Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Одним із найпоширеніших питань від наших пацієнтів є питання підбору клітинної терапії. Чому лікар обрав саме цей тип клітин? Як він визначає необхідну кількість введень та дозу? Який має бути інтервал між введеннями? Всі ці питання часто турбують наших пацієнтів, тому в цій статті ми пояснимо основні принципи, за якими відбувається підбір терапії.
Автор:
Сулік Роман Володимирович,
лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук
Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.
Лікар завжди підбирає тип клітин, які будуть використовуватися, для кожного випадку індивідуально. При цьому враховуються саме властивості клітин та особливості їх впливу на біологічні процеси в організмі. Різні типи стовбурових клітин мають “різну дію” і різний потенціал у вирішенні різних терапевтичних задач.
У кріобанку GOOD CELLS зберігається багато зразків різних типів донорських мезенхімальних стовбурових клітин з різними властивостями, тому лікар завжди може знайти необхідний варіант для кожного медичного кейса.
Найпоширеніші типи клітин, які ми застосовуємо у наших програмах лікування: ● Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) пуповини (не плутати з пуповинною кров’ю!) Мають високий потенціал до диференціації, стимулюють ангіогенез та регенерацію тканин.
● Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) жирової тканиниЄ можливість використовувати донорський або власний матеріал. Ефективно знімають запалення та сприяють покращенню живлення тканин.
● Мезенхімальні стовбурові клітини-похідні нервового гребеня (МСК-ПНГ)Мають здатність до диференціації в нейральному напрямку, є найбільш ефективними для відновлення нервової тканини.
● Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) кісткового мозкуКласичний і найбільш досліджений тип мезенхімальних стовбурових клітин.
Крім вищеперерахованих, у нашому кріобанку зберігаються ще багато інших типів клітин, серед яких мезенхімальні стовбурові клітини плаценти, амніона, епітеліальні клітини амніона, мононуклеари пуповинної крові, дермальні фібробласти тощо. Наші лікарі не обмеженні у виборі рішень клітинної терапії для своїх пацієнтів, адже GOOD CELLS пропонує широкий спектр клітинних та безклітинних біотехнологічних продуктів лабораторії.
Індивідуальні особливості організму
Такі параметри, як вага, вік та загальний стан здоров'я є дуже важливими у підборі терапії. Чим більша вага, тим більший об’єм уражених тканин при системних захворюваннях, тому доза клітин має бути вищою. Вік є не менш важливим фактором, адже з роками кількість стовбурових клітин в організмі зменшується, а тканин, що потребують регенерації — збільшується. Саме тому старші пацієнти зазвичай потребують більшої дози клітин.
Супутні захворювання
Мезенхімальні стовбурові клітини мають важливу властивість - хоумінгу. Ця властивість дозволяє їм рухатися саме до тих пошкоджених тканин, що потребують регенерації. Чим більше у пацієнта супутніх захворювань, тим менш сконцентрованою буде дія клітин на цільову проблему, адже частина клітин “вирушить” лікувати інші тканини.
Медикаменти, що приймає пацієнт
Деякі медикаменти здатні сильно впливати на роботу організму людини. Гормони, кортикостероїди та інші потужні системні препарати можуть впливати на імунітет та ендокринну систему й бути причиною зміненої реакції на терапію клітинами, створюючи блокуючий чи токсичний фактор.
Природа захворювання
Тип захворювання грає дуже важливу роль у підборі доцільної терапії. У випадку, якщо хвороба впливає на організм системно, як-от при діабеті чи аутоімунних захворюваннях, знадобиться потужніша терапія і, відповідно, більша доза клітин. Якщо захворювання локальне, наприклад, біль в коліні, клітин знадобиться менше.
Призначений метод введення
Метод введення клітинних продуктів може бути різним. Зазвичай при системному введенні продуктів використовуються значні дози продуктів, адже основна транспортна мережа — кровотік. При місцевому ж введенні об'єм дози може бути незначним, але мати високу концентрацію і мати більшу кількість ін'єкцій.
Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.
Блог
Контакти
Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.
Адреса
Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9
Телефон