Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування артрозу стовбуровими клітинами


Зменшення болю від дегенеративних змін у суглобах

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Травматологія та ортопедія
 4. Лікування артрозу
Heading photo

Чому з'являється артроз?

Артроз або остеоартрит — найпоширеніший вид артритів, що являє собою дегенеративні зміни в суглобах, які забезпечують згинання, найчастіше це фаланги пальців та коліна. Це наслідок зношування суглобів, що зазвичай турбує людей після 40 років. Через неправильний розподіл навантаження, недостатню фізичну активність, зайву вагу або травми, суглоби потроху втрачають хрящову тканину. В результаті кістки починають тертися одна об одну. Це викликає біль, запалення та обмеження руху.
На жаль, такі традиційні підходи до лікування артрозу, як медикаментозна терапія, фізіотерапія та інші не завжди є ефективними. В такому випадку чудовим рішенням є клітинна терапія.
Для лікування остеоартриту команда GOOD CELLS пропонує застосування мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини. Залежно від випадку та симптоматики, для лікування застосовується місцеве введення клітин або комбінація місцевого та внутрішньовенного введення.
72% наших пацієнтів отримують успішний результат після лікування та позбавляються болю в колінах.

Heading photo

Лікування артрозу

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованим артрозом (остеоартритом).
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Клітинна терапія для лікування артрозу

Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини діють на пошкоджені суглоби двома шляхами: пряма диференціація в хондроцити та заміщення загиблих клітин; паракринний ефект, що стимулює регенерацію зсередини.
Обидва ці шляхи дії важливі та потрібні для успішного лікування, але ключову роль для регенерації суглобів відіграє саме паракринний вплив. Потрапляючи в організм, мезенхімальні стовбурові клітини починають виділяти біологічно активні речовини, які: покращують кровообіг у пошкоджених тканинах; стимулюють диференціацію та поділ резервних стовбурових клітин пацієнта; знімають запалення та зменшують больові відчуття;● покращують роботу наявних клітин суглобів, відтягують апоптоз.
В результаті терапія допомагає позбавитися болю, збільшити амплітуду рухів та повернути активність.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все добре, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панча – до 4 мм, діаметр – до 3 мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту, або комбінацію із місцевої та системної клітинної терапії. Кількість процедур підбирається індивідуально.

 • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

1. Treatment of knee osteoarthritis with autologous mesenchymal stem cells: two-year follow-up results У дослідженні взяли участь 12 добровольців з остеоартритом колінних суглобів, який не піддавався традиційному лікуванню. Пацієнти пройшли лікування з використанням внутрішньосуглобової ін’єкції мезенхімальних стовбурових клітин (40 млн клітин). За 1 рік результати індексу болі покращилися до 65-78%. У 11 з 12 пацієнтів результати МРТ показали значні покращення якості хряща. За різними шкалами оцінки ефективності терапії, результати складали від 0,44 до 0, 78.Результати терапії залишалися протягом дворічного спостереження за пацієнтами, тривалих чи серйозних побічних ефектів виявлено не було.Вчені визнали таку терапію безпечною та ефективною.
2. Clinical and laboratory findings following transplantation of allogeneic adipose-derived mesenchymal stromal cells in knee osteoarthritis, a brief reportУ звіті описуються 3 клінічні випадки лікування пацієнтів з остеоартритом колінних суглобів. Кожному з пацієнтів ввели по 100 млн мезенхімальних стовбурових клітин жирової тканини та через 6 місяців провели повторне дослідження. За результатами візуальної аналогової шкали (VAS), індексу остеоартриту Університетів Західного Онтаріо та МакМастера (WOMAC) і оцінкою остеоартриту колінного суглоба (KOOS) покращення проявилися в усіх пацієнтів. У двох пацієнтів були виявлені покращення якості суглобів на МРТ дослідженнях. Також, тести на олігомерний матричний білок хряща та гіалуронову кислоту у сироватці крові показали зниження їх концентрації, що теоретично говорить про зниження дегенерації хряща. Жодних серйозних побічних ефектів виявлено не було. Вчені зробили висновок, що така терапія є безпечною та ефективною.
3. Treatment of knee osteoarthritis with intra-articular injection of allogeneic adipose-derived stem cells (ADSCs) ELIXCYTE®: a phase I/II, randomized, active-control, single-blind, multiple-center clinical trialУ цьому пацієнт-сліпому рандомізованому плацебо-контрольованому клінічному дослідженні взяло участь 64 учасники з остеоартритом колінного суглоба. Учасники 3 експериментальних груп отримали внутрішньосуглобові ін’єкції різних доз препарату ELIXCYTE®, що виготовлений на основі стовбурових клітин жирової тканини, четверта група отримувала ін’єкції гіалуронової кислоти. Результати відстежували з використанням шкали болю WOMAC. Вже через 4 тижні після лікування, у групах, які отримували ELIXCYTE, лікарі та пацієнти відзначити значне зменшення болю, а також покращення функціональних властивостей та жорсткості. Водночас результати від застосування гіалуронової кислоти проявилися лише на 24 тижні. Експериментальні групи також показали значне покращення по Візуальній аналоговій шкалі болю (VAS) та оцінці функціональної активності (KSCRS). Протягом 96 тижнів спостереження жодних серйозних побічних ефектів терапії виявлено не було.Вчені підсумували, що даний препарат є безпечним та високоефективним в порівнянні з використанням гіалуронової кислоти.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання та відповіді

 • Коли варто вдаватися до лікування артрозу стовбуровими клітинами?

  Застосування стовбурових клітин для лікування артрозу — інноваційний та сучасний підхід, що дозволяє позбавитися больового синдрому, призупинити дегенерацію суглобів та частково відновити пошкоджені тканини. Таке лікування підійде тим, хто:● не відчуває достатнього результату лікування від традиційної терапії; шукає природне та органічне рішення для лікування артрозу; бажає уникнути оперативного втручання;● бажає не тільки зняти симптоми артрозу, а й повпливати на процеси, які спричиняють хворобу.

 • Чи можна працювати при артрозі?

  Артроз — це захворювання, яке здатне значно знижувати якість життя. Такі його симптоми, як сильний біль, що віддає в інші частини тіла, обмеження рухливості суглоба та зміна постави можуть зробити виконання робочих обов’язків неможливим.
  При артрозі не рекомендується робота, яка пов’язана зі стресом, переохолодженням, серйозним фізичним навантаженням або неправильним розподілом навантаження на хворі суглоби.

  Якщо ваша робота не пов’язана із цими факторами та не викликає погіршення самопочуття, працювати при артрозі можна. Однак, кожен випадок є індивідуальним, тому ми радимо проконсультуватися із лікарем.

 • На яких стадіях можна лікувати артроз стовбуровими клітинами?

  Застосування такої терапії можливе на будь-якій стадії захворювання. Лікування артрозу стовбуровими клітинами показане у випадках, коли традиційна терапія не дає потрібних результатів або викликає небажані побічні ефекти. Використання стовбурових клітин дозволяє позбавитися болю, призупинити розвиток захворювання та запустити процеси регенерації суглоба.

 • Чи можна гріти суглоби при артрозі?

  Іноді, прогрівання суглобів може бути призначене лікарем для зняття болю, втоми та покращення кровообігу. Однак, така процедура має багато протипоказань. Тільки лікар може призначити нагрівання суглобів!

  Зверніть увагу, що суглоби гріти не можна, якщо:
  ● вони запалені; наявна гостра стадія захворювання; пацієнт нещодавно переніс операцію; у ділянці містяться відкриті рани; при кортикостероїдній терапії.

  Пам’ятайте, що кожен випадок є індивідуальним, тому будь-який вплив на суглоби варто обговорювати зі своїм терапевтом!

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Що таке артроз

Артроз – це захворювання, яке характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами в суглобах. Вони призводять до порушення структури та функцій кісткової тканини та хрящів, які разом утворюють суглоб.

Артроз відноситься до захворювань незапального генезу, тобто дистрофічні та дегенеративні процеси розвиваються без запалення. Але при несвоєчасному лікуванні хвороба може призводити до порушення руху та інвалідизації. При своєчасній терапії можна не тільки зменшити болі в суглобах, один з симптомів артрозу, але й відновити рухливий спосіб життя.

Причини виникнення артрозу

Перш ніж розповісти причини артрозу, ми пропонуємо розібратись з будовою суглоба. Суглоб – це рухливе утворення, об’єднане єдиною капсулою з сполучної тканини. До елементів суглобу відносять суглобові поверхні кісток, які обмежуються одна від одної гладеньким гіаліновим хрящем. Він нагадує подушку і виконує амортизаційну функцію, а також не дає кісткам тертись одна об одну. Крім цього, в деяких суглобах хрящ вистилає суглобову впадину і робить її конгруентною для суставної головки кістки.
Все це знаходиться в капсулі, а між структурами є синовіальна рідина. Вона виконує функцію мастила. Забезпечує плавні рухи та ковзання елементів суглобу. 
А тепер, знаючи будову суглоба, розберемо причини виникнення артрозу: нерівномірний розподіл тиску на елементи суглобу через зношення структур суглобу під час занять спортом, підйомом тяжких речей, порушенням техніки виконання вправ та іншого;● старіння організму і, як наслідок, менший синтез синовіальної рідини, що призводить до “пересушування” гіалінового хряща та затримку рухів; травми в будь-якому віці, які призводять до порушення функцій суглобів; переохолодження, яке може стати причиною початку дегенеративного процесу; зайва вага, що призводить до перевантаження деяких суглобів.
В результаті цих причин хрящ зношується, розтріскуються, стає тоншим. На фоні цих змін розвивається недостатній кровообіг, що призводить до погіршення притоку крові з киснем та поживними речовинами. Кісткові елементи починають тертись одне об одного, з’являються кісткові нарости – остеофіти. А при найгірших варіантах кісткові елементи можуть заклинити, і формується анкілоз. 
Серед професій, яким притаманний розвиток артрозу, виділяють: ліктьовий та плечовий артроз у водіїв, малярів;● артроз мілких суглобів кистей у доярок та ткачих;● артроз голеностопу частіше виникає у балерин;● колінні суглоби страждають у вантажників, а променезап’ястковий – у теслярів та слюсарів.
Але, звичайно, це не весь список професій, які частіше призводять до розвитку артроза. 

Види та класифікація артроза

По причинам розвитку артроза виділяють: первинний – коли причина захворювання до кінця не виявлена; вторинний – результат запальних процесів (артритів) та генетичних структурних змін (дисплазія суглоба).
Крім цього, артрози класифікують по класифікації Н. С. Косинської. Вона виділяє 3 стадії артрозу:● Перша стадія – обмежені рухи в суглобі, невелике нерівномірне звуження суглобової щілини (на рентгені), початкове формування кісткових наростів. Друга стадія – обмежена рухливість в суглобі, хрускіт при рухах та атрофія м’язів, помітне звуження суглобової щілини в 2-3 рази та значні кісткові нарости. Третя стадія – деформація суглоба і обмеження його рухливості та повна відсутність щілини. Деформація суглобових поверхонь, кісткові розростання, вільне переміщення елементів суглобу в порожнини суглоба.
Окрім цих класифікацій, виділяють рентгенологічні ступені артрозу. Вони схожі на стадії в класифікації Н.С. Косинської, але ми поговоримо про них детальніше.

Ступені артрозу

Ступені артрозу важливі для постановки діагнозу. Вони використовуються для призначення відповідної терапії:
 Незначне звуження суглобової щілини. Це дуже добре видно, якщо порівняти хворий сустав та здоровий. На цій стадії спостерігається зменшення хряща. Значне звуження суглобової щілини. Рентгенологічні ознаки перших кісткових деформацій через нерівномірний розподіл тиску. При такій рентгенологічній картині хрящ зазвичай частково зруйнований. ● На рентгені визначаються нерівні контури головки суглоба і порушення суглобової западини. На данной етапі хрящ не виконує свої функцій та має порушену структуру.  Повна відсутність суглобової западини. В цьому випадку у пацієнта найчастіше вже розвивається анкілоз.
Окремо виділяють нульовий ступінь, коли перші симптоми артрозу вже є, а рентгенологічних ознак ще немає.

Симптоми та клінічні прояви артрозу

Симптоми та клініка артрозу відрізняється, залежно від локалізації ураження. Ми наведемо основні симптоми артрозу, які притаманні для всіх суглобів в організмі:● Біль в суглобі. В окремих випадках може іррадіювати в сусідні ділянки. Наприклад, якщо це лікоть, то біль віддає в плече, а для кульшового суглобу характерні іррадіація болі в пахову ділянку та стегно. На пізніх стадіях артрозу біль зберігається навіть у стані спокою.  Ранкова скутість у рухах, яка проходить через кілька хвилин/годин. Зазвичай після “розроблення” частини тіла, або виконання певних вправ.  Зміна амплітуди роботи суглоба. Вправи та “розроблення” суглобу вже не допомагають повернути повноту рухів. На пізніх стадіях, коли в пацієнта спостерігається відсутність рухів – анкілоз – може відбуватись атрофія м’язових волокон. Асиметрія (у порівнянні зі здоровим суглобом).  Зміна постаті у просторі, зміна ходи, кульгавість, видовження кінцівки тощо.
Простими словами, змінюється функціонал суглоба та з’являються больові відчуття.

Діагностика артрозу

Перш ніж поставити діагноз, лікар запрошує пацієнта на первинну консультацію. На ній проводиться збір анамнезу захворювання та життя. Лікар уточнює, чи займається пацієнт спортом, чи має професію, на якій відбувається нерівномірний тиск на певний суглоб. Також виявляє, чи хворів пацієнт на артрит, чи має генетичні особливості будови кісток та захворювання, які впливають на розвиток артрозу.

Після цього проводиться огляд та пальпація суглобу. Спеціаліст перевіряє, які рухи відбуваються в суглобі, або навпаки, не відбуваються. Порівнює їх зі здоровою стороною (якщо таке можливо). Перевіряє на наявність хрускоту та інших патологічних звуків. Пальпує суглоб і визначає стан кісткової тканини.

Після очного прийому лікар відправляє пацієнта на рентгенологічний знімок, щоб подивитись на стан кісткових структур. Інколи призначаються МРТ чи КТ.

З додаткових способів дослідження може знадобитись загальний та біохімічний аналіз крові. Вони необхідні, щоб виявити запальний процес в організмі та відділити артроз від артриту.

Лікування захворювання: які методи використовують

Терапевтичні заходи стосовно артрозу можна поділити на дві великі групи: консервативні та хірургічні.
До консервативних відносять будь-які заходи, які дозволяють покращити стан пацієнта без оперативного втручання: нестероїдні протизапальні препарати;● лікувальна фізкультура; фізіотерапевтичні процедури; ін’єкції гіалуронової кислоти в суглобову капсулу; масаж та мануальна терапія.
Ці способи ефективні на перших стадіях артрозу, а щодо протизапальних препаратів: вони мають виражену протибольову дію.
До хірургічних способів лікування відносять будь-які втручання, при яких проводиться операція. Такі маніпуляції можна умовно поділити на:● ендопротезування – заміну суглоба, виконується повноцінна операція, з реабілітаційним періодом та відновленням; артроскопія – це малоінвазивна методика, яка за один прокол дозволяє проводити маленькі відновлюючі маніпуляції, наприклад, видалення шматків хряща, висічення кісткових наростів.
Важливо, що малоінвазивна терапія актуальна лише на перших стадіях. Тобто, якщо відбулось тотальне руйнування суглобової системи, малоінвазивної терапії буде недостатньо.
Але сучасна медицина має декілька варіантів, які допоможуть попередити 4 стадію артрозу та покращать життя пацієнта за допомогою кількох процедур. При використанні сучасних методів зменшується час реабілітації, а відновлення проходить з комфортом.

Інноваційне лікування артрозу стовбуровими клітинами

Наш організм постійно оновлює свої клітини, і всі вони утворюються зі стовбурових клітин. А ми можемо “направити” їх на відновлення власне тканин, з яких складаються суглоби.
GOOD CELLS — це сучасна медична компанія, яка пропонує використання стовбурових клітин для відновлення функції суглобів, а також для купірування больового синдрому, який все більше хвилює пацієнтів, починаючи з 2-3 стадії. Звичайно, проведення унікальної ефективної терапії не звільняє пацієнта від обережного ставлення до суглобів. Але клітинна терапія здатна творити справжні дива в тих випадках, коли інші лікарі рекомендують хірургічні методи.
У медичному центрі GOOD CELLS спеціалісти пропонують повернути здорове та рухливе життя за допомогою мезенхімальних стовбурових клітин. Вони зменшують больовий ефект та стимулюють власні тканини організму відновлюватись. 
Для цього лікар вивчає анамнез кожного окремого пацієнта і розробляє індивідуальний план для лікування артрозу будь-якого суглоба. Після лікування спеціаліст надає рекомендації та супроводжує пацієнта протягом 2 років після лікування. 

Чи є ускладнення та який прогноз лікування інноваційною методикою

Мезенхімальні стовбурові клітини – це абсолютно безпечний метод, а перші результати з’являються вже через 2 тижні з моменту процедури. На остаточне відновлення потрібен час – близько 3-6 місяців, залежно від стадії артрозу та глибини уражень кісткової та хрящової тканини. Протягом усього лікування до пацієнтів клініки GOOD CELLS закріплюється персональний менеджер, який забезпечує комунікацію між пацієнтом та лікарями, а також відстежує позитивну динаміку. 
Якщо артроз не лікувати, це призводить до розвитку анкілозу, коли будь-які рухи стають практично неможливими. Цього достатньо для отримання інвалідизації та припинення трудового життя, тому так важливо почати лікування негайно. Звертайтеся до GOOD CELLS вже зараз та отримайте безкоштовний прогноз ефективності лікування артрозу стовбуровими клітинами.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with