Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Трансплантація стовбурових клітин – шлях в якісне майбутнє


Трансплантація стовбурових клітин – це не захмарне майбутнє, а реальність!

  1. Good Cells
  2. Наука
  3. Трансплантація стовбурових клітин

Безпечні стовбурові клітини

Що необхідно знати про трансплантацію стовбурових клітин?

Для деяких типів захворювань трансплантація стовбурових клітин – єдиний можливий варіант лікування.

Heading photo

Звідки отримують стовбурові клітини?

Першою необхідною умовою безпечної та максимально ефективної трансплантації стовбурових клітин є вибір джерела стовбурових клітин в дорослому організмі.
Найбільш поширеними джерелами мезенхімальних стовбурових клітин в дорослому організмі для цілей регенеративної медицини є жирова тканина та кістковий мозок. Отримання зразка жирової тканини та аспірату кісткового мозку створює ряд незручностей для пацієнта, включаючи біль та неприємні відчуття.
GOOD CELLS пропонує виділяти стовбурові клітини із невеликого зразка біопсії шкіри із завушної області голови.
Це малоінвазивний метод перфораційної біопсії (панч-біопсія), в результаті якого ми отримуємо невеликий шматок шкіри (~4 мм), включаючи більш глибокі шари (епідерміс, дерма та поверхневий жир). Наша інноваційна технологія дозволяє виділити з цього невеликого зразка біопсії три типи стовбурових клітин з різним терапевтичним потенціалом – фібробласти, мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини та мультипотентні стовбурові клітини похідні нервового гребня. Ізольовані стовбурові клітини розмножуються в культурі до необхідної кількості клітин і потім можуть бути трансплантовані назад пацієнту за показаннями лікаря.   Здійснення панч-біопсії проводиться під місцевим знеболенням. Тривалість процедури не перевищує 20 хв. Оскільки розміри біопсії до 4-х мм в діаметрі, жодних побічних ефектів для пацієнта не відмічено. Рана загоюється природним шляхом. Повернення до нормального життя можливе одразу після процедури панч-біопсії.

Heading photo

Аутологічна vs алогенна трансплантація стовбурових клітин

Види трансплантацій стовбурових клітин:
1. Аутологічна – трансплантація стовбурових клітин власного організму. Для аутологічної трансплантації стовбурові клітини виділяють з біоптату шкіри, жирової тканини чи кісткового мозку пацієнта, нарощують в лабораторії до необхідної кількості та через деякий час вводять пацієнту. 2. Алогенна – трансплантація стовбурових клітин, отриманих від донора. Донорські стовбурові клітини можуть бути виділені не лише із кісткового мозку, жирової тканини, а і з пуповини чи плаценти.
За відсутності протипоказань завжди віддається перевага застосуванню власних стовбурових клітин пацієнта.
Показання для застосування алогенних стовбурових клітин:
вік пацієнта – із віком резерв і потенціал стовбурових клітин виснажується, а тому вони не зможуть повноцінно впоратися з відновленням організму; системні захворювання (наприклад, ревматоїдний артрит, діабет) – за таких патологічних станів порушуються біологічні властивості стовбурових клітин, їх регенеративний потенціал, а тому і лікування із застосуванням аутологічних стовбурових клітин не принесе очікуваного результату; неможливо отримати достатню кількість аутологічних стовбурових клітин.

Heading photo

Введення стовбурових клітин

Трансплантація стовбурових клітин здійснюється шляхом інфузій або ін'єкцій. Способи введення визначає безпосередньо Ваш лікар, залежно від типу захворювання та його характеру.
Найбільш поширенішими способами введення стовбурових клітин є:
внутрішньовенне – найбільш простіший та безпечний спосіб доставки стовбурових клітин; внутрішньом'язове – доставка стовбурових клітин через шприц в товщу м'язевої тканини; інтраартикулярне – введення стовбурових клітин безпосередньо в область пошкодженого суглоба. Використовується для лікування різних типів артрозів та артритів; інтратекальне – введення в спинномозкову рідину, що дозволяє оминути гемато-енцефалічний бар'єр. Такий спосіб доставки стовбурових клітин використовують для лікування захворювань нейродегенеративного спектра; інтраназальне – введення через носову порожнину.
Час введення стовбурових клітин залежить від способу та дози клітин, що трансплантується.

Heading photo

Переваги застосування стовбурових клітин

Для пацієнтів із цукровим діабетом І та ІІ типу, хворобою Альцгеймера, хворобою Паркінсона, ураженням спинного мозку, автоімунними захворюваннями, захворюваннями серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату, успіхи в клітинній терапії виглядають дуже обнадійливими, а подекуди – єдино можливим шансом на життя.
Переваги терапії стовбуровими клітинами:
1. Відсутність передачі інфекційних агентів – донором стовбурових клітин є сам пацієнт, навіть у випадку алогенної трансплантації продукт проходить всебічну перевірку.2. Немає ризику відторгнення трансплантанту – стовбурові клітини є низькоімуногенними, тобто, вони не викликають імунну відповідь, а навпаки, здатні пригнічувати імунну систему.3. Уникнення хірургічної операції – трансплантацію стовбурових клітин, як правило, проводять шляхом інфузії або ін'єкцій. Не існує ризику порізів та рубців після операції. 4. Мінімальний час відновлення. Відновлення після операцій та інших видів лікування, як правило, забирає багато часу. Після терапії стовбуровими клітинами пацієнт може повернутись до звичного життя в той же день.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with