Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Артроз або остеоартрит — найпоширеніший вид артритів, що являє собою дегенеративні зміни в суглобах, які забезпечують згинання, найчастіше це фаланги пальців та коліна. Це наслідок зношування суглобів, що зазвичай турбує людей після 40 років. Через неправильний розподіл навантаження, недостатню фізичну активність, зайву вагу або травми, суглоби потроху втрачають хрящову тканину. В результаті кістки починають тертися одна об одну. Це викликає біль, запалення та обмеження руху.
На жаль, такі традиційні підходи до лікування артрозу, як медикаментозна терапія, фізіотерапія та інші не завжди є ефективними. В такому випадку чудовим рішенням є клітинна терапія.
Для лікування остеоартриту команда GOOD CELLS пропонує застосування мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини. Залежно від випадку та симптоматики, для лікування застосовується місцеве введення клітин або комбінація місцевого та внутрішньовенного введення.
72% наших пацієнтів отримують успішний результат після лікування та позбавляються болю в колінах.
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованим артрозом (остеоартритом).
Протипоказання:
● онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років;● вагітність;● психіатричні розлади;● алкогольна та наркотична залежність.
Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини діють на пошкоджені суглоби двома шляхами:● пряма диференціація в хондроцити та заміщення загиблих клітин;● паракринний ефект, що стимулює регенерацію зсередини.
Обидва ці шляхи дії важливі та потрібні для успішного лікування, але ключову роль для регенерації суглобів відіграє саме паракринний вплив. Потрапляючи в організм, мезенхімальні стовбурові клітини починають виділяти біологічно активні речовини, які:● покращують кровообіг у пошкоджених тканинах;● стимулюють диференціацію та поділ резервних стовбурових клітин пацієнта;● знімають запалення та зменшують больові відчуття;● покращують роботу наявних клітин суглобів, відтягують апоптоз.
В результаті терапія допомагає позбавитися болю, збільшити амплітуду рухів та повернути активність.
1. Консультація з менеджером
Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.
Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.
2. Консультація з лікарем
Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.
3. Оцінка стану пацієнта
Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все добре, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
*У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панча – до 4 мм, діаметр – до 3 мм.
4. Підготовка продукту із стовбурових клітин
ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.
5. Початок лікування
Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.
6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації
Лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту, або комбінацію із місцевої та системної клітинної терапії. Кількість процедур підбирається індивідуально.
7. Медичний висновок та рекомендації лікаря
Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
● діагноз;
● результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
● методики лікування;
● рекомендації лікаря.
Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.
8. Підтримуємо зв'язок
Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.
Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.
Залишилися питання?
Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.
Артроз – це захворювання, яке характеризується дегенеративно-дистрофічними процесами в суглобах. Вони призводять до порушення структури та функцій кісткової тканини та хрящів, які разом утворюють суглоб.
Артроз відноситься до захворювань незапального генезу, тобто дистрофічні та дегенеративні процеси розвиваються без запалення. Але при несвоєчасному лікуванні хвороба може призводити до порушення руху та інвалідизації. При своєчасній терапії можна не тільки зменшити болі в суглобах, один з симптомів артрозу, але й відновити рухливий спосіб життя.
Перш ніж розповісти причини артрозу, ми пропонуємо розібратись з будовою суглоба. Суглоб – це рухливе утворення, об’єднане єдиною капсулою з сполучної тканини. До елементів суглобу відносять суглобові поверхні кісток, які обмежуються одна від одної гладеньким гіаліновим хрящем. Він нагадує подушку і виконує амортизаційну функцію, а також не дає кісткам тертись одна об одну. Крім цього, в деяких суглобах хрящ вистилає суглобову впадину і робить її конгруентною для суставної головки кістки.
Все це знаходиться в капсулі, а між структурами є синовіальна рідина. Вона виконує функцію мастила. Забезпечує плавні рухи та ковзання елементів суглобу.
А тепер, знаючи будову суглоба, розберемо причини виникнення артрозу:● нерівномірний розподіл тиску на елементи суглобу через зношення структур суглобу під час занять спортом, підйомом тяжких речей, порушенням техніки виконання вправ та іншого;● старіння організму і, як наслідок, менший синтез синовіальної рідини, що призводить до “пересушування” гіалінового хряща та затримку рухів;● травми в будь-якому віці, які призводять до порушення функцій суглобів;● переохолодження, яке може стати причиною початку дегенеративного процесу;● зайва вага, що призводить до перевантаження деяких суглобів.
В результаті цих причин хрящ зношується, розтріскуються, стає тоншим. На фоні цих змін розвивається недостатній кровообіг, що призводить до погіршення притоку крові з киснем та поживними речовинами. Кісткові елементи починають тертись одне об одного, з’являються кісткові нарости – остеофіти. А при найгірших варіантах кісткові елементи можуть заклинити, і формується анкілоз.
Серед професій, яким притаманний розвиток артрозу, виділяють:● ліктьовий та плечовий артроз у водіїв, малярів;● артроз мілких суглобів кистей у доярок та ткачих;● артроз голеностопу частіше виникає у балерин;● колінні суглоби страждають у вантажників, а променезап’ястковий – у теслярів та слюсарів.
Але, звичайно, це не весь список професій, які частіше призводять до розвитку артроза.
По причинам розвитку артроза виділяють:● первинний – коли причина захворювання до кінця не виявлена;● вторинний – результат запальних процесів (артритів) та генетичних структурних змін (дисплазія суглоба).
Крім цього, артрози класифікують по класифікації Н. С. Косинської. Вона виділяє 3 стадії артрозу:● Перша стадія – обмежені рухи в суглобі, невелике нерівномірне звуження суглобової щілини (на рентгені), початкове формування кісткових наростів.● Друга стадія – обмежена рухливість в суглобі, хрускіт при рухах та атрофія м’язів, помітне звуження суглобової щілини в 2-3 рази та значні кісткові нарости.● Третя стадія – деформація суглоба і обмеження його рухливості та повна відсутність щілини. Деформація суглобових поверхонь, кісткові розростання, вільне переміщення елементів суглобу в порожнини суглоба.
Окрім цих класифікацій, виділяють рентгенологічні ступені артрозу. Вони схожі на стадії в класифікації Н.С. Косинської, але ми поговоримо про них детальніше.
Ступені артрозу важливі для постановки діагнозу. Вони використовуються для призначення відповідної терапії:
● Незначне звуження суглобової щілини. Це дуже добре видно, якщо порівняти хворий сустав та здоровий. На цій стадії спостерігається зменшення хряща.● Значне звуження суглобової щілини. Рентгенологічні ознаки перших кісткових деформацій через нерівномірний розподіл тиску. При такій рентгенологічній картині хрящ зазвичай частково зруйнований. ● На рентгені визначаються нерівні контури головки суглоба і порушення суглобової западини. На данной етапі хрящ не виконує свої функцій та має порушену структуру. ● Повна відсутність суглобової западини. В цьому випадку у пацієнта найчастіше вже розвивається анкілоз.
Окремо виділяють нульовий ступінь, коли перші симптоми артрозу вже є, а рентгенологічних ознак ще немає.
Симптоми та клініка артрозу відрізняється, залежно від локалізації ураження. Ми наведемо основні симптоми артрозу, які притаманні для всіх суглобів в організмі:● Біль в суглобі. В окремих випадках може іррадіювати в сусідні ділянки. Наприклад, якщо це лікоть, то біль віддає в плече, а для кульшового суглобу характерні іррадіація болі в пахову ділянку та стегно. На пізніх стадіях артрозу біль зберігається навіть у стані спокою. ● Ранкова скутість у рухах, яка проходить через кілька хвилин/годин. Зазвичай після “розроблення” частини тіла, або виконання певних вправ. ● Зміна амплітуди роботи суглоба. Вправи та “розроблення” суглобу вже не допомагають повернути повноту рухів.● На пізніх стадіях, коли в пацієнта спостерігається відсутність рухів – анкілоз – може відбуватись атрофія м’язових волокон. Асиметрія (у порівнянні зі здоровим суглобом). ● Зміна постаті у просторі, зміна ходи, кульгавість, видовження кінцівки тощо.
Простими словами, змінюється функціонал суглоба та з’являються больові відчуття.
Перш ніж поставити діагноз, лікар запрошує пацієнта на первинну консультацію. На ній проводиться збір анамнезу захворювання та життя. Лікар уточнює, чи займається пацієнт спортом, чи має професію, на якій відбувається нерівномірний тиск на певний суглоб. Також виявляє, чи хворів пацієнт на артрит, чи має генетичні особливості будови кісток та захворювання, які впливають на розвиток артрозу.
Після цього проводиться огляд та пальпація суглобу. Спеціаліст перевіряє, які рухи відбуваються в суглобі, або навпаки, не відбуваються. Порівнює їх зі здоровою стороною (якщо таке можливо). Перевіряє на наявність хрускоту та інших патологічних звуків. Пальпує суглоб і визначає стан кісткової тканини.
Після очного прийому лікар відправляє пацієнта на рентгенологічний знімок, щоб подивитись на стан кісткових структур. Інколи призначаються МРТ чи КТ.
З додаткових способів дослідження може знадобитись загальний та біохімічний аналіз крові. Вони необхідні, щоб виявити запальний процес в організмі та відділити артроз від артриту.
Терапевтичні заходи стосовно артрозу можна поділити на дві великі групи: консервативні та хірургічні.
До консервативних відносять будь-які заходи, які дозволяють покращити стан пацієнта без оперативного втручання:● нестероїдні протизапальні препарати;● лікувальна фізкультура;● фізіотерапевтичні процедури;● ін’єкції гіалуронової кислоти в суглобову капсулу;● масаж та мануальна терапія.
Ці способи ефективні на перших стадіях артрозу, а щодо протизапальних препаратів: вони мають виражену протибольову дію.
До хірургічних способів лікування відносять будь-які втручання, при яких проводиться операція. Такі маніпуляції можна умовно поділити на:● ендопротезування – заміну суглоба, виконується повноцінна операція, з реабілітаційним періодом та відновленням;● артроскопія – це малоінвазивна методика, яка за один прокол дозволяє проводити маленькі відновлюючі маніпуляції, наприклад, видалення шматків хряща, висічення кісткових наростів.
Важливо, що малоінвазивна терапія актуальна лише на перших стадіях. Тобто, якщо відбулось тотальне руйнування суглобової системи, малоінвазивної терапії буде недостатньо.
Але сучасна медицина має декілька варіантів, які допоможуть попередити 4 стадію артрозу та покращать життя пацієнта за допомогою кількох процедур. При використанні сучасних методів зменшується час реабілітації, а відновлення проходить з комфортом.
Наш організм постійно оновлює свої клітини, і всі вони утворюються зі стовбурових клітин. А ми можемо “направити” їх на відновлення власне тканин, з яких складаються суглоби.
GOOD CELLS — це сучасна медична компанія, яка пропонує використання стовбурових клітин для відновлення функції суглобів, а також для купірування больового синдрому, який все більше хвилює пацієнтів, починаючи з 2-3 стадії. Звичайно, проведення унікальної ефективної терапії не звільняє пацієнта від обережного ставлення до суглобів. Але клітинна терапія здатна творити справжні дива в тих випадках, коли інші лікарі рекомендують хірургічні методи.
У медичному центрі GOOD CELLS спеціалісти пропонують повернути здорове та рухливе життя за допомогою мезенхімальних стовбурових клітин. Вони зменшують больовий ефект та стимулюють власні тканини організму відновлюватись.
Для цього лікар вивчає анамнез кожного окремого пацієнта і розробляє індивідуальний план для лікування артрозу будь-якого суглоба. Після лікування спеціаліст надає рекомендації та супроводжує пацієнта протягом 2 років після лікування.
Мезенхімальні стовбурові клітини – це абсолютно безпечний метод, а перші результати з’являються вже через 2 тижні з моменту процедури. На остаточне відновлення потрібен час – близько 3-6 місяців, залежно від стадії артрозу та глибини уражень кісткової та хрящової тканини. Протягом усього лікування до пацієнтів клініки GOOD CELLS закріплюється персональний менеджер, який забезпечує комунікацію між пацієнтом та лікарями, а також відстежує позитивну динаміку.
Якщо артроз не лікувати, це призводить до розвитку анкілозу, коли будь-які рухи стають практично неможливими. Цього достатньо для отримання інвалідизації та припинення трудового життя, тому так важливо почати лікування негайно. Звертайтеся до GOOD CELLS вже зараз та отримайте безкоштовний прогноз ефективності лікування артрозу стовбуровими клітинами.
Лікування артрозу за допомогою стовбурових клітин відкриває нові можливості для пацієнтів, що страждають на це захворювання. Артроз, відомий також як остеоартрит, є дегенеративною хворобою суглобів, що часто призводить до болю, жорсткості та обмеження рухливості. В клініці Good Cells пацієнти, що проходили лікування артрозу за допомогою стовбурових клітин, відзначили значне поліпшення стану хряща та зменшення болю в колінних та інших суглобах.Процедура використання стовбурових клітин дозволяє запустити процеси відновлення тканин у суглобах, стимулюючи регенерацію хряща, що є ключовим для зниження симптомів артрозу. Додатково, цей метод допомагає зберегти природну структуру суглоба без потреби в агресивному хірургічному втручанні.
Лікування в клініці Good Cells базується на використанні передових технологій та індивідуальному підході до кожного пацієнта. Серед ключових переваг методу можна виділити:● Індивідуалізований підхід: Кожна програма лікування розробляється з урахуванням особливостей організму пацієнта та стадії захворювання.● Мінімізація болю та дискомфорту: Стовбурові клітини зменшують запалення та біль, покращуючи якість життя пацієнтів.● Збереження природної функціональності суглобів: Терапія дозволяє уникнути хірургічного втручання, що часто призводить до тривалої реабілітації.● Короткий період відновлення: Пацієнти можуть повернутися до свого звичайного способу життя незабаром після процедури.Також, клініка пропонує конкурентоспроможні ціни і можливість здійснити запис на консультацію онлайн, що робить процедуру доступною для пацієнтів з усієї України та за її межами.
Контакти
Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.
Адреса
Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9
Телефон