+38 (067) 242 82 22

+38 (067) 242 82 22

Лікування цукрового діабету II типу


Застосування клітинної терапії допоможе збільшити чутливість тканин до інсуліну та зменшити застосування інсуліновмісних препаратів.

Безпечні стовбурові клітини

Покращити якість життя можливо!

У близько 67% пацієнтів маємо позитивний відгук на лікування, тобто спостерігаємо покращення перебігу захворювання в цілому, зменшення доз інсуліну, або взагалі відміну інсуліновмісних препаратів.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

У чому суть клітинної терапії цукрового діабету ІІ типу?

Небезпека хронічних захворювань найчастіше у тому, що після тривалого впливу на організм вони можуть призводити до розвитку серйозних ускладнень. Так і у випадку з цукровим діабетом (ЦД). ЦД ІІ типу є хронічним захворюванням, яке може мати серйозні наслідки, якщо не контролювати його перебіг.
Наразі головною метою у лікуванні ЦД ІІ типу є покращення чутливості (зменшення інсулінорезистентності) периферичних тканин до інсуліну і сприяння його синтезу та секреції. Таким чином, є реальна можливість зменшити дозування лікарських засобів або повністю їх відмінити, і тим самим зменшити ризик супутніх захворювань.
Команда GOOD CELLS пропонує клітинну терапію, яка посприяє покращенню перебігу захворювання, зменшенню застосування інсуліновмісних препаратів, або взагалі їх відміні, а такі ускладнення як діабетична стопа, кардіоміопатія діабетична, гастроентеропатія діабетична, еректильна дисфункція і т.п. перестануть бути загрозою. Таким чином, значно покращиться якість життя та збільшиться впевненість у собі.
Результати можна спостерігати протягом перших двох тижнів. Вони обумовлені так званим ендокринним компонентом дії клітин. Клітини, потрапляючи в організм людини, виділяють певні сигнальні молекули, білки, на які реагує імунна система, яка починає перебудовуватись в рамках цієї дії. А от щодо ефектів регенерації, то більш стійкі результати ми можемо спостерігати в середньому через три місяці після терапії.

Heading photo

Кому показане таке лікування?

Показання:
Це лікування показане пацієнтам із підтвердженим цукровим діабетом II типу віком від 18 років, незалежно від стадії та ускладнень.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років;вагітність;психічні розлади та психологічна нестійкість; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Який тип клітин застосовується?

Лікар може запропонувати застосування різних типів клітин, в залежності від характеру захворювання, а саме від об'єму та профілю ускладнень, що наявні у пацієнта, і відповідно до того, які органи-мішені ушкоджені та в якому ступені.
Базовими у лікуванні ЦД ІІ типу є мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини (МСК з жирової тканини), які сприяють підвищенню чутливості тканин до інсуліну і, як наслідок, спостерігається зменшення дозування препарату, покращення перебігу захворювання, зменшення швидкості і ступеня його прогресування. Крім того, після терапії стовбуровими клітинами, через їх позитивний вплив на ендотелій судин, покращується кровопостачання внутрішніх органів, мікроциркуляція та обмінні процеси в тканинах, що зменшує кількість ускладнень при цукровому діабеті.
Застосування мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня сприяє покращенню реінервації, регуляції внутрішніх органів, вегетативної нервової системи, що є необхідним при ЦД, адже порушення цих процесів призводить до тяжких ускладнень.
Крім того, лікар може призначити додаткове введення мультипотентних мезенхімальних стовбурових клітин пуповини (МСК пуповини), які мають високий потенціал проліферації, стійкий час подвоєння протягом ряду пасажів, високу частоту колонієутворюючих клітин, широкий потенціал диференціації та низьку імуногенність. Доведено, що МСК пуповини здатні знизити резистентність тканин до інсуліну, що співвідноситься з протизапальною активністю цих клітин.
В комплексі представлені види терапії можуть позитивно впливати на перебіг ЦД, зменшення кількості та дозування препаратів, зменшення ризику ускладнень, відновлення порушених функцій органів і тканин.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

1

Консультація з менеджером

Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого Вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі Ваші запитання. Цей етап потрібен для того, щоб визначити, як саме ми можемо бути корисні. Попередньо нам необхідно отримати Ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. Далі вам запропонують безкоштовну онлайн-консультацію з лікарем або консультацію оффлайн.

2

Консультація з лікарем онлайн/оффлайн

Будь-яка програма лікування починається з підтвердження діагнозу та діагностики. На особистій консультації з лікарем Ви зможете з'ясувати всі подробиці програми, отримати персональний прогноз ефективності. Ми розглянемо всі передані Вами медичні дані, адже ми маємо бути впевнені, що лікування буде ефективним для вас. Лікування проводиться в наших клінічних установах у Києві. Курс лікування розробляється індивідуально. Він може тривати від 1 до 7 днів.

3

Оцінка

Лікар надасть оцінку Вашої готовності до клітинної терапії. У разі позитивної оцінки, в залежності від рекомендацій лікаря, Вам можуть бути призначені власні* або донорські стовбурові клітини.
*У разі призначення власних клітин Вам буде проведена завушна панч-біопсія, яка проводиться в операційних умовах під анестезією протягом 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

4

Підготовка продукту із стовбурових клітин

ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля процедури забору біоматеріалу наша команда біотехнологів готуватиме терапевтичну дозу стовбурових клітин. У нашій лабораторії ми виділимо стовбурові клітини з відібраного нами зразка, виростимо необхідну кількість клітин, протестуємо і створимо клітинний продукт для вашого лікування. Зазвичай термін виробництва складає до 21 дня.
КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере в необхідній кількості з нашого кріобанку готовий зразок клітин донора, заздалегідь перевірених на безпечність. У такому випадку процедура введення клітин може відбутись вже після діагностики та медикаментозної підготовки.

5

Початок лікування

Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню діагностику, аналізи та обстеження (УЗД щитовидної залози, УЗД органів малого тазу, УЗД органів черевної порожнини, ЕКГ, діагностика уражених органів-мішеней та всі показані саме Вам тести та скринінги).

6

Медикаментозна підготовка

За результатами діагностики лікар призначить Вам метаболічну терапію для покращення функціонування уражених тканин, а також Вас підготують до проведення клітинної терапії (проведуть внутрішньовенну інфузію, внутрішньом’язові ін’єкції, корекцію рівня цукру у випадку виражених порушень).

7

Введення клітинного продукту

Зазвичай призначають внутрішньовенне введення. Додатково проводиться введення по ураженим органам-мішеням. Метод введення клітинного препарату лікар обере індивідуально. Кількість введень буде залежати від стану пацієнта – зазвичай від 1 до 5 введень.В залежності від поточного стану, дотримання рекомендацій лікаря пацієнтом після курсу лікування, може бути призначене повторне введення. Якщо пацієнт отримав стабілізацію стану та наступні кілька років він компенсований, у пацієнта все добре, нічого не турбує – введення можна не повторювати. Будь ласка, зважайте, що декомпенсованим пацієнтам, часто призначають повторні курси.

8

Висновок та послаблення базового лікування

Після закінчення курсу Вам нададуть заключення, де зазначені діагноз, результати всіх методів обстежень (клініко-лабораторного та інструментального), методики лікування та надані рекомендації. Лікар надасть рекомендації щодо підтримки та покращення Вашого стану. Ваш персональний менеджер буде залишатися з Вами на зв'язку для контролю за виконанням рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки, координації Вашого одужання.

9

Підтримуємо зв'язок

Після проведення лікування наші пацієнти обов’язково підтримують контакт з клінікою. На третьому і шостому місяці після лікування наш менеджер зв’яжеться з Вами. Вам запропонують заповнити анкету, поспілкуватися з лікарем за потребою, щодо успіхів у лікуванні, і Ви зможете запитати про все, що Вас буде цікавити. Протягом усієї програми Ви будете мати контакт з персональним менеджером, який забезпечить найкращу комунікацію між Вами та клінікою, а також після завершення програми менеджер підтримуватиме зв'язок із Вами для того, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Зареєстровано понад 70 клінічних випробувань для оцінки безпеки та ефективності лікування цукрового діабету II типу на основі стовбурових клітин. Найбільш частим типом стовбурових клітин, які проходять клінічні випробування для лікування цукрового діабету другого типу, є мононуклеари кісткового мозку, мезенхімальні стовбурові клітини кісткового мозку, мезенхімальні стовбурові клітини пупкового канатика та жирової тканини.
Результати численних досліджень показали, що застосування МСК при цукровому діабеті II типу є:
1. Безпечним – серйозних побічних ефектів не виявлено.2. Ефективним: частина пацієнтів змогла відмовитись від ін'єкцій інсуліну або зменшила потребу в інсуліні більш ніж на 50%; знизився рівень глікозильованого гемоглобіну (HbA1C), що свідчить про нормалізацію рівня цукру в крові; знизився рівень С-реактивного білка, що вказує на зменшення запального процесу, ключового рушія розвитку цукрового діабету ІІ типу; поліпшилась функція підшлункової залози; позитивні ефекти після терапії МСК були тривалими та спостерігались протягом 1-3 років.
Механізми, що лежать в основі використання МСК при лікуванні цукрового діабету:
МСК покращують функції підшлункової залози, зберігаючи β-клітини від апоптозу, сприяючи васкуляризації острівців та зменшуючи запалення; МСК знижують інсулінорезистентність периферичних тканин, знижуючи рівень запальних цитокінів; МСК підтримують роботу печінки, сприяючи кращому метаболізму глюкози в печінці.
Детальніше про дослідження можна ознайомитись із наступних публікацій:
1. Yazhen Zhang,Wenyi Chen,Bing Feng, et al. The Clinical Efficacy and Safety of Stem Cell Therapy for Diabetes Mellitus: A Systematic Review and Meta-Analysis[J]. Aging and disease, 2020, 11(1): 141-153. http://www.aginganddisease.org/EN/10.14336/AD.2019.0421 2. Qi, Y., Ma, J., Li, S. et al. Applicability of adipose-derived mesenchymal stem cells in treatment of patients with type 2 diabetes. Stem Cell Res Ther 10, 274, 2019. https://doi.org/10.1186/s13287-019-1362-2

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Чи допоможе мені клітинна терапія вилікувати діабет назавжди?

  На жаль, ні, не допоможе. Використання стовбурових клітин покращить ваш загальний стан, зніме або ж зменшить залежність від інсуліну та усуне симптоми, що супроводжують захворювання. Але порушення сприйняття інсуліну тканинами організму чи гіперглікемії бета-клітинами підшлункової залози – це системний збій, який має генетичні фактори.

 • Чи можу я відмовитися від дієти після клітинної терапії?

  Ні, не можете. Дієта буде послаблена пропорційно до покращення Вашого стану, але як і інші рекомендації лікаря, дієта обов'язкова до виконання. Дієта та здоровий спосіб життя – надважливі умови успіху у лікуванні.

 • Чи гарантовано я відмовлюся від інсуліну після лікування?

  Це залежить від Вашого стану. Перед початком програми лікар зробить індивідуальний прогноз ефективності лікування. Для нас важливо виправдати Ваші очікування. Після цього Ви приймете рішення про актуальність терапії для Вас.

 • Чи покращиться у мене зір, стан судин, лібідо, нормалізується запах тіла?

  Так. Клітинна терапія направлена на регенерацію як самої підшлункової залози, так і на відновлення всіх пошкоджених цукром тканин. Всі вищеперераховані патології (органи-мішені) матимуть кращий стан після лікування.

 • Чи потрібно буде регулярно поновлювати курс терапії?

  Курс лікування завжди призначається за потреби. Немає рекомендацій про необхідність постійно/регулярно застосовувати стовбурові клітини. Якщо Ваш стан критичний, вражено багато органів-мішеней, є проблеми із зором, еректильна дисфункція, трофічні виразки, Вам може бути призначена додаткова терапія.

 • Чи виключає клітинна терапія застосування медикаментів чи інсуліну?

  Ні, не виключає. Стовбурові клітини – не панацея і призначаються комплексно. Перед початком лікування стан пацієнта має бути компенсований, нормалізований рівень цукру крові. У тілі повинне бути створене сприятливе середовище для максимального приживання стовбурових клітини та умови для їх ефективного функціонування. Відмова від інсуліну буде проходити поступово, по мірі того як буде зменшуватись інсулінорезистентність і вираженість метаболічних порушень.

Залишились запитання? Будь ласка, поставте їх нам напряму!