Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
При бічному аміотрофічному склерозі (БАС) руйнуються центральні та периферичні мотонейрони. Основні симптоми захворювання: ● розлади рухової активності;● м'язова слабкість;● атрофія.
Зазвичай, ураження при БАС генералізовані, тобто, навіть за відсутності клінічних проявів на електронейроміографії виявляються дегенеративні зміни. У пацієнтів розвивається параліч верхніх та нижніх кінцівок, спостерігається порушення мовлення, акту ковтання, дихання, серцебиття тощо.
Терапія направлена на зупинку прогресування захворювання. Методики лікування БАС досі вивчаються. Популярний у 2014 році "Ice Bucket Challenge" створили саме для збору коштів на вивчення БАС.
Наша команда робить все можливе, щоб перебіг захворювання у пацієнтів став м'якшим. Ми пропонуємо застосування комбінації мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини) та мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня (МСК-ПНГ).
Терапія включає ендолюмбальне, внутрішньовенне крапельне та місцеве введення клітин. Введення має повторюватися раз на пів року.
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованим боковим аміотрофічним склерозом.
Протипоказання:
● онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років;● вагітність;● психічні розлади;● алкогольна та наркотична залежність.
Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) можуть диференціюватись в похідні ендодерми та ектодерми, в тому числі, нейрони та гліальні клітини. Тому МСК постійно досліджуються, як потенційний інструмент лікування патологій, фармакологічне лікування яких дає погані результати. До таких захворювань належить і бічний аміотрофічний склероз.
Можливості застосування МСК ще досліджуються. Але уже доведені такі властивості цих клітин:● імуномодулювальні;● протизапальні;● антиапоптотичні;● можливість стимулювати нейрогенез та ангіогенез;● хоумінг — прямування до уражених зон тіла.
Клітинна терапія, яку ми пропонуємо може призупинити розвиток БАС. Явні результати відмічаються в середньому через 6 місяців після введення МСК.
1. Консультація з менеджером
Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити, як саме ми можемо допомогти.
На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.
2. Консультація з лікарем
Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.
3. Оцінка стану пацієнта
Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
*У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.
4. Підготовка продукту із стовбурових клітин
ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.
5. Початок лікування
Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.
6. Медикаментозна терапія
За результатами діагностики лікар призначить вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.
7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації
В межах терапевтичного курсу лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, місцеве та ендолюмбальне введення клітинного препарату. Важливо повторювати курс раз на пів року.
8. Медичний висновок та рекомендації лікаря
Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
● діагноз;
● результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
● методики лікування;
● рекомендації лікаря.
Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.
9. Підтримуємо зв'язок
Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.
Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.
Залишилися питання?
Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.
Бічний аміотрофічний склероз, скорочено БАС – це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, найбільш поширений різновид хвороби мотонейронів (моторних, рухових нейронів). Цей варіант хвороби рухового нейрона супроводжується одночасним ураженням верхнього (центрального) та нижнього (периферичного) мотонейронів. Ураження рухових нейронів прогресує та призводить до атрофії м’язів, паралічу. Бічний аміотрофічний склероз також відомий як хвороба Шарко (цей лікар-психіатр вперше описав БАС у 1869 році). У англомовних країнах використовується назва «хвороба Лу Геріга», на честь відомого американського бейсболіста, що помер від БАС у віці 36 років.
БАС – хвороба рідкісна (в різні роки в світі було зафіксовано від 0,86 до 2,5 випадків на 100 тисяч населення), але дуже небезпечна. Половина хворих помирає протягом 3 років з моменту появи перших симптомів внаслідок паралічу дихальної мускулатури, у 20% тривалість життя складає 5 років, у 10% – 10 років, трапляються поодинокі випадки, коли стан пацієнтів з БАС стабілізується, вони живуть 30 та більше років. У більшості випадків підтримати життя хворого дозволяють тільки штучна вентиляція легень та штучне годування. На сьогоднішній день хвороба мотонейронів вважається невиліковною, сучасні методи лікування БАС дозволяють дещо уповільнити її прогресування, але не домогтися одужання.
Окрім БАС, існують інші варіанти хвороби моторних нейронів, з ізольованим ураженням верхнього мотонейрона (псевдобульбарний параліч, первинний бічний склероз), периферичних нейронів моторних ядер у стовбурі мозку (бульбарний параліч), периферичних нейронів переднього рога спинного мозку (прогресуюча м’язова атрофія). Пацієнти з прогресуючою м’язовою атрофією, первинним бічним склерозом стають інвалідами, але живуть досить довго, а при бульбарних та псевдобульбарних паралічах порушується функція ковтання, тому існує великий ризик аспірації (потрапляння їжі, рідини до дихальних шляхів) з негайним летальним результатом або тяжкими респіраторними ускладненнями, що згодом теж призводять до смерті.
Медики досі працюють над з’ясуванням причин хвороби мотонейрона. Тільки у 5% хворих БАС є спадковим, сімейним захворюванням. У решти пацієнтів не виявлено жодних зв’язків зі спадковістю чи з зовнішніми факторами. Імовірно, розвиток хвороби пов'язаний з певними генетичними мутаціями, що супроводжуються порушенням синтезу ДНК та РНК, і, як наслідок, синтезу білка. Але яким чином ці порушення спричиняють дегенеративні процеси у рухових нейронах, не встановлено.
Важливу роль у патогенезі хвороби відіграє підвищення концентрації глутамінової кислоти у синапсах між нейронами. Ця амінокислота є нейромедіатором (бере участь у передачі електрохімічних імпульсів між нервовими клітинами), а її надлишок призводить до гіперактивності рецепторів, надмірного збудження нервових клітин, інколи – до їх загибелі.
На ранній стадій бічний аміотрофічний склероз може проявлятися:● судомами литкових м’язів;● слабкістю, атрофією м’язів кистей, стоп. Коли хвороба прогресує, слабкість та атрофія поступово поширюються на передпліччя, плечі, ноги;● посмикуваннями та мимовільними рухами, скороченнями м’язів (фасцикуляції, спазми);● скутістю, незграбністю рухів;● порушеннями рефлексів (сухожильні рефлекси підвищуються, спостерігається патологічний розгинальний рефлекс великого пальця стопи замість згинального);● порушенням контролю мімічних м’язів та рухів язика, утрудненим ковтанням, дефектами мовлення;● неконтрольованими, безпричинними нападами сміху та плачу (псевдобульбарний синдром).Пізніше розвивається параліч мускулатури, людина втрачає здатність рухатись, дихання стає все більш утрудненим, аж до повної відмови дихальної мускулатури. Іноді смерть внаслідок паралічу дихальної мускулатури настає раніше, ніж розвивається параліч кінцівок.
Клінічна картина хвороби БАС на ранній стадії є типовою для багатьох інших захворювань. Тому дуже важливо здійснити диференційну діагностику та виключити інші причини, що можуть викликати аналогічні симптоми, та вчасно розпочати лікування БАС для попередження паралічу.Основним методам діагностики БАС є електроміографія – дослідження електричної активності м’язів та оцінка швидкості проведення нервового імпульсу.У якості допоміжних методів діагностики можуть використовуватись:● МРТ головного, спинного мозку, шийного відділу хребта;● аналізи крові – загальний, біохімічний на вміст електролітів, серологічні (на антитіла до збудників різних інфекцій), на креатинікіназу;● гормони щитовидної залози, антитіла до мієлін-асоційованого глікопротеїну тощо;● аналіз спинномозкової рідини (ліквору);● генетичне тестування.
Етіотропне лікування БАС не проводиться, оскільки причини розвитку цієї хвороби досі не з’ясовані. При хворобі БАС лікування спрямоване на полегшення проявів та уповільнення прогресування. У медикаментозній терапії хвороби БАС використовують:● рилузол, що блокує вивільнення глутаматів і, таким чином, впливає на патогенез бічного аміотрофічного склерозу. Лікування БАС рилузолом дозволяє продовжити життя на 2-3 місяці, відтермінувати момент початку штучної вентиляції легень;● едаравон, що зв’язує вільні радикали та зменшує пошкодження нервових клітин внаслідок окисного стресу, допомагає довше зберігати працездатність;● препарати для симптоматичної терапії – протисудомні, холіноблокатори, антидепресанти.Консервативне лікування БАС є малоефективним, тому медики активно вивчають можливості використання інноваційних методів, зокрема, клітинної терапії.
Лікування бічного аміотрофічного склерозу (БАС) в клініці Good Cells за допомогою клітинної терапії відкриває нові перспективи для пацієнтів. Застосування стовбурових клітин у боротьбі з БАС має потенціал зменшити симптоми захворювання і покращити якість життя хворих. Результати клінічних досліджень показують, що стовбурові клітини можуть сприяти регенерації уражених нервових клітин та зниженню запалення в мозку та спинному мозку.Науковці клініки Good Cells використовують екзосоми — мікроскопічні "капсули", які виділяються стовбуровими клітинами. Ці екзосоми здатні доставляти молекули, які допомагають відновлювати пошкоджені тканини, що є критично важливим у лікуванні БАС.
Лікування БАС в Україні з використанням стовбурових клітин здійснює клініка GOOD CELLS. Клітинні продукти створюються у власній біотехнологічній лабораторії клініки. У кріобанку клініки зберігається понад 5 млрд стовбурових клітин, виділених з біологічних матеріалів перевірених донорів, які застосовують, коли використання власних стовбурових клітин пацієнта неможливе. Для уповільнення розвитку БАС та полегшення симптомів використовується комбінація різних видів стовбурових клітин – мезенхімальних з жирової тканини та мультипотентних, похідних нервового гребня. Введення комплексного клітинного продукту дозволяє:● скоригувати роботу імунної системи;● зменшити інтенсивність запального процесу;● зупинити або уповільнити процес запрограмованої загибелі клітин (апоптоз);● стимулювати утворення нових нервових клітин та кровоносних судин (нейрогенез та ангіогенез).Стовбурові клітини можливо спрямувати до уражених ділянок організму й, тим самим, підвищити ефективність терапії.Курси терапії стовбуровими клітинами при хворобі БАС необхідно проходити кожні півроку. Лікування бічного аміотрофічного склерозу стовбуровими клітинами дозволяє в середньому вдвічі продовжити тривалість життя хворих (у порівнянні з традиційними методами лікування БАС).
Клініка Good Cells пропонує унікальну програму лікування БАС, яка включає індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Основні переваги цього методу включають:● Безпека і ефективність: клітинна терапія в Good Cells використовується після ретельного дослідження та відповідає всім стандартам безпеки. Методи, які використовуються в лікуванні, мають високий рівень доказової медицини та апробовані у клінічних умовах.● Індивідуальний підхід: кожна терапевтична програма адаптується під специфічні потреби та стан здоров'я пацієнта, що дозволяє максимізувати ефективність лікування.● Комплексний підхід: окрім клітинної терапії, пацієнтам можуть бути запропоновані додаткові методи відновлення, такі як фізіотерапія та реабілітація, що сприяє кращому відновленню функцій тіла.● Довгострокове спостереження: після проведення процедури пацієнти перебувають під регулярним спостереженням лікарів, що дозволяє своєчасно виявляти зміни в стані здоров'я та коригувати лікування.
Щоб дізнатися більше про можливості лікування БАС за допомогою стовбурових клітин, зверніться до клініки Good Cells за консультацією. Можливо запланувати зустріч у Києві або скористатися онлайн-консультацією, якщо ви перебуваєте за межами України. Команда кваліфікованих фахівців допоможе вам зрозуміти всі аспекти запропонованої терапії та підготувати до можливого лікування.Лікування БАС вимагає не тільки сучасних технологій, але й індивідуального підходу та довіри між лікарем та пацієнтом. Клініка Good Cells забезпечує високий рівень обслуговування та підтримки на кожному етапі лікування, від початкової консультації до післяопераційного догляду та реабілітації.
Контакти
Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.
Адреса
Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9
Телефон