Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування болю в спині стовбуровими клітинами


Зменшення болю у спині завдяки лікуванню стовбуровими клітинами.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Травматологія та ортопедія
 4. Грижі та синдром фасеткового суглоба

Безпечні стовбурові клітини

Клітинна терапія проти болю у спині


Heading photo

Лікування болю у спині

Хребет людини не тільки допомагає тримати спину рівно, а і, в першу чергу, захищає спинний мозок, який виконує життєво важливі функції, у тому числі рефлекторну та провідникову. Тому хребет оберігати надважливо. Протягом життя він отримує неабияке навантаження, тому у кожної людини іноді болить спина. З віком біль в спині проявляється все частіше. Найбільш поширеним є біль в попереку.
Грижа міжхребцевих дисків та фасет-синдром — найчастіші прояви виснаженого хребта. Кожен з випадків супроводжується болями у спині, а часом призводить до обмеження в русі.
GOOD CELLS пропонує клітинну терапію для зменшення больового прояву та покращення функцій опорно-рухового апарату. Для цього лікар може призначити місцеве введення мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини).
Близько у 87% пацієнтів відновлюється об'єм рухів та у 73% випадків відбувається послаблення больового синдрому.

Heading photo

Показання для лікування болю у спині

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованими грижами міжхребцевих дисків або синдромом фасеткового суглоба.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Як стовбурові клітини лікують біль в спині?

Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини мають широкий спектр дії. Ряд досліджень та наших спостережень показують, що ці клітини здатні до диференціації у сполучні тканини, сприяють регенерації тканин, неоваскуляризації уражених тканин та пригнічують запальний процес.
Протокол виділення МСК з жирової тканини стандартизований та застосовується у всьому світі.


Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування болю у спині

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити, як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.
  Програма лікування може складатися з одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Під час лікування лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту двічі.

 • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

Дегенерація міжхребцевого диска вважається однією з основних причин виникнення болю у попереку, що сприяє появі інших патологій диска, таких як грижа диска, стеноз спинномозкового каналу або синдром фасеткового суглоба.Аваскулярність міжхребцевих дисків є перешкодою для регенерації силами власного організму, внаслідок міграції стовбурових клітин з інших депо. Тканининно-специфічні клітини-попередники були визначені в міжхребцевих дисках, і вони можуть бути направлені на регенерацію.Результати доклінічних досліджень показали, що доповнення функціональних клітин екзогенними стовбуровими клітинами має регенеративну дію при дегенерації міжхребцевих дисків.
Застосування МСК в терапії дегенерації міжхребцевих дисків ґрунтується на даних доклінічних досліджень, а саме:
МСК здатні виживати після трансплантації та диференціюватись в хондроцити; МСК стимулюють відновлення синтезу білків позаклітинного матриксу, в тому числі колагену ІІ типу;  МСК, володіючи імуносупресивними властивостями, сприяють зниження запалення і, тим самим, зупиняють подальшу загибель функціональних клітин диска.
Пілотне дослідження Centeno et al. (2017) показало результати застосування аутологічних МСК при міжхребцевих дисках. Тридцять три пацієнти з болем у нижній частині спини та переродженням диска з діагностованою задньою опуклістю диска на магнітно-резонансній томографії були залучені в дослідження. Для лікування застосовували аутологічні МСК кісткового мозку. За результатами дослідження не виявлено серйозних побічних наслідків (тобто смерть, інфекція або пухлина), пов’язаних із трансплантацією МСК. Числові показники болю (NPS) щодо базової лінії значно знизились після 3, 36, 48, 60 та 72 місяців після лікування. Двадцять пацієнтів, які пройшли МРТ після лікування, мали зменшення розміру опуклості диска, середній розмір зменшення – на 23% після лікування.
Деталі в оригінальній публікації:Centeno, C., Markle, J., Dodson, E. et al. Treatment of lumbar degenerative disc disease-associated radicular pain with culture-expanded autologous mesenchymal stem cells: a pilot study on safety and efficacy. J Transl Med 15, 197, 2017.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Чи зніме таке лікування біль відразу?

  Так, ви відчуєте полегшення відразу після процедури.

 • Чи можу я займатися спортом після лікування?

  Помірні навантаження будуть необхідні обов'язково. Це дозволить покращити стан м'язів спини та кровообіг, що, в свою чергу, дуже важливо для ефективного впливу стовбурових клітин.

 • Чи можна відновити функціональність хребта після будь-яких травм за допомогою стовбурових клітин?

  Ні, такого стверджувати не можна. Доцільність використання стовбурових клітин залежить від виду пошкодження, від кількості рубцевої тканини, від віку пацієнта, тощо. Сьогодні існують технології, що дозволяють відновлювати нервові волокна, але вони базуються виключно на індивідуальній схильності до регенерації тканин конкретного пацієнта.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Біль у спині – хвороба чи симптом?

Біль у спині – це не самостійне захворювання, а поширений симптом, що є складовою частиною клінічної картини при багатьох хворобах чи травмах. Іноді вживається термін «дорсалгія», що в перекладі означає «біль у спині». У МКХ-10 дорсалгії (блок М54) – загальна назва хвороб, патологічних станів, що супроводжуються болями у різних відділах спини.

Біль у спині: причини

Причин, з яких виникають болі в спині, чимало: пошкодження м’яких тканин спини (м’язів, зв'язок, сухожиль), свіжі травми та загострення старих після недостатньо ретельного лікування; травми хребта та деяких периферійних суглобів;● викривлення хребта (сколіоз, лордоз, кіфоз), асиметричний розвиток м’язів спини;● різноманітні захворювання хребта, запальні (ревматоїдний спондилоартрит, хвороба Бехтерєва) та незапальні, дегенеративно дистрофічні (остеохондроз, спондилоартроз, протрузії та грижі дисків); деякі хвороби внутрішніх органів.Больовий синдром часто є одним із проявів ускладнень остеохондрозу (дегенеративно-дистрофічних змін міжхребцевих дисків і кінцевих пластинок суміжних хребців). Міжхребцеві диски складаються з пружного пульпозного ядра, що оточене фіброзним кільцем з колагенових волокон та волокнистого хряща. Завдяки гелеподібній консистенції ядра диски виконують у хребтовому стовпі функцію амортизаторів. Через вікові зміни, вікову редукцію кровопостачання диску, тривалі статичні навантаження при малорухомому способі життя та деяких інших факторах у пульпозному ядрі починається дегенеративний процес, воно втрачає вологу, деформується. Згодом, втрачає форму та пружність фіброзне кільце, погіршується амортизуюча здатність дисків. Під тиском ваги тіла висота хребців поступово зменшується, просвіт між сусідніми хребцями звужується, збільшується ризик нестабільності сегменту, артрозу фасеткових суглобів.Далі можуть розвиватися:● спондильоз (для покращення опорної функції хребта по краях хребців утворюються кісткові розростання – остеофіти); спондилолістез (зміщення тіл хребців); протрузія диска (наслідок дегенеративно-дистрофічних змін, патологічний стан, коли міжхребцевий диск випинається); грижа диска.Усі ці патологічні стани супроводжуються болями в спині ноцицептивного генезу, а також внаслідок подразнення й/або компресії (здавлювання) нервових спинномозкових корінців, нейропатичного генезу. Корінець – це коротка , початкова ділянка спинномозкового нерву, розташована в межах хребтового стовпа. Передні корінці складаються з рухових волокон, задні – з чутливих.Інша поширена причина болів у спині – спондилоартроз, дегенеративно-дистрофічне захворювання фасеткових (міжхребцевих) суглобів. Це парні суглоби, що розташовуються у задньому відділі хребтового стовпа, між суглобовими відростками хребців. Спондилоартроз, зазвичай, є теж ускладнення остеохондрозу як наслідок вікових змін, надмірних навантажень, травм тощо. Болі у спині, спричинені патологічними процесами у фасеткових суглобах, мають загальну назву фасет-синдром. Найпоширеніші прояви фасет-синдрому – біль у шийному відділі хребта та біль у поперековому відділі хребта.

Класифікація болю в спині

Болі в спині класифікуються за різними ознаками.В залежності від причин: вертеброгенні, пов’язані з аномаліями розвитку, травмами, деформаціями, запальними та незапальними хворобами хребта; невертеброгенні, пов’язані з травмами, перенапруженням, запаленням м’язів та зв'язок (рефлекторний м’язотонічний та міофасциальний больові синдроми), судинними патологіями, коксартрозом (артроз кульшових суглобів), хворобами внутрішніх органів, психічними розладами тощо.За походженням:● неспецифічні, зазвичай, пов’язані з порушеннями нормального функціонування різних структур хребта чи тканин, що його оточують, внаслідок їх дистрофічних змін чи несприятливих впливів (перенавантаження, переохолодження). У більшості випадків болі в спині є неспецифічними;● радикулярні, є наслідком компресії або запалення спинномозкових корінців, основним проявом корінцевого синдрому (радикулопатії). Близько 5% болів у спині є радикулярними; специфічні, пов’язані з конкретним захворюванням (важкі травми хребта, пухлини, інфекції). Точно встановити під час обстеження причину болів у спині можна у 3% випадків; дисфункціональні (психогенні), найменш поширений різновид. Можуть бути реакцією на стрес, наслідком тривалого больового синдрому (людина може продовжувати відчувати біль, хоча його об’єктивну причину вже усунуто).За тривалістю проявів: гострі (відчуваються до 4 тижнів); підгострі (4 тижні до 6 місяців); хронічні (від 6 місяців).Вертеброгенні за локалізацією поділяються на:а) рефлекторні: цервікалгія, цервікобрахіалгія, цервікокраніалгія – біль у шийному відділі хребта, з іррадіацією в плече та голову;● торакалгія – біль у спині між лопатками, в грудному відділі хребта; люмбалгія, люмбаго і люмбоішалгія – біль у нижній частині спині, попереку або попереково-крижовому відділі, біль у крижовому відділі хребта, можлива іррадіація в нижні кінцівки.б) корінцеві (з болем внаслідок компресії корінців у вищенаведених відділах).

Характер болів у спині

Прояви больового синдрому, зазвичай, залежать від походження болів у спині. Неспецифічні болі: здебільшого ниючі, тягнучі, можуть супроводжуватись відчуттям стягнутості;● при навантаженнях, рухах, у деяких позах підсилюються;● у комфортному положенні, а також після масажу м’язів можуть зменшуватись; можуть локалізуватись у задній частині спини та з боків;● зазвичай, супроводжуються напруженням, ущільненням м’язів, що можна виявити під час пальпації.Радикулярні болі інтенсивні, різкі, пекучі, бувають подібні до удару струмом, часто посилюються при рухах, супроводжуються прострілами, поширюються на інші ділянки тіла. Біль у верхній частині спині, шиї може віддавати у плечі, руки ,у грудному відділі – в ділянку серця чи шлунку, нижній частині – в сідниці та ноги. При цьому болі в кінцівках бувають більш інтенсивними, вираженими, ніж біль у хребті. Больовий синдром супроводжується іншими проявами радикулопатії: обмеження об’єму рухів; зниження м’язової сили, порушення рефлексів; зниження чутливості шкіри та інших тканин, відчуття затерпання;● судоми в кінцівках.Характер та локалізація специфічних болів залежить від їх причини. Так, якщо причиною є запалення органів малого тазу, відчувається оперізуючий біль у спині та внизу живота. Болі, пов’язані з онкологічними процесами, зазвичай, інтенсивні, нестерпні.

Діагностика причин болів у спині

При болях у спині лікар спочатку проводить опитування, збирає анамнез, цікавиться характером болів, обставинами їх виникнення (у стані спокою чи після навантаження, при рухах), уточнює, чи непокоїть нічний біль у спині, чи відчувається тільки протягом дня. Далі проводиться: фізикальний огляд з пальпацією, вивчення особливостей тілобудови, постави; неврологічний огляд, перевірка рефлексів, больової, тактильної чутливості, функціональні проби; перевірка обсягу рухів у суглобах і хребті.Для уточнення попереднього діагнозу лікар може призначити:● інструментальну діагностику – рентгенографію, КТ, МРТ, УЗД відповідних відділів хребта, в деяких випадках – суглобів, внутрішніх органів, судин; функціональну діагностику нервів та м’язів – електронейроміографію; лабораторні дослідження – ревмопроби та інші аналізи для виявлення запальних процесів, інфекцій.При скаргах на біль в лівому боці спини потрібна диференціальна діагностика з кардіологічними захворюваннями, зокрема, ІХС.

Лікування болю в спині

При болях у спині лікування повинне бути комплексним, спрямованим на полегшення болів та на усунення причини їх виникнення. Важливу роль відіграє корекція способу життя, дозування фізичних навантажень, контроль ваги, відмова від шкідливих звичок тощо.Методи лікування різноманітні:● при радикулопатіях з гострим больовим синдромом може здійснюватися блокада – ін’єкція кортикостероїдів; в інших випадках місцеве застосування зовнішніх засобів з протизапальною та знеболювальною дією (мазі, гелі, розтирання) поєднується з пероральним прийомом нестероїдних протизапальних (за потреби); призначаються різноманітні фізіотерапевтичні процедури для зняття запалення, покращення кровопостачання та живлення структур хребта;● у разі патологічного тонусу м’язів показані прийом міорелаксантів, масаж, фізіотерапія; ЛФК, кінезіотерапія, виконання вправ на медичних тренажерах, ручний та апаратний масаж сприяють зміцненню м’язового корсету спини; для усунення компресії корінців може проводитись мануальна чи тракційна терапія; у складних випадках виконуються малоінвазивні ендоскопічні чи відкриті операції на хребті (денервація фасеткових суглобів, встановлення міжостистих імплантатів, стабілізація хребта тощо); при грижі дисків альтернативою хірургічному втручанню може бути клітинна терапія.

Особливості лікування болю в спині стовбуровими клітинами у клініці GOOD CELLS

Терапія мезенхімальними стовбуровими клітинами – ефективний метод лікування дегенеративно-дистрофічних хвороб хребта та суглобів. У клініці GOOD CELLS ця методика успішно застосовується при болях у спині, пов’язаних з остеохондрозом та його ускладненнями, грижею міжхребцевих дисків, фасет-синдромом.Мезенхімальні стовбурові клітини, що отримують з жирової тканини або кісткового мозку, здатні перетворюватись на хондроцити – клітини хрящової тканини. Цим обумовлена їх регенеративна дія при дегенеративно-дистрофічних процесах у міжхребцевих дисках та суглобах:● стовбурові клітини після імплантації диференціюються в хондроцити, що доповнюють власні функціональні клітини міжхребцевих дисків та суглобового хрящу; також вони стимулюють синтез колагену, не менш важливого для відновлення тканин міжхребцевих дисків;● завдяки їх імуносупресивній та протизапальній активності попереджається подальша загибель функціональних клітин, зупиняється дегенеративне переродження диска.Результатом терапії стовбуровими клітинами є відновлення амортизуючої функції міжхребцевих дисків, як наслідок – відновлення об’єму рухів та усунення больового синдрому.Лікуванню стовбуровими клітинами в клініці GOOD CELLS передує консультація, вивчення анамнезу, підтвердження діагнозу, оцінка показань та протипоказань до клітинної терапії. У разі наявності показань та готовності пацієнта до терапії стовбуровими клітинами розробляється індивідуальний план лікування. Через деякий час після введення клітинного продукту починаються процеси регенерації, що супроводжуються послабленням чи повним зникненням больового синдрому. Це дозволяє відмінити прийом протизапальних, знеболювальних препаратів чи суттєво зменшити дозування. Протягом всього курсу лікування пацієнт у будь-який момент може зв’язатися з персональним менеджером, який відповість на питання, нагадає про дату чергового візиту до клініки, в разі потреби призначить позачерговий контрольний огляд у лікаря.

Терапія стовбуровими клітинами ефективна у складних випадках

Серед різноманітних причин болів у спині одним з найбільш поширених є дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків, зменшення їх висоти, протрузія та грижа. Єдиним ефективним методом лікування грижі вважається операція. Але терапія стовбуровими клітинами дозволяє зупинити переродження диску та навіть запустити процес його відновлення без хірургічного втручання. Лікування стовбуровими клітинами допомагає не просто позбутися болів у спині, але й усунути причину їх виникнення.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with