в вигляді головного болю, болю в місці ін’єкції та запаморочення. Дозозалежної токсичності терапії виявлено не було. Дослідження доводить, що дане лікування безпечне та добре переноситься. Подальші дослідження направлені на підтвердження ефективності терапії.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Яка діагностика хвороби Альцгеймера?

  Хвороба Альцгеймера діагностується за наявності суб’єктивних симптомів (погіршення пам’яті та когнітивних здібностей тощо), а також за біомаркерами:
   характерні зміни мозку на знімках МРТ чи ПЕТ;
   наявність білків у спинномозковій рідині.

  Даний діагноз має встановлюватися тільки після повноцінного обстеження та багатофакторного підтвердження.

 • Хвороба Альцгеймера: яка тривалість життя?

  Очікувана тривалість життя після встановлення діагнозу “хвороба Альцгеймера” залежить від багатьох факторів та завжди визначається індивідуально. Враховуючи, що захворювання частіше виникає у людей похилого віку (найчастіше 65+ років), середня тривалість життя після встановлення діагнозу — 7-10 років.

  Однак, цю цифру можна успішно збільшити з використанням таких сучасних підходів, як клітинна терапія.

 • Хвороба Альцгеймера виліковна чи ні?

  На жаль, хвороба Альцгеймера невиліковна. Проте, зараз ведуться десятки клінічних досліджень, направлені на пошук ефективної терапії для боротьби із хворобою.
  Одним із найперспективніших варіантів на сьогодні є використання стовбурових клітин.

 • Хвороба Альцгеймера: який лікар лікує?

  Хвороба Альцгеймера є нейродегенеративним захворюванням, яке зазвичай лікують неврологи.

 • Хвороба Альцгеймера: як попередити захворювання?

  Загальною рекомендацією для профілактики виникнення хвороби Альцгеймера є дотримання здорового способу життя. Харчування, багате на фрукти та овочі, допомагає мозку краще протистояти віковим змінам. Також, активне дозвілля та спорт знижують ризик появи деменції. Крім цього, багато вчених переконані, що постійне когнітивне навантаження, як-от читання книжок чи розв’язування кросвордів, допомагає знизити ризик виникнення деменції.

 • Хвороба Альцгеймера як швидко прогресує?

  Хвороба Альцгеймера є прогресуючим нейродегенеративним захворюванням, що розвивається поступово.
  Розвиток хвороби у кожної людини проходить по-різному. Деякі люди можуть жити ще десятки років із помірними когнітивними порушеннями, в той час, як інші можуть втратити базові навички спілкування та пам’ять вже за кілька років.

  Дотримання здорового способу життя та правильно підібрана терапія допомагають максимально сповільнити розвиток хвороби та тримати рівень якості життя на достатньому рівні.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Лікування хвороби Альцгеймера, яке є одним із найбільш викликаючих захворювань мозку, потребує інноваційних підходів і передових технологій. Стовбурові клітини, відомі своїми регенеративними властивостями, відіграють ключову роль у сучасній медицині, зокрема у боротьбі з синдромом Альцгеймера. В клініці Good Cells, що знаходиться у Києві, Україна, ця інноваційна процедура відкриває нові горизонти у лікуванні захворювань мозку.

Результати лікування хвороби Альцгеймера стовбуровими клітинами

Застосування стовбурових клітин у боротьбі з хворобою Альцгеймера показало обнадійливі результати. Процедура базується на введенні стовбурових клітин, здатних регенерувати ушкоджені нейрони мозку, покращуючи його функціональність. Ці клітини сприяють відновленню втрачених зв'язків між нейронами, що може значно покращити якість життя пацієнтів, уповільнюючи прогресування захворювання. Позитивні зміни часто помічаються у формі покращення пам'яті, здатності до навчання, а також загального психоемоційного стану.

Переваги лікування хвороби Альцгеймера за допомогою клітинної терапії в клініці Good Cells

Клітинна терапія в Good Cells пропонує цілий ряд переваг для пацієнтів із діагнозом Альцгеймера. Перше і найважливіше - це цілеспрямованість методу. Стовбурові клітини можуть бути програмовані так, аби цілитися саме в уражені ділянки мозку, що дозволяє досягати високої ефективності лікування.Другою значною перевагою є мінімальний ризик відторгнення та побічних ефектів, адже використовуються аутологічні стовбурові клітини - отримані з тіла самого пацієнта. Це забезпечує високу сумісність та безпеку процедури.Також слід відзначити індивідуальний підхід у лікуванні. В Good Cells кожній програмі терапії передує глибоке діагностичне дослідження, що дозволяє адаптувати лікування до унікальних потреб кожного пацієнта.Інноваційні методи лікування хвороби Альцгеймера, зокрема за допомогою стовбурових клітин, відкривають нові можливості для пацієнтів, прагнучи не лише уповільнити прогресування захворювання, а й значно покращити якість життя. Клініка Good Cells на чолі з прогресивною регенеративною медициною є вашим надійним партнером у цій боротьбі.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Связь

Остались вопросы?

Заполните форму и получите бесплатную консультацию. Мы всегда готовы ответить на вопросы и предоставить исчерпывающую информацию.

Made with