+38 (067) 242 82 22

+38 (067) 242 82 22

Діабетична стопа


Збільшити трофіку тканин, покращити іннервацію та кровопостачання у стопі можливо із застосуванням стовбурових клітин.

Безпечні стовбурові клітини

Стовбурові клітини попіклуються про здоров'я Ваших стоп!

Ефективність подібного лікування може сягати, в залежності від ступеня декомпенсації хворого, від 40 до 60%.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар невролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Тактика лікування діабетичної стопи

Причиною діабетичної стопи є порушення правильної іннервації та кровопостачання найвіддаленіших тканин у хворих з цукровим діабетом.
Таким чином, основною тактикою лікування є відновлення периферичних судин та нервів, в нашому випадку, стопи.
Лікарі та біотехнологи GOOD CELLS пропонують лікування діабетичної стопи за допомогою мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини), які покращують перебіг самого цукрового діабету, сприяють відновленню ендотелію судин та покращенню метаболізму, порушеного в стопі. Також застосовують мультипотентні стовбурові клітини-похідні нервового гребня (МСК-ПНГ), які в свою чергу сприяють відновленню нервової тканини стопи.

Heading photo

Кому показане таке лікування?

Показання:
Таке лікування показане пацієнтам віком від 18 років із підтвердженим цукровим діабетом ІІ типу, ускладненим діабетичною стопою.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність у анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади та психологічна нестійкість; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Чого очікувати від лікування?

В результаті лікування Ви відчуєте зменшення проявів захворювання, а саме:
зменшення болі в стопі; зменшення набряклості; зменшення трофічних порушень, наприклад, таких, як зміна кольору шкіри; стане можливим зменшення потреби в препаратах проти цукрового діабету, адже стовбурові клітини мають властивість стабілізувати метаболічні процеси не лише місцево, а і системно в усіх тканинах організму.
Результати лікування лежать в рамках відновлення іннервації та кровопостачання органів чи тканин.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

1

Консультація з менеджером

Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого Вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі Ваші запитання. Цей етап потрібен для того, щоб визначити як саме ми можемо бути корисні. Попередньо нам необхідно отримати Ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. Далі Вам запропонують безкоштовну онлайн-консультацію з лікарем або консультацію оффлайн.

2

Консультація з лікарем онлайн/оффлайн

Будь-яка програма лікування починається з підтвердження діагнозу та діагностики. На особистій консультації з лікарем Ви зможете з'ясувати всі подробиці програми, отримати персональний прогноз ефективності. Ми розглянемо всі передані Вами медичні дані, адже ми маємо бути впевнені, що лікування буде ефективним для Вас. Лікування проводиться в наших клінічних установах у Києві. Курс лікування розробляється індивідуально. Він може тривати від 5 до 7 днів.

3

Оцінка

Лікар надасть оцінку Вашої готовності до клітинної терапії.У разі позитивної оцінки, в залежності від рекомендацій лікаря, Вам можуть бути призначені власні* або донорські стовбурові клітини.
*У разі призначення власних клітин Вам буде проведена завушна панч-біопсія, яка проводиться в операційних умовах під анестезією протягом 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

4

Підготовка продукту із стовбурових клітин

ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля процедури забору біоматеріалу наша команда біотехнологів готуватиме терапевтичну дозу стовбурових клітин. У нашій лабораторії ми виділимо стовбурові клітини з відібраного нами зразка, виростимо необхідну кількість клітин, протестуємо і створимо клітинний продукт для Вашого лікування. Зазвичай термін виробництва складає до 21 дня.
КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог в необхідній кількості підбере з нашого кріобанку готовий зразок клітин донора, заздалегідь перевірених на безпечність. У такому випадку процедура введення клітин може відбутись вже після діагностики та медикаментозної підготовки.

5

Початок лікування

Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню діагностику, аналізи та обстеження (УЗД щитовидної залози, УЗД органів малого тазу, УЗД органів черевної порожнини, ЕКГ, діагностика уражених органів-мішеней та всі показані саме Вам тести та скринінги).

6

Медикаментозна терапія

За результатами діагностики лікар призначить Вам метаболічну терапію для покращення функціонування уражених тканин, а також Вас підготують до проведення клітинної терапії (проведуть внутрішньовенну інфузію, внутрішньом’язові ін’єкції, корекцію рівня цукру).

7

Введення клітинного продукту, фаза регенерації

В рамках лікування Вам проведуть внутрішньовенну клітинну терапію, а також місцеву ін'єкцію в стопу, в гомілку. В залежності від перебігу захворювання, можливі додаткові зони, наприклад, живіт.

8

Заключення та послаблення базового лікування

Після закінчення курсу Вам нададуть заключення, де зазначені діагноз, результати всіх методів обстежень (клініко-лабораторного та інструментального), методики лікування та надані рекомендації. Лікар Вас огляне, проведе аналіз, надасть рекомендації щодо підтримки та покращення Вашого стану. Ваш персональний менеджер буде залишатися з Вами на зв'язку для контролю за виконанням рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки, координації Вашого одужання.

9

Підтримуємо зв'язок

Результати від лікування спостерігаються в рамках відновлення кровопостачання та відновлення нервової тканини, в середньому, через 3 місяці. Після проведення лікування наші пацієнти обов’язково підтримують контакт з клінікою. На третьому і шостому місяці після лікування Ви заповните анкету, та з Вами поспілкується наш менеджер або лікар, за потребою, щодо успіхів у лікуванні, і Ви зможете запитати про все, що Вас буде цікавити. Протягом усієї програми Ви будете мати контакт з персональним менеджером, який забезпечить найкращу комунікацію між Вами та клінікою, а також після завершення програми менеджер підтримуватиме зв'язок із Вами для того, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Результати лікування

Дізнайтесь, чому пацієнти обирають інноваційний метод лікування діабетичної стопи від GOOD CELLS!

Illustration
Illustration
Illustration

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Окрім власного ефективного досвіду лікування виразок, що виникають під час прогресування цукрового діабету, доцільність використання клітинних продуктів у лікуванні діабетичної стопи доказана численними закордонними дослідженнями. Найбільш часто використовують МСК кісткового мозку, плацентарні МСК, МСК пупочного канатика, похідні МСК, такі як кондиційне середовище, екзосоми. У більшості досліджених випадків застосування клітинних препаратів призводило до:
 повного загоєння виразок, тоді як традиційне лікування дозволяло зменшити площу рани орієнтовно на 70%;  збереження функціонування стопи після трансплантації; відновлення кровопостачання в кінцівку;зникнення больових відчуттів у стані спокою.
Ніяких ускладнень та рецидивів не було протягом усього часу спостереження.Детальніше про результати досліджень за посиланнями:
1. Becerra-Bayona S.M., Solarte-David V.A., Sossa S.L. et al. Mesenchymal stem cells derivatives as a novel and potential therapeutic approach to treat diabetic foot ulcers // Endocrinology, Diabets&Metabolism, 2020. https://doi.org/10.1530/EDM-19-01642. Maksimiva N, et al. Early passage autologous mesenchymal stromal cells accelerate diabetic wound re-epithelialization: A clinical case study // Cytoterapy, 2017. https://doi.org/10.1016/j.jcyt.2017.08.0173. Debin Lu et. al. Autologous transplantation of bone marrow mesenchymal stem cells on diabetic patients with lower limb ischemia // J of Medical Colleges of PLA, 2008. https://doi.org/10.1016/S1000-1948(08)60031-3