Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування фасеткового синдрому стовбуровими клітинами


Лікування артрозу міжхребцевих суглобів стовбуровими клітинами.

  1. Good Cells
  2. Послуги
  3. Травматологія та ортопедія
  4. Фасетковий синдром

Безпечні стовбурові клітини

Клітинна терапія для лікування фасеткового синдрому


Heading photo

Лікування фасеткового синдрому

Фасет-синдром — один з найчастіших проявів виснаженого хребта та може супроводжуватися болями у спині, а часом призводить до обмеження в русі.
GOOD CELLS пропонує клітинну терапію для зменшення больового прояву та відновлення рухової активності спини. Для цього лікар може призначити місцеве введення мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини).
Близько у 87% пацієнтів відновлюється об'єм рухів та у 73% випадків відбувається послаблення больового синдрому.

Heading photo

Показання для лікування фасет-синдрому

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованим синдромом фасеткового суглоба.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Як стовбурові клітини лікують суглобові хрящі хребта?

Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини мають широкий спектр дії. Ряд досліджень та наших спостережень показують, що ці клітини здатні до диференціації у сполучні тканини, сприяють регенерації тканин, неоваскуляризації уражених тканин та пригнічують запальний процес.
Протокол виділення МСК з жирової тканини стандартизований та застосовується у всьому світі.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування 

  • 1. Консультація з менеджером

    Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити, як саме ми можемо допомогти.
    На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.
    Програма лікування може складатися з одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

  • 2. Консультація з лікарем

    Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
    Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

  • 3. Оцінка стану пацієнта

    Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
    *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

  • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

    ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
    КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
    У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

  • 5. Початок лікування

    Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

    Під час лікування лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту двічі.

  • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

    Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
    діагноз;
    результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
    методики лікування;
    рекомендації лікаря.

    Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

  • 8. Підтримуємо зв'язок

    Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
    У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

    Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

1. First Human Report of Relief of Lumbar and Cervical Discogenic and Arthritic Back Pain after Epidural and Facet Joint Mesenchymal Stem Cell Injection
Чоловік 47 років мав скарги на хронічний біль у попереку протягом 13 років, який не піддавався консервативному лікуванню. Пацієнт отримав лікування мезенхімальними стовбуровими клітинами пуповини. Було введено 87 млн клітин внутрішньовенно, додатково по 1 млн клітин у кожен з 8 поперекових епідуральних фасеткових суглобів, а також 5 мільйонів клітин у поперековий епідуральний простір. Побічних ефектів виявлено не було. Через п’ять днів після лікування більша частина поперекового болю пацієнта, спазми у спині зникли повністю. Лікування позбавило пацієнта необхідності постійного прийому знеболювальних, також значно покращився сон. Також пацієнт повідомив, що в результаті ін’єкції на 98% зник біль у шийному корінцевому відділі.

2. A New Technique for the Treatment of Lumbar Facet Joint Syndrome Using Intra-articular Injection with Autologous Platelet Rich Plasma
У дослідженні взяли участь 19 добровольців із синдромом фасеткових суглобів. Добровольці пройшли лікування аутологічною плазмою, багатою на тромбоцити. Через тиждень після лікування у пацієнтів значно зменшився біль у попереку під час спокою та згинання. Результати були оцінені як «хороші» або «відмінні» для 9 пацієнтів (47,37%) одразу після лікування, у 14 пацієнтів (73,68%) через тиждень, у 15 пацієнтів (78,95%) через місяць. За результатами Опитувальника по інвалідності Роланда-Морріса спостерігалися статистично значущі відмінності, а за результатами Індексу інвалідності Освестрі спостерігалося покращення функціональних можливостей поперекового відділу на понад 10%. Жодних серйозних побічних ефектів даної терапії виявлено не було.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

  • Чи можна вилікувати фасетковий синдром шийного, грудного, поперекового відділу хребта стовбуровими клітинами?

    Кожен випадок лікування у клініці регенеративної медицини GOOD CELLS розглядається індивідуально. Перед початком клітинної терапії лікар обов'язково надає прогноз ефективності такого лікування.

  • Чи можу я займатися спортом після лікування фасеткового синдрому стовбуровими клітинами?

    Помірні навантаження будуть необхідні обов'язково. Це дозволить покращити стан м'язів спини та кровообіг, що, в свою чергу, дуже важливо для ефективного впливу стовбурових клітин. Спеціалісти GOOD CELLS нададуть рекомендації після лікування для покращення результатів лікування стовбуровими клітинами.

  • Чи можна відновити функціональність міжхребцевих суглобів після будь-яких травм за допомогою стовбурових клітин?

    Ні, такого стверджувати не можна. Доцільність використання стовбурових клітин залежить від виду пошкодження, від кількості рубцевої тканини, від віку пацієнта, тощо. Сьогодні існують технології, що дозволяють відновлювати нервові волокна, але вони базуються виключно на індивідуальній схильності до регенерації тканин конкретного пацієнта.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Що таке фасетковий синдром?

Фасетковий синдром (або артроз міжхребцевих суглобів) – це патологічний стан суглобових хрящів хребта. Інша їх назва дуговідросчаті суглоби. Вони утворюються завдяки кінцям поруч локалізованих хребців і вкриті хрящовою тканиною. Завдяки цим суглобам люди мають гнучку спину та шийний відділ.

Патологічний стан, при якому вражаються міжхребцеві суглоби, проявляється дегенеративно-дистрофічним процесом, через що порушується фізіологічна біомеханіка рухів та розвивається больовий синдром.

Згідно зі статистикою більше ніж 55% випадків фасеткового синдрому приходиться на шийний відділ, і 31% на поперек. А відсоток захворювання серед літніх людей складає близько 90%.

Також в деяких медичних публікаціях зустрічається термін спондилоартроз. Раніше його прирівнювали до фасет-синдрому. Але наразі вважається, що він не є синонімом фасеткового синдрому і охоплює дистрофічні процеси в більшій кількості структур одночасно (капсулі міжхребцевих суглобів, параартикулярних тканин та жовтій зв’язці).

Лікування фасет-синдрому складається з протизапальної терапії та лікувальної фізкультури. Але про це докладніше пізніше.

Фасетковий синдром: причини та механізм розвитку

До основних причин розвитку міжхребцевого артрозу відносять такі:● Руйнування міжхребцевого диска внаслідок травми і, як наслідок, здавлення хряща фасеткового суглоба. ● Зменшення вироблення синовіальної рідини, що відбувається у літніх людей по причині фізіологічного старіння організму. Справа в тому, що синовіальна рідина змащує елементи суглобу, як машинне масло змащує елементи двигуна в автомобілі. Коли синовіальної рідини не вистачає, структури суглобу починають зношуватись швидше, що призводить до дегенеративного процесу.● Підйом великих тяжів, що спричиняє навантаження на структуру хребта і сприяє ушкодженню суглоба і руйнування його елементів.Отже, найчастіше до фасет-синдрому призводить травмування або фізіологічне старіння організму. 
Також фасетковий синдром розвивається через дегенеративні зміни хребців і суглобових тканин через остеоартроз та дегенеративні процеси в хрящах, які проявляються зі старінням організму. 
Ще одним можливим механізмом розвитку хвороби є функціональні порушення в суглобах через зниження висоти міжхребцевих дисків на фоні грижі або інших запальних та незапальних процесів. Це призводить до блокування та обмеження фізіологічної рухомості структур хребта. 

Фасет-синдром: симптоми

Основний симптом фасет-синдрому – це біль у враженному відділі. Залежно від пошкоджень та розвитку дегенеративного процесу біль може бути як одностороннім, так і з обох боків від хребта. Найчастіше вражається шийний відділ та поперек, але інколи пацієнти стикаються з болями в грудному відділі також.
Біль проявляється інтенсивніше в поперековому відділі, через те, що на нього приходиться найбільший тиск від тіла. Тому інколи симптоми фасет-синдрому – це іррадійований біль в:● сідничну ділянку;● пах;● задню сторону стегна;● в нижні кінцівки;● дуже рідко в верхні кінцівки.
Якщо уражається шия чи грудний відділ, біль іррадіює в верхні кінцівки і навіть в очеревину. 
Інший симптом артрозу міжхребцевих суглобів: зменшення або повна втрата чутливості в верхніх чи нижніх кінцівках.Також біль посилюється при фізичній праці, при піднятті важких предметів, при стандартних нахилах, поворотах тілом, при розтягуванні спини. 
Біль зменшується лише при нахилі вперед або в положенні лежачи на спині. 

Діагностика фасеткового синдрому

Щоб встановити діагноз, лікар проводить огляд та діагностику. Спочатку збираються скарги та анамнез хвороби. Лікар має знати, коли почались перші болі, з чим були пов’язані та як змінювався характер болю при зміні положення тіла в просторі. 
Діагноз артроз міжхребцевих дисків припускають, якщо у пацієнта основна скарга – біль в шийному/грудному/поперековому відділах навіть без виконання виснажливої фізичної праці, спорту та інших навантажень. А також при супроводі болей неврологічними симптомами (оніміння рук або ніг). 
В такому випаду лікар призначає додаткове обстеженні:● рентген хребта;● МРТ;● КТ;● ЕГ. Якщо на отриманих зображеннях лікар не бачить можливих причин симптому, ставиться діагноз фасет-синдром. 
Щоб підтвердити остаточний діагноз спеціаліст може запропонувати діагностичну ін’єкцію. Ця маніпуляція проводиться в ділянці поряд з нервом дуговідросчатого суглоба в місці болю. Під контролем рентгенологічного апарату пацієнту вводять місцеву анестезію і дивляться, чи змінюється характер болю.
Якщо настає полегшення, остаточний діагноз підтверджується.

Лікування фасеткового синдрому

Залежно від інтенсивності та причин болю фасет-синдром лікується кількома методами. Всі вони направлені на зменшення больового симптома та стабілізації хребта для зменшення навантаження на структури дуговідросчатих суглобів.

Консервативні методи

До них відносять призначення протизапальних препаратів. Вони зменшують запалення та знижують біль. Але ці препарати впливають лише на симптом, не впливають на причину розвитку дегенеративного процесу. Тому такі препарати являються допоміжними.

Фізіотерапія

Це також один із методів лікування синдрому. Він базується на розвитку м’язів спини та живота для стабілізації хребта. Таким чином, намагаються зменшити навантаження на дуговідросчаті суглоби і больовий синдром.

Але інколи ці варіанти не єдині для лікування фасет-синдрому. Якщо причиною дегенеративних змін є зміщення суглобів, призначають мануальну терапію для повернення суглоба на місце. Якщо причина в артриті, намагаються знайти причину та зменшити вплив фактору, що призвів до артриту. Якщо причиною став артроз, призначають не консервативні методи лікування.

Ін’єкційні методики

Якщо консервативна терапія не допомагає, пропонують використання ін’єкцій. Це блокада болевого синдрома завдяки знеболюючому препарату та кортизону в ділянку дегенеративного процесу.

Оперативні методики

Ми винесли їх в окремий розділ. Такі методи використовують, коли інші на приносять відповідного результату. Їх суть – знищити провідність чутливого нерва для припинення передачу больовогу імпульсу. Зараз використовують кілька ефективних технік, наприклад, радіочастотне усунення нервових закінчень.

Особливості лікування фасет-синдрому стовбуровими клітинами в клініці GOOD CELLS

В клініці регенеративної медицини GOOD CELLS ми пропонуємо сучасний ефективний метод лікування фасеткового синдрому. У його основі використання стовбурових клітин для зупинення дегенеративних змін в суглобах. 
Чому цей метод ефективний:● Стовбурові клітини мають імуномодулюючі властивості, тобто, здатні пригнічувати запальні процеси в місці введення.● Стовбурові клітини здатні диференціюватись в інші клітини, в тому числі, в хондрогенні, остеогенні та адипогенні. Тим самим, вони здатні відновлювати вже втрачені клітини в суглобах.Що відбувається з пацієнтами після введення стовбурових клітин в ділянку ураження:● зникнення больовогу синдрому через 7-10 діб;● відновлення рухової активності спини;● збільшення можливостей щодо активної рухової діяльності без болю в шиї, грудному відділі чи попереку;● ознаки регенерації хряща та збільшення його об’єму в дуговідросчастому суглобі;● збереження позитивних клінічних змін при лікуванні фасет-синдрому на рік в середньому.
Це актуальний та ефективний метод лікування фасет-синдрому, який може замінити старі методи корекції больового синдрому при дегенеративних процесах в структурах спини. 
Таке лікування має свої переваги:● терапевтичний ефект тоді, коли традиційні методи залишились бездієвими;● зменшення больового синдрому на довгий час;● часткове відновлення хряща, травмованого через різні чинники;● відсутність побічних ефектів, які притаманні кортикостероїдам та місцевій анестезії, яка використовується для полегшення життя пацієнта.
Отже, лікування фасет-синдрому стовбуровими клітинами – нове слово в медицині з доказовою ефективністю. Стовбурові клітини – це нова сторінка для лікування фасеткового синдрому та повернення людині повноцінного рухового життя без болі. 

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with