Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування синдрому хронічної втоми стовбуровими клітинами


Повернення енергії та загальне покращення стану організму з допомогою клітинної терапії.

  1. Good Cells
  2. Послуги
  3. Неврологія
  4. Синдром хронічної втоми

Безпечні стовбурові клітини

Стовбурові клітини для покращення самопочуття

"Синдром хронічної втоми – це не лінощі, а проблема гормонального збою. Не зволікайте і зверніться за медичною допомогою. Ми радо допоможемо вам повернусь до яскравого та наповненого життя!"

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Лікування хронічної втоми стовбуровими клітинами

Клітинна терапія, яку ми пропонуємо, в залежності від основного захворювання направлена на покращення нейрометаболічних процесів як головного мозку, так і нейроендокринних процесів у всьому організмі.
Основні клітини, які застосовуються в рамках терапії проти синдрому хронічної втоми – це мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини. Доза клітинного препарату призначається індивідуально.
Якщо природа синдрому хронічної втоми є нейроендокринною, то лікар може призначити застосування мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня, які краще підходять для відновлення нейромедіаторної системи головного мозку.
У випадках, коли у пацієнта є основне захворювання, яке призвело до синдрому хронічної втоми, або генетично детермінована гіпофункція нейромедіаторної системи головного мозку, лікар може призначити комбінацію з МСК з жирової тканини та МСК-похідних нервового гребеня.

Heading photo

Кому можна лікувати синдром хронічної втоми стовбуровими клітинами?

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованим синдромом хронічної втоми.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність у анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Що дасть лікування синдрому хронічної втоми стовбуровими клітинами?

Синдром хронічної втоми супроводжується поступовим погіршенням показників функціонального та психофізичного стану. В таких умовах існує ризик розвитку різних передпатологічних та патологічних станів.
За допомогою клітинної терапії можливо знизити ситуаційну депресію та тривогу, покращити якість життя, а також підвищити значення індикаторів фізичної працездатності шляхом покращення споживання кисню та збільшення часу навантаження до відмови. Клітинна терапія відновлює повноцінний метаболізм та енергетичні запаси, стимулює роботу центральної нервової системи.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

  • 1. Консультація з менеджером

    Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
    На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  • 2. Консультація з лікарем

    Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
    Курс лікування розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

  • 3. Оцінка стану пацієнта

    Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
    *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

  • 4. Підготовка продукту зі стовбурових клітин

    ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
    КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
    У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

  • 5. Початок лікування

    Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

    В рамках лікування вам двічі введуть клітинний продукт внутрішньовенно. У разі необхідності лікар може вам призначити також місцеву ін'єкцію стовбуровими клітинами.

  • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

    Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
    діагноз;
    результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
    методики лікування;
    рекомендації лікаря.

    Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

  • 8. Підтримуємо зв'язок

    Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
    У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

    Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку

Наука

Наукове обґрунтування  

Анкілозуючий спондиліт, хронічна втома та депресія покращилися після лікування остеоартриту стромальною судинною фракцією: клінічний випадокДане дослідження описує випадок 27-річної жінки з остеоартритом, хронічним болем та посттравматичним синдромом. Для лікування остеоартриту коліна та стегна пацієнтці провели терапію за допомогою SVF за стандартними протоколами. Окрім значного покращення симптомів основного захворювання, жінка відчула значне полегшення і відносно супутніх проблем:● хворобі Бехтерєва; хронічній втомі; депресії та тривожності.
Загальна якість життя жінки значно зросла, вона змогла відмовитися від інвалідного візка та милиць, здобула здатність до самостійності. 
SVF — стромальна васкулярна фракція, продукт з аутологічної жирової тканини, багатий на мезенхімальні стовбурові клітини. Саме ці клітини забезпечують терапевтичний ефект SVF. 

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання про синдром хронічної втоми

  • Що таке синдром хронічної втоми?

    Синдром хронічної втоми — патологічний стан, який проявляється рядом симптомів, найголовніший з яких — сильна втома, що не зникає не менш як 6 місяців та призводить до когнітивних порушень.

  • Симптоми синдрому хронічної втоми

    Зазвичай синдром хронічної втоми проявляється наступними симптомами:

    постійне відчуття втоми, яке не зникає упродовж тижнів і місяців навіть після 8-годинного повноцінного сну;
    розбитість, слабкість, біль у м’язах;
    зниження пам’яті, неуважність, поганий настрій;
    безсоння, але водночас і сонливість;
    головні болі без очевидних причин;
    біль у суглобах;
    у важких випадках — лихоманка та збільшення лімфовузлів, найчастіше на фоні хронічних вірусних інфекцій.

  • Чому виникає синдром хронічної втоми?

    Синдром хронічної втоми не з'являється просто так і так легко не зникає. Він може розвинутись на основі якихось інших захворювань. Наприклад, на фоні хронічної вірусної інфекції, нейроендокринних захворювань, наслідків важкої хвороби, а також хімієтерапії.

  • Чим загрожує ігнорування синдрому хронічної втоми?

    Наслідками синдрому хронічної втоми можуть стати діабет, серцево-судинні захворювання, онкологічні або ендокринні захворювання, нервові та психічні розлади.

  • Чи підходить це лікування для будь-якого віку?

    Так. Застосування стовбурових клітин при синдромі хронічної втоми та виснаженні підходить для людей будь-якого віку після 18-ти років.

  • Як довго буде відбуватися моє відновлення?

    Полегшення ви відчуєте поступово протягом перших 2-х місяців. Відновлення тканин, залоз, нервової системи буде відбуватися 6-8 місяців. Далі настане період стабілізації.

  • Чи можу я використовувати лише власні клітини, не донорські?

    Так, звісно. Але в будь-якому випадку вам слід обговорити це зі своїм лікарем. Ви повинні розуміти, що для культивування стовбурових клітин потрібно 3-4 тижні, і вам потрібно буде відвідати клініку двічі: для забору біоптату та для введення, коли доза стовбурових клітин вже буде готова. Донорські (алогенні) стовбурові клітини, які ми, зазвичай, використовуємо, абсолютно безпечні та рекомендовані для введення.

  • В чому саме проявиться покращення мого стану?  

    Введення стовбурових клітин регулює роботу залоз, нервової системи, прискорює внутрішні обмінні процеси. Після покращення роботи залоз, гормональна система запрацює більш активно та злагоджено, до вас повернеться інтерес до життя, активується лібідо, покращиться сприйняття світу. Рецептори стануть більш чутливими та функціональними – ви будете краще сприймати світ. Прискорення внутрішніх обмінних процесів прискорить кровообіг. Це дасть змогу повернути загальний тонус та рум'янець. Загальне самопочуття стане краще, та з'явиться більше бажання та енергії, щоб діяти.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Синдром хронічної втоми – що це за хвороба?

Синдром хронічної втоми – це патологічний стан, основним проявом якого є постійне відчуття втоми, що не минає після відпочинку та спостерігається протягом півроку та довше. Розлад супроводжується значним зниженням фізичної та розумової працездатності, когнітивними порушеннями. Визначення «синдром хронічної втоми» (СХВ) вперше було використано у 1988 році, на той момент цей стан пов’язували з впливом на організм вірусу Епштейна-Барр. Сьогодні синдром хронічної втоми вважається поліетіологічним розладом, тобто у такого патологічного стану як хронічна втома причини можуть бути різними, імовірне поєднання кількох факторів.

Причини синдрому хронічної втоми

Точні причини, з яких виникає хронічна втома, досі не з’ясовані, але встановлено зв'язок синдрому хронічної втоми з такими факторами: вірусні захворювання, особливо перенесені у важкій, гострій формі, зрідка – бактеріальні інфекції. СХВ пов’язують переважно з герпесвірусними інфекціями, гепатитом С, ентеровірусами та ретровірусами. Останнім часом симптоми хронічної втоми часто спостерігаються у пацієнтів з постковідним синдромом; хронічний стрес, тривале фізичне та психоемоційне напруження або короткочасне, але значне потрясіння (травма, операція, важкі пологи, нещасний випадок тощо); виснаження імунної системи через хронічне підвищення продукції запальних цитокінів, аутоімунні порушення; гормональні розлади, переважно пов’язані з порушенням регуляторної функції гіпоталамо-гіпофізарної системи та надниркових залоз (нейроендокринної природи); порушення клітинного метаболізму, енергетичного обміну, дефіцит АТФ, L-карнітину.Також є припущення, що синдром хронічної втоми є генетично обумовленим (хоча які саме комбінації чи мутації генів відповідають за його розвиток, не з’ясовано), що його може викликати вплив на організм токсинів, мікотоксинів, зокрема, чорної плісняви, порушення нормальної мікрофлори кишечника (дисбактеріоз).Додатковими факторами ризику є: напружений ритм життя, відповідальна робота, часті стреси; порушення режиму сну; дефіцит фізичної активності, сидяча робота; погана екологія, шкідливі умови праці; пригнічення загального імунітету (імуносупресивна терапія, вплив радіації тощо); нераціональне харчування, зловживання солодощами, гострими стравами

Симптоми та діагностика синдрому хронічної втоми

Клінічна картина у пацієнтів з СХВ досить варіативна, але найбільш типові для синдрому хронічної втоми симптоми спостерігаються у більшості людей з таким діагнозом:● після тривалого нічного сну людина не відчуває, що відпочила та відновила сили;● протягом дня часто хилить до сну, а ввечері довго не вдається заснути, нічний сон поверхневий;● часто турбують головні болі, що не мають якоїсь очевидної причини, носять нетиповий, незвичний для цієї людини характер;● відчуваються болі, ломота у суглобах, м’язах, що не мають постійної локалізації, а мігрують по всьому тілу;● м’язова слабкість;● часті застуди, дискомфортні відчуття або болі в горлі;● порушення терморегуляції, надмірне потовиділення, озноб, підвищення температури до субфібрильних значень (в межах 38°С);● збільшення лімфатичних вузлів, найчастіше шийних та нижньощелепних, що не пов’язане з будь-яким захворюванням;● когнітивні розлади, складнощі з концентрацією уваги, погіршення пам’яті, логічного мислення;● емоційна лабільність, перепади настрою, підвищена дратівливість;● апатія, пригнічений настрій, людина втрачає інтерес до життя та не відчуває задоволення від занять, подій, що раніше подобались;● людина почувається виснаженою після зусиль, фізичних навантажень, які раніше вважала легкими, незначними.Діагностика синдрому хронічної втоми ускладнюється тим, що аналогічні симптоми спостерігаються при багатьох інших захворюваннях, як соматичних, так і психічних. Специфічних методів діагностики цього розладу не існує, інструментальні та лабораторні методи можуть використовуватись для диференціальної діагностики, виключення інших хвороб. З цією з метою можуть призначатися консультації вузьких спеціалістів – ендокринолога, інфекціоніста, ортопеда, психіатра-психотерапевта та інших. Для полегшення збору анамнезу використовуються спеціальні опитувальники. Вони складаються з переліку типових проявів синдрому хронічної втоми, пацієнту потрібно підтвердити чи заперечити наявність у себе кожного з цих проявів.Діагностичні критерії синдрому хронічної втоми умовно поділяються на «великі» та «малі». Основними («великими») критеріями, що дозволяють поставити такий діагноз, вважаються:● постійне відчуття втоми, що не минає після сну, відпочинку, прогресує та триває не менше 6 місяців;● зниження фізичної та психоемоційної працездатності вдвічі у порівнянні з періодом до початку хвороби;● відсутність виснажливих соматичних захворювань, явних ендокринних порушень, психічних розладів, що могли б пояснити виникнення почуття постійної втоми.До «малих» діагностичних критеріїв відносяться інші симптоми, які спостерігаються досить часто, але є менш специфічними (розлади сну, когнітивні розлади, субфебрилітет, головні, м’язові, суглобові болі, лімфоаденопатія тощо). Діагноз ставиться в разі наявності принаймні 2 «великих» та 2 «малих» критеріїв, або 1 «великого» та 8 «малих»

Лікування 

При синдромі хронічної втоми лікування обов’язково має бути комплексним, його складовими є: нормалізація режиму праці та відпочинку. Необхідно обмежити навантаження, уникати перенапружень, тривалої виснажливої праці, стресогенних ситуацій; дозована фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі; дієтотерапія; психотерапія; ЛФК, заняття плаванням, сеанси масажу; вітамінотерапія (насамперед, вітамінами групи В), прийом природних адаптогенів (женьшень, елеутерокок); фармакотерапія, що призначається строго в індивідуальному порядку та проводиться під контролем лікаря. Можуть призначатися гормональні препарати, антидепресанти, транквілізатори, імуномодулятори, ноотропні та інші препарати.При такому розладі як хронічна втома лікування має проводитись обов’язково, бо СХВ не тільки супроводжується зниженням працездатності та погіршенням якості життя, але й може призвести до низки небезпечних соматичних захворювань чи серйозних психічних розладів. Суттєво покращити стан хворих з синдромом хронічної втоми та попередити розвиток ускладнень дозволяє терапія стовбуровими клітинами.

Особливості лікування синдрому хронічної втоми стовбуровими клітинами у клініці Good Cells

Лікування синдрому хронічної втоми стовбуровими клітинами може використовуватись у поєднанні з іншими методами немедикаментозної терапії та значно підвищує їх ефективність. У клініці Good Cells використовуються різні типи стовбурових клітин: мезенхімальні стовбурові клітини жирової тканини ефективні у більшості випадків; мультипотентні стовбурові клітини-похідні нервового гребня впливають на центральну нервову систему та дозволяють скоригувати нейроендокринні розлади, що є однією з причин синдрому хронічної втоми; якщо СХВ спричинено впливом кількох факторів, серед яких порушення нейромедіаторної, нейроендокринної регуляції, застосовується комбінація клітин обох типів.
Також в індивідуальному порядку, в залежності від результатів діагностики, підбирається дозування клітинних препаратів, визначається оптимальний спосіб їх введення.
Терапія стовбуровими клітинами допомагає:
 стимулювати процеси регенерації та репарації, компенсувати масову загибель клітин внаслідок стресу, тривалого запального процесу; нормалізувати роботу нервової системи та залоз внутрішньої секреції, усунути гормональний дисбаланс, викликаний порушенням нейроендокринної регуляції; нормалізувати нейромедіаторну систему головного мозку; підвищити чутливість рецепторів до різноманітних впливів; нормалізувати клітинний метаболізм, прискорити внутрішні обмінні процеси, покращити вироблення енергії в організмі; відрегулювати активність імунної системи.
В результаті покращуються когнітивні функції та емоційний стан, підвищується загальний тонус, працездатність. Для повного відновлення нормального функціонування організму потрібно не менше півроку, але істотне покращення відчувається вже протягом перших двох місяців лікування, і з кожним днем воно стає все більш помітним. Клініка Good Cells надає повний спектр послуг – попереднє обстеження та розробка індивідуальної програми лікування, підготовка клітинного продукту з власного чи донорського матеріалу, лікування та супровід, що триває і після завершення курсу процедур.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with