Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Синдром порожнього носа


Відчути дихання знову можливо. Трансплантація стовбурових клітин для життя без тривоги.

Безпечні стовбурові клітини

Покращення дихання завдяки клітинній терапії


 • Що таке синдром порожнього носа?

  Вперше термін «синдром порожнього носа» (СПН) ввели вчені E. Kern та M. Stenkvist у 1994 році. Так вони назвали стан у деяких пацієнтів після конхотомії — невеликої операції, під час якої видаляється частина носових раковин.
  У 2001 році у своїй публікації E. Moore та E. Kern вказали, що серед причин вторинного атрофічного риніту та синдрому пустого носа визначаються повне (у 22% випадків) або часткове видалення (в 56%) середніх та нижніх носових раковин. Такі операції традиційно проводять у наступних випадках:
  хронічний риніт; гайморит; синусит; назальні поліпи; травмах після яких розростається слизова оболонка носових раковин; сполучнотканинне рубцювання із порушенням носового дихання.

 • Симптоми СПН

  Синдром порожнього носа — стан, що розвивається після оперативного втручання у зоні носових раковин. При ньому порушуються фізіологічно необхідні функції носу:
  зволоження та нагрівання повітря; затримання мікрочасточок при вдиху; повноцінне відчуття смаку та запаху; передача нервових сигналів про вдих до мозку.
  Найчастіше скарги пацієнтів із СПН пов’язані саме з останнім пунктом.
  «Ілюзія відсутності носу», «дискомфорт, з яким майже неможливо жити», «задуха, від якої не втекти» — часто саме так описують свої відчуття люди, що стикнулися з цією патологією. У таких людей майже завжди є проблеми зі сном, постійна тривога і, як результат — перевантаження нервової системи, вегетативна дисфункція та церебрастенічний синдром.
  Крім цього, у пацієнтів часто виникають і такі симптоми:
  сухість слизової носа; утворення кірок; носові кровотечі; набряк та біль у носі; головний біль та запаморочення; зниження чутливості нюху та смаку; хронічна втома; різкі перепади настрою та роздратованість.

 • Причини СПН

  Найбільш ймовірна причина захворювання — порушення фізіологічної турбулентності повітря у носі та зменшення площі слизової. Саме остання бере участь у нагріванні та зволоженні повітря. Так, повне видалення нижніх носових раковин може призвести до зменшення нагріву та зволоження повітря на близько 23% (Amarbir S. Gill et al., 2019). Унаслідок, порушується чутлива іннервація носу.СПН — не єдине серйозне ускладнення після конхотомії. За деякими даними, ризик виникнення атрофічного риніту після цієї операції сягає 22%.
  Через те, що симптоми суб’єктивні та часто важко описуються, а точні причини хвороби достеменно не відомі, досі ведуться дискусії щодо діагностики СПН.Клініка Good Cells — повністю СПН-friendly.

 • Чому СПН та атрофічний риніт після конхотомії виникає не у всіх?

  Точно відповісти на це питання поки неможливо. Але доведено, що вірогідність виникнення СПН чи атрофічного риніту збільшується при хронічному риносинуситі або сухому передньому риніті.

 • Як зазвичай лікують СПН?

  Цей стан значно знижує якість життя. Але досі методи традиційної медицини переважно симптоматичні. Від сухості зазвичай радять промивати ніс, робити інгаляції й застосовувати зволожувальні засоби. Для покращення психічного стану рекомендують психотерапію та медикаментозне лікування. У тяжких випадках виконують хірургічну реконструкцію носових ходів для відновлення фізіологічного потоку повітря.
  Жоден з цих методів не здатен відновити нервові закінчення та повноцінну слизову оболонку носа. А ми переконані, що тільки за таких умов можливо повернути нормальне дихання.

Heading photo

Лікування СПН у Good Cells

Ми пропонуємо лікування СПН із застосуванням біотехнологічних матеріалів та мультипотентних стовбурових клітин.
Тактика терапії підбирається індивідуально для кожного випадку. При цьому враховується дефект носових раковин та стан здоров’я пацієнта.
Наші методи:
● Інтраназальне введення клітин-похідних нервового гребеня. Це покращує трофіку слизової оболонки носа та стимулює відновлення нормальної функції рецепторів. Цей підхід дозволяє знизити інтенсивність симптомів СПН, в тому числі психологічних.● Введення МСК з жирової тканини (аутологічних або донорських).● Інтраназальне введення трикомпонентного графту з метилцелюлози, безклітинної жирової матриці та мезенхімальних стовбурових клітин. Цей інноваційний метод, що був спеціально розроблений командою біотехнологів GOOD CELLS, використовується для корекції об'єму носових раковин.
Останні два методи допомагають повернути фізіологічну аеродинаміку у носових ходах та відновити нормальне дихання.
Ви не самотні зі своєю проблемою. Шанс на покращення є!

Heading photo

Клітинна терапія при СПН

Жоден зі стандартних методів лікування синдрому не здатен відновити нервові закінчення та повноцінну слизову оболонку носа. А ми переконані, що тільки за таких умов можливо нормалізувати дихання.
Ми пропонуємо лікування СПН із застосуванням біотехнологічних матеріалів та мультипотентних стовбурових клітин.
Кому підійде такий метод?
Терапія може підійти пацієнтам віком від 18 років з діагностованим синдромом порожнього носа, які хочуть спробувати альтернативні методи лікування.
Тактика лікування підбирається індивідуально для кожного випадку. При цьому враховується дефект носових раковин та стан здоров’я пацієнта. 
Протипоказання до клітинної терапії:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Клітинна терапія при СПН

Підходити до лікування СПН потрібно комплексно. Часто потрібно відновлювати не тільки функціональність тканин, а і їх об’єм. Зменшення навантаження на нервову систему — не менш важлива частина терапії.
Покращення функції
Для лікування СПН ми застосовуємо інтраназальне введення мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня. Така процедура покращує функції епітеліальних клітин та знижує запальні реакції. Завдяки цьому відновлюється пошкоджена слизова оболонка носових раковин.
Часткове відновлення морфології
У випадках, коли сильно постраждала сполучна тканина та морфологія пошкоджених тканин, ми застосовуємо додаткові підходи:
1. Інтраназальна ін’єкція мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини. Має протизапальну дію та покращує структуру тканин носа.
2. Використання біотехнологічних імплантатів. Вони можуть бути різного походження: аутологічний жир, кісткова крихта або кісткові чипси. В окремих випадках ці матеріали доповнюються синтетичними компонентами. Така терапія здатна компенсувати об’єм тканин носа, зменшити запалення та набряк, покращити роботу слизової оболонки та збільшити її чутливість.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може складатися з одного або кількох візитів, кожен з яких триває 1-2 дні.

 • 3. Оцінка

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Лікар може призначити місцеве або інтраназальне введення клітинного препарату. Обидві процедури можуть провести 1-2 рази за візит.

 • 7. Висновок та послаблення базового лікування

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.

  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обґрунтування 

Головна мета застосування стовбурових клітин та тканинно-інженерних конструкцій при синдромі порожнього носа – реконструювати втрачені ділянки носових раковин та слизову оболонку, що дозволить відновити нормальну фізіологічну циркуляцію повітря носовими ходами та усуне симптоми.
Дослідження Xu X. та ін. (2015) показали, що реконструкція функції слизової носа за допомогою ангіопластики в поєднанні із трансплантацією МСК жирової тканини та часток аутологічної жирової тканини значно покращила симптоми у пацієнтів з СПН. Деталі в оригіналі публікації https://doi.org/10.1186/s13578-015-0045-7
В іншому дослідженні, яке було проведене Saafan М. (2012), показана однакова ефективність підслизової трансплантації безклітинної аллодерми та силастичної мембрани пацієнтам з СПН. Суб'єктивна оцінка проводилась на основі результатів опитувальника SNOT-25, тоді як об'єктивна оцінка проводилася за допомогою передньої риноскопії та ендоскопії носа. В обох групах пацієнтів спостерігалось значне покращення після трансплантації графтів (середній бал SNOT-25 до імплантації був 61,4 порівняно з 33,6 після імплантації силастичного матеріалу, тоді як у групі імплантації аллодерми це було 63,7 проти 34,2 після імплантації). Об’єктивна оцінка показала швидке загоєння без ознак інфікування імпланту, відторгнення або алергії в обох групах. Деталі в оригінальній публікації https://link.springer.com/article/10.1007/s00405-012-1955-1
Ацелюлярний дермальний матрикс в комбінації з гіалуроновою кислотою може бути чудовою альтернативою графтам із власної жирової тканини, оскільки, на відміну від останньої, не втрачає свій об'єм і не розсмоктується після трансплантації. Деталі в оригінальній публікації https://link.springer.com/article/10.1007/s00266-020-01680-8
Комбінація розчинної фракції позаклітинного матриксу жирової тканини та метилцелюлози – інше перспективне біотехнологічне рішення для відновлення дефекту об'єму тканини. Така комбінація чудово заповнює об'єм атрофованої ділянки, є біосумісною та не викликає запальних і алергічних реакцій, є більш стабільною до лізису в порівнянні зі звичайними графтами жирової тканини. Деталі в оригінальній публікації https://doi.org/10.1371/journal.pone.0165265

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Чи вилікуюсь я за один візит?

  Неможливо відповісти певно, адже кожний випадок індивідуальний. Зазвичай більшості пацієнтів потрібні повторні введення біотехнологічних продуктів.

 • Чи можу я займатися спортом після лікування?

  Регулярні помірні фізичні навантаження позитивно впливають на стан пацієнтів. Це дозволить покращити чутливість рецепторного апарату до хімічних агентів у крові, навколишніх тканинах та зовнішнього середовища, стабілізувати роботу вегетативної нервової системи.

 • Чи можуть бути якісь ускладнення після лікування? 

  Це ймовірно. Оскільки введення — це інвазивне втручання, є ризик інфекційних ускладнень, носової кровотечі тощо. Для уникнення цих наслідків, лікар проводить ретельний попередній огляд пацієнта, вивчає данні лабораторно-інструментальних обстежень, і при потребі корегує можливі ризики.

 • За який термін після лікування покращиться сон? 

  Сон значно покращиться за 3-6 місяців. Це пов'язано з поступовим відновленням порушених нервових функцій при СПН, в тому числі й сну.

 • Чи можливо створити нову функціональну сполучну тканину носа при СПН?

  Трикомпонентний графт з метилцелюлози перетворюється в сполучну тканину, яка може виконувати всі необхідні функції. В тканині буде кровопостачання. Ця частина тканини доповнить архітектуру раковини природним шляхом.

 • Чи можуть регенеруватися втрачені нерви?

  Так, ін'єкція стовбурових клітин може регенерувати рецепторний апарат носа.

 • Яке лікування у Good Cells доступне для лікування пацієнтів без структурних змін із такими симптомами, як втрата відчуття повітря, порушення функції слизових, пошкодження нервів, порушення роботи нервової системи?

  Описані симптоми ймовірно пов'язані з ушкодженнями тканин носа. Відновлюючи функціональність тканин носа, ми усуваємо ці симптоми. Однак важливо діагностувати першопричини цієї деструкції. Для більш точної відповіді потрібно ознайомитися із конкретним випадком.

 • Чи можна відновити значні втрати кровоносних судин та нервів у тканинах носових раковин?

  Часткова нервова регенерація можлива. Ми пропонуємо додаткову ін’єкцію стовбурових клітин-похідних нервового гребеня пацієнтам, яким потрібне відновлення нервів. Цей тип клітин має здатність стимулювати регенерацію периферичної нервової системи. Їх ін’єкція допоможе відновити частково втрачений рецепторний апарат носової порожнини.

 • Чи можна відновити товщину сильно тонкої носової перегородки?

  Дефекти перегородки бувають дуже різні. Щоб відповісти точно, нам потрібно мати результати діагностики конкретного пацієнта.
  З технічної точки зору зробити перегородку товщою дуже складно. Але ми можемо покращити її функції й без потовщення.

 • Метилцелюлоза є постійним філером чи вона розсмоктується?

  Трикомпонентний графт з метилцелюлози є органічним наповнювачем, який частково піддається лізису. Але частина введеного об'єму перетворюється в сполучну тканину та залишається назавжди. Об'єм збереженого матеріалу залежить від активності лізису.

 • Чи можна після ін'єкцій метилцелюлози імплантувати донорський хрящ з ребер?

  Так, це можливо, але тільки в межах узгодженого між лікарями протоколі лікування. В Україні є тимчасові законодавчі питання стосовно трансплантації донорського хряща з ребер.

 • Чи можна збільшити об'єм у всіх частинах носової раковини(передній, задній, середині)?

  Теоретично так, але можливість ін'єкції визначається завданням корекції, поточним станом та наявністю живої тканини з кровопостачанням. Не завжди пошкоджена структура носа дозволяє всюди зробити ін'єкції. Це визначає лікар. як правило ін'єкція виконується в передню частину турбінат, тому що там легше досягти позитивного ефекту й менші ризики ускладнень.

 • Чи виконуємо ми тест із ватою, щоб знати, де саме потрібно додати об'єму?

  Так, ми проводимо тест із ватою за потреби. Обов'язковими тестами завжди є риноманометрія, ендоскопія. Інші тести за потреби.

 •  Чи регенерується атрофічна тканина після ін’єкції? Чи покращує вона рубцеву тканину після ін'єкції?

  Мертва тканина не відновлюється. Рубцева тканина може частково змінити структуру, це залежить від природи рубця.

 • Чи робимо ми ENS6Q до та після ін’єкції, щоб контролювати прогрес пацієнтів?

  Ми обов'язково проводимо діагностику до, перед початком лікування, через місяць та 3 місяці після лікування. Діагностика включає аналізи, анкети на кожному етапі лікування, риноманометрію, ендоскопію, КТ і МРТ за призначенням.

Зв'язок

Залишились питання? Зв'яжіться з нами!

Наш менеджер завжди готовий відповісти на запитання. Консультація за телефоном безкоштовна та ні до чого вас не зобов'язує.Ми будем раді надати вичерпну інформацію, аби ви зробили правильний вибір!