Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Лікування розсіяного склерозу


Покращити якість життя можливо завдяки впливу стовбурових клітин на імунну систему та клітини головного мозку.

 1. Головна
 2. Лікування
 3. Розсіяний склероз

Безпечні стовбурові клітини

Покращення життя з розсіяним склерозом завдяки клітинній терапії

Застосування стовбурових клітин різного типу здатне комплексно діяти на організм. Зменшення запалення та дія на нейрони головного мозку покращує стан пацієнтів.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар невролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Як зупинити розсіяний склероз?

Розсіяний склероз – це аутоімунне захворювання, під час якого організм виробляє антитіла, що пошкоджують головний та спинний мозок. Перші симптоми розсіяного склерозу часто залишаються непоміченими, саме тому хвороба така небезпечна.
Тактика лікування розсіяного склерозу у GOOD CELLS залежить від стану пацієнта. 1. При накопиченні вогнищ, лікування почнеться з пригнічення активності процесу, клітинна терапія застосується пізніше. Підготовка до лікування стовбуровими клітинами складається з внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін’єкції. 2. Якщо загострення немає, клітинну терапію можна застосовувати відразу.
Ми пропонуємо ендолюмбальне введення мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня (МСК-ПНГ) та мезенхімальних стовбурових клітин пупкового канатика (МСК пупкового канатика) або з жирової тканини (МСК з жирової тканини).
В окремих випадках лікар може призначити імунокомпетентні МСК, тобто клітини, оброблені протизапальним фактором некрозу пухлин.
Різні клітини будуть впливати на різні механізми у пацієнтів з розсіяним склерозом. МСК покращують роботу імунної системи, зменшуючи аутоімунні реакції, а СК-ПНГ забезпечують нейротрофічні процеси, що збільшують можливість адаптації хворого.

Завдяки клітинній терапії досягаються наступні ефекти:: імуносупресія, зменшення активності аутоімунних процесів, регенерація, покращення функції нейронів, які ще залишилися живі після пошкодження, відновлення утворення нових нейронних зв’язків, що забезпечує регенерацію та компенсацію хворих і покращує їх адаптацію до зовнішнього світу.

Heading photo

Клітинна терапія при розсіяному склерозі

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам із діагностованим розсіяним склерозом віком від 18 років.
Протипоказання:
онкологічні захворювання, або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Програма лікування розсіяного склерозу

Ендолюмбальне введення МСК-ПНГ проводиться для регенерації та підтримки неушкоджених нейронів головного мозку.
Внутрішньовенна інфузія МСК з жирової тканини або пупкового канатика необхідна для пригнічення імунної відповіді та зменшення агресивності роботи імунної системи проти свого організму.
Іноді лікар призначає імунокомпетентні МСК. Ці клітини попередньо оброблюються протизапальним фактором некрозу пухлин для того, щоб зменшувати активність імунної системи та покращити подальший перебіг хвороби.
Близько в 70% наших пацієнтів спостерігається покращення перебігу захворювання, зменшення кількості загострень у два рази або взагалі їх відсутність. Висновки робляться після детального аналізу знімків МРТ та частоти загострень.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

 • 3. Оцінка

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.
  ОБРОБКА ЦИТОКІНАМИЛікар може призначити введення клітин, оброблених туморнекротичним фактором. У такому випадку обробка клітин проводиться за 5-7 днів до приїзду пацієнта, тому це необхідно обговорити зарані.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Медикаментозна терапія

  Після діагностики лікар може призначити вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції. Якщо загострення захворювання немає, можна одразу перейти до Кроку 7.

 • 7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Під час лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію та ендолюмбальне введення клітинного препарату. Обидві процедури можуть бути проведені двічі.

 • 8. Висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 9. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

В опублікованих роботах по застосуванню клітинної терапії при розсіяному склерозі переважно застосовувались МСК кісткового мозку, жирової тканини, пуповини або ж попередники нейронів, отримані з МСК. Результати досліджень доводять, що трансплантація клітинного матеріалу добре переноситься пацієнтами та не викликає серйозних побічних ефектів. У частини пацієнтів із розсіяним склерозом спостерігалось суттєве покращення, в інших – стабілізація стану. Трансплантація МСК пацієнтам із розсіяним склерозом викликала швидкий імуномодулювальний вплив, що проявлявся у зниженні рівня прозапальних цитокінів та нормалізації співвідношення субпопуляцій клітин імунної системи.
Ознайомитись із деталями досліджень можна за посиланнями:
1. Fernández O, Izquierdo G, Fernández V, Leyva L, Reyes V, Guerrero M, et al. (2018) Adipose-derived mesenchymal stem cells (AdMSC) for the treatment of secondary-progressive multiple sclerosis: A triple blinded, placebo-controlled, randomized phase I/II safety and feasibility study. PLoS ONE 13(5): e0195891. https://doi.org/10.1371/journal.pone.01958912. Harris V. et al. Phase I Trial of Intrathecal Mesenchymal Stem Cell-derived Neural Progenitors in Progressive Multiple Sclerosis // EBioMedicine. 2018. https://doi.org/10.1016/j.ebiom.2018.02.002

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Чи можу я сподіватися на повне відновлення?

  На жаль, ні. Однак використання стовбурових клітин похідних нервового гребня зупинить пошкодження нервового волокна, захистить нейрони від загибелі та стимулюватиме відновлення пошкодженого нервового волокна. У кращому варіанті швидкість відновлення волокон дозволить відновити втрачені навички та функції (ходу, тощо). У гіршому випадку хвороба не буде прогресувати.

 • Які симптоми розсіяного склерозу?

  Симптоми розсіяного склерозу включають слабкість у кінцівках, порушення чутливості, мови, зору, вестибулярного апарату, статики ходи.

 • Який прогноз лікування розсіяного склерозу за допомогою клітинної терапії?  

  Лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами спрямоване на зменшення кількості і інтенсивності випадків загострення і компенсацію порушених функцій. Стрес ефект для імунної системи перезавантажує імунну систему, чинить імуномодулюючу дію на імунну систему зменшуючи аутоімунні процеси і пошкодження центральної нервової системи.

 • Чи правда, що медикаментозні методи лікування можуть давати кращий ефект?

  Так, це правда. Ці препарати не представлені в нашій клініці. Курси цих препаратів є значно дорожчі, ніж клітинна терапія, але більшість з них гарантують стабілізацію стану хворого на 5-7 років.

 • Чи потрібне постійне лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами?

  Рекомендується проводити пожиттєве лікування розсіяного склерозу за допомогою клітинної терапії. Проходження терапії раз в півроку або раз на рік допомагає уникнути загострення стану пацієнта.

Зв'язок

Залишились питання? Зв'яжіться з нами!

Наш менеджер завжди готовий відповісти на запитання. Консультація за телефоном безкоштовна та ні до чого вас не зобов'язує.Ми будем раді надати вичерпну інформацію, аби ви зробили правильний вибір!

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22