Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами


Покращити якість життя можливо завдяки впливу стовбурових клітин на імунну систему та клітини головного мозку.

  1. Good Cells
  2. Послуги
  3. Неврологія
  4. Лікування розсіяного склерозу

Безпечні стовбурові клітини

Покращення життя з розсіяним склерозом завдяки клітинній терапії

Застосування стовбурових клітин різного типу здатне комплексно діяти на організм. Зменшення запалення та дія на нейрони головного мозку покращує стан пацієнтів.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Як зупинити розсіяний склероз за допомогою стовбурових клітин

Розсіяний склероз – це аутоімунне захворювання, під час якого організм виробляє антитіла, що пошкоджують головний та спинний мозок. Перші симптоми розсіяного склерозу часто залишаються непоміченими, саме тому хвороба така небезпечна.
Тактика лікування розсіяного склерозу у GOOD CELLS залежить від стану пацієнта. 1. При накопиченні вогнищ лікування почнеться з пригнічення активності процесу, клітинна терапія застосується пізніше. Підготовка до лікування стовбуровими клітинами складається з внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін’єкції. 2. Якщо загострення немає, клітинну терапію можна застосовувати відразу.
Ми пропонуємо ендолюмбальне введення мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня (МСК-ПНГ) та мезенхімальних стовбурових клітин пупкового канатика (МСК пупкового канатика) або з жирової тканини (МСК з жирової тканини).
В окремих випадках лікар може призначити імунокомпетентні МСК, тобто, клітини, оброблені протизапальним фактором некрозу пухлин.
Різні клітини будуть впливати на різні механізми у пацієнтів з розсіяним склерозом. МСК покращують роботу імунної системи, зменшуючи аутоімунні реакції, а СК-ПНГ забезпечують нейротрофічні процеси, що збільшують можливість адаптації хворого.
Завдяки клітинній терапії досягаються наступні ефекти: імуносупресія, зменшення активності аутоімунних процесів, регенерація, покращення функції нейронів, які ще залишилися живі після пошкодження, відновлення утворення нових нейронних зв’язків, що забезпечує регенерацію та компенсацію хворих і покращує їх адаптацію до зовнішнього світу.

Heading photo

Клітинна терапія при розсіяному склерозі

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам із діагностованим розсіяним склерозом віком від 18 років.
Протипоказання:
онкологічні захворювання, або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Програма лікування розсіяного склерозу

Ендолюмбальне введення МСК-ПНГ проводиться для регенерації та підтримки неушкоджених нейронів головного мозку.
Внутрішньовенна інфузія МСК з жирової тканини або пупкового канатика необхідна для пригнічення імунної відповіді та зменшення агресивності роботи імунної системи проти свого організму.
Іноді лікар призначає імунокомпетентні МСК. Ці клітини попередньо оброблюються протизапальним фактором некрозу пухлин для того, щоб зменшувати активність імунної системи та покращити подальший перебіг хвороби.
Близько в 70% наших пацієнтів спостерігається покращення перебігу захворювання, зменшення кількості загострень у два рази або взагалі їх відсутність. Висновки робляться після детального аналізу знімків МРТ та частоти загострень.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

  • 1. Консультація з менеджером

    Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
    На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

    Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

  • 2. Консультація з лікарем

    Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
    Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

  • 3. Оцінка стану пацієнта

    Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
    *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

  • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

    ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
    КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
    У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.
    ОБРОБКА ЦИТОКІНАМИЛікар може призначити введення клітин, оброблених туморнекротичним фактором. У такому випадку обробка клітин проводиться за 5-7 днів до приїзду пацієнта, тому це необхідно обговорити заздалегідь.

  • 5. Початок лікування

    Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  • 6. Медикаментозна терапія

    Після діагностики лікар може призначити вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції. Якщо загострення захворювання немає, можна одразу перейти до Кроку 7.

  • 7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

    Під час лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію та ендолюмбальне введення клітинного препарату. Обидві процедури можуть бути проведені двічі.

  • 8. Медичний висновок та рекомендації лікаря

    Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
    діагноз;
    результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
    методики лікування;
    рекомендації лікаря.

    Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

  • 9. Підтримуємо зв'язок

    Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
    У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

    Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

В опублікованих роботах по застосуванню клітинної терапії при розсіяному склерозі переважно застосовувались МСК кісткового мозку, жирової тканини, пуповини або ж попередники нейронів, отримані з МСК. Результати досліджень доводять, що трансплантація клітинного матеріалу добре переноситься пацієнтами та не викликає серйозних побічних ефектів. У частини пацієнтів із розсіяним склерозом спостерігалось суттєве покращення, в інших – стабілізація стану. Трансплантація МСК пацієнтам із розсіяним склерозом викликала швидкий імуномодулювальний вплив, що проявлявся у зниженні рівня прозапальних цитокінів та нормалізації співвідношення субпопуляцій клітин імунної системи.
Ознайомитись із деталями досліджень можна за посиланнями:
1. Fernández O, Izquierdo G, Fernández V, Leyva L, Reyes V, Guerrero M, et al. (2018) Adipose-derived mesenchymal stem cells (AdMSC) for the treatment of secondary-progressive multiple sclerosis: A triple blinded, placebo-controlled, randomized phase I/II safety and feasibility study. PLoS ONE 13(5): e0195891. https://doi.org/10.1371/journal.pone.01958912. Harris V. et al. Phase I Trial of Intrathecal Mesenchymal Stem Cell-derived Neural Progenitors in Progressive Multiple Sclerosis // EBioMedicine. 2018. https://doi.org/10.1016/j.ebiom.2018.02.002

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання 

  • Чи можу я сподіватися на повне відновлення?

    На жаль, ні. Однак, використання стовбурових клітин похідних нервового гребня зупинить пошкодження нервового волокна, захистить нейрони від загибелі та стимулюватиме відновлення пошкодженого нервового волокна. У кращому варіанті швидкість відновлення волокон дозволить відновити втрачені навички та функції (ходу, тощо). У гіршому випадку хвороба не буде прогресувати.

  • Які симптоми розсіяного склерозу?

    Симптоми розсіяного склерозу включають слабкість у кінцівках, порушення чутливості, мови, зору, вестибулярного апарату, статики ходи.

  • Який прогноз лікування розсіяного склерозу за допомогою клітинної терапії?  

    Лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами спрямоване на зменшення кількості і інтенсивності випадків загострення, і компенсацію порушених функцій. Стрес-ефект для імунної системи перезавантажує імунну систему, чинить імуномодулюючу дію на імунну систему зменшуючи аутоімунні процеси і пошкодження центральної нервової системи.

  • Чи правда, що медикаментозні методи лікування можуть давати кращий ефект?

    Так, це правда. Ці препарати не представлені в нашій клініці. Курси цих препаратів є значно дорожчі, ніж клітинна терапія, але більшість з них гарантують стабілізацію стану хворого на 5-7 років.

  • Чи потрібне постійне лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами?

    Рекомендується проводити пожиттєве лікування розсіяного склерозу за допомогою клітинної терапії. Проходження терапії раз в півроку або раз на рік допомагає уникнути загострення стану пацієнта.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Що таке розсіяний склероз

Розсіяний склероз - це хронічне захворювання ЦНС аутоімунної природи, при якому відбувається порушення функцій нервових волокон внаслідок вибіркового пошкодження їх мієлінової оболонки (демієлінізації). Як правило, відбувається одночасне ураження різних відділів ЦНС, тому при розсіяному склерозі симптоми досить різноманітні. Лікування розсіяного склерозу є дуже актуальною задачею, бо це досить поширене захворювання, що вражає людей молодого та середнього віку та супроводжується значним погіршенням якості життя, поступово призводить до втрати працездатності, інвалідизації.

Розсіяний склероз: причини

Причини розсіяного склерозу досі точно не з’ясовані, але більшість дослідників схиляється до думки, що захворювання є мультифакторним. Імовірно, у його розвитку відіграють роль: спадкова схильність до аутоімунних розладів, наявність певних комбінацій генів;● вірусні або бактеріальні інфекції, що є нейротропними та можуть слугувати пусковим механізмом патологічного процесу; інші несприятливі зовнішні фактори – вплив радіації, токсичних речовин, травми, стреси; метаболічні розлади, що призводять до порушення живлення мієлінової оболонки.Має значення расова та етнічна приналежність, регіон проживання. Захворювання більш поширене серед європеоїдної раси, ризик розвитку розсіяного склерозу вище у мешканців регіонів з малою кількістю сонячних днів та тривалістю світлового дня (брак сонячного світла призводить до дефіциту вітаміну D). Незаперечною є аутоімунна природа розсіяного склерозу – через збій у функціонуванні імунної системи її клітини сприймають білки, що входять до складу мієлінової оболонки, як чужорідні, атакують та руйнують їх. Але аутоімунну реакцію має запустити якийсь провокуючий фактор – інфекція, стрес тощо. Ще один фактор, що відіграє роль у розвитку розсіяного склерозу – порушення функції гемато-енцефалічного бар’єру (ГЕБ). У нормі він пропускає поживні речовини та унеможливлює проникнення до мозкової тканини мікроорганізмів, токсинів, клітин імунної системи. При деяких патологічних станах захисна функція ГЕБ порушується, через нього проникають клітини імунної системи та провокують запальну реакцію, виробку антитіл до білків мієліну та демієлінізацію.

Симптоми розсіяного склерозу та варіанти перебігу

При розсіяному склерозі перші симптоми найчастіше пов’язані з ураженням пірамідних шляхів, що проводять рухові нервові імпульси. На другому місці за поширеністю та значущістю симптоми порушення функцій мозочку, у 70% хворих спостерігаються порушення зору, у 60% – порушення чутливості (парестезії), менш поширеними є порушення функцій окорухових, лицьових нервів.Основні ознаки розсіяного склерозу: порушення рефлексів;● зниження м’язової сили, швидка втомлюваність м’язів, підвищення тонусу м’язів; порушення координації рухів, тремор; парестезії (відчуття тиску, поколювання, печіння, удару струмом) в області кінцівок, у різних ділянках тулубу, обличчя; порушення зору, зазвичай, односторонні – біль в оці, гостре або підгостре зниження зору, двоїння зображення, утворення в полі зору «сліпих плям».Також можливі легкі когнітивні та емоційні розлади, скутість рухів, підвищена втомлюваність, порушення контролю функцій тазових органів, болі різноманітної локалізації – головні, у різних відділах хребта та міжреберних проміжках, оперізуючі, м’язові.Перебіг розсіяного склерозу характеризується чергуванням періодів ремісій та загострень. Типові варіанти перебігу: рецидивуючо-ремітуючий – у період ремісії, що може тривати місяцями чи роками, прояви неврологічних порушень повністю чи частково зникають, симптоматика залишається стабільною, без змін. Періоди ремісії змінюються періодами загострення, що можуть виникати спонтанно або під дією провокуючих факторів (інфекції тощо); первинно-прогресуючий – симптоми наростають поступово, без виражених загострень, можливі «періоди плато», коли симптоматика тимчасово стабілізується;● вторинно-прогресуючий – на початку захворювання періоди загострень та ремісій чергуються, потім хвороба невпинно прогресує без ремісій; прогресуючий із загостреннями (трапляється зрідка), симптоматика наростає повільно, поступово, але періодично несподівано виникають явні загострення.

Діагностика розсіяного склерозу

У минулому лікарі-діагности спиралися переважно на особливості клінічної картини, які ставали помітними при досить тривалому перебігу хвороби. В 2010-2017 роках до «діагностичних критеріїв Макдональда», на яких ґрунтується діагностика розсіяного склерозу, були внесені доповнення та уточнення, що зробили можливою ранню діагностику. Завдяки цьому лікування розсіяного склерозу стало значно більш ефективним.Якщо виникає підозра на розсіяний склероз, пацієнту після неврологічного огляду призначають МРТ головного та спинного мозку. Існує 5 ділянок ЦНС, де, зазвичай, утворюються вогнища розсіяного склерозу: перивентрикулярна область (біла речовина навколо шлуночків головного мозку); кортикальна/юкстакортикальна область (біла речовина навколо кори головного мозку чи безпосередньо в корі);● субтенторіальна область (задня черепна ямка, де знаходяться мозочок та стовбур головного мозку); спинний мозок; зоровий нерв.Якщо МРТ виявляє патологічні зміни у 2 та більше з цих областей (для перивентрикулярної області значущим є наявність 3 та більше вогнищ ураження, для решти – від 1), діагноз «розсіяний склероз» можна вважати достовірним. Якщо клінічна картина та результати МРТ вказують на імовірний розсіяний склероз, але не дозволяють встановити достовірний діагноз, призначаються додаткові обстеження: аналіз ліквору (спинномозкової рідини); дослідження викликаних потенціалів (зорових, слухових та соматосенсорних). В залежності від клінічної картини та результатів МРТ можуть досліджуватись усі 3 різновиди викликаних потенціалів чи 1-2.У разі потреби диференційної діагностики з іншими захворюваннями, що мають подібну клінічну картину, можуть призначатися різноманітні аналізи крові.

Розсіяний склероз: чи можливе його лікування

Трохи більше 10 років тому відповідь на запитання: «Чи лікується розсіяний склероз?» була невтішною. Але удосконалення методів діагностики та поява нових методів лікування розсіяного склерозу, зокрема, клітинної терапії, дозволили добитися стійкої ремісії в певної частини пацієнтів, покращити якість життя хворих та попередити інвалідизацію. Розсіяний склероз із категорії невиліковних хвороб перейшов до категорії частково керованих. Оскільки перебіг та прояви хвороби істотно різняться у різних пацієнтів, програма лікування розсіяного склерозу для кожного розробляється в індивідуальному порядку.Основні напрямки та складові лікування розсіяного склерозу:● в активній стадії – полегшення проявів, стабілізація стану, зменшення тривалості загострення. Основний метод лікування розсіяного склерозу в активній формі – терапія кортикостероїдами, також можуть призначатися цитостатики;● у період ремісії при рецидивуючих формах – судинна і нейропротективна терапія, що направлена на підтримку трофічної функції мозкової речовини; симптоматична терапія призначається індивідуально в залежності від проявів розсіяного склерозу. Може включати в себе медикаментозну терапію міорелаксантами, антидепресантами й іншими препаратами, психотерапію, лікувальну фізкультуру, фізіотерапію, дієтотерапію.● клітинна терапія використовується з метою імуномодулюючої дії (попередження рецидивів), нейропротекторної (впливає на механізми апоптозу і регенерації нервової тканини).

Результати лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами

Результати лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами в клініці Good Cells демонструють значний прогрес у покращенні якості життя пацієнтів. Застосування регенеративної медицини, зокрема терапії стовбуровими клітинами, відкриває нові можливості для боротьби з цим захворюванням. Стовбурові клітини мають унікальну здатність трансформуватися в різні типи клітин в тілі, включаючи нервові клітини, що може сприяти відновленню уражених тканин мозку.
Однією з ключових переваг клітинної терапії в Good Cells є її здатність не лише зупинити прогрес захворювання, але й частково відновити втрачені функції. Пацієнти, які проходили лікування, відзначають зменшення симптомів втоми, покращення моторики та загальної активності. Важливо зазначити, що клітинна терапія використовується у комплексі з іншими методами лікування, що дозволяє досягти максимального ефекту.

Особливості лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами в клініці GOOD CELLS

Можливості використання стовбурових клітин для лікування розсіяного склерозу в США та Європі вивчають з 1995 року. В Україні програми лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами розробляє та впроваджує інноваційна біотехнологічна компанія GOOD CELLS. Клітинна терапія показана пацієнтам віком від 18 років з підтвердженим діагнозом «розсіяний склероз». У стадії ремісії її можна починати відразу після обстеження пацієнта, а при захворюванні в активній стадії необхідна попередня підготовка, лікування, спрямоване на усунення загострення.Для лікування розсіяного склерозу використовуються мультипотентні стовбурові клітини – похідні нервового гребеня, а також мезенхімальні стовбурові клітини пупкового канатика або жирової тканини. Клітини першого типу: покращують функції неушкоджених нейронів; сприяють утворенню нових нейронних зв’язків, регенерації нервової тканини; допомагають відновити функції ЦНС, покращити адаптацію хворих, попередити їх інвалідизацію.Стовбурові клітини другого типу впливають на причину розсіяного склерозу, регулюють роботу імунної системи, пригнічують аутоімунні реакції, внаслідок яких відбувається пошкодження нервової тканини. В окремих випадках для корекції аутоімунних порушень можуть застосовуватись стовбурові клітини, оброблені протизапальним фактором некрозу пухлин (імунокомпетентні).Переваги лікування розсіяного склерозу у клініці GOOD CELLS: 15-річний досвід роботи;● використовуються унікальні типи стовбурових клітин; можливе використання власних стовбурових клітин пацієнта або донорських з кріобанку клініки; проводиться ретельне обстеження, оцінка доцільності клітинної терапії та готовності пацієнта до неї, для кожного розробляється індивідуальна програма; супровід пацієнта та моніторинг триває не тільки під час курсу терапії, але й протягом 2 років після його завершення.Лікування розсіяного склерозу стовбуровими клітинами у 70% пацієнтів супроводжується покращенням перебігу захворювання та якості життя, частота загострень скорочується вдвічі. Є випадки тривалої ремісії з повною відсутністю загострень. 

Переваги лікування розсіяного склерозу за допомогою клітинної терапії в клініці Good Cells

Процедура лікування в Good Cells починається з детальної діагностики та консультації з лікарем-неврологом, що дозволяє розробити індивідуальну програму лікування. Під час лікування пацієнти знаходяться під постійним наглядом медичного персоналу, що гарантує високий рівень безпеки та ефективності процедури.Вартість лікування розсіяного склерозу в клініці Good Cells залежить від індивідуального плану та тривалості терапії, але інвестиції в клітинну терапію є інвестиціями в більш здорове та активне майбутнє без обмежень, які накладає хвороба.Для детальнішої інформації про клітинну терапію і можливості лікування розсіяного склерозу у клініці Good Cells, ви можете відвідати наш сайт та записатися на консультацію з нашими спеціалістами. Разом ми можемо знайти оптимальний шлях до вашого одужання та значного покращення якості життя.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with