Телефонуйте: +38 (067) 242 82 22

Хвороба Альцгеймера, деменція, енцефалопатія


Клітинна терапія допоможе стабілізувати стан та призупинити прогрес захворювання.

Безпечні стовбурові клітини

Покращення пам'яті з допомогою стовбурових клітин

Хвороба Альцгеймера — найпоширеніший тип деменції. Мета лікування — зупинити прогрес захворювання та стабілізувати стан пацієнта.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар невролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Покращення стану при Альцгеймері та інших деменціях

Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення патологічного білка між нейронами. При цьому зв'язки між клітинами порушуються і функціонування мозку з часом погіршується. В результаті людина страждає від проблем з пам'яттю, втрачає соціальні зв'язки та можливість нормально сприймати навколишнє середовище. Хвороба Альцгеймера, деменція та енцефалопатія частково дублюють один одного, тому лікування цих проблем має спільні принципи.
Мета лікування — сповільнити прогрес хвороби. Стан пацієнта можна стабілізувати та дещо покращити його когнітивні функції. Полегшення деменції можливе, все залежить від стадії розвитку захворювання.
Для лікування нейродегенеративних захворювань GOOD CELLS пропонує застосування мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня. Якщо в основі деменції або енцефалопатії є запалення (наприклад, при амілоїдній ангіопатії) або аутоімунна складова, то можуть призначити мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини або пуповини. Залежно від механізму виникнення запалення, МСК можуть обробити фактором некрозу пухлин, протизапальними цитокінами. Це потрібно для вироблення спеціальної сенсибілізації клітинного матеріалу до запального патологічного процесу.

Heading photo

Клітинна терапія при хворобі Альцгеймера

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованою хворобою Альцгеймера, деменцією або енцефалопатією.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Як клітинна терапія допоможе при хворобі Альцгеймера?

Головні задачі стовбурових клітин: утворити нові зв’язки між нейронами замість тих, які були зруйновані; уповільнити процеси загибелі нейронів; утворити підтримувальні клітини, які будуть покращувати трофіку основних нейронів, що забезпечують когнітивні здібності пацієнта, пам’ять, формують структуру його мислення.
З допомогою клітинної терапії можливо стабілізувати стан хворого та призупинити розвиток захворювання.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

 • 1. Консультація з менеджером

  Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі ваші запитання. Це потрібно для того, щоб визначити як саме ми можемо допомогти.
  На цьому етапі нам необхідно отримати ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. За потреби буде проведена онлайн-консультація з лікарем.

  Програма лікування може складатися із одного або декількох візитів, залежно від складності вашого випадку.

 • 2. Консультація з лікарем

  Всі програми лікування починаються з підтвердження діагнозу. На особистій консультації з лікарем ви зможете з'ясувати всі подробиці програми та отримати персональний прогноз ефективності лікування. Ми детально вивчимо всі ваші медичні дані, щоб упевнитися, що терапія буде для вас ефективна. Лікування проходить у нашій клініці у Києві.
  Курс розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

 • 3. Оцінка

  Лікар оцінить вашу готовність до клітинної терапії. Якщо все гаразд, він призначить власні* або донорські стовбурові клітини. Також лікар може порекомендувати застосування інших біотехнологічних продуктів.
  *У разі призначення власних клітин вам проведуть завушну панч-біопсію. Це операція під анестезією, що триває 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

 • 4. Підготовка продукту із стовбурових клітин

  ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля забору біоматеріалу наша команда біотехнологів приготує терапевтичну дозу стовбурових клітин. У лабораторії вони виділять стовбурові клітини зі зразка. Далі виростять необхідну кількість клітин, протестують їх та створять клітинний продукт для лікування. Зазвичай термін виробництва не більше 21 дня.
  КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог підбере готовий зразок клітин донора із нашого кріобанку. Всі зразки там заздалегідь пройшли перевірку на безпечність.
  У цьому випадку, введення клітин можливе уже після діагностики та медикаментозної підготовки.
  ОБРОБКА ЦИТОКІНАМИЛікар може призначити введення клітин, оброблених туморнекротичним фактором. У такому випадку обробка клітин проводиться за 5-7 днів до приїзду пацієнта, тому це необхідно обговорити зарані.

 • 5. Початок лікування

  Всі курси лікування обов’язково включають попередню діагностику, аналізи та обстеження. Це можуть бути УЗД, МРТ, КТ, ЕКГ та інші показані пацієнтам тести та скринінги.

  За результатами діагностики лікар призначить вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

 • 6. Введення клітинного продукту, фаза регенерації

  Під час лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, ендолюмбальне чи перилімфатичне введення клітинного препарату.

 • 7. Висновок та послаблення базового лікування

  Лікар огляне вас, проведе аналіз та порадить, як підтримувати або покращити ситуацію. Після закінчення курсу ви отримаєте документи, де будуть вказані:
  діагноз;
  результати клініко-лабораторних та інструментальних обстежень;
  методики лікування;
  рекомендації лікаря.

  Ваш персональний менеджер буде залишатися з вами на зв'язку для контролю виконання рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки та координації одужання.

 • 8. Підтримуємо зв'язок

  Перші результати лікування можна побачити вже через два тижні після процедури. Але основні результати спостерігаються вже після регенерації організму. Зазвичай, це відбувається через 3‒6 місяців після лікування.
  У цей період з вами поспілкується менеджер та запропонує заповнити анкету. Лікар поцікавиться успіхами у лікуванні, а ви зможете поставити свої питання.

  Протягом усієї програми ви будете мати персонального менеджера. Він забезпечить постійну комунікацію між вами та клінікою. А після завершення програми продовжить підтримувати зв'язок із вами, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

На ClinicalTrials.gov зареєстровано понад 20 клінічних досліджень для оцінки безпеки та ефективності різних клітинних продуктів на основі стовбурових клітин при хворобі Альцгеймера.
За результатами опублікованого 3-х річного клінічного випробування І фази на 31 пацієнті із різними нейродегенеративними захворюваннями, включаючи хворобу Альцгеймера, бічний аміотрофічний склероз, хворобу Паркінсона, показана ефективність введення аутологічної стромально-васкулярної фракції жирової тканини (SVF).
При хворобі Альцгеймера показано, що введення клітинного продукту не змінило картину МРТ, за винятком одного пацієнта, об’єм гіпокампа якого збільшився з <5-го процентиля до 48-го процентиля. Стабілізація хвороби та покращення пізнавальних здібностей спостерігалась у 8 із 10 пацієнтів. У двох пацієнтів виявлено зниження рівня Р-тау та ß-амілоїду.
Деталі в оригінальній публікації: Duma, C., Kopyov, O., Kopyov, A. et al. Human intracerebroventricular (ICV) injection of autologous, non-engineered, adipose-derived stromal vascular fraction (ADSVF) for neurodegenerative disorders: results of a 3-year phase 1 study of 113 injections in 31 patients. Mol Biol Rep 46, 5257–5272, 2019. https://doi.org/10.1007/s11033-019-04983-5

Безпечні стовбурові клітини

Часті питання

 • Які причини розвитку деменції?

  Можливі причини розвитку деменції: хвороба Альцгеймера, судинні патології, хронічні та гострі порушення кровопостачання, отруєння, в тому числі і алкогольні.

 • Які симптоми деменції?

  Основні симптоми деменції: погіршення короткочасної пам'яті; труднощі з пошуком правильних слів; зміни настрою; апатія; складність виконання звичайних завдань; плутанина; проблеми з орієнтацією в просторі;

 • Яка різниця між хворобою Альцгеймера і деменцією?

  Хвороба Альцгеймера є різновидом деменції. Як правило, деменція – це зниження мислення, міркування та/або запам’ятовування. Людям з деменцією важко виконувати повсякденні завдання, які вони регулярно й самостійно виконували протягом усього життя.

 • Коли потрібно звернутися до лікаря для діагностики деменції?

  Якщо ви помічаєте, що людина втрачає розумові здібності до ступеня, що заважає повсякденній діяльності та для соціальної взаємодії, зверніться до лікаря, щоб визначити, чи страждає ця людина на хворобу Альцгеймера чи іншу форму деменції. Швидкість звернення до спеціалістів впливає на ефективність лікування стовбуровими клітинами.

Зв'язок

Залишились питання? Зв'яжіться з нами!

Наш менеджер завжди готовий відповісти на запитання. Консультація за телефоном безкоштовна та ні до чого вас не зобов'язує.Ми будем раді надати вичерпну інформацію, аби ви зробили правильний вибір!