+38 (067) 242 82 22

+38 (067) 242 82 22

Хвороба Альцгеймера, деменція, енцефалопатія


Клітинна терапія допоможе стабілізувати стан та призупинити прогресування захворювання.

Безпечні стовбурові клітини

Стовбурові клітини утворять нові зв'язки!

Хвороба Альцгеймера відноситься до деменцій та складає близько 70% в структурі всіх деменцій. По статистиці ефективності клітинної терапії, ми говоримо в першу чергу про призупинення прогресування захворювання.

Сулік Роман Володимирович, лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар невролог вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.

Heading photo

Який метод лікування пропонує команда GOOD CELLS?

Хвороба Альцгеймера, деменція та енцефалопатія можуть розглядатись в однаковому протоколі, тому що вони частково дублюють один одного.
Хвороба Альцгеймера відноситься до деменцій та складає близько 70% в структурі всіх деменцій. Вона пов’язана з накопиченням патологічного білка, який відкладається між нейронами, руйнуючи зв’язки між ними і порушуючи нормальне функціонування головного мозку. В результаті людина починає втрачати пам’ять, відбувається руйнування правильного осмисленого розуміння людиною оточуючого середовища, руйнування соціальних зв’язків людини.
Що стосується статистики ефективності лікування, то ми говоримо в першу чергу про призупинення прогресування захворювання. На якийсь період можна дещо стабілізувати стан пацієнта, що буде проявлятись у покращенні пам’яті, комунікативних можливостей. Все залежить від стадії, на якій знаходиться пацієнт.
Команда GOOD CELLS для нейродегенеративних захворювань пропонує застосування мультипотентних стовбурових клітин-похідних нервового гребня. Якщо в основі деменції або енцефалопатії є запалення (амілоїдної ангеопатії, напр.) або аутоімунна складова, то можуть призначити мезенхімальні стовбурові клітини з жирової тканини або пуповини. Залежно від того, який механізм лежить в основі запального процесу, МСК можуть обробити фактором некрозу пухлин, протизапальними цитокінами, для вироблення спеціальної сенсибілізації даного клітинного матеріалу до запального патологічного процесу.

Heading photo

Коли показане лікування стовбуровими клітинами?

Показання:
Дане лікування показане пацієнтам віком від 18 років із діагностованою хворобою Альцгеймера, деменцією або енцефалопатією.
Протипоказання:
онкологічні захворювання або їх наявність в анамнезі за останні 5 років; вагітність; психічні розлади; алкогольна та наркотична залежність.

Heading photo

Чого очікувати від лікування?

Головна задача стовбурових клітин – утворити нові зв’язки між нейронами замість тих, які були зруйновані, уповільнити процеси загибелі нейронів, які відбуваються постійно у пацієнтів із хворобою Альцгеймера, утворити клітини-підтримки, які будуть покращувати трофіку основних нейронів, що забезпечують когнітивні здібності пацієнта, пам’ять, формують структуру його мислення.
Таким чином можливо стабілізувати стан хворого та призупинити розвиток захворювання.

Безпечні стовбурові клітини

Процес лікування

1

Консультація з менеджером

Зв'яжіться з нашими менеджерами. Це ні до чого Вас не зобов'язує. Вони радо дадуть відповідь на усі Ваші запитання. Цей етап потрібен для того, щоб визначити як саме ми можемо бути корисні. Попередньо нам необхідно отримати Ваші медичні дані для підтвердження діагнозу. Далі вам запропонують безкоштовну онлайн-консультацію з лікарем або консультацію оффлайн.

2

Консультація з лікарем онлайн/оффлайн

Будь-яка програма лікування починається з підтвердження діагнозу та діагностики. На особистій консультації з лікарем Ви зможете з'ясувати всі подробиці програми, отримати персональний прогноз ефективності. Ми розглянемо всі передані Вами медичні дані, адже маємо бути впевнені, що лікування буде ефективним для вас. Лікування проводиться в наших клінічних установах у Києві. Курс лікування розробляється індивідуально. Він може тривати від 3 днів.

3

Оцінка

Лікар надасть оцінку Вашої готовності до клітинної терапії.У разі позитивної оцінки, в залежності від рекомендацій лікаря, Вам можуть бути призначені власні* або донорські стовбурові клітини.
*У разі призначення власних клітин Вам буде проведена завушна панч-біопсія, яка проводиться в операційних умовах під анестезією протягом 15 хвилин. Глибина панчу – до 4-х мм, діаметр – до 3-х мм.

4

Підготовка продукту із стовбурових клітин

ВЛАСНІ КЛІТИНИПісля процедури забору біоматеріалу наша команда біотехнологів готуватиме терапевтичну дозу стовбурових клітин. У нашій лабораторії ми виділимо стовбурові клітини з відібраного нами зразка, виростимо необхідну кількість клітин, протестуємо і створимо клітинний продукт для вашого лікування. Зазвичай термін виробництва складає до 21 дня.
КЛІТИНИ ДОНОРАЗа призначенням лікаря біотехнолог в необхідній кількості підбере з нашого кріобанку готовий зразок клітин донора, заздалегідь перевірених на безпечність. У такому випадку процедура введення клітин може відбутись вже після діагностики та медикаментозної підготовки.
ОБРОБКА ЦИТОКІНАМИТакож лікар може призначити введення клітин, оброблених туморнекротичним фактором. У такому випадку обробка клітин проводиться за 5-7 днів до приїзду пацієнта, тому це необхідно передбачити до Вашого приїзду, або ж тривалість лікування зросте ще на 5-7 днів.

5

Початок лікування

Будь-який курс лікування обов'язково включає попередню діагностику, аналізи та обстеження (УЗД, ЕКГ та всі показані саме Вам тести та скринінги).

6

Медикаментозна терапія

За результатами діагностики лікар призначить Вам медикаментозну терапію у вигляді внутрішньовенної інфузії та внутрішньом'язової ін'єкції.

7

Введення клітинного продукту, фаза регенерації

В рамках лікування лікар може призначити внутрішньовенну клітинну терапію, ендолюмбальне та перилімфатичне введення клітинного препарату.

8

Заключення та послаблення базового лікування

Після закінчення курсу Вам нададуть заключення, де зазначені діагноз, результати всіх методів обстежень (клініко-лабораторного та інструментального), методики лікування та надані рекомендації. Лікар Вас огляне, проведе аналіз, надасть рекомендації щодо підтримки та покращення Вашого стану. Ваш персональний менеджер буде залишатися з Вами на зв'язку для контролю за виконанням рекомендацій лікаря, фіксації позитивної динаміки, координації Вашого одужання.

9

Підтримуємо зв'язок

Перші результати можна спостерігати вже через 2 тижні після клітинної терапії. Основні результати лікування Ви відчуєте в рамках регенеративних процесів в організмі на третьому та шостому місяці після лікування. Тоді ж Ви заповните анкету, та з Вами поспілкується наш менеджер або лікар, за потребою, щодо успіхів у лікуванні, і Ви зможете запитати про все, що Вас буде цікавити. Протягом усієї програми Ви будете мати контакт з персональним менеджером, який забезпечить найкращу комунікацію між Вами та клінікою, а також після завершення програми менеджер підтримуватиме зв'язок із Вами для того, щоб відстежувати позитивну динаміку.

Безпечні стовбурові клітини

Наукове обгрунтування 

Більше ніж 20 клінічних випробувань зареєстровано на ClinicalTrials.gov для оцінки безпеки та ефективності різних клітинних продуктів на основі стовбурових клітин при хворобі Альцгеймера.
За результатами опублікованого 3-х річного клінічного випробування І фази на 31 пацієнті із різними нейродегенеративними захворюваннями, включаючи хворобу Альцгеймера, бічний аміотрофічний склероз, хворобу Паркінсона, показана ефективність введення аутологічної стромально-васкулярної фракції жирової тканини.
При хворобі Альцгеймера показано, що введення клітинного продукту не змінило картину МРТ, за винятком одного пацієнта, об’єм гіпокампа якого збільшився з <5-го процентиля до 48-го процентиля. Стабілізація хвороби та покращення пізнавальних здібностей спостерігалась у 8 із 10 пацієнтів. У двох пацієнтів виявлено зниження рівня Р-тау та ß-амілоїду.
Деталі в оригінальній публікації: Duma, C., Kopyov, O., Kopyov, A. et al. Human intracerebroventricular (ICV) injection of autologous, non-engineered, adipose-derived stromal vascular fraction (ADSVF) for neurodegenerative disorders: results of a 3-year phase 1 study of 113 injections in 31 patients. Mol Biol Rep 46, 5257–5272, 2019. https://doi.org/10.1007/s11033-019-04983-5