Дякуємо!
Ми обов'язково з Вами зв'яжемося.
Дякуємо, що ви уважно стежите за нашими новинами щодо лікування СПН.
Раніше ми вже публікували рекомендації, яких ми радимо дотримуватися під час лікування з використанням трикомпонентного графта з метилцелюлози. Крім цього, ми б хотіли детальніше розказати про етапи лікування графтом та прогнози після його введення.
Синдром порожнього носа — це комплексне захворювання, патогенез якого пов'язаний не тільки зі зміною архітектури носових ходів, але і зі зміною рецепторного статусу слизової оболонки носа, втратою адекватної аферентної інформації від слизової носа до кірково-підкіркових структур центральної нервової системи (ЦНС), формування системної відповіді ЦНС з метою компенсації адаптивних механізмів, формування вторинної нейроендокринної відповіді й зміни в роботі імунної системи, стадія виснаження механізмів компенсації та формування патологічних рефлекторно-вегетативних порушень. Враховуючи складність цього стану, лікування графтом теж повинно бути комплексним і поетапним.
Під час першого візиту в клініку команда лікарів виконує діагностичний алгоритм для всебічної оцінки первинного стану пацієту. На основі цього вирішується питання про доцільність використання графту на початковому етапі. Часто у пацієнтів з СПН спостерігаються супутні запальні процеси, які є протипоказаннями до застосування графту. Причина в тому, що лізис графту залежить від наявності запалення у носовій порожнині, стану слизової оболонки, стану вегетативної та імунної системи. Іншими словами, інфекції, запалення, або інші негативні фактори, збільшують лізис і об’єм не буде зберігатися. Лікар рекомендує введення стовбурових клітин при першому візиті саме для того, щоб зменшити запальний процес, покращити стан слизової оболонки та запобігти розсмоктуванню графту у майбутньому.
Під час другого візиту лікар знову оцінює стан носової порожнини та приймає рішення про введення графту. Якщо є позитивна динаміка від першого етапу лікування стовбуровими клітинами, тоді призначається введення графту. Після введення лікар обговорює наступні дії та рекомендації з кожним пацієнтом і видає препарати, які необхідно приймати для покращення результату. Нормально, що організм кожної людини по-різному реагує на графт та препарати. Якщо виявиться, що будь-який з препаратів викликає у пацієнта побічні реакції, лікар підбере інший підхожий варіант терапії індивідуально. Суворо забороняється самостійно скасовувати або змінювати режим прийому препаратів, оскільки це може негативно вплинути на ефект від лікування. У випадку порушення рекомендацій ми не можемо нести відповідальність за результат. Тому ми наполегливо просимо всіх пацієнтів повідомляти нас про будь-який дискомфорт або інші побічні реакції після проведення лікування в нашій клініці.
Додаткові рекомендації
Навіть при дотриманні всіх рекомендацій після першого введення графта не слід очікувати миттєвого покращення стану. Використання графта передбачає введення декількох ін’єкцій з певним проміжком часу для того, щоб нова тканина встигала адаптуватися, а лікар міг корегувати об’єм крок за кроком. Такий підхід дає змогу контролювати відновлення правильної архітектури носових ходів, вносити корективи під час наступних ін’єкцій. Пацієнту не можна одночасно вводити графт у великому обсязі. Процес приживання трансплантату відбувається від боків до середини. Якщо ввести велику дозу графта за один раз, стовбурові клітини всередині трансплантата загинуть і не встигнуть перетворитися на сполучну тканину через їх віддалене розміщення. Ми б хотіли ще раз наголосити на тому, що процес лікування графтом є поступовим, для відновлення об'єму та функцій тканин потрібен час.
Наша команда зацікавлена у досягненні кращого результату лікування. Ми нагадуємо, що дотримання рекомендацій лікаря скорочує шлях до одужання. Питання довіри лікарю під час лікування грає важливу роль. Самолікування і недотримання рекомендацій можуть тільки нашкодити та віддалити бажаний результат. Пам'ятайте, що кожен пацієнт несе рівну відповідальність за своє здоров'я разом із лікарем. Сподіваємося на ваше розуміння і співпрацю.
Маєте питання? Ставте їх у рядок нижче і ми обов’язково з вами зв’яжемось!
Автор:
Сулік Роман Володимирович,
лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук.
Контакти
Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.
Адреса
Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9
Телефон