Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування жіночого безпліддя стовбуровими клітинами. Програма регенерації ендометрії


Відновлення товщини та функціональності ендометрію за допомогою власних стовбурових клітин.

  1. Good Cells
  2. Послуги
  3. Гінекологія
  4. Лікування безпліддя. Регенерація ендометрію

Безпечні стовбурові клітини

Регенерація ендометрію — альтернатива сурогатному материнству

Регенерація ендометрію за допомогою аутологічних мезенхімальних стовбурових клітин — надійний, безпечний та ефективний метод лікування жіночого безпліддя.

Сапожак Інна Миколаївна, лікар гінеколог-ендокринолог, репродуктолог, співавтор методики лікування.

Heading photo

Причини безпліддя

Для настання вагітності потрібні не тільки якісні ембріони, але й здоровий та зрілий ендометрій. Ендометрій – це динамічна тканина, що циклічно регенерує, унікальна модель фізіологічного ангіогенезу у дорослих жінок. Саме він забезпечує імплантацію ембріона і настання довгоочікуваної вагітності.
Проблеми з ендометрієм — досить часті причини безпліддя. Серед них: синдром Ашермана, хронічний ендометрит, поліпи, гіпоплазія ендометрію, синехії матки, погана товщина ендометрію.
GOOD CELLS пропонує інноваційні програми регенерації ендометрію з використанням аутологічних стовбурових клітин. Програма може бути продовжена природним зачаттям або шляхом запліднення in vitro/ЕКЗ.

Heading photo

Показання до лікування безпліддя стовбуровими клітинами

жінкам, які пережили кілька невдалих програм ЕКЗ через матковий фактор; жінкам з діагнозом синдром Ашермана до III стадії; жінкам з діагнозом жіноче безпліддя, спричинене гіпоплазією ендометрію.
Протипоказання:
 онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; психічні розлади та психологічна нестійкість; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Лікування тонкого ендометрію із застосуванням стовбурових клітин

Лікування засноване на використанні власних (аутологічних) мезенхімальних стовбурових клітин. Можливості нашої лабораторії дозволяють нам виростити необхідну кількість клітин менше ніж за місяць. Тонкий ендометрій тепер не означає безпліддя!
Як аутологічні мезенхімальні стовбурові клітини ендометрію відновлюють ендометрій? успішно інтегруються в структуру тканини і починають повноцінно функціонувати; виділяють потужні трофічні фактори, що покращують живлення тканини; відновлюють чутливість слизової ендометрію до гормонів за рахунок збільшення рецепторів до естрогену/прогестерону.
Вже в наступному циклі після взяття матеріалу можна провести процедуру регенерації ендометрію й отримати довгоочікувану вагітність за допомогою ЕКЗ або природним шляхом. Хронічний ендометрит і вагітність можуть відділяти всього пару циклів.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

  • 1. Консультація онлайн

    Зв'яжіться з нашими менеджерами, які допоможуть організувати безкоштовну онлайн-консультацію з лікарем для підтвердження діагнозу та деталей, щоб бути впевненим, що це лікування Вам показане.

  • 2. Визначення тактики лікування

    Після прийняття рішення ви можете почати планувати візит до клініки у Києві. Вам потрібно буде відвідати клініку 3 рази протягом усього лікування: для консультації, забору зразка тканини ендометрію та для процедури введення, яка, зазвичай, відбувається приблизно через 21 день після забору.Перший візит до клініки для підтвердження діагнозу включає попередню діагностику, аналізи та обстеження.

  • 3. Забір матеріалу

    Забір клітин відбувається за допомогою біопсії матки в проліферативній фазі циклу. Це безболісна процедура. Вам потрібно буде перебувати в клініці не більше 2 годин.

  • 4. Підготовка продукту зі стовбурових клітин

    Після процедури забору біоптату команда біотехнологів готуватиме терапевтичну дозу ваших стовбурових клітин. У нашій лабораторії ми виділимо стовбурові клітини з відібраного зразка, виростимо необхідну кількість клітин, протестуємо і створимо продукт стовбурових клітин для лікування. Зазвичай, термін виробництва складає до 21 дня.

  • 5. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

    Процедура відбувається у визначений лікарем час на початку менструального циклу у проліферативній фазі. Під час процедури ми повертаємо ваші власні розмножені та протестовані стовбурові клітини назад в порожнину матки. Так стимулюється процес регенерації.
    Процедура безболісна та займає до 2 годин.

  • 6. Запліднення

    Залежно від медичного випадку, за відсутності інших причин безпліддя в обох партнерів, вагітність може настати в одному циклі природним шляхом або в результаті ЕКЗ навіть з досвідом невдалих спроб.Програму ЕКЗ зі своїми ембріонами можна обрати у нашій партнерській клініці без заміни лікаря-репродуктолога.

Відгуки

Відгуки пацієнток

Історії жінок, які пройшли програму регенерації ендометрію у GOOD CELLS

«З 2002 року планували з чоловіком вагітність. Вона все не наставала, і ми звернулися до лікарів. В мене було діагностовано полікістоз яєчників. Ми спробували багато різних методик, та проблема була в ендометрії, і тоді ми зважились застосувати стовбурові клітини!Сьогодні я вагітна і знаю, що рішення це було доленосне для нас.»

2019 рік

Жінка, 38 років, народила донечку

Безпліддя маткового генезу з 2004 року

«В мене були 3 позаматкові вагітності та видалені маткові труби, 5 мм ендометрій, і він не ріс далі. Лікувалися с 2015 року, а хотіли дитину з 2008. Я дуже хотіла народити самостійно, без сурогатного материнства. Ми не здавалися і разом з лікарем перемогли. Головне не боятися і вірити, пробувати нове. Дякую моєму лікарю і чоловіку за підтримку.»

2020 рік

Жінка, 41 років, вагітна

Безпліддя маткового генезу з 2015 року

Наука

Наукове обґрунтування

Команда GOOD CELLS у 2020 році у складі Злацької Альони Василівни, Сапожак Інни Миколаївни, Губар Ольги Сергіївни та Родніченко Анжели Євгенівни опублікувала наукову статтю в авторитетному британському журналі "Journal of Medical Case Reports" під назвою "Застосування аутологічних мезенхімальних стромальних/стовбурових клітин ендометрію збільшує сприйнятливість тонкого ендометрію".
Детальніше читайте в оригінальній статті

The article about endometrium by Good Cells

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

  • Регенерація ендометрію може допомогти у всіх випадках жіночого безпліддя?

    На жаль, це не панацея. Застосування стовбурових клітин ендометрію за методикою GOOD CELLS дозволяє відновити функціональність ендометрію як важливої частини репродуктивної системи. Але якщо вагітність не настає через, наприклад, пошкодження в ембріонах, тоді регенерація ендометрію не допоможе.

  • Чи може використання моїх власних стовбурових клітин ендометрію призвести до раку в майбутньому?

    Ні, не може. Така можливість виключена. Цей тип стовбурових клітин не перетворюється на пухлини. Цей факт науково доведений. Важливо розуміти, що ваші власні стовбурові клітини є невіддільною частиною вашого організму. Вони щоденно проводять «ремонт» ендометрію. Це природний процес. Ми тільки збільшуємо потужність регенерації.

  • Чи можу я завагітніти природним шляхом, якщо раніше я спробувала декілька ЕКЗ?

    Це залежить від анамнезу. Така можливість є, та слід розуміти, що це можливо лише в тому випадку, якщо репродуктивний матеріал партнерів якісний.

  • Чи можу я використовувати ембріони, які були створені в іншій клініці для перенесення після програми регенерації ендометрію?

    Так, звичайно.

  • Чи можу я проходити програму ЕКЗ та виконувати ембріотрансфер в іншій клініці?

    Так, звичайно. В такому випадку ми будем координувати суміщення програм ЕКЗ та регенерації ендометрію на рівні лікарів для найкращого результату.

  • Чи може регенерація ендометрію допомогти при діагнозі ендометріоз?

    На жаль, не може. Застосування стовбурових клітин ендометрію дозволяє стимулювати ендометрій до росту та функціонування в ситуації, коли ендометрій затонкий і не виконує своїх функцій. Ендометріоз – це захворювання, що характеризується надлишком ендометрію.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Жіноче безпліддя

Вагітність – це дуже делікатна тема для пар, які не можуть довгий час зачати дитину. Справа може бути як в жіночому здоров’ї, так і в чоловічому. Сьогодні детально розглянемо саме жіноче безпліддя, його причини та способи корекції. Адже сучасна медицина робить усе можливе, щоб вилікувати жіноче безпліддя максимально швидко.

Що таке жіноче безпліддя та його причини

Жіноче безпліддя – це стан, при якому розуміється ненастання вагітності у пар фертильного віку, які регулярно живуть статевим життям протягом року, без використання будь-яких методів контрацепції. Якщо жінка старше 35 років, тоді цей термін зменшують до півроку. Якщо за цей час вагітність не настала, рекомендована консультація гінеколога-репродуктолога.
Безпліддя може бути через проблеми зі здоров’ям у жінки, так і в чоловіка. А бувають випадки, коли безпліддя розвивається через порушення у обох партнерів. Тому перш ніж призначити лікування, пару перевіряють на всі показники.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на зараз відомо 22 причини жіночого безпліддя. Їх виділяються в наступні групи:● Пов'язане з відсутністю овуляції (синдром полікістозних яєчників – СПКЯ, гіперпролактинемія).● Безпліддя трубного походження (непрохідність маткових труб).● Безпліддя маткового походження.● Безпліддя цервікального походження.● Жіноче безпліддя незрозумілого генезу.● Інші форми жіночого безпліддя (імунологічні порушення, наприклад, наявність антиспермальних антитіл; ендометріоз).
Тобто, у жінок безпліддя найчастіше розвивається через анатомічні та функціональні зміни статевої системи, через запальні процеси в репродуктивних органах, гормональні порушення в тому числі ендокринні патології пов’язані з щитовидною та наднирковими залозами. Давайте разберем трохи детальніше види жіночого безпліддя.

Гормональні причини жіночого безпліддя

Зазвичай пов’язані з порушенням секреції фолікулостимулюючого гормону, лютеїнізуючого гормону, а також естрогену, прогестерону, пролактину та інших. Можуть призводити до:● відсутності овуляції;● полікістозу яєчників;● тонкого ендометрію;● дисфункції яєчників;● раннього клімаксу. 
Всі ці фактори впливають на можливість завагітніти та виносити дитину. 

Запальний процес в яєчниках

Коли фолікул дозріває, він повинен розірвати оболонку яєчника. При запаленні оболонка потовщується, і фолікул не може вийти. Тому треба обов’язково перевіряти наявність інфекційних процесів, прихованих інфекцій тощо. Адже вони можуть викликати хронічний довготривалий процес запалення, який в окремих випадках може призводити до:
● пошкодження та непроходимості маткових труб;● порушення анатомії матки;● зміни консистенції та хімічного складу слизу з шийки матки;● ендометріозу. 
Також існують чинники, які знижують фертильність. До них відносяться:● порушення менструального циклу;● трубні вагітності в минулому;● оперативні втручання на репродуктивних органах та органах черевної порожнини;● виснаження оваріального резерву (після лікування та оперативних втручань у молодих жінок).
Тобто причин жіночого безпліддя безліч, тому перед лікуванням важливо правильно діагностувати даний діагноз.

Основні методи діагностики жіночого безпліддя

Для того щоб підтвердити або спростувати діагноз безпліддя, використовують наступні методи діагностики:● Збір анамнезу, бесіда з лікарем на первинній консультації – це обов’язкова частина консультації, яка необхідна для визначення наступного кроку та призначення додаткових методів дослідження.● Фізичний огляд, та огляд гінекологічним дзеркалом для виявлення анатомічних порушень, які можна підтвердити суб’єктивними методами. Вони включають також пошук ознак порушення розвитку статевої системи, які можуть бути причиною безпліддя.● Діагностика гормонального стану жінки. Гормони впливають на безліч процесів в нашому організмі. У тому числі на можливість завагітніти та виносити дитину. Тому перш за все перевіряються статеві гормони.● Діагностика шийкового фактору безпліддя. Зміна складу та консистенції цервікального слизу, ерозії та інші стани шийки матки можуть стати причиною безпліддя, адже шийка – це канал, через який сперматозоїди потрапляють до матки.● Далі проводять діагностику прохідності маткових труб завдяки ехосальпінгографії. Метод полягає в тому, що в матку вводять катетер з контрастною речовиною і спостерігають за рухом рідини по маткових трубах завдяки ультразвуковому дослідженню. Процедура проводиться амбулаторно. ● Дослідження маткових факторів безпліддя. Для цього можуть використовувати гістероскоп – це сучасний метод візуального дослідження порожнини матки та її анатомічних особливостей. Також під час гістероскопії може проводитись біопсія ендометрію або інших структур для лабораторного дослідження.
Усі методи діагностики жіночого безпліддя можна поділити на лабораторні та інструментальні. При вдалому поєднанні цих методів можна швидко визначити причину безпліддя та призначити необхідне лікування. 

Лікування жіночого безпліддя

Всі методи лікування жіночого безпліддя поділяються на:● медикаментозні;● хірургічні;● клітинні.
В окрему групу виділяють допоміжні репродуктивні технології, але сьогодні ми звернемо увагу власне на методи лікування.

Медикаментозне лікування

Даний тип терапії може призначатись при:● ендокринних порушеннях;● інфекційних захворюваннях; ● імунологічних проблемах. 
Особлива увага приділяється психологічному стану жінки, тому що стрес та нервування також можуть вплинути на фертильность. Для цього додатково призначають консультацію у психолога. 

Оперативне лікування

Оперативні втручання можуть проводитись, якщо встановлено певні аномалії матки та маткових труб. Сьогодні лікарі обирають мінімально інвазивні оперативні втручання з мінімальним часом реабілітації. Вони допомагають швидко повернутись до звичайного життя та зменшити ризик травмування здорових тканин.

Допоміжні репродуктивні методи

Інші методи відносяться до допоміжних способів репродуктивних можливостей. Вони пов’язані зі штучним заплідненням та виношуванням дитини на підтримуючій терапії. До них відносять:● інсемінацію;● ЕКЗ.
Але якщо є проблема тонкого ендометрію, то навіть додаткові репродуктивні способи можуть виявитись неефективними. Тому зараз велику увагу приділяють саме можливості потовщити ендометрій для майбутнього прикріплення яйцеклітини. В клініці GOOD CELLS ми пропонуємо сучасну інноваційну технологію для потовщення ендометрію та відновлення функціоналу цієї тканини, яка допоможе подолати жіноче безпліддя.

Що таке програма регенерації ендометрію та які основні етапи

Ендометрій – це слизова оболонка матки, яка необхідна для імплантації ембріона. Тканина по своїй природі “динамічна”, адже її товщина змінюється залежно від дня циклу. Ендометрій потовщується у другій половині циклу, а якщо овуляція не відбулась, то відторгається і виходить разом з менструацією. А на його місці розвивається новий ендометрій. 
Товщина ендометрію – це важливий фактор настання вагітності. Адже без нього плідному яйцю немає куди прикріпитись. Буває так, що у деяких жінок ендометрій стає надто тонким, і вагітність не настає. Цей стан має свою назву – гіпоплазія ендометрію, і розвивається він через такі причини:● важкі оперативні втручання;● аборти;● ускладнення після операції;● викидні в анамнезі;● запальні процеси в органах репродуктивної системи;● травми;● гормональні порушення.
На даний час існує метод клітинного відновлення та регенерації ендометрію завдяки власним стовбуровим клітинам. Для цього у жінки беруть зразок здорового ендометрію, та виділяють звідти стовбурові клітини для потовщення ендометрію в майбутньому.

Етапи регенерації ендометрію в GOOD CELLS

Лікування починається з наступних етапів:● Взяття зразку власного ендометрію.● Виділення стовбурових клітин.● Розмноження клітин в лабораторних умовах.● Перенос клітин до матки та їх приживлення.Для регенерування ендометрію достатньо лише одного циклу!
Завдяки регенерації ендометрію в GOOD CELLS успішна вагітність може настати в кількох наступних циклах з ЕКЗ або природнім шляхом. На сьогоднішній день цей метод є інноваційним та ефективним. 

Профілактика жіночого безпліддя та підтримки потрібної товщини ендометрію

Профілактика жіночого безпліддя достатньо комплексний процес. Але в його основі лежить слідкування за власним здоров’ям:● Профілактичні огляди у лікаря-гінеколога раз на рік.● Профілактика абортів (утримання від сексуальних контактів без контрацепції, якщо вагітність буде небажаною).● Використання презервативів під час статевого контакту для запобігання передачі деяких інфекцій. ● Регулярний сон та висока стресостійкість – фактори, які можуть впливати на гормональну систему, тому важливо ними не нехтувати.● Різноманітна їжа, яка збагачена корисними нутрієнтами та вітамінами для підтримання здоров’я.● Профілактика переохолодження. (Одяг по сезону, не сидіти на холодному, тощо).
 Ці прості рекомендації допоможуть уникнути оперативних втручань та гормональних збоїв, які можуть впливати на можливість завагітніти та виносити дитину.

Висновки

Жіноче безпліддя – актуальна тема для деяких пар, що не можуть завагітніти. Існує велика кількість причин жіночого безпліддя, але одна з найрозповсюдженіших – тонкий ендометрій. Цей стан має назву гіпоплазія ендометрію і може бути викликаний великою кількістю факторів.

На сьогоднішній день існує дієвий метод лікування тонкого ендометрію. Його суть полягає в тому, що у жінки беруть її стовбурові клітини з ендометрію та стимулюють його контрольоване розростання в матці. У результаті товщина ендометрію збільшується, а жінка має можливість завагітніти та виносити дитину вже в перших циклах після процедури. 

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with