Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

Лікування аутизму


Стовбурові клітини-похідні нервового гребеня можуть утворювати нові нейрони та клітини глії.Саме це дарує дитині шанс на краще життя.

 1. Good Cells
 2. Послуги
 3. Неврологія
 4. Лікування аутизму

Безпечні стовбурові клітини

Можливість для дитини краще розуміти світ

Основна терапія направлена на розвиток мовленнєвого центру, центрів, які направлені на соціалізацію дитини, та покращення її комунікативних здатностей, а також на зменшення тривожності та агресивних проявів.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Лікування аутизму 

Аутизм — загальна назва захворювань, які відносяться до розладів аутистичного спектра. Аутизм у дітей буває: атиповий; звичайний; високофункціональний та інші.
Причини аутизму майже завжди невідомі. У кожного з цих захворювань є свій механізм. Тому всі дітки з аутизмом унікальні.Що можна чекати від терапії?1. Розвиток мовленнєвого центру. 2. Розвиток центрів, які відповідають за соціалізацію дитини.3. Покращення її комунікативних здібностей.4. Зменшення тривожності дитини та агресивних проявів.
Лікування аутизму у дітей залежить від віку та ступеню розвитку дитини. Основна терапія — введення мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребеня. Введення може бути внутрішньовенне, місцеве в перилімфатичні та перикраніальні зони, або ендоназальне.Перед кожною процедурою проводиться специфічна інгаляційна терапія.
Направлена дія клітинного матеріалу на необхідні зони головного мозку стимулює центри, які відповідальні за соціалізацію та розвиток комунікативних здібностей.

Heading photo

Показання до лікування аутизму стовбуровими клітинами

Дане лікування показане пацієнтам віком від 3-х років із діагностованим типовим або атиповим аутизмом.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років.Heading photo

Як лікувати розлади аутистичного спектра стовбуровими клітинами?

Найкраще для лікування аутизму підходять стовбурові клітини-похідні нервового гребеня. Вони можуть модулювати рецептивний апарат клітин головного мозку. Покращення спостерігаються завдяки: корекції чутливості рецепторів; покращенню функцій таких структур мозку, як амигдала, гіпокамп і префронтальна кора, та їх взаємодії між собою.
Це допомагає дітям формувати нормальні навички та рефлексії, покращувати соціокомунікативні здібності та реакції на зовнішні стимули.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування аутизму

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Цей етап потрібен для того, щоб визначити, як саме ми можемо бути корисні.
  На цьому етапі нам необхідно отримати медичні дані дитини для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу та обстеження. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде ефективна для дитини. Лікування буде проходити у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню інструментальну, клініко-лабораторну діагностику та огляд.

 • 6. Медикаментозна терапія

  Залежно від результатів обстеження, лікар може призначити або скоригувати медикаментозну терапію.

 • 7. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Лікар може призначити внутрішньовенне, місцеве або ендоназальне введення клітинного препарату. В залежності від віку та ступеня розвитку дитини введення може повторюватися від 1 до 3 разів.

 • 8. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне дитину, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз; результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень; методики лікування; рекомендації лікаря.
  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 9. Підтримуємо зв'язок

  В деяких випадках перші результати лікування можна побачити вже через два тижні. Але основні результати спостерігаються після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання. Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Відгуки

Відгуки пацієнтів

Відгук про лікування аутизму у GOOD CELLS

Наука

Наукове обґрунтування 

При розладах аутичного спектра (РАС) встановлена кореляція між рівнем запалення у головному мозку дитини та ступенем важкості розладу. Застосування клітинної терапії при РАС базується на властивості стовбурових клітин знімати запалення та пригнічувати надмірну активність імунної системи. Стовбурові клітини здатні блокувати надмірну активацію CD8+ та CD4+ Т-лімфоцитів, NK клітин шляхом пригнічення секреції прозапальних цитокінів TNF-α, INF-ɣ та сприяти збільшенню протизапальних цитокінів, таких як IL-10. Якщо зменшити запальні процеси в дітей з РАС, можна потенційно досягти покращення соціально-поведінкових показників.
Для лікування РАС також застосовують такі типи стовбурових клітин:
МСК пупкового канатика; МСК кісткового мозку/жирової тканини.
Опубліковані результати клінічних випробувань клітинної терапії при РАС показали хороші результати:
відсутність серйозних побічних ускладнень; покращення когнітивних та соціальних задач; покращення кровопостачання в ділянках мозку; покращення стану імунної системи.
Деталі за посиланнями:1. Alok Sharma, Nandini Gokulchandran, Hemangi Sane, Anjana Nagrajan, Amruta Paranjape, Pooja Kulkarni, Akshata Shetty, Priti Mishra, Mrudula Kali, Hema Biju, Prerna Badhe, "Autologous Bone Marrow Mononuclear Cell Therapy for Autism: An Open-Label Proof of Concept Study", Stem Cells International, vol. 2013, Article ID 623875, 13 pages, 2013. https://doi.org/10.1155/2013/6238752. Lv, Y., Zhang, Y., Liu, M. et al. Transplantation of human cord blood mononuclear cells and umbilical cord-derived mesenchymal stem cells in autism. J Transl Med 11, 196, 2013. https://doi.org/10.1186/1479-5876-11-1963. Dawson G. et al. Autologous Cord Blood Infusions Are Safe and Feasible in Young Children with Autism Spectrum Disorder: Results of a Single-Center Phase I Open-Label Trial, 2017. Stem Cells Translation Medicine. http://dx.doi.org/10.1002/sctm.16-0474

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Які симптоми аутизму?

  Симптоми аутизму можуть відрізнятися у різних дітей. Важливо слідкувати за розвитком дитини та вчасно звернутися за консультацією до спеціалістів.

  Основні симптоми аутизму включають:
  порушення соціалізації;
  затримка мовлення та комунікативних навичок (погане освоєння мови, погане запам’ятовування слів тощо);
  повторювана поведінка, наприклад, махання руками або розгойдування тощо.

 • Які переваги клітинної терапії для лікування аутизму перед класичним лікуванням?

  Зазвичай, класичне лікування включає методики, які збільшують надходження інформації з рецепторів шкіри, зору, слуху до мозкових центрів. Клітинна терапія направлена власне на запуск нейрогормональних механізмів головного мозку, а також на активацію певних генів, які відповідають за розвиток мовленнєвих центрів, формування третинних зон між центрами сприйняття мови і центрами артикуляції. Також клітинна терапія може сприяти покращення трансмісії певних медіаторів головного мозку, зокрема, окситоцину – одного з основних гормонів, які відповідають за відчуття прив’язаності і соціалізацію. Стовбурові клітини дають покращення трансмісії цього гормону в ядрах головного мозку, що забезпечить регрес симптоматики у пацієнтів з аутизмом.

 • Чи потрібно поєднувати клітинну терапію з заняттями для розвитку дитини?

  Так, тому що клітинна терапія дає лише біологічну нейроендокринну основу для розвитку дитини, а оволодівати новими навиками і навчатися дитина може завдяки заняттям для розвитку.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Аутизм. Що це за захворювання

Аутизм - це розлад психічного та психологічного розвитку, для якого характерні виражений дефіцит емоційних проявів, порушення механізмів соціальної взаємодії, комунікації, болісне сприйняття будь-яких змін у звичному способі життя. Назва захворювання походить від грецького слова «сам». Сьогодні замість назви «аутизм» спеціалісті частіше вживають термін «розлад аутистичного спектру» (РАС, англійською – ASD).
Основні прояви аутизму:
● затримка мовленнєвого розвитку;● проблеми соціалізації, взаємодії з оточуючим світом, зокрема, нав’язлива схильність до повторюваної поведінки, прагнення зберігати звичну, одноманітну обстановку, дотримуватись певного сценарію розвитку подій, прагнення максимально обмежити контакти з іншими людьми; затримка фізичного розвитку.
Є й інші ознаки аутизму, але ці складові вважаються ключовими.
РАС завжди розвивається у дитячому віці та зберігається на все життя, у дорослих клінічні прояви, зазвичай, менш виражені, особливо, якщо проводилось лікування аутизму. Іноді діагноз ставиться вже у дорослому віці. Як правило, це стосується людей з легкою або атиповою формою РАС, прояви якої залишились непоміченими у ранньому віці, або їх невірно інтерпретували, вважали особливостями характеру. Чим раніше діагностований розлад та розпочате лікування аутизму, тим вище його успішність, хоча ефективність лікування аутизму значною мірою залежить від різновиду РАС.

Види аутизму та їх особливості

В залежності від природи захворювання, набору проявів, їх виразності, інтенсивності РАС поділяють на:
1. Синдром Каннера, або ранній дитячий аутизм це розлад, що може діагностуватися ще у немовлят, але частіше занепокоєння у батьків виникає, коли дитині виповнюється 2-3 роки. З першого року життя дитина не здатна встановлювати контакт з оточуючими, проявляти емоції, пізніше не вміє грати з однолітками, практично не користується мовою як засобом комунікації (навіть якщо розвиток мовлення відбувається своєчасно). У 70-80% дітей синдром Каннера поєднується з розумовою відсталістю. Медикаментозне лікування аутизму цього типу найбільш ефективне до 7-8 років, а психолого-педагогічна корекція поведінки – у віці 5-7 років;2. Синдром Аспергера, найлегша, компенсована форма РАС, яка часто діагностується у дорослому віці чи взагалі залишається непоміченою. Люди з цією формою РАС відрізняються високим інтелектом, розвинутим мовленням, але відчувають труднощі у спілкуванні, взаємодії з іншими. Зокрема, все сприймають буквально, не розуміють іронії, натяків, можуть піднімати теми, що вважаються «делікатними», «незручними», тому справляють враження нетактовних. Якщо в дитячому віці провести психотерапевтичне лікування аутизму цього типу, доросла людина може успішно адаптуватися в суспільстві, створити власну сім’ю. Але у разі відсутності своєчасної діагностики та лікування аутизму проблеми з соціалізацією можуть призвести до розвитку депресії, тривожного неврозу.3. Атиповий аутизм з неповним симптомокомплексом, розмитою клінічною картиною. Основна особливість цієї форми – слабко виражені прояви та більш пізня маніфестація. Зазвичай, хвороба діагностується у переддошкільному, молодшому шкільному, іноді у підлітковому віці, тоді ж починається лікування аутизму.

Причини виникнення аутизму

Для ефективного лікування аутизму важливо розуміти причини його розвитку. Це одна з найзагадковіших хвороб, причини виникнення якої досі повністю не вивчені. Більшість дослідників вважає, що схильність до РАС є спадковою, але для розвитку розладу потрібні додаткові фактори. До ймовірних факторів, що підвищують ризик розвитку РАС, відносять:
 ускладнений перебіг вагітності, прийом деяких медикаментів, цукровий діабет та надлишкова вага у вагітної, недоношеність тощо; порушення обміну речовин, ферментного обміну, гормонального балансу, розлади харчування; порушення нейроендокринної системи головного мозку; різноманітні інтоксикації; стреси.
Важливу роль у механізмі розвитку усіх РАС відіграють функціональні порушення: діяльності головного мозку та його електричної активності;● передачі нервових імпульсів; формування утворень, що здійснюють передачу нервових імпульсів; нейроендокринної діяльності підкіркових центрів головного мозку, що забезпечують гомеостаз. 
Ефективно скоригувати такі порушення можна лише на рівні нейронів (клітинному), на цьому ґрунтується лікування аутизму стовбуровими клітинами.

Симптоми аутизму

При «ранньому» аутизмі у дітей симптоми проявляються поступово, для різних вікових проміжків характерні свої прояви:● відсутність, так званого, «комплексу оживлення» – немовля не реагує на появу матері посмішкою, рухами, звуками, але може проявляти занепокоєння в разі її уходу; обличчя невиразне, з мізерною мімікою, слабко виражений інтерес до яскравих іграшок, піврічна дитина з нормально вираженими м’язовими рефлексами не намагається схопити цікавий предмет;  дитина 1,5-2 роки замість очей співрозмовника дивиться на губи, що рухаються, пізніше часто уникає погляду на обличчя взагалі;● дитина занурена у себе, не реагує на звернення, не дивиться на оточуючих, може грати поруч, але не разом з іншими дітьми; розмовляє, ні до кого не звертаючись, «у простір», не вживає займенник «Я», може говорити про себе у 2-й чи 3-й особі, на запитання часто відповідає повторенням реплік співрозмовника або останнього слова (такі ехолалії є нормальною стадією розвитку мовлення, але у віці до 3 років). Для вираження потреб використовує окремі слова або жести;● навіть у спілкуванні з близькими дуже стримана, відчужена, уникає прояву емоцій; у присутності інших людей обличчя, зазвичай, напружене, насторожене, незадоволене, на самоті стає задоволеним, розслабленим. Реакція на вторгнення до особистого простору, дотики негативна; більшість зовнішніх подразників дитина повністю ігнорує, але якщо вони перевищують порогове значення, реагує дуже болісно;  може панічно боятися шуму побутових приладів, вітру тощо; перебірлива до їжі, причому чимало страв відхиляє через їх зовнішній вигляд, колір; намагається у міру своїх можливостей підтримувати сталість обстановки навколо. Може демонструвати дуже бурхливу реакцію, істерику, переляк у відповідь на зміни звичного порядку (перестановка меблів, нова деталь вбрання, інший маршруту прогулянки;● не здатна до сюжетно-рольової гри, ігри зводяться до механічних маніпуляцій з предметами, частіше неігровими, матеріалами (піском, водою);● схильна до повторюваних дій, рухів, стереотипної поведінки, ритуалів. Багаторазове повторення одного руху (набору рухів) може бути реакцією на стрес.
У дітей з синдромом Аспергера мова добре розвинута, але гучність та інтонації, зазвичай, неадекватні. Такі діти відмовляються йти на компроміс, особливо, коли йдеться про ритуали, схильні до зациклення на певних діях, рухи відрізняються деякою незграбністю. У шкільному віці часто виявляється надзвичайна обдарованість в окремій сфері, але коло інтересів дуже вузьке, змусити дитину займатись тим, що не входить до цього кола, проблематично.

Діагностика аутизму у дітей

Донедавна лікування аутизму значно ускладнювалось відсутністю чітких діагностичних критеріїв РАС. Розлади аутичного спектру часто плутали із затримкою психомовленевого розвитку, синдромом гіперактивності та дефіциту уваги, туговухістю, шизофренією, тому замість лікування аутизму проводили лікування цих хвороб та розладів.
Основні методи діагностики аутизму у ранньому віці:
 опитування батьків чи інших близьких осіб з використанням ADI-R (містить близько 100 питань); тестування за методикою ADOS-II (спостереження за дитиною, підлітком, що виконує серію ігрових завдань). Тест складається з 4 модулів для пацієнтів різного віку.
Інструментальні методи діагностики (електроенцефалограма, УЗД, КТ, МРТ головного мозку) є допоміжними, призначаються лише за показаннями, для виявлення супутніх розладів (зокрема, епілепсії), призначення комплексного лікування аутизму та цих розладів. Також показана консультація отоларинголога, щоб виключити порушення слуху, що можуть спричинити проблеми комунікації.
Для призначення ефективного лікування аутизму необхідна диференціальна діагностика РАС. 
Окремо слід виділити синдром Ретта – спадкове психоневрологічне захворювання, що передається майже виключно по жіночій лінії. Часто поєднується з епілепсією, мікроцефалією. Перші прояви відмічаються у віці 6 місяців – 1,5 років, після чого спостерігається стрімкий регрес психологічного розвитку. Поведінкові прояви в цілому схожі на симптоми раннього дитячого аутизму, але самоізоляція більш виражена. Формуються безцільні повторювані рухи (викручування рук, плескання, імітація миття), розлади моторики та координації рухів прогресують. Психологічні розлади, зазвичай, поєднуються з судомами, порушеннями дихання та серцевої діяльності, можливі порушення з боку опорно-рухового апарату (сколіоз, слабкість м’язів), диспропорційний розвиток (короткі кінцівки, маленька голова). Захворювання проходить 4 стадії розвитку, остання стадія – важка розумова відсталість. Через супутні порушення хворі з синдромом Ретта, зазвичай, доживають лише до 30 років. 
У разі підозри на синдром Ретта, окрім оцінки неврологічного та фізичного статусу дитини, необхідне генетичне обстеження.

Лікування аутизму

Традиційні методи лікування аутизму включають у себе такі складові: поведінкову терапію – психотерапевт на основі спостережень за дитиною добирає індивідуальні стимули для заохочення та закріплення бажаних стереотипів поведінки; ігрова терапія, спрямована на вироблення навичок самообслуговування, взаємодії з оточуючими; заняття з логопедом, розвиток мовлення.
Лікування аутизму седативними, психотропними, ноотропними, пептидними та іншими препаратами проводиться лише за показаннями та призначенням лікаря. Навіть легкі заспокійливі на зразок валеріани дитині не слід давати без крайньої потреби. 
Усі психотерапевтичні методики є симптоматичними методами лікування аутизму, вони спрямовані на корекцію його проявів. Медикаментозне лікування аутизму може бути спрямоване як на усунення можливих причин, так і на пом’якшення проявів. Ефективність інших методів лікування аутизму клінічно не підтверджена, вони використовуються у якості допоміжних. До таких методів лікування аутизму відносяться, зокрема, арт-терапія (терапія мистецтвом), сенсорна терапія (стимуляція зору, слуху та інших відчуттів), зоо- або пет-терапия, заснована на взаємодії дитини з домашніми улюбленцями, дієтотерапія (безглютенова, безказеїнова дієта).
Лікування аутизму в Києві також здійснюється за допомогою стовбурових клітин. Це інноваційна, поки маловідома методика, на якій варто зупинитись докладніше.

Особливості лікування аутизму стовбуровими клітинами в клініці GOOD CELLS

У клініці GOOD CELLS здійснюється лікування аутизму за унікальною, інноваційною методикою, з використанням стовбурових клітин. Терапія стовбуровими клітинами заснована на їх здатності секретувати біологічно активні білки, що здатні провокувати збільшення експресії певних генів нейронів головного мозку. Це покращує стабілізацію нейроендокринної функції головного мозку, допомагає формуванню третинних сенсорних і асоціативних зон в корі головного мозку. А також допомагає покращити функцію мезолімбічної системи, а отже покращити навики соціалізації і комунікації, а формування третинних зон кори допомагає здобути нові навики дитини, в тому числі мовленнєві. 
А також має додаткові можливості: здатність до самооновлення та перетворення на будь-які зрілі клітини, зокрема, нейрони (клітини нервової системи). Стовбурові клітини мають і інші важливі особливості: модулюючий вплив на імунну систему з певною протизапальною дією, що теж може бути корисним для хворих з аутизмом в певних випадках. 
При цьому виражена протизапальна активність не супроводжується негативними побічними ефектами, які чинять медикаментозні препарати (нестероїдні протизапальні та кортикостероїди). На відміну від традиційних психотерапевтичних методик клітинна терапія аутизму спрямована на збільшення нейрофізіологічних можливостей організму дитини для формування нових навиків і вмінь. Звичайно, це не виключає потребу в подальшому навчанні дитини для їх формування.Таким чином, корегуються патологічні процеси у головному мозку та зменшується інтенсивність патологічних поведінкових проявів, що є наслідком цих процесів. Клінічні випробування доводять, що після курсу лікування аутизму стовбуровими клітинами: відмічається позитивний вплив на інтелектуально-мнестичні функції дитини; ● активізуються центри мозку, що відповідають за мовлення та соціалізацію; знижується дратівливість, тривожність, рівень агресії; регулюється активність імунної системи, знижується ризик аутоімунних розладів.
До переваг клітинної терапії також відноситься відсутність ускладнень, серйозних побічних ефектів, можливість зменшити медикаментозне навантаження на організм.
Для клітинної терапії РАС у клініці GOOD CELLS використовують стовбурові клітини – похідні нервового гребеня, взяті у самого пацієнта або донорські (з кріобанку клініки). Перед початком лікування аутизму проводиться консультація, ретельне обстеження, оцінка готовності до клітинної терапії та вибір оптимальної методики (походження клітин, шлях введення). Терапевтичну дозу донорських клітин готують заздалегідь, а для створення готового до використання клітинного продукту з власних клітин потрібно близько 3 тижнів. Клітинний продукт може вводитись внутрішньовенно, та ендоназально (через ніс). Курс лікування визначається індивідуально залежно від динаміки процесу, що оцінюється через 3-6 місяці.. Введення стовбурових клітин запускає процес покращення нейроендокринної функції головного мозку. Перші ознаки цього процесу помітні вже через 2 тижні, але повною мірою терапевтичний ефект спостерігається через 3-6 місяців.

Клітинна терапія – інноваційний метод лікування аутизму

Аутизм прийнято вважати невиліковною хворобою, яку в найкращому випадку можна перевести у компенсовану форму. Більшість відомих методів лікування аутизму спрямовані на корекцію поведінки та, іноді, на полегшення супутніх проявів. Неврологічні розлади, які спричинили порушення поведінки, нікуди не зникають, по суті, людина просто вчиться імітувати поведінку, типову для більшості оточуючих, пристосовуватись. Лікування аутизму стовбуровими клітинами – принципово інша методика, побудована на корекції порушень функціонування головного мозку, з якими пов’язані клінічні прояви аутизму. Запатентована програма лікування аутизму, що застосовується у клініці GOOD CELLS, підходить для дітей віком від 3 років з РАС.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with