+38 (067) 242 82 22

+38 (067) 242 82 22

Аутизм


Стовбурові клітини мають здатність до направленої дії, а саме похідні нервового гребня можуть утворювати нейрони та клітини глії. Звідси і починається шлях до розвитку та кращої якості життя дитини.

Безпечні стовбурові клітини

Стовбурові клітини – новий шлях до кращої комунікації!

Основна терапія направлена на розвиток мовленнєвого центру, збільшення функціонування центрів, які направлені на соціалізацію дитини, на покращення її комунікативних здатностей, а також на зменшення тривожності дитини та агресивних проявів.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар невролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Методика лікування, яку застосовує GOOD CELLS

Аутизм відносять до захворювань під сукупною назвою розлади аутистичного спектра. Сюди входять раніше класифіковані атиповий, звичайний, високофункціональний аутизм і т.д. Ці дітки клінічно відрізняються один від одного, оскільки у кожної дитини, в основі захворювання лежить дещо інший механізм.
Основна терапія направлена на розвиток мовленнєвого центру, збільшення функціонування центрів, які відповідають за соціалізацію дитини, на покращення її комунікативних здібностей, а також на зменшення тривожності дитини та агресивних проявів.
Команда GOOD CELLS пропонує лікування в залежності від віку та ступеню розвитку дитини – це внутрішньовенне та місцеве введення мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня. Місцеве введення призначається в перилімфатичні, перикраніальні зони. Також лікар може призначити ендоназальне введення клітинного матеріалу. Перед кожним таким введенням проводиться специфічна інгаляційна терапія, яка забезпечує стимуляцію відповідних центрів головного мозку, які відповідальні за соціалізацію та вироблення комунікативних здібностей за рахунок направленої дії клітинного матеріалу на необхідні зони головного мозку.

Heading photo

Кому показана клітинна терапія?

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 3-х років із діагностованим типовим або атиповим аутизмом.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років.Heading photo

Чому саме мультипотентні стовбурові клітини-похідні нервового гребня?

Найчастіше ми використовуємо клітинну терапію, яка грунтується на використанні мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня. Ці клітини характеризуються здатністю модулювати рецептивний апарат клітин головного мозку, таким чином коректуючи чутливість рецепторів та обумовлюючи правильне функціонування центрів, а також взаємодію центрів між собою, для формування у дітей нормальних навичок, нормальних рефлексій; здобуття взаємозв‘язку між такими структурами головного мозку, як амигдала, гіпокамп і прифронтальна кора, які забезпечують соціокомунікативні здібності, а також можливість прийняття зовнішньої інформації і адекватної відповіді на ці зовнішні стимули у діток.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

1

Консультація з менеджером

Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого Вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі Ваші запитання. Цей етап потрібен для того, щоб визначити як саме ми можемо бути корисні. Попередньо нам необхідно отримати медичні дані дитини для підтвердження діагнозу. Далі Вам запропонують безкоштовну онлайн-консультацію з лікарем або консультацію оффлайн.

2

Консультація з лікарем онлайн/оффлайн

Будь-яка програма лікування починається з підтвердження діагнозу та діагностики. На особистій консультації з лікарем Ви зможете з'ясувати всі подробиці програми, отримати персональний прогноз ефективності. Ми розглянемо всі передані Вами медичні дані, адже маємо бути впевнені, що лікування буде ефективним для дитини. Лікування проводиться в наших клінічних установах у Києві. Курс лікування розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

3

Оцінка

Лікар надасть оцінку готовності дитини до клітинної терапії. У разі позитивної оцінки, в залежності від рекомендацій лікаря, можуть бути призначені власні* або донорські стовбурові клітини.
*У разі призначення власних клітин буде проведена завушна панч-біопсія, яка проводиться в операційних умовах під анестезією протягом 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

4

Підготовка продукту із стовбурових клітин

ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля процедури забору біоматеріалу наша команда біотехнологів готуватиме терапевтичну дозу стовбурових клітин. У нашій лабораторії ми виділимо стовбурові клітини з відібраного нами зразка, виростимо необхідну кількість клітин, протестуємо і створимо клітинний продукт для лікування. Зазвичай термін виробництва складає до 21 дня.
КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог в необхідній кількості підбере з нашого кріобанку готовий зразок клітин донора, заздалегідь перевірених на безпечність. У такому випадку процедура введення клітин може відбутись вже після діагностики та медикаментозної підготовки.

5

Початок лікування

Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню інструментальну, клініко-лабораторну діагностику та огляд.

6

Медикаментозна терапія

Виходячи з результатів обстеження, лікар може призначити або скоригувати медикаментозну терапію.

7

Введення клітинного продукту, фаза регенерації

В рамках лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, місцеве та ендоназальне введення клітинного препарату. В залежності від віку та ступеня розвитку дитини, введення може проводитись від 1 до 3 разів.

8

Заключення та послаблення базового лікування

Після закінчення курсу Вам нададуть заключення, де зазначені діагноз, результати всіх методів обстежень (клініко-лабораторного та інструментального), методики лікування та надані рекомендації. Лікар огляне дитину, проведе аналіз, надасть рекомендації щодо підтримки та покращення її стану. Ваш персональний менеджер буде залишатися з Вами на зв'язку для контролю за виконанням рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки, координації одужання.

9

Підтримуємо зв'язок

Перші результати лікування можна побачити через два тижні, в залежності від ситуації. Основні результати лікування можна спостерігати в рамках регенеративних процесів в організмі в середньому через 3-6 місяців після лікування, у цей період Вам запропонують заповнити анкету, та з Вами поспілкується наш менеджер або лікар, за потребою, щодо успіхів у лікуванні, і Ви зможете запитати про все, що Вас буде цікавити. Протягом усієї програми Ви будете мати контакт з персональним менеджером, який забезпечить найкращу комунікацію між Вами та клінікою, а також після завершення програми менеджер підтримуватиме зв'язок із Вами для того, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Застосування клітинної терапії, зокрема МСК, в подоланні розладів аутистичного спектра (РАС) грунтується на прямому зв'язку між рівнем запалення та ступенем важкості поведінкових розладів у дітей з РАС з одного боку та, з іншого, на властивості МСК пригнічувати клітини імунної системи, знімаючи запальні процеси. МСК здатні блокувати надмірну активацію CD8+ та CD4+ Т-лімфоцитів, NK клітин шляхом пригнічення секреції прозапальних цитокінів TNF-α, INF-ɣ та сприяти збільшенню протизапальних цитокінів, як IL-10. Пригнітивши запальні процеси в дітей з РАС, можна потенційно досягти покращення соціально-поведінкових показників.
Найбільш обнадійливими типами СК для лікування РАС є:
МСК пупкового канатика; МСК кісткового мозку/жирової тканини.
Опубліковані результати клінічних випробувань клітинної терапії при РАС показали обнадійливі результати:
відсутність серйозних побічних ускладнень; покращення когнітивних та соціальних задач; покращення кровопостачання в ділянках мозку; покращення стану імунної системи.
Деталі за посиланнями:1. Alok Sharma, Nandini Gokulchandran, Hemangi Sane, Anjana Nagrajan, Amruta Paranjape, Pooja Kulkarni, Akshata Shetty, Priti Mishra, Mrudula Kali, Hema Biju, Prerna Badhe, "Autologous Bone Marrow Mononuclear Cell Therapy for Autism: An Open-Label Proof of Concept Study", Stem Cells International, vol. 2013, Article ID 623875, 13 pages, 2013. https://doi.org/10.1155/2013/6238752. Lv, Y., Zhang, Y., Liu, M. et al. Transplantation of human cord blood mononuclear cells and umbilical cord-derived mesenchymal stem cells in autism. J Transl Med 11, 196, 2013. https://doi.org/10.1186/1479-5876-11-1963. Dawson G. et al. Autologous Cord Blood Infusions Are Safe and Feasible in Young Children with Autism Spectrum Disorder: Results of a Single-Center Phase I Open-Label Trial, 2017. Stem Cells Translation Medicine. http://dx.doi.org/10.1002/sctm.16-0474