Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Біль в колінах та суглобах. Лікування артриту, артрозу


Повернути рух у життя можливо завдяки стовбуровим клітинам

 1. Головна
 2. Лікування
 3. Болі у суглобах
Heading photo

Чому болять коліна?

Біль в коліні може бути різної природи. У молодих людей частіше болять коліна через травми. У старших — пізніше зустрічаються проблеми пов‘язані з фізіологічними дегенеративно-дистрофічними змінами. Крім цього, на суглоби часто впливають аутоімунні хвороби, такі як ревматоїдний артрит. Незалежно від причини, болі у колінах не можна ігнорувати.
Команда GOOD CELLS пропонує застосування мезенхімальних стовбурових клітин з жирової тканини. Залежно від випадку, для лікування застосовується місцеве введення клітин або комбінація місцевого та внутрішньовенного введення.
72% наших пацієнтів отримують успішний результат після лікування.

Heading photo

Лікування болю в колінах 

Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із болями в суглобах різного походження зокрема артроз, артрит, ревматоїдний артрит.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психіатричні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Клітинна терапія при болі в колінах

Як досягається позитивний ефект від лікування?
Мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини мають високу здатність до диференціації у сполучні тканини, а отже, у випадках травмованих суглобів або вікових змін сприяють регенерації хрящової тканини.
При артрозі та артриті позитивний ефект дає паракринний ефект та протизапальна дія стовбурових клітин, які сприяють зменшенню больових відчуттів, покращенню процесів регенерації та збільшенню об'єму руху.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 2 днів.

 • 3. Оцінка стану пацієнта

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все добре, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панча – до 4 мм, діаметр – до 3 мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай, термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Лікар може призначити місцеве введення клітинного продукту, або комбінацію із місцевої та системної клітинної терапії. Кількість процедур підбирається індивідуально.

 • 7. Медичний висновок та рекомендації лікаря

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Наука

Наукове обґрунтування 

Біологічними передумовами використання МСК в лікуванні дегенеративних змін суглобів є:
імуномодулюючі властивості МСК – здатність МСК пригнічувати запальний фенотип клітин імунної системи; МСК мають привілейований статус перед імунною системою у зв'язку із низьким рівнем експресії MHCI та відсутністю на поверхні MHCII та костимуляторних молекул CD80/86; проангіогенні властивості МСК опосередковані секрецією HGF, FGF та VEGF; антифіброзні властивості реалізуються секрецією фактору росту гепатоцитів (HGF); антиапоптотичні властивості МСК через секрецію SDF-1 та SFRP2; здатність МСК диференціюватись у хондрогенному, остеогенному та адипогенному напрямках, тим самим, заміщувати пошкоджені та втрачені клітин.
Клінічні випробування МСК для лікування остеоартриту показали обнадійливі результати:
зникнення больових відчуттів вже через 8 днів після терапії; відновлення функціональної активності колінного суглоба; збільшення дистанції безболісної прогулянки; поява ознак регенерації хряща; збільшення об'єму хряща колінного суглоба; позитивні зміни після терапії МСК зберігались протягом щонайменше 12 місяців.
Деталі в оригінальних публікаціях:
1. Song Y. et al. Human adipose-derived mesenchymal stem cells for osteoarthritis: a pilot study with long-term follow-up and repeated injections // 2018, Regenerative medicine. https://doi.org/10.2217/rme-2017-01522. Matas J et al. Umbilical Cord‐Derived Mesenchymal Stromal Cells (MSCs) for Knee Osteoarthritis: Repeated MSC Dosing Is Superior to a Single MSC Dose and to Hyaluronic Acid in a Controlled Randomized Phase I/II Trial. Stem cell translation medicine, 2018. https://doi.org/10.1002/sctm.18-0053 3. Freitag J. et al. Adipose-derived mesenchymal stem cell therapy in the treatment of knee osteoarthritis: a randomized controlled trial. Regenerative medicine, 2019. https://doi.org/10.2217/rme-2018-0161
Ведення МСК при ревматоїдному артриті показало:
покращення загального стану (сон, травлення, фізична активність) більш ніж в 50% пацієнтів; зниження кількості аутореактивних антитіл, С-реактивного білку, прозапальних цитокінів IL-6/ TNF-α; збільшилась частка регуляторних Т-лімфоцитів, які пригнічують активацію інших клітин імунної системи; зменшення больових відчуттів у суглобах; зменшення набряків; зменшення використання метотрексану та преднізолону. Деталі в оригінальних публікаціях:
1. Shadmanfar S. et al. Intra-articular knee implantation of autologous bone marrow–derived mesenchymal stromal cells in rheumatoid arthritis patients with knee involvement: Results of a randomized, triple-blind, placebo-controlled phase 1/2 clinical trial. Cytotherapy, 2018. https://doi.org/10.1016/j.jcyt.2017.12.0092. Yang, Y., He, X., Zhao, R. et al. Serum IFN-γ levels predict the therapeutic effect of mesenchymal stem cell transplantation in active rheumatoid arthritis. J Transl Med 16, 165, 2018. https://doi.org/10.1186/s12967-018-1541-43. Liming Wang, Lihua Wang, Xiuli Cong, Guangyang Liu, Jianjun Zhou, Bin Bai, Yang Li, Wen Bai, Ming Li, Haijie Ji, Delin Zhu, Mingyuan Wu, and Yongjun Liu.Stem Cells and Development.Dec 2013, 3192-3202. http://doi.org/10.1089/scd.2013.0023

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Чи підходить це лікування для будь-якого віку?

  Так. Застосування стовбурових клітин при захворюванні суглобів підходить для людей будь-якого віку.

 • Як довго буде відбуватися відновлення моїх тканин?

  Полегшення ви відчуєте відразу, але саме відновлення тканин буде відбуватися до 6-8 місяців. Далі настане період стабілізації.

 • Чи можу я використовувати лише власні клітини, не донорські?

  Так, звісно. Але в будь-якому випадку слід обговорити це зі своїм лікарем. Важливо розуміти, що для культивування стовбурових клітин потрібно 3-4 тижні, і вам потрібно буде відвідати клініку двічі: для забору біоптату та для введення, коли доза вже буде готова. Донорські стовбурові клітини, які ми, зазвичай, використовуємо, абсолютно безпечні й рекомендовані для введення в суглоб.

 • Чи потрібно буде повторювати курс лікування?

  Зазвичай, достатньо одного курсу. Однак, прогноз залежить від вашого здоров’я та ступеня ураження суглобів, а також від віку.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22