Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Лікування цукрового діабету II типу


Застосування клітинної терапії допоможе збільшити чутливість тканин до інсуліну та зменшити застосування інсуліновмісних препаратів.

Безпечні стовбурові клітини

Покращення стану та самопочуття при діабеті ІІ типу

У близько 67% пацієнтів ми спостерігаємо покращення перебігу захворювання, зменшення доз інсуліну, або взагалі скасовування інсуліновмісних препаратів.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Лікування діабету ІІ типу стовбуровими клітинами

Хронічні захворювання найнебезпечніші своїм постійним та тривалим впливом. Саме це провокує розвиток ускладнень. Симптоми цукрового діабету 2 типу помітити не завжди просто. Тим часом хронічно підвищений цукор буде впливати на роботу органів та погіршувати загальний стан організму.
Захворювання може майже ніяк не впливати на якість життя при правильному та ретельному контролі. Але у разі тривалої декомпенсації загрожує складними наслідками.
На жаль, цукровий діабет вилікувати повністю неможливо. Головна мета лікування діабету 2 типу — збільшення чутливості периферичних тканин до інсуліну та покращення його секреції. З допомогою цього можна зменшити ризик розвитку супутніх захворювань, зменшити дозування лікарських препаратів або повністю їх скасувати.
Ми пропонуємо лікування діабету стовбуровими клітинами для покращення перебігу захворювання та запобігання таким ускладненням, як:
діабетична стопа; гастроентеропатія; діабетична еректильна дисфункція тощо.
Клітинна терапія може допомогти значно покращити якість життя та повернути активність та впевненість у своїх силах.
Перші результати лікування можна спостерігати вже протягом перших двох тижнів. Ці ефекти обумовлені ендокринною дією клітин. Останні виділяють сигнальні молекули та білки, на які реагує імунна система та починає перебудовуватися.Регенеративні ефекти та більш стійкі результати з’являються і закріплюються в середньому через три місяці після терапії.

Heading photo

Показання до лікування діабету стовбуровими клітинами

Це лікування показане пацієнтам із підтвердженим цукровим діабетом II типу віком від 18 років, незалежно від стадії та ускладнень.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади та психологічна нестійкість; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Який тип клітин застосовується?

В залежності від характеру захворювання, лікар може запропонувати використання різних типів клітин. На це впливатиме об'єм та профіль ускладнень від діабету, які саме органи-мішені вражені та наскільки.
1. Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини (МСК жирової тканини) — базовий тип клітин при лікуванні діабету. Сприяють підвищенню чутливості тканин до інсуліну та, як наслідок, зменшенню доз інсуліновмісних препаратів. Паракринний ефект цих клітин позитивно впливає на перебіг захворювання та сповільнює його прогрес. Покращується мікроциркуляція та обмінні процеси в тканинах, зменшуються прояви діабетичних ускладнень.
2. Мультипотентні стовбурові клітини-похідні нервового гребеня сприяють покращенню реінервації, регуляції внутрішніх органів, вегетативної нервової системи. Це все є необхідною частиною терапії при цукровому діабеті, порушення цих важливих процесів призводить до тяжких ускладнень.
3. Мультипотентні мезенхімальні стовбурові клітини пуповини (МСК пуповини) мають високий потенціал проліферації, стійкий час подвоєння протягом ряду пасажів, високу частоту колонієутворюючих клітин, широкий потенціал диференціації та низьку імуногенність. Доведено, що МСК пуповини здатні знизити резистентність тканин до інсуліну, що співвідноситься з протизапальною активністю цих клітин.
В комплексі представлені види терапії можуть позитивно впливати на перебіг цукрового діабету, зменшити дозування препаратів, зменшити ризик ускладнень, відновити порушені функції органів і тканин.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити, як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально.

 • 3. Оцінка

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту зі стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля процедури забору біоматеріалу наша команда біотехнологів готуватиме терапевтичну дозу стовбурових клітин. У нашій лабораторії ми виділимо стовбурові клітини з відібраного нами зразка, виростимо необхідну кількість клітин, протестуємо і створимо продукт стовбурових клітин для вашого лікування. Зазвичай термін виробництва складає до 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере в необхідній кількості з нашого кріобанку готовий зразок клітин донора, заздалегідь перевірених на безпечність. У такому випадку процедура введення клітин може відбутись вже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Медикаментозна підготовка

  За результатами діагностики лікар може призначити метаболічну терапію для покращення функціонування уражених тканин. Також вас підготують до проведення клітинної терапії: проведуть внутрішньовенну інфузію, внутрішньом’язові ін’єкції та корекцію рівня цукру у випадку виражених порушень.

 • 7. Введення клітинного продукту

  Зазвичай призначають внутрішньовенне введення. Додатково проводиться введення по ураженим органам-мішеням. Метод введення клітинного препарату лікар обере індивідуально. Кількість введень залежить від стану пацієнта. Зазвичай курс складає від 1 до 5 введень.
  В залежності від поточного стану, дотримання рекомендацій лікаря пацієнтом після курсу лікування, може бути призначене повторне введення. Якщо пацієнт отримав стабілізацію стану та наступні кілька років він компенсований, у пацієнта все добре, і його нічого не турбує – введення можна не повторювати. Але декомпенсованим пацієнтам часто призначають повторні курси.

 • 8. Висновок та послаблення базового лікування

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 9. Підтримуємо зв'язок

  Після проведення лікування наші пацієнти обов’язково підтримують контакт з клінікою. На третьому і шостому місяці після лікування з вами зв'яжеться наш менеджер. Вам запропонують заповнити анкету, за потребою поспілкуватися з лікарем щодо успіхів у лікуванні. Ви зможете запитати про все, що буде вас цікавити.
  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Зареєстровано понад 70 клінічних випробувань для оцінки безпеки та ефективності лікування цукрового діабету II типу на основі стовбурових клітин. Найбільш частим типом стовбурових клітин, які проходять клінічні випробування для лікування цукрового діабету ІІ типу, є мононуклеари кісткового мозку, мезенхімальні стовбурові клітини кісткового мозку, мезенхімальні стовбурові клітини пуповини та жирової тканини.
Результати численних досліджень показали, що застосування МСК при цукровому діабеті II типу є:
1. Безпечним – серйозних побічних ефектів не виявлено.2. Ефективним: частина пацієнтів змогла відмовитись від ін'єкцій інсуліну або зменшила потребу в інсуліні більш ніж на 50%; знизився рівень глікозильованого гемоглобіну (HbA1C), що свідчить про нормалізацію рівня цукру в крові; знизився рівень С-реактивного білка, що вказує на зменшення запального процесу, ключового рушія розвитку цукрового діабету ІІ типу; поліпшилась функція підшлункової залози; позитивні ефекти після терапії МСК були тривалими та спостерігались протягом 1-3 років.
Механізми, що лежать в основі використання МСК при лікуванні цукрового діабету:
МСК покращують функції підшлункової залози, зберігаючи β-клітини від апоптозу, сприяючи васкуляризації острівців та зменшуючи запалення; МСК знижують інсулінорезистентність периферичних тканин, знижуючи рівень запальних цитокінів; МСК підтримують роботу печінки, сприяючи кращому метаболізму глюкози в печінці.
Детальніше про дослідження можна ознайомитись із наступних публікацій:
1. Yazhen Zhang,Wenyi Chen,Bing Feng, et al. The Clinical Efficacy and Safety of Stem Cell Therapy for Diabetes Mellitus: A Systematic Review and Meta-Analysis[J]. Aging and disease, 2020, 11(1): 141-153. http://www.aginganddisease.org/EN/10.14336/AD.2019.0421 2. Qi, Y., Ma, J., Li, S. et al. Applicability of adipose-derived mesenchymal stem cells in treatment of patients with type 2 diabetes. Stem Cell Res Ther 10, 274, 2019. https://doi.org/10.1186/s13287-019-1362-2

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Чи допоможе мені клітинна терапія вилікувати діабет назавжди?

  На жаль, ні, не допоможе. Використання стовбурових клітин покращить ваш загальний стан, зніме або ж зменшить залежність від інсуліну та усуне симптоми, що супроводжують захворювання. Але порушення сприйняття інсуліну тканинами організму чи гіперглікемії бета-клітинами підшлункової залози – це системний збій, який має генетичні фактори.

 • Чи можу я відмовитися від дієти після клітинної терапії?

  Ні, не можете. Дієта буде послаблена пропорційно до покращення Вашого стану, але як і інші рекомендації лікаря, дієта обов'язкова до виконання. Дієта та здоровий спосіб життя – надважливі умови успіху у лікуванні.

 • Чи гарантовано я відмовлюся від інсуліну після лікування?

  Це залежить від Вашого стану. Перед початком програми лікар зробить індивідуальний прогноз ефективності лікування. Для нас важливо виправдати Ваші очікування. Після цього Ви приймете рішення про актуальність терапії для Вас.

 • Чи покращиться у мене зір, стан судин, лібідо, нормалізується запах тіла?

  Так. Клітинна терапія направлена на регенерацію як самої підшлункової залози, так і на відновлення всіх пошкоджених цукром тканин. Всі вищеперераховані патології (органи-мішені) матимуть кращий стан після лікування.

 • Чи потрібно буде регулярно поновлювати курс терапії?

  Курс лікування завжди призначається за потреби. Немає рекомендацій про необхідність постійно/регулярно застосовувати стовбурові клітини. Якщо Ваш стан критичний, вражено багато органів-мішеней, є проблеми із зором, еректильна дисфункція, трофічні виразки, Вам може бути призначена додаткова терапія.

 • Чи виключає клітинна терапія застосування медикаментів чи інсуліну?

  Ні, не виключає. Стовбурові клітини – не панацея і призначаються комплексно. Перед початком лікування стан пацієнта має бути компенсований, нормалізований рівень цукру крові. У тілі повинне бути створене сприятливе середовище для максимального приживання стовбурових клітини та умови для їх ефективного функціонування. Відмова від інсуліну буде проходити поступово, по мірі того, як буде зменшуватись інсулінорезистентність і вираженість метаболічних порушень.

Зв'язок

Залишились питання? Зв'яжіться з нами!

Наш менеджер завжди готовий відповісти на запитання. Консультація за телефоном безкоштовна та ні до чого вас не зобов'язує.Ми будем раді надати вичерпну інформацію, аби ви зробили правильний вибір!