+38 (067) 242 82 22

+38 (067) 242 82 22

Бічний аміотрофічний склероз


За допомогою клітинної терапії стало можливим призупинити розвиток бічного аміотрофічного склерозу.

Безпечні стовбурові клітини

Стовбурові клітини здатні покращити якість життя!


Heading photo

Можливості GOOD CELLS

При бічному аміотрофічному склерозі (БАС) руйнуються центральні та периферичні мотонейрони, що супроводжується прогресуючими розладами рухової активності, м'язевою слабкістю, атрофією. Зазвичай ураження при БАС генералізовані, тобто, навіть за відсутності клінічних проявів, на електронейроміографії можна спостерігати дегенеративні зміни. У пацієнтів із БАС розвивається параліч верхніх та нижніх кінцівок, спостерігається порушення мовлення, акту ковтання, дихання, серцебиття і т.д.
На сьогоднішній день можна говорити про призупинення прогресування захворювання, а не про виліковування. Методики лікування БАС досі вивчаються і досить активно. Всім відомий Ice Bucket Challenge, що огорнув світ у 2014 році, був саме спрямований на благодійництво, з метою отримання коштів для вивчення БАС.
Команда GOOD CELLS також звернула увагу на це захворювання і робить все можливе, щоб перебіг захворювання у пацієнтів став м'якшим, тому пропонує застосування комбінації з мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини) та мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня (МСК ПНГ).
Терапевтична методика включає ендолюмбальне, внутрішньовенне крапельне та місцеве введення клітин. Важливо повторювати введення раз на півроку.

Heading photo

Кому показана клітинна терапія?

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованим боковим аміотрофічним склерозом.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Чого очікувати від клітинної терапії?

Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) можуть диференціюватись не лише в клітини мезодермальних ліній, але також в похідні ендодерми та ектодерми, включаючи нейрони та гліальні клітини. З цієї причини МСК широко досліджуються з метою терапевтичного застосування при патологіях, фармакологічне лікування яких дає погані результати, якщо такі є. До таких захворювань належить і бічний аміотрофічний склероз, який характеризується прогресуючою смертю мотонейронів викликаючи рухові розлади.
До кінця не вивчений повний спектр дії МСК, проте за результатами числених досліджень і наших спостережень можна відмітити таку дію клітин як: нейрогенез та стимуляцію ангіогенезу, анти-апоптотичну, імуномодулюючу та протизапальну дії. Крім того, МСК мають здатність прямувати не будь-куди, а саме до уражених місць.
Таким чином запропонована нами клітинна терапія в результаті має можливість призупинити розвиток БАС. В середньому явні результати можна відмітити через 6 місяців після введення МСК.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

1

Консультація з менеджером

Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого Вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі Ваші запитання. Цей етап потрібен для того, щоб визначити як саме ми можемо бути корисні. Попередньо нам необхідно отримати Ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. Далі вам запропонують безкоштовну онлайн-консультацію з лікарем або консультацію оффлайн.

2

Консультація з лікарем онлайн/оффлайн

Будь-яка програма лікування починається з підтвердження діагнозу та діагностики. На особистій консультації з лікарем Ви зможете з'ясувати всі подробиці програми, отримати персональний прогноз ефективності. Ми розглянемо всі передані Вами медичні дані, адже маємо бути впевнені, що лікування буде ефективним для вас. Лікування проводиться в наших клінічних установах у Києві. Курс лікування розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

3

Оцінка

Лікар надасть оцінку Вашої готовності до клітинної терапії.У разі позитивної оцінки, в залежності від рекомендацій лікаря, Вам можуть бути призначені власні* або донорські стовбурові клітини.
*У разі призначення власних клітин Вам буде проведена завушна панч-біопсія, яка проводиться в операційних умовах під анестезією протягом 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

4

Підготовка продукту із стовбурових клітин

ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля процедури забору біоматеріалу наша команда біотехнологів готуватиме терапевтичну дозу стовбурових клітин. У нашій лабораторії ми виділимо стовбурові клітини з відібраного нами зразка, виростимо необхідну кількість клітин, протестуємо і створимо клітинний продукт для вашого лікування. Зазвичай термін виробництва складає до 21 дня.
КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог в необхідній кількості підбере з нашого кріобанку готовий зразок клітин донора, заздалегідь перевірених на безпечність. У такому випадку процедура введення клітин може відбутись вже після діагностики та медикаментозної підготовки.

5

Початок лікування

Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню діагностику, аналізи та обстеження (голкова електроміографія, або стимуляційна в комбінації з голковою, МРТ та всі показані саме Вам тести та скринінги).

6

Медикаментозна терапія

За результатами діагностики лікар призначить Вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

7

Введення клітинного продукту, фаза регенерації

В рамках лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, місцеве та ендолюмбальне введення клітинного препарату. Важливо повторювати раз на півроку.

8

Заключення та послаблення базового лікування

Після закінчення курсу Вам нададуть заключення, де зазначені діагноз, результати всіх методів обстежень (клініко-лабораторного та інструментального), методики лікування та надані рекомендації. Лікар Вас огляне, проведе аналіз, надасть рекомендації щодо підтримки та покращення Вашого стану. Ваш персональний менеджер буде залишатися з Вами на зв'язку для контролю за виконанням рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки, координації Вашого одужання.

9

Підтримуємо зв'язок

Основні результати лікування Ви відчуєте в рамках регенеративних процесів в організмі на шостому місяці після лікування. Через 3 та 6 місяців після лікування Ви заповните анкету, та з Вами поспілкується наш менеджер або лікар, за потребою, щодо успіхів у лікуванні, і Ви зможете запитати про все, що Вас буде цікавити. Протягом усієї програми Ви будете мати контакт з персональним менеджером, який забезпечить найкращу комунікацію між Вами та клінікою, а також після завершення програми менеджер підтримуватиме зв'язок із Вами для того, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Дослідження Barczewska M. et al. показали, що інтратекальне введення МСК пуповини пацієнтам із бічним аміотрофічним склерозом подовжує загальну виживаність переважно у два рази порівняно з пацієнтами, які не отримували клітинну терапію (1183 дні проти 640 днів, p = 0,002). Ризик смерті зменшувався на 70% у групі, яка отримувала МСК пуповини, порівняно з парною контрольною групою. У 21 з 67 (31,3%) пацієнтів, які отримували лікування, продемонстровано зниження швидкості прогресування БАС за шкалою ALSFRS-R. Більше того, дослідники визначили умови, за яких клітинна терапія буде доцільною та принесе хороший результат – жіноча стать і хороша реакція на перше введення МСК є сильними предикторами кращого результату під час подальшої терапії МСК пуповини.
З результатами публікації можна ознайомитись за посиланням:
Barczewska, M., Maksymowicz, S., Zdolińska-Malinowska, I. et al. Umbilical Cord Mesenchymal Stem Cells in Amyotrophic Lateral Sclerosis: an Original Study. Stem Cell Rev and Rep 16, 922–932, 2020. https://doi.org/10.1007/s12015-020-10016-7