Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Аутизм


Стовбурові клітини-похідні нервового гребеня можуть утворювати нові нейрони та клітини глії.Саме це дарує дитині шанс на краще життя.

Безпечні стовбурові клітини

Можливість для дитини краще розуміти світ

Основна терапія направлена на розвиток мовленнєвого центру, центрів, які направлені на соціалізацію дитини, та покращення її комунікативних здатностей, а також на зменшення тривожності та агресивних проявів.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар невролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Лікування аутизму 

Аутизм — загальна назва захворювань, які відносяться до розладів аутистичного спектра. Аутизм у дітей буває: атиповий; звичайний; високофункціональний та інші.
Причини аутизму майже завжди невідомі. У кожного з цих захворювань є свій механізм. Тому всі дітки з аутизмом унікальні.Що можна чекати від терапії?1. Розвиток мовленнєвого центру. 2. Розвиток центрів, які відповідають за соціалізацію дитини.3. Покращення її комунікативних здібностей.4. Зменшення тривожності дитини та агресивних проявів.
Лікування аутизму у дітей залежить від віку та ступеню розвитку дитини. Основна терапія — введення мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня. Введення може бути внутрішньовенне, місцеве в перилімфатичні та перикраніальні зони, або ендоназальне.Перед кожною процедурою проводиться специфічна інгаляційна терапія.
Направлена дія клітинного матеріалу на необхідні зони головного мозку стимулює центри, які відповідальні за соціалізацію та розвиток комунікативних здібностей.

Heading photo

Показання до лікування аутизму стовбуровими клітинами

Дане лікування показане пацієнтам віком від 3-х років із діагностованим типовим або атиповим аутизмом.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років.Heading photo

Як лікувати розлади аутичного спектра стовбуровими клітинами?

Найкраще для лікування аутизму підходять стовбурові клітини-похідні нервового гребеня. Вони можуть модулювати рецептивний апарат клітин головного мозку. Покращення спостерігаються завдяки: корекції чутливості рецепторів; покращенню функцій таких структур мозку, як амигдала, гіпокамп і префронтальна кора, та їх взаємодії між собою.
Це допомагає дітям формувати нормальні навички та рефлексії, покращувати соціокомунікативні здібності та реакції на зовнішні стимули.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Цей етап потрібен для того, щоб визначити як саме ми можемо бути корисні.
  На цьому етапі нам необхідно отримати медичні дані дитини для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу та обстеження. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде ефективна для дитини. Лікування буде проходити у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

 • 3. Оцінка

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню інструментальну, клініко-лабораторну діагностику та огляд.

 • 6. Медикаментозна терапія

  Залежно від результатів обстеження, лікар може призначити або скоригувати медикаментозну терапію.

 • 7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Лікар може призначити внутрішньовенне, місцеве або ендоназальне введення клітинного препарату. В залежності від віку та ступеня розвитку дитини, введення може повторюватися від 1 до 3 разів.

 • 8. Висновок та послаблення базового лікування

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 9. Підтримуємо зв'язок

  В деяких випадках, перші результати лікування можна побачити вже через два тижні. Але основні результати спостерігаються після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

При розладах аутичного спектра (РАС) встановлена кореляція між рівнем запалення у головному мозку дитини та ступенем важкості розладу. Застосування клітинної терапії при РАС базується на властивості СК знімати запалення та пригнічувати надмірну активність імунної системи. СК здатні блокувати надмірну активацію CD8+ та CD4+ Т-лімфоцитів, NK клітин шляхом пригнічення секреції прозапальних цитокінів TNF-α, INF-ɣ та сприяти збільшенню протизапальних цитокінів, як IL-10. Якщо зменшити запальні процеси в дітей з РАС, можна потенційно досягти покращення соціально-поведінкових показників.
Для лікування РАС також застосовують такі типи стовбурових клітин:
МСК пупкового канатика; МСК кісткового мозку/жирової тканини.
Опубліковані результати клінічних випробувань клітинної терапії при РАС показали хороші результати:
відсутність серйозних побічних ускладнень; покращення когнітивних та соціальних задач; покращення кровопостачання в ділянках мозку; покращення стану імунної системи.
Деталі за посиланнями:1. Alok Sharma, Nandini Gokulchandran, Hemangi Sane, Anjana Nagrajan, Amruta Paranjape, Pooja Kulkarni, Akshata Shetty, Priti Mishra, Mrudula Kali, Hema Biju, Prerna Badhe, "Autologous Bone Marrow Mononuclear Cell Therapy for Autism: An Open-Label Proof of Concept Study", Stem Cells International, vol. 2013, Article ID 623875, 13 pages, 2013. https://doi.org/10.1155/2013/6238752. Lv, Y., Zhang, Y., Liu, M. et al. Transplantation of human cord blood mononuclear cells and umbilical cord-derived mesenchymal stem cells in autism. J Transl Med 11, 196, 2013. https://doi.org/10.1186/1479-5876-11-1963. Dawson G. et al. Autologous Cord Blood Infusions Are Safe and Feasible in Young Children with Autism Spectrum Disorder: Results of a Single-Center Phase I Open-Label Trial, 2017. Stem Cells Translation Medicine. http://dx.doi.org/10.1002/sctm.16-0474

Зв'язок

Залишились питання? Зв'яжіться з нами!

Наш менеджер завжди готовий відповісти на запитання. Консультація за телефоном безкоштовна та ні до чого вас не зобов'язує.Ми будем раді надати вичерпну інформацію, аби ви зробили правильний вибір!