+38 (067) 242 82 22

+38 (067) 242 82 22

Біль в спині. Грижі міжхребцевих дисків та синдром фасеткового суглоба.


Клітинна терапія може стати вирішенням проблеми болю в спині.

Безпечні стовбурові клітини

Клітинна терапія здатна заспокоїти біль у спині!


Heading photo

Яку методику пропонує GOOD CELLS?

У сучасному світі дуже важливо підтримувати фізичну активність, режим "праці-відпочинку", збалансоване харчування та відмовлятись від шкідливих звичок. Людина прагне охопити весь спектр можливостей, які можна взяти від світу, але одночасно не помічає моменту, коли баланс порушується і ряд факторів починає гнітюче впливати на організм.
Протягом життя хребет отримує неабияке навантаження і переважна більшість людей рано чи пізно стикається із проблемою болю в спині, і частота епізодів з віком збільшується. Хребет людини не тільки допомагає тримати спину рівно, а і першочергово захищає спинний мозок, який виконує життєво важливі функції, у тому числі рефлекторну та провідникову. Тому хребет оберігати надважливо.
Найчастішими проявами виснаження хребта є грижі міжхребцевих дисків та фасет-синдром. Кожен з випадків супроводжується болями у спині, а часом призводить до обмеження в русі.
GOOD CELLS пропонує клітинну терапію, з метою зменшення больового прояву та покращення функцій опорно-рухового апарату. Для цього лікар може призначити місцеве введення мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини (МСК з жирової тканини).
Таким чином близько у 87% пацієнтів відновлюється об'єм рухів та у 73% випадків відбувається редукція (послаблення) больового синдрому.

Heading photo

Кому показана клітинна терапія?

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованими грижами міжхребцевих дисків або синдромом фасеточного суглобу.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Як МСК працюють?

Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини мають доведений широкий спектр дії. Ряд досліджень та наших спостережень показують, що ці клітини здатні до диференціації у сполучні тканини, сприяють регенерації тканин, неоваскуляризації уражених тканин та пригнічують запальний процес.
Протокол виділення МСК з жирової тканини стандартизований та застосовується у всьому світі.


Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

1

Консультація з менеджером

Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого Вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі Ваші запитання. Цей етап потрібен для того, щоб визначити як саме ми можемо бути корисні. Попередньо нам необхідно отримати Ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. Далі Вам запропонують безкоштовну онлайн-консультацію з лікарем або консультацію оффлайн.

2

Консультація з лікарем онлайн/оффлайн

Будь-яка програма лікування починається з підтвердження діагнозу та діагностики. На особистій консультації з лікарем Ви зможете з'ясувати всі подробиці програми, отримати персональний прогноз ефективності. Ми розглянемо всі передані Вами медичні дані, адже маємо бути впевнені, що лікування буде ефективним для вас. Лікування проводиться в наших клінічних установах у Києві. Курс лікування розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

3

Оцінка

Лікар надасть оцінку Вашої готовності до клітинної терапії.У разі позитивної оцінки, в залежності від рекомендацій лікаря, Вам можуть бути призначені власні* або донорські стовбурові клітини.
*У разі призначення власних клітин Вам буде проведена завушна панч-біопсія, яка проводиться в операційних умовах під анестезією протягом 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

4

Підготовка продукту із стовбурових клітин

ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля процедури забору біоматеріалу наша команда біотехнологів готуватиме терапевтичну дозу стовбурових клітин. У нашій лабораторії ми виділимо стовбурові клітини з відібраного нами зразка, виростимо необхідну кількість клітин, протестуємо і створимо клітинний продукт для Вашого лікування. Зазвичай термін виробництва складає до 21 дня.
КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог в необхідній кількості підбере з нашого кріобанку готовий зразок клітин донора, заздалегідь перевірених на безпечність. У такому випадку процедура введення клітин може відбутись вже після діагностики та медикаментозної підготовки.

5

Початок лікування

Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню діагностику, аналізи та обстеження (МРТ, рентген та всі показані саме Вам тести та скринінги).

6

Введення клітинного продукту, фаза регенерації

В рамках лікування лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту двічі.

8

Заключення та послаблення базового лікування

Після закінчення курсу Вам нададуть заключення, де зазначені діагноз, результати всіх методів обстежень (клініко-лабораторного та інструментального), методики лікування та надані рекомендації. Лікар Вас огляне, проведе аналіз, надасть рекомендації щодо підтримки та покращення Вашого стану. Ваш персональний менеджер буде залишатися з Вами на зв'язку для контролю за виконанням рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки, координації Вашого одужання.

9

Підтримуємо зв'язок

Основні результати лікування Ви відчуєте в рамках регенеративних процесів в організмі на шостому місяці після лікування. Через 3 та 6 місяців після лікування Ви заповните анкету, та з Вами поспілкується наш менеджер або лікар, за потребою, щодо успіхів у лікуванні, і Ви зможете запитати про все, що Вас буде цікавити. Протягом усієї програми Ви будете мати контакт з персональним менеджером, який забезпечить найкращу комунікацію між Вами та клінікою, а також після завершення програми менеджер підтримуватиме зв'язок із Вами для того, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Дегенерація міжхребцевого диска вважається однією з основних причин виникнення болю у попереку, сприяючи появі інших патологій диска, таких як грижа диска, стеноз спинномозкового каналу або синдром фасеткового суглоба.Аваскулярність міжхребцевих дисків є перешкодою для регенерації силами власного організму, внаслідок міграції СК з інших депо. Тканининно-специфічні клітини-попередники були визначені в міжхребцевих дисках, і вони можуть бути направлені на регенерацію.Результати доклінічних досліджень показали, що доповнення функціональних клітин екзогенними СК має регенеративну дію при дегенерації міжхребцевих дисків.
Застосування МСК в терапії дегенерації міжхребцевих дисків ґрунтується на даних доклінічних досліджень, а саме:
МСК здатні виживати після трансплантації та диференціюватись в хондроцити; МСК стимулюють відновлення синтезу білків позаклітинного матриксу, в тому числі колагену ІІ типу;  МСК, володіючи імуносупресивними властивостями, сприяють зниження запалення і тим самим зупиняють подальшу загибель функціональних клітин диска.
Пілотне дослідження Centeno et al. (2017) показало результати застосування аутологічних МСК при міжхребцевих дисках. Тридцять три пацієнти з болем у нижній частині спини та переродженням диска з діагностованою задньою опуклістю диска на магнітно-резонансній томографії були залучені в дослідження. Для лікування застосовували аутологічні МСК кісткового мозку. За результатами дослідження не виявлено серйозних побічних наслідків (тобто смерть, інфекція або пухлина), пов’язаних із трансплантацією МСК. Числові показники болю (NPS) щодо базової лінії значно знизились після 3, 36, 48, 60 та 72 місяців після лікування. Двадцять пацієнтів, які пройшли МРТ після лікування, мали зменшення розміру опуклості диска, середній розмір зменшення – на 23% після лікування.
Деталі в оригінальній публікації:
Centeno, C., Markle, J., Dodson, E. et al. Treatment of lumbar degenerative disc disease-associated radicular pain with culture-expanded autologous mesenchymal stem cells: a pilot study on safety and efficacy. J Transl Med 15, 197, 2017. https://doi.org/10.1186/s12967-017-1300-yБезпечні стовбурові клітини

Часті питання

  • Чи зніме таке лікування біль відразу?

    Так, Ви відчуєте полегшення відразу після процедури.

  • Чи можу я займатися спортом після лікування?

    Помірні навантаження будуть необхідні обов'язково. Це дозволить покращити стан м'язів спини та кровообіг, що в свою чергу дуже важливо для ефективного впливу стовбурових клітин.

  • Чи можна відновити функціональність хребта після будь-яких травм за допомогою стовбурових клітин?

    Ні, такого стверджувати не можна. Доцільність використання стовбурових клітин залежить від виду пошкодження, від кількості рубцевої тканини, від віку пацієнта, тощо. Сьогодні існують технології, що дозволяють відновлювати нервові волокна, але вони базуються виключно на індивідуальній схильності до регенерації тканин конкретного пацієнта.

У Вас залишились питання?Будь ласка, вільно поставте своє питання!