Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування синдрому порожнього носа стовбуровими клітинами


Відчути дихання знову можливо. Трансплантація стовбурових клітин для життя без тривоги.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Отоларингологія
 4. Синдром порожнього носа

Безпечні стовбурові клітини

Покращення дихання завдяки клітинній терапії


 • Що таке синдром порожнього носа?

  Вперше термін «синдром порожнього носа» (СПН) ввели вчені E. Kern та M. Stenkvist у 1994 році. Так вони назвали стан у деяких пацієнтів після конхотомії — невеликої операції, під час якої видаляється частина носових раковин.
  У 2001 році у своїй публікації E. Moore та E. Kern вказали, що серед причин вторинного атрофічного риніту та синдрому пустого носа визначаються повне (у 22% випадків) або часткове видалення (в 56%) середніх та нижніх носових раковин. Такі операції традиційно проводять у наступних випадках:
  хронічний риніт; гайморит; синусит; назальні поліпи; травмах після яких розростається слизова оболонка носових раковин; сполучнотканинне рубцювання із порушенням носового дихання.

 • Симптоми синдрому порожнього носа

  Синдром порожнього носа — стан, що розвивається після оперативного втручання у зоні носових раковин. При ньому порушуються фізіологічно необхідні функції носу:
  зволоження та нагрівання повітря; затримання мікрочасточок при вдиху; повноцінне відчуття смаку та запаху; передача нервових сигналів про вдих до мозку.
  Найчастіше скарги пацієнтів із СПН пов’язані саме з останнім пунктом.
  «Ілюзія відсутності носу», «дискомфорт, з яким майже неможливо жити», «задуха, від якої не втекти» — часто саме так описують свої відчуття люди, що стикнулися з цією патологією. У таких людей майже завжди є проблеми зі сном, постійна тривога і, як результат, перевантаження нервової системи, вегетативна дисфункція та церебрастенічний синдром.
  Крім цього, у пацієнтів часто виникають і такі симптоми:
  сухість слизової носа; утворення кірок; носові кровотечі; набряк та біль у носі; головний біль та запаморочення; зниження чутливості нюху та смаку; хронічна втома; різкі перепади настрою та роздратованість.

 • Причини синдрому порожнього носа

  СПН розвивається відразу чи через деякий час після оперативного втручання у порожнину носа. До можливих причин виникнення синдрому порожнього носа відносяться: конхотомія – повне або часткове видалення нижніх носових раковин разом зі слизовою; септектомія – видалення носової перегородки;● інші види рінохірургічних радикальних операцій на носовій порожнині з приводу різноманітних захворювань носа та приносових пазух; радикальні трансназальні (які виконуються через ніс) операції на структурах головного мозку.
  Найбільш поширена причина СПН – тотальна конхотомія, але далеко не у всіх пацієнтів, що її перенесли, розвивається це ускладнення. В той же час, симптоми синдрому порожнього носу можуть зустрічатися у пацієнтів зі збереженим об’ємом носових раковин, у яких ушкоджена слизова оболонка та порушена нервова регуляція роботи слизової (ушкоджені нервові закінчення).
  Основними складовими патогенезу СПН є: порушення аеродинаміки носу внаслідок видалення або значного вкорочення носових раковин. Знижується опір потоку повітря, з ламінарного, впорядкованого, він перетворюються на турбулентний, що є нехарактерним для нормального носового дихання; скорочення секреції носового слизу внаслідок ушкодження слизової оболонки носа або зменшення її площі. Порушується механізм зволоження та місцевого захисту від інфекцій, механічних подразнень, хронічне пересихання слизової призводить до її поступової атрофії; дисфункція низки рецепторів носа, насамперед, холодових терморецепторів, внаслідок чого людина не відчуває проходження повітря через носові ходи, хоча об’єктивно воно відбувається.
  Через те, що симптоми суб’єктивні та часто важко описуються, а точні причини хвороби достеменно не відомі, досі ведуться дискусії щодо діагностики СПН.Клініка GOOD CELLS — повністю СПН-friendly.

 • Чому синдром порожнього носа та атрофічний риніт після конхотомії виникає не у всіх?

  Точно відповісти на це питання поки неможливо. Але доведено, що вірогідність виникнення СПН чи атрофічного риніту збільшується при хронічному риносинуситі або сухому передньому риніті.

 • Підвиди синдрому порожнього носа

  В залежності від масштабу, локалізації ушкоджень внутрішньоносових структур виділяють 4 варіанти СПН:● повністю видалені або суттєво вкорочені нижні носові раковини;● аналогічні дефекти середніх носових раковин; часткове ушкодження нижніх та середніх носових раковин;● структурна цілісність раковин збережена, але суттєво пошкоджена їх слизова оболонка.

 • Симптоми синдрому порожнього носа

  При синдромі порожнього носа симптоми досить різноманітні:● дискомфорт, іноді – печіння та больові відчуття через надмірну сухість слизової оболонки; скупчення в носі густого слизу, утворення кірочок; послаблення або повна втрата здатності відчувати запахи; суб’єктивне відчуття утруднення носового дихання, перешкоди у носі, браку повітря та задухи. Внаслідок цього людина часто переходить на дихання ротом;● подразнення глотки повітрям, що не зігрівається, не зволожується та не очищується під час проходження через ніс, як наслідок –відчуття сухості у глотці; часті носові кровотечі; пересихання слизової очей; різноманітні розлади внаслідок постійного відчуття задухи – порушення сну, тривожність, хронічна втома, зниження працездатності, тахікардія; можливі головні болі, болі в різних ділянках обличчя.

 • Діагностика синдрому порожнього носа

  Складові комплексної діагностики синдрому порожнього носа: збір анамнезу, в тому числі за допомогою спеціальних опитувальників; дослідження порожнини носа методом ендоскопії; проведення риноманометрії для об’єктивної оцінки функції носового дихання; низка тестів для оцінки мукоциліарного кліренсу, носової секреції, зволоження слизової (з ватою, з сахарином, проба Ширмера); комп’ютерна томографія чи МРТ носа та приносових пазух; в окремих випадках – біопсія слизової носа.

 • Як, зазвичай, лікують синдром порожнього носа?

  Зазвичай, лікарі призначають при синдромі порожнього носа лікування, спрямоване на полегшення проявів. Його основною складовою є зволоження порожнини носа за допомогою сольових спреїв, мазей, гелів, рослинних олій з лікувальними властивостями. Додатково рекомендується зволожувати, очищувати, кондиціювати повітря за допомогою кліматичної техніки, користуватися носовими фільтрами чи захисними масками, щоб уникнути подразнень слизової, що можуть спровокувати загострення стану. Але симптоматична терапія не впливає на причини виникнення СПН. Чи можливо вилікувати синдром порожнього носа, відновити пошкоджені структури та втрачені функції? Розробка методів лікування, що дозволять це зробити, здійснюється у двох напрямках: біотехнологічне хірургічне лікування, усунення структурних дефектів за допомогою трансплантатів та імплантатів, що складаються виключно з біологічних матеріалів або містять синтетичні компоненти;● біологічна терапія – ін’єкції біотехнологічних продуктів, що стимулюють процеси регенерації та дозволяють відновити втрачені тканини. До таких продуктів відносяться стовбурові клітини.

 • Особливості лікування синдрому порожнього носа стовбуровими клітинами в клініці GOOD CELLS

  У клініці GOOD CELLS для лікування синдрому порожнього носа використовуються різні різновиди біотехнологічних матеріалів, що створюють спеціалісти клініки у власній лабораторії. Кожен з матеріалів має свій вплив на організм та вносить вклад у комплексне лікування СПН:● мультипотентні стовбурові клітини-похідні нервового гребня покращують трофіку слизової носа та стимулюють нервову регенерацію, сприяють відновленню функцій носових рецепторів; мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини допомагають зняти запалення, яким часто супроводжується СПН, а також частково відновити структури, що відповідають за нормальну аеродинаміку носа; унікальний біотехнологічний продукт з 3 компонентів – метилцелюлози (органічний наповнювач, гелеутворюючий агент), безклітинної жирової матриці, що активно стимулює процеси репарації та регенерації, служить структурною основою для новоутворених клітин та мезенхімальних стовбурових клітин, що можуть перетворюватись на клітини сполучної тканини, потрібні для відновлення носових структур. Цей продукт дозволяє відновити втрачений внаслідок операції об’єм носових раковин та нормалізувати носове дихання.Також для усунення дефектів носових структур у клініці використовуються біотехнологічні імплантати різного походження.Розробка схеми лікування та вибір біотехнологічних продуктів здійснюється індивідуально з урахуванням підвиду СПН, локалізації пошкоджених структур та наявності живих тканин, особливостей клінічних проявів.Лікування синдрому порожнього носа з використанням біотехнологічних матеріалів є найбільш прогресивним та ефективним методом, бо дозволяє не тільки полегшити прояви синдрому, але й усунути причину порушень, відновити фізіологічну основу носової аеродинаміки.

Heading photo

Лікування СПН у GOOD CELLS

Ми пропонуємо лікування СПН із застосуванням біотехнологічних матеріалів та мультипотентних стовбурових клітин.
Тактика терапії підбирається індивідуально для кожного випадку. При цьому враховується дефект носових раковин та стан здоров’я пацієнта.
Наші методи:
Інтраназальне введення клітин-похідних нервового гребеня. Це покращує трофіку слизової оболонки носа та стимулює відновлення нормальної функції рецепторів. Цей підхід дозволяє знизити інтенсивність симптомів СПН, в тому числі психологічних.Введення МСК з жирової тканини (аутологічних або донорських).Інтраназальне введення трикомпонентного графту з метилцелюлози, безклітинної жирової матриці та мезенхімальних стовбурових клітин. Цей інноваційний метод, що був спеціально розроблений командою біотехнологів GOOD CELLS, використовується для корекції об'єму носових раковин.
Останні два методи допомагають повернути фізіологічну аеродинаміку у носових ходах та відновити нормальне дихання.
Ви не самотні зі своєю проблемою. Шанс на покращення є!

Heading photo

Клітинна терапія при СПН

Жоден зі стандартних методів лікування синдрому не здатен відновити нервові закінчення та повноцінну слизову оболонку носа. А ми переконані, що тільки за таких умов можливо нормалізувати дихання.
Ми пропонуємо лікування СПН із застосуванням біотехнологічних матеріалів та мультипотентних стовбурових клітин.
Кому підійде такий метод?
Терапія може підійти пацієнтам віком від 18 років з діагностованим синдромом порожнього носа, які хочуть спробувати альтернативні методи лікування.
Тактика лікування підбирається індивідуально для кожного випадку. При цьому враховується дефект носових раковин та стан здоров’я пацієнта. 
Протипоказання до клітинної терапії:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Клітинна терапія при СПН

Підходити до лікування СПН потрібно комплексно. Часто потрібно відновлювати не тільки функціональність тканин, а і їх об’єм. Зменшення навантаження на нервову систему — не менш важлива частина терапії.
Покращення функції
Для лікування СПН ми застосовуємо інтраназальне введення мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня. Така процедура покращує функції епітеліальних клітин та знижує запальні реакції. Завдяки цьому відновлюється пошкоджена слизова оболонка носових раковин.
Часткове відновлення морфології
У випадках, коли сильно постраждала сполучна тканина та морфологія пошкоджених тканин, ми застосовуємо додаткові підходи:
1. Інтраназальна ін’єкція мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини. Має протизапальну дію та покращує структуру тканин носа.
2. Використання біотехнологічних імплантатів. Вони можуть бути різного походження: аутологічний жир, кісткова крихта або кісткові чипси. В окремих випадках ці матеріали доповнюються синтетичними компонентами. Така терапія здатна компенсувати об’єм тканин носа, зменшити запалення та набряк, покращити роботу слизової оболонки та збільшити її чутливість.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може складатися з одного або кількох візитів, кожен з яких триває 1-2 дні.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Лікар може призначити місцеве або інтраназальне введення клітинного препарату. Обидві процедури можуть провести 1-2 рази за візит.

 • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.

  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обґрунтування 

Головна мета застосування стовбурових клітин та тканинно-інженерних конструкцій при синдромі порожнього носа – реконструювати втрачені ділянки носових раковин та слизову оболонку, що дозволить відновити нормальну фізіологічну циркуляцію повітря носовими ходами та усуне симптоми.
Дослідження Xu X. та ін. (2015) показали, що реконструкція функції слизової носа за допомогою ангіопластики в поєднанні із трансплантацією МСК жирової тканини та часток аутологічної жирової тканини значно покращила симптоми у пацієнтів з СПН. Деталі в оригіналі публікації: https://doi.org/10.1186/s13578-015-0045-7
В іншому дослідженні, яке було проведене Saafan М. (2012), показана однакова ефективність підслизової трансплантації безклітинної аллодерми та силастичної мембрани пацієнтам з СПН. Суб'єктивна оцінка проводилась на основі результатів опитувальника SNOT-25, тоді як об'єктивна оцінка проводилася за допомогою передньої риноскопії та ендоскопії носа. В обох групах пацієнтів спостерігалось значне покращення після трансплантації графтів (середній бал SNOT-25 до імплантації був 61,4 порівняно з 33,6 після імплантації силастичного матеріалу, тоді як у групі імплантації аллодерми це було 63,7 проти 34,2 після імплантації). Об’єктивна оцінка показала швидке загоєння без ознак інфікування імпланту, відторгнення або алергії в обох групах. Деталі в оригінальній публікації: https://link.springer.com/article/10.1007/s00405-012-1955-1
Ацелюлярний дермальний матрикс в комбінації з гіалуроновою кислотою може бути чудовою альтернативою графтам із власної жирової тканини, оскільки, на відміну від останньої, не втрачає свій об'єм і не розсмоктується після трансплантації. Деталі в оригінальній публікації: https://link.springer.com/article/10.1007/s00266-020-01680-8
Комбінація розчинної фракції позаклітинного матриксу жирової тканини та метилцелюлози – інше перспективне біотехнологічне рішення для відновлення дефекту об'єму тканини. Така комбінація чудово заповнює об'єм атрофованої ділянки, є біосумісною та не викликає запальних і алергічних реакцій, є більш стабільною до лізису в порівнянні зі звичайними графтами жирової тканини. Деталі в оригінальній публікації: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0165265

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Чи вилікуюсь я за один візит?

  Неможливо відповісти певно, адже кожний випадок індивідуальний. Зазвичай, більшості пацієнтів потрібні повторні введення біотехнологічних продуктів.

 • Чи можу я займатися спортом після лікування?

  Регулярні помірні фізичні навантаження позитивно впливають на стан пацієнтів. Це дозволить покращити чутливість рецепторного апарату до хімічних агентів у крові, навколишніх тканинах та зовнішнього середовища, стабілізувати роботу вегетативної нервової системи.

 • Чи можуть бути якісь ускладнення після лікування? 

  Це ймовірно. Оскільки введення — це інвазивне втручання, є ризик інфекційних ускладнень, носової кровотечі тощо. Для уникнення цих наслідків лікар проводить ретельний попередній огляд пацієнта, вивчає данні лабораторно-інструментальних обстежень і при потребі корегує можливі ризики.

 • За який термін після лікування покращиться сон? 

  Сон значно покращиться за 3-6 місяців. Це пов'язано з поступовим відновленням порушених нервових функцій при СПН, в тому числі й сну.

 • Чи можливо створити нову функціональну сполучну тканину носа при СПН?

  Трикомпонентний графт з метилцелюлози перетворюється в сполучну тканину, яка може виконувати всі необхідні функції. В тканині буде кровопостачання. Ця частина тканини доповнить архітектуру раковини природним шляхом.

 • Чи можуть регенеруватися втрачені нерви?

  Так, ін'єкція стовбурових клітин може регенерувати рецепторний апарат носа.

 • Яке лікування у GOOD CELLS доступне для лікування пацієнтів без структурних змін із такими симптомами, як втрата відчуття повітря, порушення функції слизових, пошкодження нервів, порушення роботи нервової системи?

  Описані симптоми ймовірно пов'язані з ушкодженнями тканин носа. Відновлюючи функціональність тканин носа, ми усуваємо ці симптоми. Однак, важливо діагностувати першопричини цієї деструкції. Для більш точної відповіді потрібно ознайомитися із конкретним випадком.

 • Чи можна відновити значні втрати кровоносних судин та нервів у тканинах носових раковин?

  Часткова нервова регенерація можлива. Ми пропонуємо додаткову ін’єкцію стовбурових клітин-похідних нервового гребеня пацієнтам, яким потрібне відновлення нервів. Цей тип клітин має здатність стимулювати регенерацію периферичної нервової системи. Їх ін’єкція допоможе відновити частково втрачений рецепторний апарат носової порожнини.

 • Чи можна відновити товщину сильно тонкої носової перегородки?

  Дефекти перегородки бувають дуже різні. Щоб відповісти точно, нам потрібно мати результати діагностики конкретного пацієнта.
  З технічної точки зору зробити перегородку товщою дуже складно. Але ми можемо покращити її функції й без потовщення.

 • Метилцелюлоза є постійним філером чи вона розсмоктується?

  Трикомпонентний графт з метилцелюлози є органічним наповнювачем, який частково піддається лізису. Але частина введеного об'єму перетворюється в сполучну тканину та залишається назавжди. Об'єм збереженого матеріалу залежить від активності лізису.

 • Чи можна після ін'єкцій метилцелюлози імплантувати донорський хрящ з ребер?

  Так, це можливо, але тільки в межах узгодженого між лікарями протоколі лікування. В Україні є тимчасові законодавчі питання стосовно трансплантації донорського хряща з ребер.

 • Чи можна збільшити об'єм у всіх частинах носової раковини (передній, задній, посередині)?

  Теоретично так, але можливість ін'єкції визначається завданням корекції, поточним станом та наявністю живої тканини з кровопостачанням. Не завжди пошкоджена структура носа дозволяє всюди зробити ін'єкції. Це визначає лікар. Як правило, ін'єкція виконується в передню частину турбінат, тому що там легше досягти позитивного ефекту й менші ризики ускладнень.

 • Чи виконуємо ми тест із ватою, щоб знати, де саме потрібно додати об'єму?

  Так, ми проводимо тест із ватою за потреби. Обов'язковими тестами завжди є риноманометрія, ендоскопія. Інші тести за потреби.

 • Чи регенерується атрофічна тканина після ін’єкції? Чи покращує вона рубцеву тканину після ін'єкції?

  Мертва тканина не відновлюється. Рубцева тканина може частково змінити структуру, це залежить від природи рубця.

 • Чи робимо ми ENS6Q до та після ін’єкції, щоб контролювати прогрес пацієнтів?

  Ми обов'язково проводимо діагностику до, перед початком лікування, через місяць та 3 місяці після лікування. Діагностика включає аналізи, анкети на кожному етапі лікування, риноманометрію, ендоскопію, КТ і МРТ за призначенням.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Синдром порожнього носа (СПН) — це стан, який часто виникає після хірургічного втручання на носових раковинах і характеризується постійним відчуттям задухи та сухістю у носі, незважаючи на візуально вільні носові проходи. Лікування цього синдрому в клініці Good Cells за допомогою стовбурових клітин відкриває нові можливості для пацієнтів, які страждають від цієї проблеми. Використання регенеративних методів дозволяє зменшити симптоми СПН, покращуючи зволоження та функцію слизової оболонки.
Стовбурові клітини мають здатність до диференціації в різні типи клітин, що потрібні для відновлення і ремонту пошкоджених тканин носа. Пацієнти, які пройшли курс лікування стовбуровими клітинами, відзначають значне поліпшення в зволоженні слизової оболонки, зменшення дискомфорту і відновлення нормального дихання.

Що таке синдром порожнього носа

Синдром порожнього носа (СПН) – досить рідкісний патологічний стан, що, зазвичай, розвивається як післяопераційне ускладнення у пацієнтів, які зазнали ендоназального хірургічного втручання. Синдром порожнього носа - це багатофакторний стан, що складається з низки порушень структур носа та його функцій. Під впливом цих факторів порушується аеродинаміка та іннервація носа, виникає відчуття утрудненого носового дихання, відсутності проходження повітря через носові ходи, відбувається поступова атрофія слизової. СПН супроводжується значним психологічним та фізичним дискомфортом, істотно впливає на працездатність та якість життя.

Причини синдрому порожнього носа

СПН розвивається відразу чи через деякий час після оперативного втручання у порожнину носа. До можливих причин виникнення синдрому порожнього носа відносяться: конхотомія – повне або часткове видалення нижніх носових раковин разом зі слизовою; септектомія – видалення носової перегородки; інші види рінохірургічних радикальних операцій на носовій порожнині з приводу різноманітних захворювань носа та приносових пазух; радикальні трансназальні (які виконуються через ніс) операції на структурах головного мозку.Найбільш поширена причина СПН – тотальна конхотомія, але далеко не у всіх пацієнтів, що її перенесли, розвивається це ускладнення. В той же час, симптоми синдрому порожнього носу можуть зустрічатися у пацієнтів зі збереженим об’ємом носових раковин, у яких ушкоджена слизова оболонка та порушена нервова регуляція роботи слизової (ушкоджені нервові закінчення).Основними складовими патогенезу СПН є: порушення аеродинаміки носу внаслідок видалення або значного вкорочення носових раковин. Знижується опір потоку повітря, з ламінарного, впорядкованого, він перетворюються на турбулентний, що є нехарактерним для нормального носового дихання; скорочення секреції носового слизу внаслідок ушкодження слизової оболонки носа або зменшення її площі. Порушується механізм зволоження та місцевого захисту від інфекцій, механічних подразнень, хронічне пересихання слизової призводить до її поступової атрофії; дисфункція низки рецепторів носа, насамперед, холодових терморецепторів, внаслідок чого людина не відчуває проходження повітря через носові ходи, хоча об’єктивно воно відбувається.

Підвиди синдрому порожнього носа

В залежності від масштабу, локалізації ушкоджень внутрішньоносових структур виділяють 4 варіанти СПН: повністю видалені або суттєво вкорочені нижні носові раковини; аналогічні дефекти середніх носових раковин; часткове ушкодження нижніх та середніх носових раковин; структурна цілісність раковин збережена, але суттєво пошкоджена їх слизова оболонка.

Симптоми СПН

При синдромі порожнього носа симптоми досить різноманітні: дискомфорт, іноді – печіння та больові відчуття через надмірну сухість слизової оболонки; скупчення в носі густого слизу, утворення кірочок;● послаблення або повна втрата здатності відчувати запахи; суб’єктивне відчуття утруднення носового дихання, перешкоди у носі, браку повітря та задухи. Внаслідок цього людина часто переходить на дихання ротом;● подразнення глотки повітрям, що не зігрівається, не зволожується та не очищується під час проходження через ніс, як наслідок –● відчуття сухості у глотці; часті носові кровотечі; пересихання слизової очей; різноманітні розлади внаслідок постійного відчуття задухи – порушення сну, тривожність, хронічна втома, зниження працездатності, тахікардія;● можливі головні болі, болі в різних ділянках обличчя.

Діагностика синдрому порожнього носа

Складові комплексної діагностики синдрому порожнього носа: збір анамнезу, в тому числі за допомогою спеціальних опитувальників; дослідження порожнини носа методом ендоскопії; проведення риноманометрії для об’єктивної оцінки функції носового дихання; низка тестів для оцінки мукоциліарного кліренсу, носової секреції, зволоження слизової (з ватою, з сахарином, проба Ширмера); комп’ютерна томографія чи МРТ носа та приносових пазух;● в окремих випадках – біопсія слизової носа.

Лікування синдрому порожнього носа

Зазвичай, лікарі призначають при синдромі порожнього носа лікування, спрямоване на полегшення проявів. Його основною складовою є зволоження порожнини носа за допомогою сольових спреїв, мазей, гелів, рослинних олій з лікувальними властивостями. Додатково рекомендується зволожувати, очищувати, кондиціювати повітря за допомогою кліматичної техніки, користуватися носовими фільтрами чи захисними масками, щоб уникнути подразнень слизової, що можуть спровокувати загострення стану. Але симптоматична терапія не впливає на причини виникнення СПН. Чи можливо вилікувати синдром порожнього носа, відновити пошкоджені структури та втрачені функції? Розробка методів лікування, що дозволять це зробити, здійснюється у двох напрямках: біотехнологічне хірургічне лікування, усунення структурних дефектів за допомогою трансплантатів та імплантатів, що складаються виключно з біологічних матеріалів або містять синтетичні компоненти; біологічна терапія – ін’єкції біотехнологічних продуктів, що стимулюють процеси регенерації та дозволяють відновити втрачені тканини. До таких продуктів відносяться стовбурові клітини.

Особливості лікування синдрому порожнього носа стовбуровими клітинами в клініці GOOD CELLS

У клініці GOOD CELLS для лікування синдрому порожнього носа використовуються різні різновиди біотехнологічних матеріалів, що створюють спеціалісти клініки у власній лабораторії. Кожен з матеріалів має свій вплив на організм та вносить вклад у комплексне лікування СПН: мультипотентні стовбурові клітини-похідні нервового гребeня покращують трофіку слизової носа та стимулюють нервову регенерацію, сприяють відновленню функцій носових рецепторів;● мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини допомагають зняти запалення, яким часто супроводжується СПН, а також частково відновити структури, що відповідають за нормальну аеродинаміку носа; унікальний біотехнологічний продукт з 3 компонентів – метилцелюлози (органічний наповнювач, гелеутворюючий агент), безклітинної жирової матриці, що активно стимулює процеси репарації та регенерації, служить структурною основою для новоутворених клітин, та мезенхімальних стовбурових клітин, що можуть перетворюватись на клітини сполучної тканини, потрібні для відновлення носових структур. Цей продукт дозволяє відновити втрачений внаслідок операції об’єм носових раковин та нормалізувати носове дихання.Також для усунення дефектів носових структур у клініці використовуються біотехнологічні імплантати різного походження.Розробка схеми лікування та вибір біотехнологічних продуктів здійснюється індивідуально з урахуванням підвиду СПН, локалізації пошкоджених структур та наявності живих тканин, особливостей клінічних проявів.Лікування синдрому порожнього носа з використанням біотехнологічних матеріалів є найбільш прогресивним та ефективним методом, бо дозволяє не тільки полегшити прояви синдрому, але й усунути причину порушень, відновити фізіологічну основу носової аеродинаміки.

Переваги лікування синдрому порожнього носа (СПН) за допомогою стовбурових клітин в клініці Good Cells

Лікування СПН у клініці Good Cells має кілька значних переваг, які включають:● Індивідуальний підхід: Кожен курс лікування адаптований до специфіки симптомів та потреб пацієнта, що забезпечує оптимальні результати.● Мінімізація болю та дискомфорту: Стовбурові клітини ефективно регенерують пошкоджену тканину, зменшуючи біль і дискомфорт, пов'язані з СПН.● Відсутність хірургічного втручання: Лікування стовбуровими клітинами є неінвазивним порівняно з традиційними хірургічними методами, знижуючи ризик ускладнень і період відновлення.● Довготривалий ефект: Регенеративні властивості стовбурових клітин сприяють тривалому поліпшенню стану слизової оболонки.Таке лікування стає життєзмінним рішенням для багатьох пацієнтів, які роками не могли знайти ефективного рішення для своїх симптомів. Завдяки використанню сучасних технологій та наукових досліджень, клініка Good Cells пропонує новітні методи лікування, засновані на регенеративній медицині, що значно покращують якість життя пацієнтів.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with