Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Бічний аміотрофічний склероз (БАС)


Призупинити розвиток бічного аміотрофічного склерозу можливо з допомогою клітинної терапії.

 1. Головна
 2. Лікування
 3. Бічний аміотрофічний склероз

Безпечні стовбурові клітини

Покращення якості життя та сповільнення розвитку БАС


Heading photo

Лікування БАС стовбуровими клітинами

При бічному аміотрофічному склерозі (БАС) руйнуються центральні та периферичні мотонейрони. Основні симптоми захворювання: розлади рухової активності; м'язова слабкість; атрофія.
Зазвичай ураження при БАС генералізовані, тобто, навіть за відсутності клінічних проявів, на електронейроміографії виявляються дегенеративні зміни. У пацієнтів розвивається параліч верхніх та нижніх кінцівок, спостерігається порушення мовлення, акту ковтання, дихання, серцебиття і т.д.
Терапія направлена на зупинку прогресування захворювання. Методики лікування БАС досі вивчаються. Популярний у 2014 році Ice Bucket Challenge створили саме для збору коштів на вивчення БАС.
Наша команда робить все можливе, щоб перебіг захворювання у пацієнтів став м'якшим. Ми пропонуємо застосування комбінації мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини) та мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня (МСК ПНГ).
Терапія включає ендолюмбальне, внутрішньовенне крапельне та місцеве введення клітин. Введення має повторюватися раз на пів року.

Heading photo

Лікування БАС у GOOD CELLS

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованим боковим аміотрофічним склерозом.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Клітинна терапія проти БАС

Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) можуть диференціюватись в похідні ендодерми та ектодерми, в тому числі нейрони та гліальні клітини. Тому МСК постійно досліджуються, як потенційний інструмент лікування патологій, фармакологічне лікування яких дає погані результати. До таких захворювань належить і бічний аміотрофічний склероз.
Можливості застосування МСК ще досліджуються. Але уже доведені такі властивості цих клітин: імуномодулювальні; протизапальні; антиапоптотичні; можливість стимулювати нейрогенез та ангіогенез; хоумінг — прямування до уражених зон тіла.
Клітинна терапія, яку ми пропонуємо може призупинити розвиток БАС. Явні результати відмічаються в середньому через 6 місяців після введення МСК.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

 • 3. Оцінка

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Медикаментозна терапія

  За результатами діагностики лікар призначить вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

 • 7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  В межах терапевтичного курсу лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, місцеве та ендолюмбальне введення клітинного препарату. Важливо повторювати раз на пів року.

 • 8. Висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 9. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Дослідження Barczewska M. et al. показали, що інтратекальне введення МСК пуповини пацієнтам із бічним аміотрофічним склерозом подовжує тривалість життя переважно у два рази у порівнянні з пацієнтами, які не отримували клітинну терапію (1183 дні проти 640 днів, p = 0,002). Частота летальних випадків зменшувався на 70% у групі, яка отримувала МСК пуповини, проти парної контрольної групи. У 21 з 67 (31,3%) пацієнтів, які отримували лікування, продемонстровано зниження швидкості прогресування БАС за шкалою ALSFRS-R. Додатково дослідники визначили параметри, за яких клітинна терапія буде доцільною та принесе хороший результат: жіноча стать і хороша реакція на перше введення МСК. Ці умови є сильними предикторами кращого результату під час подальшої терапії МСК пуповини.
З результатами публікації можна ознайомитись за посиланням:
Barczewska, M., Maksymowicz, S., Zdolińska-Malinowska, I. et al. Umbilical Cord Mesenchymal Stem Cells in Amyotrophic Lateral Sclerosis: an Original Study. Stem Cell Rev and Rep 16, 922–932, 2020. https://doi.org/10.1007/s12015-020-10016-7

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • На яких стадіях розвитку бічного аміотрофічного склерозу ефективна клітинна терапія?

  Клітинну терапію при бічному аміотрофіному склерозі необхідно починати якнайшвидше після діагностики захворювання задля досягнення кращих результатів лікування. Стовбурові клітини допомагають загальмувати розвиток захворювання та зменшити прояви симптомів.

 • Чи потрібно поєднувати клітинну терапію для лікування бічного аміотрофічного склерозу із стандартним лікуванням?

  Клітинна терапія не є протипоказанням до стандартного лікування. Вони можуть проводитися паралельно один з одним. Медичні препарати також можуть поєднуватися з клітинною терапією.

 • Які фактичні покращення можна отримати завдяки клітинній терапії при лікуванні бічного аміотрофічного склерозу?

  Покращенням при застосуванні клітинної терапії у лікуванні бічного аміотрофічного склерозу можна вважати зупинку процесу. Через 3-6 місяців після проведення клітинної терапії проводиться оцінка стану пацієнта, перевіряється наявність розвитку захворювання і наростання симптоматики. Якщо погіршення немає – це розцінюється, як позитивний ефект від клітинної терапії, і розглядається можливість подальшої терапії. У випадку погіршення стану і розвитку захворювання, розглядаються інші можливості для лікування.

 • Які побічні ефекти застосування стовбурових клітин для лікування бічного аміотрофічного склерозу?

  Загальні побічні реакції від клітинної терапії включають можливе підвищення температури декілька днів, головні болі до 7 днів, загальна слабкість. Також існують деякі ризики пов’язані із самою процедурою, наприклад, при ендолюмбальному введенні стовбурових клітин.

Зв'язок

Залишились питання? Зв'яжіться з нами!

Наш менеджер завжди готовий відповісти на запитання. Консультація за телефоном безкоштовна та ні до чого вас не зобов'язує.Ми будем раді надати вичерпну інформацію, аби ви зробили правильний вибір!

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22