Дзвоніть: +38 (067) 242 82 22

  1. Головна
  2. Блог
  3. Застосування стовбурових клітин у косметології: за і проти

Застосування стовбурових клітин у косметології: за і проти

29.11.2024

Аутизм дорослої людини

Автор:

Illustration

Сулік Роман Володимирович,лікар-координатор програм клітинної терапії, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук

Дослідження стовбурових клітин стало один з ключових напрямків в сучасній медицині, зокрема в косметології за рахунок омолоджувальних властивостей. Стовбурові клітини — це особливий, малодиференційований тип клітин в організмі людини, що здатні перетворюватися на нові зрілі клітини різних органів та тканин. У косметології стала в пригоді здатність стовбурових клітин до самовідновлення.

Якими бувають стовбурові клітини?

Стовбурові клітини можна умовно поділити на три великі категорії — пренатальні (ембріональні), перинатальні та постнатальні (“дорослі”). Також існує окремий тип стовбурових клітин – індуковані плюрипотентні стовбурові клітини. Вони походять з диференційованих клітин організму, з якими провели певні лабораторні маніпуляції, в результаті яких вони повернули собі стовбурові властивості. 
У той час, як ембріональні стовбурові клітини наразі використовуються тільки для проведення досліджень (вони не мають клінічного застосування), постнатальні та перинатальні клітини активно застосовуються у клітинній терапії. До них зокрема належать:● мезенхімальні стовбурові клітини — ті, що згодом можна перетворити на клітини м’язів, кісток та хрящів;● гемопоетичні стовбурові клітини — ті, що диференціюються у клітини крові в кістковому мозку.
Вивчення варіантів використання стовбурових клітин все ще триває — деякі типи вже активно використовують у клітинній терапії, а деякі все ще знаходяться на етапі досліджень.  

Мезенхімальні стовбурові клітини

Мезенхімальні стовбурові клітини мають особливий потенціал у клітинній терапії. Ці клітини, особливо отримані з перинатальних джерел, відзначаються здатністю до диференціації в декілька різних типів клітин. Це робить їх надзвичайно перспективними для застосувань у регенеративній медицині та терапії нейродегенеративних, аутоімунних та серцево-судинних захворювань.

Illustration

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Ефективність мезенхімальних стовбурових клітин

Завдяки своїй мультипотентності та здатності до регенерації МСК знайшли своє застосування у дерматології та косметології (зокрема, в анти-ейдж терапії), а також лікуванні нейродегенеративних та інших захворювань нервової системи. Можливість сприяти відновленню структури тканин робить мезенхімальні стовбурові клітини одними з найбільш поширених видів у клітинній терапії.

Отримання стовбурових клітин

Мезенхімальні стовбурові клітини отримують як з дорослих, так і з перинатальних джерел. Особливо цінними для цього є кістковий мозок, жирова тканина, а також плацента та пуповина. Процес ізоляції цих клітин включає первинну обробку тканин, після чого виділяють клітини, які мають характеристики мезенхімальних стовбурових. Ці клітини у подальшому культивуються та проходять ряд тестувань, щоб забезпечити достатній терапевтичний ефект та безпеку використання.

Діагностика аутизму у дорослих

Подальші дослідження та перспективи

Перспективи використання МСК продовжують досліджуватися, попри вже існуючі успіхи. Так, нині проводиться багато клінічних досліджень, які досліджують ефективність МСК у лікуванні діабету, остеоартриту, розсіяного склерозу.

Зв'язок

Залишилися питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію. Ми завжди готові відповісти на запитання та надати вичерпну інформацію.

Регенеративна медицина

Блог

Illustration

Що таке стовбурові клітини та які їх типи бувають

Стовбурові клітини – засновники кожного органу і тканини в нашому тілі. Вузькоспеціалізовані клітини, які утворюють печінку, серце, мозок та інші органи.

Illustration

Часті питання про
стовбурові клітини

Найпоширеніші міфи та запитання стосовно виробництва та використання стовбурових клітин.

Illustration

Клінічні випробування

Підтвердження ефективності застосування стовбурових клітин клінічними випробуваннями.

Illustration

Перспективи використання екзосом у медицині

Підтвердження ефективності застосування стовбурових клітин клінічними випробуваннями.

Illustration

Трансплантація стовбурових клітин

Як готують стовбурові клітини до трансплантації? Типи та способи трансплантації стовбурових клітин. Переваги.

Зв'язок

Контакти

Ми дружні та відкриті — контактуйте з нами легко.

Адреса

Клініка і лабораторія GOOD CELLS03115, Україна, м. Київ, вул. Івана Крамського, 9

Телефон

+38 (067) 242 82 22

Made with