Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування деменції стовбуровими клітинами


Клітинна терапія допоможе стабілізувати стан та призупинити прогрес захворювання.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Неврологія
 4. Лікування деменції

Безпечні стовбурові клітини

Покращення пам'яті з допомогою стовбурових клітин

Деменції досить поширені у осіб літнього віку. Мета лікування — зупинити прогрес захворювання та стабілізувати стан пацієнта.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Покращення стану при деменціях

Деменція виникає через накопичення патологічного білка між нейронами. При цьому зв'язки між клітинами порушуються і функціонування мозку з часом погіршується. В результаті людина страждає від проблем з пам'яттю, втрачає соціальні зв'язки та можливість нормально сприймати навколишнє середовище.
Мета лікування — сповільнити прогрес хвороби. Стан пацієнта можна стабілізувати та дещо покращити його когнітивні функції. Полегшення деменції можливе, все залежить від стадії розвитку захворювання.
Для лікування нейродегенеративних захворювань GOOD CELLS пропонує застосування мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня. Якщо в основі деменції або енцефалопатії є запалення (наприклад, при амілоїдній ангіопатії) або аутоімунна складова, то можуть призначити мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини або пуповини. Залежно від механізму виникнення запалення, МСК можуть обробити фактором некрозу пухлин, протизапальними цитокінами. Це потрібно для вироблення спеціальної сенсибілізації клітинного матеріалу до запального патологічного процесу.

Heading photo

Клітинна терапія при деменціях

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованою деменцією.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років;вагітність;психічні розлади;алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Як клітинна терапія допоможе при деменціях?

Головні задачі стовбурових клітин: утворити нові зв’язки між нейронами замість тих, які були зруйновані; уповільнити процеси загибелі нейронів; утворити підтримувальні клітини, які будуть покращувати трофіку основних нейронів, що забезпечують когнітивні здібності пацієнта, пам’ять, формують структуру його мислення.
З допомогою клітинної терапії можливо стабілізувати стан хворого та призупинити розвиток захворювання.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.
  ОБРОБКА ЦИТОКІНАМИЛікар може призначити введення клітин, оброблених туморнекротичним фактором. У такому випадку обробка клітин проводиться за 5-7 днів до приїзду пацієнта, тому це необхідно обговорити завчасно.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  За результатами діагностики лікар призначить вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Під час лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, ендолюмбальне чи перилімфатичне введення клітинного препарату.

 • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

Приблизно 50 млн людей у світі живе з деменцією. Лікування та підтримка цих людей коштує світовій економіці приблизно $818 мільярдів. Деменція – це фатальний клінічний розлад, що характеризується амнезією, прогресуючими когнітивними порушеннями, дезорієнтацією, порушенням поведінки та втратою можливості робити рутинні речі. Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеною хворобою, пов’язаною з деменцією. На сьогодні, деменція є однією з найбільш значущих соціальних, економічних та медичних проблем нашого часу. Детальніше про дослідження деменції та хвороби Альцгеймера, а також перспективи клітинної терапії у науковій публікації.
На ClinicalTrials.gov зареєстровано понад 20 клінічних досліджень для оцінки безпеки та ефективності різних клітинних продуктів на основі стовбурових клітин при хворобі Альцгеймера.
За результатами опублікованого 3-х річного клінічного випробування І фази на 31 пацієнті із різними нейродегенеративними захворюваннями, включаючи хворобу Альцгеймера, бічний аміотрофічний склероз, хворобу Паркінсона, показана ефективність введення аутологічної стромально-васкулярної фракції жирової тканини (SVF).
При хворобі Альцгеймера показано, що введення клітинного продукту не змінило картину МРТ, за винятком одного пацієнта, об’єм гіпокампа якого збільшився з <5-го процентиля до 48-го процентиля. Стабілізація хвороби та покращення пізнавальних здібностей спостерігалась у 8 із 10 пацієнтів. У двох пацієнтів виявлено зниження рівня Р-тау та ß-амілоїду.
Деталі в оригінальній публікації: Duma, C., Kopyov, O., Kopyov, A. et al. Human intracerebroventricular (ICV) injection of autologous, non-engineered, adipose-derived stromal vascular fraction (ADSVF) for neurodegenerative disorders: results of a 3-year phase 1 study of 113 injections in 31 patients. Mol Biol Rep 46, 5257–5272, 2019. 
Результати та висновки фази І клінічних випробувань препарату “Ломецел-В” для лікування хвороби АльцгеймераПодвійно-сліпе рандомізоване плацебо контрольоване клінічне дослідження за участі 32 пацієнтів з підтвердженим діагнозом хвороба Альцгеймера. Учасники отримали одноразову ін’єкцію клітинного продукту "Lomecel-B" у низьких (2.0 × 107 клітин) та високих (1.0 × 108 клітин) дозах. Спостереження проводили на 2, 4, 13, 26, 39 і 52 тижні після введення. Результати дослідження: В учасників експериментальних груп в крові була значно підвищена концентрація протизапальних факторів (IL-10, IL-12, sIL-2Rα).На 13 тижні спостереження результати МРТ мозку показали значне збільшення лівої долі гіпокампа в учасників групи, яка отримала високу дозу препарату. В учасників експериментальної групи, що отримала низьку дозу клітин нейрокогнітивна оцінка Mini–Mental State Examination (MMSE) показала значущі покращення (на 3 бали на 13 тижні та на 4 бали на 26 тижні спостереження). Шкала оцінки хвороби Альцгеймера – когнітивна підшкала-11 (ADAS-Cog-11) показала регрес стану пацієнтів з групи плацебо та стабільність стану пацієнтів з експериментальних груп. Показник якості життя в оцінці хвороби Альцгеймера (QOL-AD) показав значне покращення в групі з низькими дозами "Lomecel-B" у порівнянні з плацебо на 26 тижні.
Інтрацеребровентрикулярна ін'єкція МСК пуповинної крові людини пацієнтам з деменцією при хворобі Альцгеймера: клінічне дослідження І фазиУ даному клінічному дослідженні взяло участь 9 добровольців з діагностованою хворобою Альцгеймера легкої та середньої тяжкості. За 4 тижні до введення МСК пацієнтам імплантували резервуар Ommaya. Троє учасників отримали низьку дозу клітин (1.0 × 107 клітин/2 mL), а 6 — високу (3.0 × 107 клітин/2 mL). Усім пацієнтам були проведені три повторні ін’єкції з інтервалом у 4 тижні. Серед побічних ефектів терапії були: лихоманка, головний біль, нудота та блювота, які зникли через 36 годин після введення клітин. Під час 36-місячного спостереження у більшості пацієнтів не було виявлено серйозних побічних ефектів терапії. Результати показують, що дане лікування є достатньо безпечним та добре переноситься. Вчені ще працюють над клінічним дослідженням фази ІІ для глибшого розуміння клінічно ефективності лікування.
Стереотаксична ін'єкція в мозок МСК пуповинної крові людини у пацієнтів з деменцією при хворобі Альцгеймера: клінічне випробування фази IКлінічне дослідження на 9 добровольцях з хворобою Альцгеймера зі слабкою або середньою вираженістю. У якості лікування застосовувалися стереотаксичні ін’єкції в головний мозок МСК з пуповинної крові людини. Пацієнти були розділені на групи з низькою (3.0 × 106 клітин/60 мкл) та високою (6.0 × 106 клітин/60мкл) дозами. За період спостереження за пацієнтами у 24 місяці в жодного з них не виникло серйозного побічного ефекту. Протягом перших 12 тижнів спостерігалися незначні побічні ефекти лікування в вигляді головного болю, болю в місці ін’єкції та запаморочення. Дозозалежної токсичності терапії виявлено не було. Дослідження доводить, що дане лікування безпечне та добре переноситься. Подальші дослідження направлені на підтвердження ефективності терапії.

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Які причини розвитку деменції?

  Можливі причини розвитку деменції: хвороба Альцгеймера, судинні патології, хронічні та гострі порушення кровопостачання, отруєння, в тому числі і алкогольні.

 • Які симптоми деменції?

  Основні симптоми деменції: погіршення короткочасної пам'яті; труднощі з пошуком правильних слів; зміни настрою; апатія; складність виконання звичайних завдань; плутанина; проблеми з орієнтацією в просторі;

 • Яка різниця між хворобою Альцгеймера і деменцією?

  Хвороба Альцгеймера є різновидом деменції. Як правило, деменція – це зниження мислення, міркування та/або запам’ятовування. Людям з деменцією важко виконувати повсякденні завдання, які вони регулярно й самостійно виконували протягом усього життя.

 • Коли потрібно звернутися до лікаря для діагностики деменції?

  Якщо ви помічаєте, що людина втрачає розумові здібності до ступеня, коли це заважає повсякденній діяльності та для соціальної взаємодії, зверніться до лікаря, щоб визначити, чи страждає ця людина на хворобу Альцгеймера чи іншу форму деменції. Швидкість звернення до спеціалістів впливає на ефективність лікування стовбуровими клітинами.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Деменція – це серйозне захворювання, що вражає мозок і призводить до втрати пам'яті, зниження когнітивних функцій та інших порушень, які впливають на повсякденне життя людини. З розвитком медицини з'явилися нові підходи до лікування деменції, зокрема за допомогою клітинної терапії. Клініка Good Cells у Києві, Україна, є однією з провідних установ, яка пропонує інноваційну програму лікування деменції за допомогою стовбурових клітин.Text element

Результати лікування деменції стовбуровими клітинами

Використання стовбурових клітин у лікуванні деменції відкриває нові перспективи для пацієнтів. Стовбурові клітини мають унікальну здатність перетворюватися на різні типи клітин у тілі людини, включаючи нейрони. Це дозволяє відновлювати уражені ділянки мозку та покращувати його функціонування. Пацієнти, які пройшли процедуру лікування в Good Cells, відзначають значне покращення пам'яті, здатності до навчання, а також зменшення симптомів апатії та депресії, що часто супроводжують деменцію.

Переваги лікування деменції за допомогою клітинної терапії в клініці Good Cells

Клітинна терапія в Good Cells має ряд переваг порівняно з традиційними методами лікування деменції: Індивідуальний підхід. Кожна програма лікування розробляється індивідуально для конкретного пацієнта з урахуванням особливостей його організму та стадії захворювання.● Безпека процедури. Використання стовбурових клітин з мінімальним втручанням знижує ризик ускладнень та побічних ефектів. Регенеративний потенціал. Стовбурові клітини сприяють відновленню уражених ділянок мозку, що не можливо за допомогою традиційних методів лікування. Комплексний підхід. Лікування доповнюється застосуванням екзосомів – спеціалізованих частинок, які виробляються клітинами та сприяють відновленню тканин.Ціна лікування в Good Cells є інвестицією в якість життя, адже дозволяє пацієнтам з деменцією повернути втрачені функції та покращити свій стан. Для отримання детальної інформації про програму лікування та запис на консультацію відвідайте офіційний сайт клініки.Лікування деменції за допомогою стовбурових клітин в Good Cells є обнадійливим напрямком у боротьбі з цим складним захворюванням. Цей підхід не лише допомагає зменшити симптоми деменції, але й спрямований на лікування основної причини захворювання, пропонуючи пацієнтам надію на повноцінне життя.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with