Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Біль в спині. Грижа хребта та синдром фасеткового суглоба.


Зменшення болю у спині завдяки лікуванню стовбуровими клітинами.

Стовбурові клітини проти болю у спині

Клітинна терапія проти болю у спині


Heading photo

Лікування болю у спині

Хребет людини не тільки допомагає тримати спину рівно, а і першочергово захищає спинний мозок, який виконує життєво важливі функції, у тому числі рефлекторну та провідникову. Тому хребет оберігати надважливо. Протягом життя він отримує неабияке навантаження, тому у кожної людини іноді болить спина. З віком біль в спині проявляється все частіше. Найбільш поширеним є біль в попереку.
Грижа міжхребцевих дисків та фасет-синдром — найчастіші прояви виснаженого хребта. Кожен з випадків супроводжується болями у спині, а часом призводить до обмеження в русі.
GOOD CELLS пропонує клітинну терапію для зменшення больового прояву та покращення функцій опорно-рухового апарату. Для цього лікар може призначити місцеве введення мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини).
Близько у 87% пацієнтів відновлюється об'єм рухів та у 73% випадків відбувається послаблення больового синдрому.

Heading photo

Показання для лікування болю у спині

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованими грижами міжхребцевих дисків або синдромом фасеткового суглоба.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Як стовбурові клітини лікують біль в спині?

Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини мають широкий спектр дії. Ряд досліджень та наших спостережень показують, що ці клітини здатні до диференціації у сполучні тканини, сприяють регенерації тканин, неоваскуляризації уражених тканин та пригнічують запальний процес.
Протокол виділення МСК з жирової тканини стандартизований та застосовується у всьому світі.


Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися з одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

 • 3. Оцінка

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Під час лікування лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту двічі.

 • 7. Висновок та послаблення базового лікування

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Метод з науково доведеною ефективністю

Наукове обгрунтування 

Дегенерація міжхребцевого диска вважається однією з основних причин виникнення болю у попереку, сприяючи появі інших патологій диска, таких як грижа диска, стеноз спинномозкового каналу або синдром фасеткового суглоба.Аваскулярність міжхребцевих дисків є перешкодою для регенерації силами власного організму, внаслідок міграції СК з інших депо. Тканининно-специфічні клітини-попередники були визначені в міжхребцевих дисках, і вони можуть бути направлені на регенерацію.Результати доклінічних досліджень показали, що доповнення функціональних клітин екзогенними СК має регенеративну дію при дегенерації міжхребцевих дисків.
Застосування МСК в терапії дегенерації міжхребцевих дисків ґрунтується на даних доклінічних досліджень, а саме:
МСК здатні виживати після трансплантації та диференціюватись в хондроцити; МСК стимулюють відновлення синтезу білків позаклітинного матриксу, в тому числі колагену ІІ типу;  МСК, володіючи імуносупресивними властивостями, сприяють зниження запалення і тим самим зупиняють подальшу загибель функціональних клітин диска.
Пілотне дослідження Centeno et al. (2017) показало результати застосування аутологічних МСК при міжхребцевих дисках. Тридцять три пацієнти з болем у нижній частині спини та переродженням диска з діагностованою задньою опуклістю диска на магнітно-резонансній томографії були залучені в дослідження. Для лікування застосовували аутологічні МСК кісткового мозку. За результатами дослідження не виявлено серйозних побічних наслідків (тобто смерть, інфекція або пухлина), пов’язаних із трансплантацією МСК. Числові показники болю (NPS) щодо базової лінії значно знизились після 3, 36, 48, 60 та 72 місяців після лікування. Двадцять пацієнтів, які пройшли МРТ після лікування, мали зменшення розміру опуклості диска, середній розмір зменшення – на 23% після лікування.
Деталі в оригінальній публікації:
Centeno, C., Markle, J., Dodson, E. et al. Treatment of lumbar degenerative disc disease-associated radicular pain with culture-expanded autologous mesenchymal stem cells: a pilot study on safety and efficacy. J Transl Med 15, 197, 2017. https://doi.org/10.1186/s12967-017-1300-yПитання про лікування

Часті питання

 • Чи зніме таке лікування біль відразу?

  Так, ви відчуєте полегшення відразу після процедури.

 • Чи можу я займатися спортом після лікування?

  Помірні навантаження будуть необхідні обов'язково. Це дозволить покращити стан м'язів спини та кровообіг, що в свою чергу дуже важливо для ефективного впливу стовбурових клітин.

 • Чи можна відновити функціональність хребта після будь-яких травм за допомогою стовбурових клітин?

  Ні, такого стверджувати не можна. Доцільність використання стовбурових клітин залежить від виду пошкодження, від кількості рубцевої тканини, від віку пацієнта, тощо. Сьогодні існують технології, що дозволяють відновлювати нервові волокна, але вони базуються виключно на індивідуальній схильності до регенерації тканин конкретного пацієнта.

Зв'язок

Залишились питання? Зв'яжіться з нами!

Наш менеджер завжди готовий відповісти на запитання. Консультація за телефоном безкоштовна та ні до чого вас не зобов'язує.Ми будем раді надати вичерпну інформацію, аби ви зробили правильний вибір!