Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Біль в колінах та суглобах


Повернути рух у життя можливо завдяки стовбуровим клітинам

  1. Good Cells
  2. Послуги
  3. Травматологія та ортопедія
  4. Болі у суглобах
Heading photo

Чому болять коліна?

Біль в коліні може бути різної природи. У молодих людей частіше болять коліна через травми. У старших — пізніше зустрічаються проблеми пов‘язані з фізіологічними дегенеративно-дистрофічними змінами. Крім цього, на суглоби часто впливають аутоімунні хвороби, такі як ревматоїдний артрит. Незалежно від причини, болі у колінах не можна ігнорувати.
Команда GOOD CELLS пропонує застосування мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини. Залежно від випадку, для лікування застосовується місцеве введення клітин або комбінація місцевого та внутрішньовенного введення.
72% наших пацієнтів отримують успішний результат після лікування.

Heading photo

Лікування болю в колінах 

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із болями в суглобах різного походження зокрема артроз, артрит, ревматоїдний артрит.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Клітинна терапія при болі в колінах

Як досягається позитивний ефект від лікування?
Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини мають високу здатність до диференціації у сполучні тканини, а отже, у випадках травмованих суглобів або вікових змін сприяють регенерації хрящової тканини.
При артрозі та артриті позитивний ефект дає паракринний ефект та протизапальна дія стовбурових клітин, які сприяють зменшенню больових відчуттів, покращенню процесів регенерації та збільшенню об'єму руху.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

  • 1. Консультація з менеджером

    Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
    На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

    Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

  • 2. Консультація з лікарем

    Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
    Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

  • 3. Оцінка стану пацієнта

    Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все добре, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
    *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панча – до 4 мм, діаметр – до 3 мм.

  • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

    ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
    КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
    У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

  • 5. Початок лікування

    Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

    Лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту, або комбінацію із місцевої та системної клітинної терапії. Кількість процедур підбирається індивідуально.

  • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

    Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
    діагноз;
    результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
    методики лікування;
    рекомендації лікаря.

    Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

  • 8. Підтримуємо зв'язок

    Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
    У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

    Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

Біологічними передумовами використання МСК в лікуванні дегенеративних змін суглобів є:
імуномодулюючі властивості МСК – здатність МСК пригнічувати запальний фенотип клітин імунної системи; МСК мають привілейований статус перед імунною системою у зв'язку із низьким рівнем експресії MHCI та відсутністю на поверхні MHCII та костимуляторних молекул CD80/86; проангіогенні властивості МСК опосередковані секрецією HGF, FGF та VEGF; антифіброзні властивості реалізуються секрецією фактору росту гепатоцитів (HGF); антиапоптотичні властивості МСК через секрецію SDF-1 та SFRP2; здатність МСК диференціюватись у хондрогенному, остеогенному та адипогенному напрямках, тим самим, заміщувати пошкоджені та втрачені клітин.
Клінічні випробування МСК для лікування остеоартриту показали обнадійливі результати:
зникнення больових відчуттів вже через 8 днів після терапії; відновлення функціональної активності колінного суглоба; збільшення дистанції безболісної прогулянки; поява ознак регенерації хряща; збільшення об'єму хряща колінного суглоба; позитивні зміни після терапії МСК зберігались протягом щонайменше 12 місяців.
Деталі в оригінальних публікаціях:
1. Song Y. et al. Human adipose-derived mesenchymal stem cells for osteoarthritis: a pilot study with long-term follow-up and repeated injections // 2018, Regenerative medicine. https://doi.org/10.2217/rme-2017-01522. Matas J et al. Umbilical Cord‐Derived Mesenchymal Stromal Cells (MSCs) for Knee Osteoarthritis: Repeated MSC Dosing Is Superior to a Single MSC Dose and to Hyaluronic Acid in a Controlled Randomized Phase I/II Trial. Stem cell translation medicine, 2018. https://doi.org/10.1002/sctm.18-0053 3. Freitag J. et al. Adipose-derived mesenchymal stem cell therapy in the treatment of knee osteoarthritis: a randomized controlled trial. Regenerative medicine, 2019. https://doi.org/10.2217/rme-2018-0161
Ведення МСК при ревматоїдному артриті показало:
покращення загального стану (сон, травлення, фізична активність) більш ніж в 50% пацієнтів; зниження кількості аутореактивних антитіл, С-реактивного білку, прозапальних цитокінів IL-6/ TNF-α; збільшилась частка регуляторних Т-лімфоцитів, які пригнічують активацію інших клітин імунної системи; зменшення больових відчуттів у суглобах; зменшення набряків; зменшення використання метотрексану та преднізолону. Деталі в оригінальних публікаціях:
1. Shadmanfar S. et al. Intra-articular knee implantation of autologous bone marrow–derived mesenchymal stromal cells in rheumatoid arthritis patients with knee involvement: Results of a randomized, triple-blind, placebo-controlled phase 1/2 clinical trial. Cytotherapy, 2018. https://doi.org/10.1016/j.jcyt.2017.12.0092. Yang, Y., He, X., Zhao, R. et al. Serum IFN-γ levels predict the therapeutic effect of mesenchymal stem cell transplantation in active rheumatoid arthritis. J Transl Med 16, 165, 2018. https://doi.org/10.1186/s12967-018-1541-43. Liming Wang, Lihua Wang, Xiuli Cong, Guangyang Liu, Jianjun Zhou, Bin Bai, Yang Li, Wen Bai, Ming Li, Haijie Ji, Delin Zhu, Mingyuan Wu, and Yongjun Liu.Stem Cells and Development.Dec 2013, 3192-3202. http://doi.org/10.1089/scd.2013.0023

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання та відповіді

  • Чи підходить це лікування для будь-якого віку?

    Так. Застосування стовбурових клітин при захворюванні суглобів підходить для людей будь-якого віку.

  • Як довго буде відбуватися відновлення моїх тканин?

    Полегшення ви відчуєте відразу, але саме відновлення тканин буде відбуватися до 6-8 місяців. Далі настане період стабілізації.

  • Чи можу я використовувати лише власні клітини, не донорські?

    Так, звісно. Але в будь-якому випадку слід обговорити це зі своїм лікарем. Важливо розуміти, що для культивування стовбурових клітин потрібно 3-4 тижні, і вам потрібно буде відвідати клініку двічі: для забору біоптату та для введення, коли доза вже буде готова. Донорські стовбурові клітини, які ми, зазвичай, використовуємо, абсолютно безпечні й рекомендовані для введення в суглоб.

  • Чи потрібно буде повторювати курс лікування?

    Зазвичай, достатньо одного курсу. Однак, прогноз залежить від вашого здоров’я та ступеня ураження суглобів, а також від віку.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Біль у суглобах (артралгія)

Біль у суглобах це дуже поширена проблема, з якою час від часу стикається більшість людей. Захворювання, що супроводжуються болями в суглобах, можуть призводити до значного погіршення якості життя та навіть до інвалідизації. В залежності від походження болю у суглобах (артралгії) він розрізняється інтенсивністю, характером, тривалістю, обставинами виникнення (при навантаженні чи у спокої), супутніми проявами. Біль у суглобі зазвичай поєднується зі скутістю, обмеженням його рухливості, набряком м’яких тканин, рухи можуть супроводжуватись незвичними звуками – клацанням, тріском, хрускотом. Поширений різновид артралгії – біль у коліні. Колінний суглоб відрізняється складною будовою, пошкодження будь-якої з внутрішніх чи навколишніх структур може викликати біль у коліні, а через особливості розташування цей суглоб дуже часто піддається перевантаженням та легко травмується.

Причини болю в суглобах

Артралгія – це не самостійне захворювання, а симптом, один із проявів низки патологічних станів. Серед причин болю в суглобах найбільш поширеними є:травми – забій м’яких тканин навколо суглоба, розтягнення, надриви та повні розриви зв'язок, вивихи, внутрішньосуглобові та навколосуглобові переломи; артрози – хронічні дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів, при яких відбуваються незворотні зміни суглобового хряща, його поступове руйнування, на пізніх стадіях – кісткові деформації; артрити – гострі та хронічні запальні захворювання суглобів різноманітної природи: інфекційної, травматичної, метаболічної (подагра), аутоімунної (ревматоїдний артрит) тощо; бурсити (запалення суглобової сумки) та інші запальні захворювання навколосуглобових структур; системні захворювання сполучної тканини.Дегенеративно-дистрофічні процеси, що відбуваються в суглобах при артрозі, можуть бути пов’язані з різними чинниками:віковими змінами (скороченням продукції синовіальної рідини, уповільненням процесів регенерації);● порушенням кровопостачання та трофіки тканин суглоба внаслідок травми, захворювань судин, браку фізичної активності; аномальною будовою, дисплазією суглобу; механічним ушкодженням; постійними перевантаженнями.Біль у суглобах рук часто відчувають люди, що під час професійної діяльності чи занять певним видом спорту постійно виконують одноманітні операції, повторювані рухи, навантажують ті самі суглоби. Біль у суглобах ніг пов’язаний з тривалим перебуванням на ногах, підніманням та перенесенням вантажів, надмірною вагою тіла, ударними навантаженнями на суглоби при стрибках, заняттях бігом. Біль у суглобі коліна також може бути наслідком частих підйомів та спусків сходами (при таких рухах ці суглоби та їх зв’язки зазнають значних навантажень), надмірним згинанням та повним розгинанням ніг у суглобах під час виконання присідань. Людина, що відчуває біль у суглобі, намагається зменшити навантаження на нього (наприклад, спирається на здорову кінцівку). Це призводить до збільшення навантаження на інші суглоби, викривлення хребта, ослаблення м’язів проблемної кінцівки. Тому біль у суглобі не можна ігнорувати, терпіти або постійно приглушувати анальгетиками (усувати симптом, не впливаючи на причину). Така поведінка тільки посилює проблему.

Види болю в суглобах

Розрізняють болі у суглобах запального та незапального характеру. Якщо основну роль у виникненні болю в суглобах відіграє механічне подразнення больових рецепторів (при травмах, перенавантаженнях, внаслідок дефіциту змазки та руйнування амортизуючої хрящової прокладки при артрозах), це незапальні болі. Болі у коліні та інших суглобах запального характеру пов’язані з продукцією значної кількості медіаторів запалення – біологічно активних речовин, які, зокрема, впливають на больові рецептори, щоб подати сигнал небезпеки. За характером біль у суглобах може бути тупим, ниючим, гострим, пекучим, колючим.В залежності від кількості суглобів, у яких відчувається біль, розрізняють моноартралгії (1 суглоб), олігоартралгії (від 2 до 5) та поліартралгії (більше 5). Поліартралігї типові, зокрема, для ревматоїдного артриту, при цьому болі в суглобах кінцівок завжди симетричні (відчуваються в обох парних суглобах).Також розрізняють такі різновиди болю в коліні чи інших суглобах: біль навантаження, що зникає у стані спокою, після відпочинку;● стартовий, виникає на початку руху та через деякий час минає; нічний, підсилюється при тривалому перебуванні в нерухомому положенні; постійний, відчувається протягом доби, не залежить від навантаження на суглоб; різкий, гострий, несподіваний – ознака травми чи блокади суглоба при артрозі (у щілину між суглобовими поверхнями потрапляє уламок хряща, кістки чи інше вільне тіло, так звана «суглобова миша»); мігруючий – поперемінно відчувається в різних суглобах; відбитий – через передачу больового сигналу по нервах відчувається не в ураженому, а в сусідньому суглобі. Типовий приклад – біль в коліні при коксартрозі (артрозі кульшового суглоба).Характер болю в суглобі, його тривалість, інтенсивність обставини виникнення – інформативний діагностичний критерій, за яким спеціаліст може визначити найбільш ймовірну причину артралгії.

Яку проводять діагностику при болях у суглобах

Лікування болю в суглобах має здійснюватися з урахуванням причини його виникнення, тому при артралгії дуже важливо провести диференційну діагностику. Лікар, до якого звертається пацієнт зі скаргами на біль у коліні, гомілкостопі, лікті, плечовому, кульшовому суглобі чи дрібних суглобах кінцівок, проводить опитування, огляд з пальпацією, низку тестів для оцінки рухів, а потім призначає обстеження. З інструментальних методів можуть використовуватись:● рентгенологічне дослідження; КТ, МРТ; УЗД; артроскопія – дослідження суглобу зсередини за допомогою мініатюрної відеокамери, що вводиться до порожнини суглобу через невеликий прокол.Візуалізуючі методи діагностики дозволяють виявити патологічні зміни суглобу та навколишніх структур, ознаки травми, в тому числі застарілої. Аналізи при болях в суглобах спрямовані на виявлення запального процесу та з’ясування його причини. Можуть призначатися: загальний, біохімічні та імунологічні аналізи крові на маркери запалення (рівень лейкоцитів, С-реактивний білок, фібриноген), ревматоїдний фактор, антитіла до циклічного цитрулінового пептиду (при підозрі на ревматоїдний артрит), сечову кислоту (при підозрі на подагру) та ін.; макроскопічне та мікроскопічне дослідження синовіальної (внутрішньосуглобової) рідини. Забір цієї рідини виконується шляхом пункції, це інвазивна процедура. Якщо при мікроскопічному дослідженні виявляються мікроорганізми, додатково призначається бакпосів та бактеріологічне дослідження для визначення збудника інфекційного (септичного) артриту.

Лікування болю у суглобах: методи та способи

Лікування артралгії має бути комплексним, спрямованим не лише на полегшення болю, але, насамперед, на усунення причини його виникнення. Складовими комплексного лікування болів у суглобах є: зменшення навантаження на суглоб, у тому числі шляхом корекції ваги, за потреби – використання ортопедичних виробів; медикаментозна терапія протизапальними, знеболювальними, хондропротекторами, препаратами для покращення кровообігу, мікроциркуляції. Можуть поєднуватись різні методи застосування ліків – пероральний прийом препаратів, місцеве нанесення мазей, внутрішньосуглобові ін’єкції кортикостероїдів, хондропротекторів; внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти – «протезу синовіальної рідини»; PRP терапія – ін’єкції збагаченої тромбоцитами плазми; фізіотерапевтичні процедури;● ЛФК та інші види лікування рухом, дозована фізична активність; дієтотерапія; терапія стовбуровими клітинами

Профілактика 

Не всі хвороби, що супроводжуються болями в суглобах, можна вилікувати. Так, біль у коліні при гонартрозі (артрозі колінного суглоба) можна полегшити, збільшити проміжки між нападами болю, але неможливо повністю усунути причину, що його викликає. Тільки найбільш передові методи лікування, такі як терапія стовбуровими клітинами, дозволяють зупинити руйнування суглобового хряща та навіть частково відновити його. Тому краще приділяти більше уваги попередженню виникнення болю у суглобах: уникати травм, падінь, ударів, різких рухів, при заняттях травмонебезпечними видами спорту використовувати наколінники, налокітники, зручне взуття, що надійно фіксує гомілкостоп; уникати одноманітних навантажень, в тому числі статичних, чергувати різні типи рухів, при сидячій роботі обов’язково робити розминки; оберігати суглоби від переохолодження; збалансувати раціон, контролювати вагу, звести до мінімуму вживання алкоголю, куріння, вживати більше продуктів, що містять омега кислоти, вітаміни;● займатися фітнесом, плаванням тощо, підтримувати гнучкість суглобів, еластичність зв'язок, тонус м’язів;● зміцнювати імунітет, вчасно лікувати будь-які інфекційні захворювання, бо наявність в організмі джерела хронічної інфекції може спровокувати запалення суглобів.У разі виникнення болів у суглобах слід якомога раніше звернутися до спеціаліста, пройти обстеження та виконувати всі рекомендації.

Особливості лікування болів у суглобах стовбуровими клітинами у клініці GOOD CELLS

Лікування болю в колінах та інших суглобах за допомогою ін’єкцій мезенхімальних стовбурових клітин є досить ефективним. Терапія стовбуровими клітинами не лише симптоматична, вона впливає на першопричину болю запального чи незапального характеру: МСК мають виражену протизапальну дію та суттєво полегшують біль, ін’єкції стовбурових клітин дозволяють взагалі відмовитись від анальгетиків або значно зменшити їх дозування; завдяки імуномодулюючому впливу пригнічується продукція клітин, що викликають аутоімунну реакцію, запалення та руйнування тканин суглоба; мезенхімальні стовбурові клітини здатні диференціюватися у клітини сполучної, хрящової, кісткової тканини, тим самим вони сприяють регенерації, відновленню суглоба при артрозах, після травм;● також стовбурові клітини стимулюють утворення нових кровоносних судин, що сприяє покращенню кровопостачання та трофіки тканин суглоба; терапія стовбуровими клітинами допомагає уповільнити процес запрограмованої загибелі клітин, захистити суглоби від руйнування.Клініка GOOD CELLS має чималий досвід лікування захворювань, що супроводжуються болями в суглобах, за допомогою стовбурових клітин. Оптимальна програма терапії розробляється для кожного пацієнта в індивідуальному порядку після обстеження. Терапія стовбуровими клітинами допомагає позбутися болю у суглобах, збільшити рухливість суглобів, запустити процес регенерації суглобового хряща, добитися стійких позитивних змін.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with