Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Діабетична стопа


Збільшити трофіку тканин, покращити іннервацію та кровопостачання у стопі можливо із застосуванням стовбурових клітин.

Безпечні стовбурові клітини

Стовбурові клітини проти синдрому діабетичної стопи.

Залежно від ступеня декомпенсації діабету, успішність лікування у середньому складає 40-60%.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар невролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Як лікувати діабетичну стопу?

Причиною діабетичної стопи є порушення правильної іннервації та кровопостачання тканин у хворих з цукровим діабетом.
Таким чином, основною тактикою лікування є відновлення периферичних судин та нервів, в нашому випадку, стопи.
GOOD CELLS пропонує лікування діабетичної стопи за допомогою мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини). Введення цих клітин покращує загальний перебіг цукрового діабету, сприяє відновленню ендотелію судин та покращенню метаболізму у м'яких тканинах стопи. Відновити нервові закінчення у стопі допоможуть введення мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня (МСК-ПНГ).

Heading photo

Лікування діабетичної стопи

Показання:
Таке лікування показане пацієнтам віком від 18 років із підтвердженим цукровим діабетом ІІ типу, ускладненим діабетичною стопою.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність у анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади та психологічна нестійкість; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Лікування діабетичної стопи стовбуровими клітинами

В результаті лікування ви відчуєте зменшення проявів захворювання, а саме:
зменшення болі в стопі; зменшення набряклості; зменшення трофічних порушень, наприклад, таких, як зміна кольору шкіри; зниження доз протидіабетичних препаратів завдяки властивості стовбурових клітин системно стабілізувати метаболічні процеси в усіх тканинах організму.
Такі результати можна отримати завдяки відновленню іннервації та нормальних метаболічних процесів м'яких тканин стопи.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві. Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 5 до 7 днів.

 • 3. Оцінка

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Медикаментозна терапія

  За результатами діагностики лікар може призначити метаболічну терапію для покращення функціонування уражених тканин. Також вам підготують до проведення клітинної терапії: проведуть внутрішньовенну інфузію, внутрішньом’язові ін’єкції та корекцію рівня цукру у випадку виражених порушень.

 • 7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  В межах лікування вам проведуть внутрішньовенну клітинну терапію, а також місцеву ін'єкцію в стопу, в гомілку. Залежно від перебігу захворювання, можливі додаткові зони, наприклад, живіт.

 • 8. Висновок та послаблення базового лікування

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 9. Підтримуємо зв'язок

  Результати від лікування спостерігаються в середньому через 3 місяці. Після проведення лікування наші пацієнти обов’язково підтримують контакт з клінікою. На третьому і шостому місяці після лікування з вами зв'яжеться наш менеджер. Вам запропонують заповнити анкету, за потребою поспілкуватися з лікарем щодо успіхів у лікуванні. Ви зможете запитати про все, що буде вас цікавити.
  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Результати лікування

Дізнайтесь, чому пацієнти обирають інноваційний метод лікування діабетичної стопи від GOOD CELLS!

Illustration
Illustration
Illustration

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Окрім власного ефективного досвіду лікування виразок, що виникають під час прогресування цукрового діабету, доцільність використання клітинних продуктів у лікуванні діабетичної стопи доказана численними закордонними дослідженнями. Найбільш часто використовують МСК кісткового мозку, плацентарні МСК, МСК пупочного канатика, похідні МСК, такі як кондиційне середовище, екзосоми. У більшості досліджених випадків застосування клітинних препаратів призводило до:
 повного загоєння виразок, тоді як традиційне лікування дозволяло зменшити площу рани орієнтовно на 70%;  збереження функціонування стопи після трансплантації; відновлення кровопостачання в кінцівку;зникнення больових відчуттів у стані спокою.
Ніяких ускладнень та рецидивів не було протягом усього часу спостереження.Детальніше про результати досліджень за посиланнями:
1. Becerra-Bayona S.M., Solarte-David V.A., Sossa S.L. et al. Mesenchymal stem cells derivatives as a novel and potential therapeutic approach to treat diabetic foot ulcers // Endocrinology, Diabets&Metabolism, 2020. https://doi.org/10.1530/EDM-19-01642. Maksimiva N, et al. Early passage autologous mesenchymal stromal cells accelerate diabetic wound re-epithelialization: A clinical case study // Cytoterapy, 2017. https://doi.org/10.1016/j.jcyt.2017.08.0173. Debin Lu et. al. Autologous transplantation of bone marrow mesenchymal stem cells on diabetic patients with lower limb ischemia // J of Medical Colleges of PLA, 2008. https://doi.org/10.1016/S1000-1948(08)60031-3

Зв'язок

Залишились питання? Зв'яжіться з нами!

Наш менеджер завжди готовий відповісти на запитання. Консультація за телефоном безкоштовна та ні до чого вас не зобов'язує.Ми будем раді надати вичерпну інформацію, аби ви зробили правильний вибір!